شرایط صربستان

هزینه زندگی در صربستان

هزینه زندگی در صربستان

افرادی که علاقمند مهاجرت به کشور صربستان هستند، در ابتدا سعی می­ نمایند تا اطلاعات لازم در زمینه هزینه زندگی در صربستان را کسب نمایند. هزینه های زندگی در این کشور با دیگر کشورهای اروپایی کمی متفاوت تر است. افراد در شهرهای بزرگ این کشور همچون بلگراد پایتخت صربستان می­باید هزینه های بیشتری را برای زندگی پرداخت نمایند. دوستان عزیز جهت آگاهی از شرایط مهاجرت به دیگر کشورها می­ توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند. صربستان دارای 7/5 میلیون جمعیت است که از ملیت های مختلف تشکیل شده است. افراد با مهاجرت به این کشور می ­توانند زندگی متفاوتی را در کنار مردم دلسوز و مهمان نواز صرب تجربه نمایند.

صربستان کشوری است که در جنوب شرقی قاره­ی اروپا موقعیت دارد. از جمله سرزمین های شبه جزیره بالکان محسوب می­ شود. این کشور دارای آب و هوای قاره ای است. زمستان ها شاهد آب و هوایی سرد هستیم که چندان طولانی نمی باشد. در تابستان آب و هوایی گرم را می­ توان تجربه نمود. زبان رسمی این کشور صربی است. از آنجاییکه در این کشور مردمانی با ملیت های گوناگون زندگی می­ کنند. مردم به زبان های مجارستانی، اسلواکی، رومانیانی و کروانی نیز صحبت می­کنند.

هزینه زندگی در صربستان و شهرهای آن

هزینه های زندگی در شهرهای مختلف کشور صربستان با یکدیگر متفاوت است. هزینه های زندگی در پایتخت این کشور نسبت به دیگر شهرهای صربستان گرانتر برآورد شده است. افراد در صربستان می­ توانند برای رفت و آمدهای درون شهری از سیستم حمل و نقلیه عمومی که هزینه بلیط آن بسیار به صرفه است استفاده نمایند. هزینه های بلیط سواری های حمل و نقل عمومی 22$ (دلار) می باشد. همچنین کرایه تاکسی ها در این کشور نسبت به شهرهای صربستان متفاوت است. هزینه های زندگی در صربستان در مقایسه با دیگر کشورها اروپایی مناسب تر گزارش شده است. بطوریکه هزینه های زندگی در این کشور تنها 14% بالاتر از هزینه های زندگی در ایران است. در مقابل هزینه های ملک و اجاره مسکن 45% پایین تر می­ باشد.

هزینه های خوراک در صربستان

رستوران های کشور صربستان از شهرت زیادی در میان کشورهای جهان برخوردار است. رستوارن ها و فست فودهای این کشور به صورت 24 ساعت باز هستند. از معروفترین غذاهای این کشور می­ توان بورک را نام برد. ما در جدول زیر برخی از هزینه های خورد و خوراک در این کشور را نمایش داده ایم.

لیست اقلام غذایی هزینه به یورو
یک وعده غذا در رستوران معمولی 4€
وعده غذایی مک دونالد 16€
کاپوچینو 1€
آب 1€
شیر 0.5€
نان تازه سفید 4.5€
برنج 5.5€

هزینه حمل و نقل و ملک جهت زندگی در صربستان

از جمله هزینه زندگی در صربستان حمل و نقل است. افرادیکه از ماشین های شخصی خود برای تردد در این کشور استفاده می کنند. بایستی هزینه ای را بابت سوخت پرداخت نمایند. هزینه سوخت خودرو در این کشور به طور متوسط $150 (دلار) به ازای هر لیتر می­ باشد. اجاره بهای هتل ها نیز در این کشور بسته به رده و شهری که افراد اقامت می نمیند با یکدیگر متفاوت است. اما اکثرا هزینه های هتل در مراکز شهر و در شهر بلگراد بیشتر از هتل های خارج شهر می ­باشد. بطور متوسط هزینه هتل ها با تختخواب های کوچک در مرکز شهر بلگراد 200$ الی 1000$ (دلار) می باشد. خوابگاه هایی در مناطق عالی شهر بلگراد وجود دارد. هزینه های این خوابگاه ها به همراه صبحانه 1000$ الی 2000$ (دلار) می ­باشد.

هزینه حمل و نقل و ملک جهت زندگی در صربستان

 قیمت آپارتمان ها در صربستان

هزینه زندگی در صربستان در مراکز شهرها نسبت به مناطق خارج از شهر گران تر است. این هزینه ها در مورد قیمت آپارتمان ها در این کشور نیز صادق است. هزینه های آپارتمان در مرکز شهر به ازای هر متر مربع $180 (دلار) و در خارج از شهر به ازای هر متر مربع $106 (دلار) برآورد شده است. نرخ بیکاری در کشور صربستان نسبتا بالاست. متوسط حقوق کارکنان در این کشور 403$ (دلار) در ماه برآورد شده است. کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره اطلاعات مفیدی در زمینه شرایط کار در صربستان و استخدام در این کشور در اختیار عزیزان قرار می ­دهند.

مزایای زندگی در صربستان

صربستان کشوری اروپایی است که هزینه زندگی در صربستان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می باشد. افراد با مهاجرت به صربستان می­ توانند از زیبایی های سواحل بزرگ و پیست های اسکی این کشور لذت ببرند. کیفیت اجناس در کشور صربستان برابر با کیفیت کالاها در آمریکا می­ باشد. در مقابل افراد هزینه های کمتری را در قبال خرید کالا پرداخت می نمایند. بلگراد پایتخت کشور صربستان شهری زیباست که زندگی افراد با استانداردهای منطقه ای مطابقت دارد. در این شهر رستوران ها، کافه ها، تئاتر و موزه های بسیاری دارد. افراد می توانند اوقات فراغت خود را در این مکان ها سپری نمایند.

معایب زندگی در صربستان

در کنار تمامی مزایای زندگی و هزینه زندگی در صربستان، زندگی در این کشور دارای معایبی نیز می­ باشد. از جمله مهمترین معایب زندگی در کشور صربستان می ­توان موارد زیر را بیان نمود:

  • استخدام اعضاء خانواده و فامیل در ادارات این کشور رایج و شایع است.
  • بیشترین هزینه های مصرفی در این کشور صرف مصرف سیگار می ­شود.
  • انجام همه کارها در لحظات پایانی انجام می ­گردد.
  • از جمله لذت بخش ترین سرگرمی های مردم این کشور آتش بازی می ­باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ارشد ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.