مهاجرت کاری فرانسه

موسسات کاریابی در فرانسه

کاریابی در فرانسه

در این مقاله قصد پرداختن به موضوعاتی از قبیل موسسات کاریابی در فرانسه و همچنین اقامت کاری در این کشور را داریم که امروزه از سوی عده بسیاری از مردم سراسر دنیا مورد تقاضا و درخواست قرار گرفته است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز به این درخواست ها پاسخ داده و مقاله ای را در همین موضوع به رشته تحریر در آورده است که پیشنهاد می نماییم آن را مطالعه بفرمایید.

موسسات کاریابی در فرانسه

بدون شک شخصی که قصد مهاجرت کاری به فرانسه را دارد، این الزام برای او وجود دارد که با شرایط کاری در فرانسه و از همه مهم تر طریقه یافتن کار در این کشور آشنا گردد. اینجاست که اهمیت موسسات کاریابی در فرانسه در این بین مشخص می گردد. چراکه این موسسات و آژانس های استخدامی لیست اکثر مشاغل در فرانسه را در اختیار داشته و با توجه به وضعیت مهارتی و تحصیلی فرد متقاضی، شغل مورد نظر را پیشنهاد می نمایند.

مراحل پیدا کردن کار در فرانسه

فرآیند جست و کار در فرانسه مشمول گذراندن مراحلی است که جهت کسب موفقیت در این زمینه می بایست قدم به قدم انجام گیرد.

 • تهیه رزومه قوی (CV) که به طور کامل و شفاف مهارت ها و تخصص های فرد را بازگو کند.
 • تحقیق و کسب اطلاعات لازم درباره موسسات کاریابی در فرانسه
 • جست و جوی شغل مورد نظر و متناسب با رشته تحصیلی و حرفه شخص
 • نوشتن و آماده نمودن معرفی نامه
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست کار
 • انجام مصاحبه با کارفرما یا شرکت فرانسوی جهت تاییدیه صلاحیت بر عهده گرفتن شغل مورد نظر
 • پیگیری مراحل طی شده جهت حصول نتیجه
 • استخدام در شغل مورد علاقه

آژانس‌های استخدامی برای مشاغل بدون مهارت

در کشور فرانسه آژانس های استخدامی با نام poleemploi  وجود دارند که با مراجعه به آنها این اعتماد به شما داده می شود که برای یافتن شغل جای هیچ نگرانی وجود نداشته باشد. این آژانس ها و موسسات کاریابی در فرانسه دارای شعبه های مختلفی در نقاط و مناطق مختلف کشور فرانسه هستند.

مشاغلی که در این نوع آژانس های کاریابی وجود دارد و به فرد متقاضی پیشنهاد می گردد اکثرا به صورت کارهای دستی بوده و نیاز به مهارت و تخصص خاصی برای فرد متقاضی ندارد. بنابراین در صورتی که تخصص آنچنانی ندارید می توانید به این نوع موسسات کاریابی مراجعه نموده و به سهولت شغل مورد نظر خود را بیابید.

آژانس‌های استخدامی برای مشاغل حرفه ای

نوعی دیگر از آژانس های استخدامی و موسسات کاریابی در فرانسه وجود دارند که با نام agence pour I employ de cadres (apec) مشغول فعالیت هستند. این دسته از موسسات مختص مشاغلی می باشند که دارا بودن حرفه و تخصص و مهارت در زمینه شغلی مورد نظر الزامی است. در واقع این موسسات مشاغل حرفه ای و دارای تخصص را به فرد متقاضی پیشنهاد می دهند. افراد متقاضی کار که دارای تخصص و مهارت کافی هستند می توانند با مراجعه به این آژانس ها به شغل مورد علاقه خود دست یابند.

موتورهای جستجوی کار در فرانسه

موتورهای جست و جوی کار از دیگر موسسات کاریابی در فرانسه به شمار می روند که توسط آنها قادر خواهید بود به لیست مشاغل بسیاری در فرانسه دسترسی داشته و شغلی را که با سلایق و علایق شما سازگاری دارد، انتخاب نمایید. در این گونه موسسات می توانید CV یا رزومه فردی و تحصیلی و مهارتی خود را آپلود نموده تا کارفرمایان مختلف با دیدن CV شما شغل مورد نظر را پیشنهاد نمایند. در واقع شما با در اختیار نهادن CV این امکان را برای کارفرما فراهم می آورید تا به راحتی شما را پیدا کرده و به شما دسترسی داشته باشد.

ذکر آدرس الکترونیکی (ایمیل) در این کاریابی ها الزامی است. چراکه کارفرما از این طریق می تواند شغل مورد نظر را به صورت ایمیل پیشنهاد نموده و با شما در ارتباط باشد. اطلاعات کامل تر را از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دریافت کنید.

اسامی روزنامه های کاریابی چیست؟

یکی دیگر از انواع موسسات کاریابی در فرانسه ، جراید و روزنامه های این کشور است. برخی روزنامه ها مختص معرفی مشاغل مختلف در فرانسه یا حتی در اتحادیه اروپا هستند که با خرید این روزنامه ها می توانید به شغل های مختلفی دسترسی داشته و انتخاب نمایید. اگرچه این روش ، روش پیش پا افتاده ای به شمار می رود اما می تواند کارایی لازم را در امر یافتن شغل برای شما داشته باشد. از سویی دیگر شما می توانید آگهی نیاز به کار خود را در این روزنامه ها منتشر نموده و درخواست کار کنید. از جمله مجلات و روزنامه های مختص کاریابی می توان به اسامی ذیل اشاره نمود:

 • فیگارو
 • موند
 • تریبون
 • اکسپرس
 • اکو

درباره قوانین کار درفرانسه چه می‌دانید؟

اشخاصی که از راه های غیر قانونی مانند مهاجرت قاچاقی به فرانسه وارد خاک فرانسه شده اند، به هیچ وجه اجازه کار در این کشور را نخواهند داشت و موسسات کاریابی در فرانسه نیز حق ارائه خدمات یا دادن شغل به این دسته افراد را ندارد. در غیر این صورت مرتکب جرم شده اند.

ناگفته نماند که شمار زیادی از افراد که به این صورت وارد کشور فرانسه شده اند، مشغول انجام مشاغل سیاه هستند. از طرف دیگر اگر به عنوان پناهنده وارد کشور شده اید و قصد اقامت در فرانسه را دارید، حداقل به مدت 9 ماه تا مشخص شدن وضعیت پناهندگی تان، حق کار در فرانسه را ندارید. مگر این که پس از گذشت این مدت اجازه کار از سوی اداره مهاجرت و پناهندگی برای فرد پناهنده صادر گردد. اما به طور کلی مشاغل مربوط به کارگری و کارمندی روندی سریع تر داشته و کاملا قانونی است. جالب است بدانید در شرکت های فرانسوی ترتیب نشستن افراد بر اساس پست و مقام شان در شرکت است و حتی صحبت و گفتگو با رئیس جلسه بسیار دشوار خواهد بود. بنابراین سعی داشته باشید که با تسلط کافی در جلسات حاضر شوید.

فهرست موسسات کاریابی درکشور فرانسه کدامند؟

در این بخش به ذکر اسامی 5 موسسه از لیست موسسات کاریابی در کشور فرانسه می پردازیم که عبارتند از:

 • تور ایفل
 • ادکو
 • Ples conuergence
 • پرو تک
 • ویکتور هوگو
 • کنکورد

در این زمینه و همچنین درباره موسسات کاریابی در فرانسه یا به طور کلی مهاجرت به اروپا از موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی و مشاوره بگیرید. دریافت مشاوره های حرفه ای به صورت تماس تلفنی یا مراجعه شما به دفتر موسسه امکان پذیر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *