مهاجرت تحصیلی روسیه

مهندسی نفت در روسیه

مهندسی نفت در کشور روسیه

تحصیل مهندسی نفت در روسیه برای دانشجویان و متقاضیان بین المللی شرایط خاصی به همراه دارد و دانشجویانی که قصد تحصیل مهندسی نفت در روسیه را دارند می بایست از این شرایط آگاه باشند. دانشجویان با تحصیل در رشته مهندسی نفت در روسیه در زمینه های مرتبط با صنعت نفت و مهندسی نفت در روسیه اطلاعات کافی کسب خواهند کرد و به مهندس های خبره تبدیل خواهند شد. دانشجویانی که برای تحصیل در رشته مهندسی نفت به کشور روسیه مهاجرت می کنند، قادر به شرکت در دوره های پیشرفته در آزمایشگاه های مجهز خواهند بود.

سیستم آموزشی کشور روسیه سطح بسیار بالایی دارا میباشد و دانشجویان می توانند با کسب مدرک از دانشگاه های این کشور در تمامی نقاط و کشور های مختلف جهان مشغول به کار شوند. شما عزیزان می توانید جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

شرایط تحصیل مهندسی نفت در روسیه

مهندسی نفت در روسیه یکی از رشته های تحصیلی می باشد که موجب کسب درآمد بالا در آینده می شود و متقاضیان می توانند با تحصیل مهندسی مفت و کسب مدرک آن مشغول به کار شوند و درآمد بسیار خوبی داشته باشند. تحصیلات در رشته مهندسی نفت در روسیه با انجام تحقیقات و ارائه پروژه های مختلف در زمینه های نفتی و منابع انجام می شود و متقاضیانی که قصد تحصیل مهندسی نفت در کشور روسیه را دارند باید در نظر داشته باشند که دوره تحصیلی کارشناسی این رشته حداقل چهار سال به طول می انجامد و همچنین تحصیل در دوره کارشناسی ارشد حداقل دو سال به طول می انجامد.

سال اول تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد جهت ارتقای دانشجو در زمینه نظری سپری می شود و سال دوم تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد برای ارتقا دانشجو در زمینه های تحقیقاتی سپری می شود. لازم به ذکر است که دوره های و برنامه های تحصیلی اصلی رشته مهندسی نفت عبارتند از ارزیابی اقتصادی پروژه های توسعه نفت و گاز، مجموعه سوخت انرژی (بازار، سیاست و قانون)، اکتشاف ذخایر نفت و گاز، اصول مدیریت، حوضچه های رسوبی، زمین شناسی مخزن، کانی شناسی و کریستالوگرافی، سنگ شناسی، دینامیک فیلترینگ چند مرحله ای، داده های ژئوفیزیک برای اکتشاف و اکتشافات هیدروکربن،  نقشه برداری زمین شناسی و زمین شناسی ساختاری، زمین پویایی شناسی، پتروفیزیک، اصول پایه شناسی، ارزیابی منابع و برآورد نفت و گاز، اصول بازرگانی، هیدرولوژی نفت، روش های ریاضی و مدل سازی در زمین شناسی نفت و سایر برنامه های تحصیلی.

مهندسی نفت در روسیه

رشته مهندسی نفت در دانشگاه های کشور روسیه

در برنامه های تحصیلی این رشته دانشجویان در زمینه های کشف و توسعه ذخایر هیدروکربن طبیعی و حل مسائل مرتبط تبدیل به متخصص میشوند و با شرکت در آزمایش های تحقیقاتی و تحقیقات کامپیوتری درباره دانش خود را در زمینه های ذکر شده ارتقا دهند. برنامه های تحصیلی مهندسی مخزن در زمینه ارزیابی ذخیره های نفتی و گازی می باشد و دانشجویان میتوانند با سپری کردن برنامه های تحصیلی مهندسی مخزن مقدار ذخایر، مقدار مخزن و بازده اقتصادی از استخراج آن را مشخص کنند. دانشجویان می توانند جهت تحصیل در رشته مهندسی نفت در کشور روسیه وارد دانشگاه فنی ایالت نووسیبرسک، موسسه فنی ایالت ایرکوتسک، دانشگاه فنی سامارا، دانشگاه ایالت نووگورود نیژنی، دانشگاه فنی بلگورود، دانشگاه فنی تِوِر، دانشگاه هوانوردی غیر نظامی ایالت مسکو، دانشگاه فنی کورسک و سایر دانشگاه های معتبر کشور روسیه شوند.

دانشجویان خارجی جهت کسب قبولی و تحصیل در رشته مهندسی نفت در دانشگاه های کشور روسیه می بایست شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

  • داشتن مدرک زبان انگلیسی و یا مدرک زبان روسی معتبر
  • ارائه پرونده سابقه های کاری
  • نامه های انگیزشی و توصیه نامه
  • داشتن مدرک معتبر دیپلم و یا پیش دانشگاهی
  • ارائه دستاورد های علمی به عنوان نمونه کار
  • کامل کردن فرم های مربوطه (برنامه آموزشی و تحصیل در روسیه)
  • تایید مدارک تحصیلی قبلی در کشور روسیه
  • نداشتن سابقه اعتیاد و سابقه جرم و ایدز
  • چهار الی شش عدد عکس پرسنلی
  • مدارک شناسایی و تشخصی هویت

تمامی مدارک ذکر شده باید به زبان انگلیسی و یا روسی به صورت رسمی ترجمه شوند.

هزینه های تحصیل مهندسی نفت در کشور روسیه

هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه بستگی به دوره تحصیلی، مقطع، دانشگاه و شهر بستگی دارد و لازم به ذکر می باشد که هزینه های تحصیل در رشته مهندسی نفت در کشور های مختلف متغیر می باشد. اما به طور کلی هزینه های تحصیل در رشته مهندسی نفت در دانشگاه های کشور روسیه به صورت زیر می باشد:

تحصیل در رشته مهندسی نفت در مقطع لیسانس در دانشگاه های کشور روسیه

هزینه دوره
3500-5000$ یک سال تحصیلی (زبان انگلیسی)
2200-2800$ یک سال تحصیلی (زبان روسی)

 

تحصیل در رشته مهندسی نفت در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های کشور روسیه

هزینه دوره
3500-5000$ یک سال تحصیلی (زبان انگلیسی)
2200-3000$ یک سال تحصیلی (زبان روسی)

 

هموطنان و متقاضیان عزیز و گرامی می توانند جهت مطلع شدن از مخارج و هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در کشور روسیه به مقاله “هزینه تحصیل و زندگی در روسیه” مراجع کنند

تحصیل در رشته مهندسی نفت در دوره تحصیلی پیش نیاز در دانشگاه های کشور روسیه (زبان روسی)

1600-2200$ در سال هزینه تحصیل
500$ در سال هزینه محل اقامت
100$ هزینه بیمه سلامت

شرایط کلی تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه

تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه در تمامی رشته های تحصیلی امکان پذیر می باشد و متقاضیان می توانند با کسب ویزای تحصیلی این کشور و داشتن شرایط مورد نیاز، وارد دانشگاه مورد نظر شوند. تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه های کشور روسیه به ترتیب چهار سال، دو سال و سه سال به طول می انجامد. ورود به دانشگاه های کشور روسیه با کسب قبولی در آزمون ورودی و یا شرکت در دوره پادفک (رشته های پزشکی) امکان پذیر می باشد و شایان ذکر است که داشتن تسلط بر زبان های روسی و انگلیسی جهت تحصیل در کشور روسیه الزامی می باشد

ایرانیان و هموطنان عزیز و محترم می توانند جهت مطلع شدن از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به روسیه، کار و زندگی در این کشور و سایر کشور های خارجی و روش های مهاجرت به کشور های مختلف دنیا با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *