مهاجرت به کشور کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کشور کره جنوبی

امروزه افراد زیادی بدنبال زندگی در کشوری مدرن و مرفه هستند. کره جنوبی یکی از کشورهای پیشرفته و مدرن در قاره­ی آسیا بشمار می­رود. از همین رو افراد زیادی مهاجرت به کره جنوبی را انتخاب کرده و در تلاشند که بتوانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ بنمایند. مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نیز همواره در تلاش است تا تمامی عزیزان را در این زمینه یاری رسانند. کره کشوری پیشرفته در همسایگی چین است که پس از جدا شدن از کره شمالی به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته است. کره جنوبی یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است و فرهنگ و آداب رسوم این کشور بسیار نزدیک به کشور چین می­باشد.

مهاجرت به کره جنوبی از روشهای مختلفی امکانپذیر است. مهاجرت تحصیلی- مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق کارآفرینی از جمله روشهای مهاجرتی به کشور کره جنوبی می­باشد. مهاجرت تحصیلی به کره جنوبی طرفداران زیادی دارد، زیرا دانشگاههای با کیفیت این کشور در مقابل امکانات و خدمات بسیار بالای آموزشی شهریه های بسیار مناسبی از دانشجویان اخذ می­نمایند. از طرفی تدریس به زبان انگلیسی در این مراکز از دیگر دلایل جذب دانشجویان به این کشور بشمار می­رود. البته افراد زیادی با اخذ ویزای کاری این کشور به کره جنوبی مهاجرت می­نمایند. افرادی که به مدت 5 سال بتوانند بطور مستمر در این کشور اقامت قانونی داشته باشند، می­توانند اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اخذ بنمایند.

مهاجرت به کره جنوبی

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تحصیل

کره جنوبی یکی از کشورهای صنعتی و مدرن در جهان است که پایتخت این کشور شهر زیبای سئول می­باشد. این شهر از بزرگترین شهرهای جهان است و اکثر دانشگاههای معتبر کره جنوبی در این شهر موقعیت دارند. دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاههای کشور کره جنوبی را دارند باید ابتدا مدارک خود را به دانشگاه مورد نظر خود در این کشور ارسال و پس از دریافت موافقتنامه تحصیلی این کشور می­باید ویزای تحصیلی کره جنوبی را اخذ نمایند. دانشجویان باید ویزای نوع D کشور کره جنوبی را اخذ نمایند، زیرا این ویزا دارای اعتباری بیش از 90 روز می­باشد. شرایط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کره جنوبی عبارتند از:

 • حداقل سن 18 سال
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی کره جنوبی
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس رنگی
 • ارائه موافقت نامه تحصیلی
 • ارائه گواهی عدم سویابقه کیفری
 • پرداخت شهریه تحصیلی دانشگاه مورد نظر در کره جنوبی و همچنین هزینه ویزای تحصیلی این کشور
 • ارائه گواهی سلامت دانشجو
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی وی را برای زندگی در کره جنوبی بیان نماید.

دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان و پس از 10 سال زندگی در این کشور می­توانند تابعیت و اقامت کره جنوبی را اخذ نمایند. ناگفته نماند مدت زمان دوره تحصیلی دانشجو نیز شامل تعداد سالهای ذکر شده می­باشد.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق تخصص وکار

یکی دیگر از راههای مهاجرت به کره جنوبی انجام کار در این کشور است. این کشور در دهه های اخیر بالاترین رشد اقتصادی را در میان کشورهای جهان داشته است. افراد در این کشور با فرصت های شغلی متنوعی روبرو هستند و می­توانند درآمدهای بسیار مناسبی را اخذ نمایند. اما برای اخذ ویزای کاری کره جنوبی افراد می­باید مجوزی از سوی دولت این کشور دریافت نمایند، و لازمه اخذ این مجوز عقد قرارداد با کارفرمایان در ترکیه می­باشد. مشاغلی همچون معلم- مهندسی فناوری اطلاعات- انجام کار در شرکت های ساختمانی از جمله مشاغل مورد نیاز و پردرآمد در کشور کره جنوبی است که اکثر مهاجران با پیشنهاداتی در این زمینه ها روبرو می­شوند. اعتبار ویزای کاری کره جنوبی بسته به نوع آن متفاوت است و بستگی به مدت زمان قرارداد فرد با کارفرما در این کشور دارد.

مهارت در زبان کره ای برای انجام کار در این کشور تأثیر بسیار بالایی دارد. میزان ساعات کاری در کشور کره 68 ساعت در هفته می­باشد. افراد در این کشور از حقوق و دستمزدهای بسیار مناسبی برخوردار هستند بدین گونه که مدرسان زبان انگلیسی حقوقی معادل کارمندان عالی رتبه در این کشور را دریافت می­نمایند. مهاجرانی که با اخذ ویزای کاری به کره مراجعت نموده اند، در صورتیکه بتوانند در مدت 5 سال در این کشور بطور مستمر به انجام کار بپردازند و باعث  رشد اقتصادی کره جنوبی گردند براحتی می­توانند اقامت دائم و پس از آن شهروندی این کشور را اخذ نمایند.

مهاجرت به کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

سرمایه گذاری در کره جنوبی یکی از راههای اخذ تابعیت در این کشور می­باشد. اعتبار ویزای سرمایه گذاری کره جنوبی در ابتدا بمدت یکسال است و امکان تمدید این ویزا برای سرمایه گذاران وجود دارد. سرمایه گذاران در صورتیکه بتوانند در مدت 5 سال باعث افزایش رشد اقتصادی در کره جنوبی شوند، می­توانند اقامت دائم و تابعیت این کشور را اخذ نمایند. میزان سرمایه اولیه جهت سرمایه گذاری در کره جنوبی 50-100 میلیون وون می­باشد. افراد با سرمایه گذاری در این کشور باید حداقل سه فرصت شغلی در کره جنوبی ایجاد نمایند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری کره جنوبی عبارتند از:

 • تکمیل فرم درخواست ویزای سرمایه گذاری
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه گواهی سلامت

 اخذ اقامت و تابعیت کره جنوبی از طریق ازدواج

یکی از راههایی که منجر به اخذ اقامت کره جنوبی می­شود، ازدواج با اتباع کره ای است. افرادی که با یکی از اتباع کره ای ازدواج نموده اندف می­باید ویزای ازدواج کره جنوبی را دریافت و به این کشور مراجعت نمایند. البته کره جنوبی نیز همانند دیگر کشورها دارای قوانین و شرایط ازدواج مخصوص بخود می­­باشد. این دسته افراد برای اخذ ویزای ازدواج باید هزینه هایی معادل 15000 وون تا 30000 وون به سفارت این کشور پرداخت نمایند. از جمله مهمترین شرایط ازدواج در کره جنوبی یادگیری زبان کره ای و انجام کار بصورت تمام وقت و یا پاره وقت در این کشور است. اتباع خارجی با 5 سال زندگی مشترک با یکی از اتباع کره ای می­توانند با ارائه مدارک زیر تابعیت این کشور را اخذ و همچنین در طول دوره اقامت دائم خود در این کشور نیز می­تواند به انجام کار و تحصیل در کره جنوبی بپردازد. ناگفته نماند اخذ اقامت از طریق تولد در کره جنوبی نیز از دیگر راههای دریافت تابعیت این کشور می­باشد.

 • ارائه گواهی عدم سوسابقه کیفری
 • مهارت به زبان کره جنوبی
 • ارائه مدارکی که ازدواج واقعی زوجین را اثبات نماید.

تابعیت در کشور کره جنوبی

سیستم اعطای تابعیت در کشور کره جنوبی بر اصل خون می­باشد. طبق این اصل تمامی نوزادانی که یکی از والدین آنها از اتباع کره جنوبی باشند، در هر نقطه ای از جهان متولد شوند دارای تابعیت کره هستند. همچنین دولت کره به نوزادانی که از والدین خارجی در خاک این کشور بدنیا آمده باشند و والدین وی بمدت سه سال پیاپی در این کشور اقامت داشته باشند، می­توانند تابعیت کشور کره جنوبی را اخذ نمایند. افرادی که تقاضای تابعیت کره جنوبی را دارند به این نکته توجه نمایند، که می­باید قبل از اخذ تابعیت کره تابعیت قبلی خود را ترک نموده باشند. زیرا دولت کره جنوبی با تابعیت دوگانه مخالف است و افراد قبل از اخذ تابعیت این کشور ملزم به ترک تابعیت قبلی خود هستند. کارشناسان و مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی دوستانی را که قصد مهاجرت به کره جنوبی را دارند یاری و راهنمایی می­نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *