مهاجرت تحصیلی آمریکا

معرفی دانشگاه MIT

زمانی که صحبت از تحصیل در آمریکا به میان می آید، نمی توان از معرفی دانشگاه MIT به عنوان یکی از دانشگاه های برتر این کشور چشم پوشی کرد. دانشگاه MIT با نام کامل موسسه تکنولوژی ماساچوست یکی از مشهور ترین و قدرتمندترین دانشگاه های خصوصی در کشور آمریکا است.

تحصیل در آمریکا، بخصوص در دانشگاهی نظیر MIT به شما کمک خواهد کرد تا از آینده شغلی خود اطمینان خاطر داشته باشید. این دانشگاه در حال حاضر به عنوان برترین دانشگاه جهان شناخته می شود و دانشجویان فراوانی هر ساله برای تحصیل در این دانشگاه اقدامات قانونی را انجام می دهند که طبعیتا درصد بالایی از آن ها با پاسخ رد مواجه می شوند.

هدف اصلی مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از نگارش این مقاله، معرفی دانشگاه MIT به عنوان برترین دانشگاه جهان است.

معرفی دانشگاه MIT آمریکا

دانشگاه خصوصی MIT با شعار” به کمک تحصیل، تحقیق و نوآوری جهان را بهتر می سازیم” در حال حاضر بیش از 11000 دانشجو دارد که در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به گذراندن دوره های آموزشی خود هستند. 1056 استاد رسمی و 911 استاد غیر رسمی در این دانشگاه مشغول به تدریس هستند.

دانشگاه MIT آمریکا در سال 1861 افتتاح شده است و در گنجینه افتخارات خود 90 جایزه نوبل، 59 جایزه مدال ملی دانش و 29 مدال ملی تکنولوژی و نوآوری را جای داده است و این تنها بخشی از افتخارات فراوان علمی این دانشگاه است.

جایگاه علمی دانشگاه MIT

در ادامه معرفی دانشگاه MIT آمریکا باید حتما به جایگاه علمی این دانشگاه نیز اشاره داشت. زمانی که شما به رده بندی های مختلف دانشگاه های جهان رجوع می کنید، حتما نام دانشگاهMIt را در قسمت بالایی جدول مشاهده خواهید کرد.

فوربس ، بدترین رتبه ممکن را برای این دانشگاه در نظر گرفته و آن را به عنوان چهارمین دانشگاه 1برتر جهان معرفی کرده است. به گزارش QS این دانشگاه از سال 2012 تا 2019 با توجه به شرایط خود توانسته است به عنوان بهترین دانشگاه موجود در جهان نامی برای خود بدست آورد.

USN، شانگهای، ماهنامه واشنگتن، و مجله تایمز نیز این دانشگاه را به عنوان سومین دانشگاه برتر جهان معرفی کرده اند.

به طور کلی جایگاه آموزش در کشور آمریکا در درجه عالی قرار دارد و تحصیل در این کشور می تواند یک فرصت بی نظیر آموزشی برای علاقمندان به تحصیل باشد. از همین رو توصیه ما این است که مقاله اعزام دانشجو به آمریکا را نیز مطالعه بفرمایید.

خوابگاه دانشگاه MIT

بسیاری از دانشجویان بین المللی در هنگام بررسی شرایط دانشگاه های خارجی، به دنبال بررسی شرایط خوابگاه های دانشجوی آن نیز هستند. بنابراین ما نیز در معرفی دانشگاه MIT، به بررسی شرایط خوابگاه های دانشجویی آن خواهیم پرداخت. تمام دانشجویان مقطع کارشناسی در این دانشگاه، می توانند از خوابگاه دانشجویی برای مدت چهار سال استفاده کنند.

دانشگاه MIT پنج خوابگاه مجزا را برای افرادی که دوست دارند به صورت مجزا زندگی کنند در نظر گرفته است و دو آپارتمان ویژه برای افراد متاهل نیز در این دانشگاه وجود دارد. از سوی دیگر 10 خوابگاه دانشجویی نیز برای زندگی گروهی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

به دلیل افزایش مرگ دانشجویان بر اثر مصرف بیش از اندازه مشروبات الکی در خوابگاه های دانشجویی، محدودیت های زیادی در این خصوص اعلام شده است. همچنین خوابگاه های مخصوص (سطح بالا) نیز از سال 2017 در این دانشگاه برای همیشه تعطیل شد، چرا که بر اساس گزارشات دانشگاه، تنها 60% دانشجویان این خوابگاه ها موفق به پایان دوره تحصیل خود می شدند.

اخذ پذیرش از دانشگاه MIT

بدون شک یکی از دشوارترین راه های مهاجرت تحصیلی به آمریکا را می توان از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه MIT یافت. سالیانه بیش از 21 هزار نفر برای دریافت پذیرش از این دانشگاه اقدام می کنند اما تنها کم تر از 1500 نفر از آن ها موفق به دریافت پذیرش نهایی می شوند.

اگر چه ما معرفی دانشگاه MIT را به عنوان یکی از پنج دانشگاه برتر جهان در دستور کار خود قرار داده ایم، اما توصیه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما این است که در صورتی که رزومه تحصیلی بسیار قدرتمندی در اختیار ندارید، هزینه و زمان خود را صرف دریافت پذیرش از دانشگاه MIT نکنید.

ما در مقاله اخذ پذیرش از دانشگاه های آمریکا توضیحاتی در رابطه با چگونگی دریافت مجوز تحصیل در کشور آمریکا ارائه کرده ایم که مطالعه آن برای شما می تواند ثمربخش باشد.

شهریه دانشگاه MIT

در معرفی دانشگاه MIT یکی دیگر از نکاتی که می بایست به آن اشاره کنیم، شهریه سالیانه در این دانشگاه است. پیش تر اشاره داشتیم که این دانشگاه یکی از دانشگاه های خصوصی در کشور آمریکاست و به همین دلیل، شهریه های تحصیلی در آن به مراتب بیشتر از دانشگاه های دولتی در آمریکا خواهد بود.

شهریه دانشگاهی در دانشگاه MIT برای دانشجویان بین المللی در طول یک سال تحصیلی در حدود 50000 دلار است که البته به کمک بورسیه های تحصیلی موجود در دانشگاه و همچنین بورسیه تحصیلی ارگان های دیگر، قابلیت کاهش هزینه های تحصیلی برای دانشجویان این دانشگاه وجود خواهد داشت.

در صورت مطالعه مقاله بورسیه تحصیل آمریکا می توانید اطلاعات تکمیلی در رابطه با چگونگی دریافت بورسیه و همچنین میزان آن در آمریکا را بدست آورید.

کلام پایانی

دانشگاه MIT در کشور آمریکا به عنوان یکی از برترین دانشگاه های جهان شناخته می شود و تحصیل در این دانشگاه می تواند یکی از بزرگ ترین فرصت های تحصیلی در جهان باشد. بدون شک به همین دلیل است که معرفی دانشگاه MIT برای ما به یک دغدغه مهم تبدیل شده است.

درصد پذیرش تحصیلی در دانشگاه MIT در حدود 5% است و همین مسئله سبب می شود که اخذ پذیرش در این دانشگاه به یک امر بسیار دشوار تبدیل شود. در حال حاضر لیست دانشجویان ورودی دانشگاه MIT برای سال 2021 تکمیل شده است و شما می توانید برای تحصیل در سال 2022 در این دانشگاه اقدام کنید.

توجه داشته باشید که شما برای اخذ پذیرش از این دانشگاه باید هزینه ای پرداخت کنید که به هیچ عنوان قابل استرداد نیست. بنابراین توجه داشته باشید که تنها در صورتی برای اخذ پذیرش از دانشگاه MIT اقدام کنید که دارای رزومه تحصیلی بسیار قدرتمندی باشید.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در صورت تمایل شما را در مسیر اخذ پذیرش در دانشگاه MIT همراهی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *