مهاجرت تحصیلی آفریقای جنوبی

معرفی دانشگاه کیپ تاون

دانشجویان زیادی علاقمند به تجربه تحصیل در دیگر کشورها هستند و با اخذ ویزای تحصیلی کشور مورد نظر به آن کشور سفر می­نمایند. ما در این مقاله به معرفی دانشگاه کیپ تاون می­پردازیم. آفریقای جنوبی دارای دانشگاههای بسیاری زیادی می­باشد. دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی از جمله بهترین و معتبرترین دانشگاه های این کشور بشمار می­رود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مایلند اطلاعات جامع تری در زمینه معرفی دانشگاه کیپ تاون در اختیار دانشجویان قرار دهند.

این دانشگاه از رنکینگ بسیار بالایی در سطح جهان برخوردار است و سالانه دانشجویان زیادی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می­نمایند. همانطور که می­دانید کشور آفریقای جنوبی دارای طبیعت بسیار زیبایی می­باشد بطوریکه سالانه گردشگران زیادی با اخذ ویزای توریستی این کشور به آفریقای جنوبی سفر می­نمایند. آب و هوای کشور آفریقای جنوبی مدیترانه ای است. زمستانهای این کشور معتدل و مرطوب است و تابستانهایی گرم و خشک دارد. تحصیل در کشور آفریقای جنوبی بصورت رایگان نمی­باشد و تمامی دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاههای این کشور ملزم به پرداخت شهریه می­باشند.

درباره دانشگاه کیپ تاون

در سال 1829 در شهر کیپ تاون دانشگاه کیپ تاون تأسیس گردید. این دانشگاه از معتبرترین دانشگاههای آفریقای جنوبی بحساب می­آید. دانشگاه کیپ تاون دارای رتبه 191 در میان دانشگاههای جهان می­باشد. تدریس در دانشگاه کیپ تاون به زبان انگلیسی می­باشد. در این دانشگاه سه مقطع کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان ارائه داده می­شود. دانشگاه کیپ تاون دارای 6 دانشکده می­باشد که از این میان دو دانشکده در درون شهر و 4 دانشکده دیگر خارج از شهر موقعیت دارد. تعداد دانشجویان پسر و دختر در این دانشگاه برابر است و  هم اکنون 15800 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می­باشند. این دانشگاه دارای دانشکده های مختلفی است و تقریباً تمامی رشته های تحصیلی در دانشکده این دانشگاه موجود است. از جمله مهمترین دانشکده این دانشگاه موارد زیر می باشد :

 • دانشکده بازرگانی
 • دانشکده فنی مهندسی
 • دانشکده علوم بهداشتی و درمانی
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده علوم پایه

پذیرش در مقطع کارشناسی

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه کیپ تاون را دارند باید ابتدا صلاحیت های لازم برای ورود به این مقطع را داشته باشند. از جمله مهمترین شروط ورود به مقطع کارشناسی اینست که دانشجو میباید در دروس عمومی از جمله زبان انگلیسی- ریاضیات- جغرافیا و علوم زیستی نمره ای را که مورد نظر این دانشگاه است را کسب نموده باشند. تحصیل در هریک از دانشکده های دانشگاه کیپ تاون دارای مقررات و قوانین متفاوتی است. بطوریکه تحصیل در دانشکده حقوق این دانشگاه ممکن است 3 الی 5 سال طول بکشد و دانشجویان برای فارغ التحصیلی از این دانشگاه ملزم به اخذ مدرک LLB می­باشند. ناگفته نماند در دانشکده حقوق این دانشگاه اصول و قوانین آفریقای جنوبی ارائه می­گردد.

کارشناسی ارشد

دانشجویان برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه کیپ تاون باید دارای مدرک کارشناسی باشند. همچنین در برخی موارد این دانشگاه از دانشجویان برای ورود به این مقطع آزمون زبان انگلیسی اخذ می­نماید. در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه، دانشکده ها دارای دپارتمان های تخصصی می­باشند. بطورر مثال دانشکده حقوق این دانشگاه دارای دپارتمان تخصصی حقوق اقتصادی- حقوق عمومی و حقوق خصوصی می­باشد.

پذیرش در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترای این دانشگاه به مدت 3 الی 4 سال طول خواهد کشید. دانشجویان برای ورود به این دوره باید دارای مدرک کارشناسی ارشد یا مدرک کارشناسی با یک سال سابقه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و یا دارای مدرک کارشناسی 3 ساله با دو سال تحصیل در دوره­ی کارشناسی ارشد باشند. دانشجویان عزیز جهت اطلاع بیشتر در زمینه تحصیل در دانشگاههای آفریقای جنوبی می­توانند از راهنمائی های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره­مند گردند.

معرفی دانشگاه کیپ تاون

همانطور که بیان نمودیم دانشگاه های زیادی در کشور آفریقای جنوبی وجود دارد. هزینه های تحصیل در دانشگاههای مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. در معرفی دانشگاه کیپ تاون می­توان اینطور بیان نمود که این دانشگاه سالانه میزبان دانشجویان بین المللی زیادی است و دانشجویان برای اخذ کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی می­بایست دارای اقامت دائم و تابعیت این کشور باشند.

هزینه های تحصیلی در دانشگاه کیپ تاون چگونه است؟

همانطور که بیان نمودیم تحصیل در دانشگاههای کشور آفریقای جنوبی بصورت رایگان نیست. دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه کیپ تاون نیز ملزم به پرداخت هزینه های زیر می­باشند. پس از موافقت دانشگاه کیپ تاون با تحصیل دانشجو در این دانشگاه، دانشجویان باید هزینه ای را بابت پذیرش در این دانشگاه پرداخت نمایند. هزینه پذیرش در مقاطع مختلف تحصیلی و رشته های تحصیلی مختلف با یکدیگر متفاوت است بطوریکه هزینه پذیرش در رشته مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد20000 راند می­باشد.

شهریه

شهریه های تحصیلی این دانشگاه نیز بسته به رشته تحصیلی دانشجویان با یکدیگر متفاوت است. ما در اینجا به برخی از شهریه های تحصیلی در این دانشگاه اشاره می­نمائیم: شهریه تحصیلی در رشته حقوق در مقطع کارشناسی برابر است با46420 راند و شهریه تحصیلی در همین رشته در مقطع کارشناسی برابر با51840 راند می­باشد. بطور متوسط شهریه تحصیلی در رشته های فنی مهندسی 43040-52630 راند و شهریه تحصیلی در رشته های علوم زیستی و بهداشتی 48620-64370 راند تخمین زده شده است. شهریه های تحصیلی این دانشگاه هزینه هایی همچون بیمه حوادث- امتحانات-  آموزشگاهها و آزمایشگاهها- امکانات رفاهی و هزینه های بیمارستانی برای آموزش های بالینی را پوشش می­دهد. همچنین هزینه های اسکان دانشجویان در این کشور بطور متوسط 25500-16500 برآورد شده است.

تمدید ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی به چه صورت است؟

دانشجویان خارجی که با ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی سفر نموده اند می­بایست 60 روز قبل از اتمام اعتبار ویزای تحصیلی خود جهت تمدید این ویزا اقدام نمایند. دانشجویان با در دست داشتن مدارک زیر باید جهت تمدید ویزای تحصیلی خود به اداره مربوطه مراجعه نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • هزینه تمدید ویزای تحصیلی 750 راند می­باشد.
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی دانشجو را برای هزینه زندگی در آفریقای جنوبی ثابت نماید.
 • ارائه مدارکی که عدم سویابقه کیفری دانشجو را ثابت می­نماید.
 • ارائه مدارک پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
 • ارائه نامه رسمی دانشگاه برای پذیرش دانشجو
 • ارائه مدارکی که محل اسکان دانشجو در آفریقای جنوبی را ثابت می­نماید.

کمک های مالی دانشگاه کیپ تاون چگونه است؟

دانشگاه کیپ تاون کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی بسیاری به دانشجویان اعطا می­نماید. البته اعطای این بورسیه های تحصیلی دارای شرایط سختی می­باشد. بطوریکه اکثر این بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویانی که دارای اقامت دائم آفریقای جنوبی و یا از شهروندان این کشور هستند تعلق می­گیرد. دولت آفریقای جنوبی به دانشجویان خارجی اجازه انجام کار در حین تحصیل را به دانشجویان داده است. بدین گونه که دانشجویان اجازه 10-20 ساعت کار در هفته را خواهند داشت ومیزان حقوق دریافتی آنان 37 راند در ساعت در نظر گرفته شده است. دانشجویان با سوالاتی در زمینه معرفی دانشگاه کیپ تاون روبرو می­شوند از جمله:

 • آیا با معرفی دانشگاه کیپ تاون می­توان گفت این دانشگاه از جمله دانشگاههای برتر در جهان است؟
 • آیا دانشجویان با تحصیل در کشور آفریقای جنوبی میتوانند در تمامی کشورها برای انجام کار درخواست نمایند؟
 • تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه کیپ تاون چگونه است؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره پاسخگوی دانشجویان عزیز در زمینه معرفی دانشگاه کیپ تاون می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *