مهاجرت تحصیلی مالزی

معرفی دانشگاه های مالزی

درصورتی که شما هم علاقه مند به کسب اطلاعاتی در زمینه دانشگاه های مالزی هستید با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه های مالزی و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

با وجود افزایش فعلی دانشگاههای خارجی در مالزی، اما از دانشگاههای داخلی نیز نباید صرف نظر کرد. سیستم آموزش عالی مالزی در ” رتبه بندی های بهترین سیستم های آموزش عالی QS ” در سال 2018 در رتبه بیست و پنجم ام قرار دارد، که همین امر نشان گر قدرت دانشگاههای مالزی است.

کشور مالزی که در بر گیرنده پردیس های دانشگاهی زیادی می باشد که دارای شعب بین المللی از سایر دانشگاه های دیگر کشورهاست، و این موضوع به دلیل وجود طرحی می باشد که هدف از آن توسعه و افزایش دامنه گزینه های آموزش عالی این کشور می باشد. با این توضیح که این پردیس های دانشگاهی  از جانب دانشگاه های معتبری می باشند از جمله مهم ترین دانشگا ه هامی توان به دانشگاه ناتینگهام انگلستان و دانشگاه موناش استرالیا اشاره نمود.

از جمله مهم ترین پردیس های دانشگاهی این کشور  پردیس ” EduCity ” در شهر جوهور، در جنوبی ترین نقطه از شبه جزیره مالزی می توان اشاره نمود.

این پردیس که در بر گیرنده هشت شعبه بین المللی تحت نظارت دانشگاه های از کل جهان می باشد این دانشگاهها عبارتند از:

 • دانشگاه ریدینگ انگلستان
 • دانشگاه ساوتهمپتون انگلستان
 • دانشگاه پزشکی نیوکاسل انگلستان
 • موسسه صنعتی دریایی هلند
 • دانشگاه رافلز سنگاپور
 • دانشکده هنر کالیفرنیای جنوبی آمریکا

مراحل لازم برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه های مالزی

از جمله مهم ترین مراحل برای موفقیت در فرایند پذیرش تحصیلی در دانشگاههای مالزی عبارتند از:

 • پذیرش اولیه با ایمیل یا فاکس مدارک تحصیلی؛
 • درصورت پذیرش درخواست اولیه از طرف دانشگاه، تحویل درخواست رسمی به همراه 7 عکس پاسپورتی، کپی دیپلم و ریزنمرات آن، گزارش پزشکی، پرداخت هزینه درخواست.
 • ارسال بسته پذیرش شامل نامه دعوت نامه، اطلاعات مربوط به ویزای تحصیلی و اقامت در مالزی؛
 • درخواست و اخذ ویزای تحصیلی مالزی؛
 • اخذ ویزای ورود انفرادی از سفارت مالزی جهت ورود به مالزی؛

آشنایی کلی با دانشگاه ها و کالج های مالزی

دانشگاه ها و کالج های دولتی و خصوصی این کشور که آماده  ارائه دوره های آموزشی عالی و برنامه های عالی از جانب موسسات آموزش عالی (HEI) در مالزی هستند به دو دسته اصلی تقسیم شوند:
موسسات آموزش عالی خصوصی
دانشگاه ها و کالج های خصوصی به سرمایه گذاری شرکت ها، فارغ التحصیلان و دانشجویان تحت قانون موسسات خصوصی در سال 1996 میلادی متعهد هستند تا بتوانند عملیات خود را حفظ کنند. بعضی از این موسسات با دانشگاه های معتبر خارجی همکاری می کنند تا مدارک تحصیلی را به طور مشترک اختصاص دهند.

موسسات آموزش عالی دولتی

دانشگاه ها و کالج های عمومی و هم چنین موسسات آموزش عالی این کشور تحت آموزش وزارت امور خارجه هستند. این مؤسسات آموزش عالی که توانایی آموزش به دانش آموزان مالزی و به سه گروه اصلی تقسیم می شوند: دانشگاه های تحقیقاتی، دانشگاه های متمرکز و دانشگاه های جامع

معرفی برترین دانشگاه های کشور مالزی

در ادامه مقاله معرفی دانشگاه های مالزی به معرفی مشهورترین دانشگاه های این کشور خواهیم پرداخت.

دانشگاه مالایا UM

این دانشگاه که بهترین و قدیمی ترین دانشگاه مالزی بر طبق آخرین نسخه از رنکینگ دانشگاههای جهان QS می باشد. این دانشگاه به لحاظ جهانی از رتبه بندی سال آخر، 19 پله صعود کرده است و هم اکون در رتبه 114 بهترین دانشگاه دنیا قرار دارد.

از 6 شاخص رتبه بندی مورد استفاده جهت ارزیابی دانشگاهها، UM بخاطر نسبت دانشجویان اش به تعداد اعضای هیئت علمی نمره بالایی را کسب کرده است، که بخاطر همین جایگاه 82 در سطح جهان را کسب کرده است. همچنین از نظر شاخص توسعه تحصیلات و توسعه مکانیک و ساخت و فناوری در بین 40 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

به لحاظ امکانات نیز، دانشگاه UM دارای مجهزترین کتابخانه ها، انیستیتوهای آزمایشگاهی، سالن های همایش، خوابگاههای دانشجویی و غیره می باشد.

معرفی دانشگاه توبکو عبدالرحمان (UTAR) (Kampus Sungai Long)

اصلی ترین سطح تحصیلات این دانشگاه مقطع لیسانس می باشدو مدت آموزشی در این دوره به میزان 3 سال است. یکس از اصلی ترین شرایط ورود به این دانشگاه تخصص داشتن از  استفاده از کامپیوتر می باشد.
از جمله مهم ترین مقررات ورودی این دانشگاه داشتن مدرکی با درجه C در 2 یا 3 موضوع مربوطه، و داشتن مدرک GCE با سطح A (سطح پیشرفته) با درجه E در 2 یا 3 موضوع مربوطه، گواهینامه ی یکپارچه آزمون (UEC) با درجه B در 5 موضوع مربوطه می باشد هم چنین به همراه داشتن گواهی ملاقات با وزارت آموزش و پرورش این کشور، دیپلم و کلیه مدارک تحصیلی در رشته های مربوطه، سایر مدارک تحصیلی به رسمیت این دانشگاه می باشد.

معرفی دانشگاه سیام بانکوک کشور مالزی

این دانشگاه که در بر گیرنده برنامه های BBA و MBAمی باشد می تواند به عنوان یک هدف خوب برای تحصیل در خارج از کشور باسد مکان تاسیس این دانشگاه در شهر بانکوک می باشد که یکی از بهترین دانشگاه های خصوصی تایلند در زمینه مطالعه کسب و کار بین المللی برای یک یا دو ترم می باشد.

متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد موضوعاتی نظیر برنامه های مطالعاتی، تاریخ شروع ترم های تحصیلی، کلیه اعلانات و هزینه ها در دانشگاه سیام، و هم چنین اطلاعات در مورد نحوه درخواست با مراجعه به سایت این موسسه به اطلاعات بیشتری دست یابید.

معرفی دانشگاه شاهزاده سونکلا کشور مالزی

متقاضیان تحصیل در دانشگاه های مالزی با مطالعه نمودن در زمینه های آموزش مختلف نظیر گردش گری و اقتصاد این فرصت را دارند تا در یکی از 5 دانشگاه برتراین کشور زندگی نمایند.در هر مدت زمانی شخص متقاضی می تواند برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور  اقدام نماید و برای یک یا دو ترم به برنامه بپیوندد.  فرایند ثبت نام و پذیرش تحصیلی متقاضیان حتی در یک روز تایید می شود.

معرفی دانشگاه پوترا کوالالامپورکشور مالزی

اصلی ترین رشته های تحصیلی در این دانشگاه عبارتند از: اقتصاد، مهندسی، علوم و سایر رشته های آموزشی متقاضیان تحصیل دراین دانشگاه برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت ین دانشگاه مراجعه نمایند.

در صورتی که شما هم با مطالعه نمودن مقاله معرفی دانشگاه های مالزی علاقه مند به تحصیل و هم چنین کسب اطلاعات بیشتری با شرایط تحصیلی در مالزی شدید این فرصت را داریدتا با مراجعه به سایر مقالات تحصیلی موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت تحصیلی در مالزی و یا مدارک و شرایط لازم برای پذیرش در مالزی به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *