مهاجرت تحصیلی مالزی

بورسیه تحصیلی مالزی

متقاضیان تحصیل در مالزی با در یافت بورسیه تحصیلی مالزی می توانند شرایط تحصیل آسان و کم هزینه در این کشور زیبا و پهناور را برای خود فراهم نمایند. چنان چه شما هم علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد کشور مالزی هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یه اطلاعات جامعی دست یابید. هم چنان محبوبیت مالزی به عنوان یک مركز آموزش عالی به طور پیوسته رو به گسترش می باشد زیرا این كشور در حال حاضر انواع مختلفی از دوره های كیفیت بالا را در دانشگاه ها و کالج ها ارائه می دهدو کشور  مالزی آماده ارائه طیف متنوعی از گزینه های تحصیلی برای انواع تخصص ها می باشد.

نحوه درخواست پاسپورت دانشجویی

دریافت پاسپورت دانشجویی از مهم ترین  مراحل ممکن برای اخذ بورسیه تحصیلی مالزی می باشد متقاضیان بورسیه تحصیلی این کشور برای دریافت پاسپرت خود ملزم به تأیید نمودن درخواست دانشجویی خود از اداره مهاجرت مالزی خواهند بود. این کار از 7 الی 14 روز طول می کشد، در صورتی که همه اسناد  کامل و دارای شرایط باشند  سپس اداره گذرنامه این کشور به بررسی نمودن وضعیت گذرنامه این اشخاص خواهد پرداخت  (تایید شده یا رد شده) با دریافت نامه مورد تأیید  از اداره گذرنامه این کشور می توانند برای سفر خود به مالزی آماده شوند.

لازم به ذکر می باشد که کلیه دانش آموزانی که مؤسسات آموزشی خود را از محل سفارت مالزی در مورد درخواست ویزا مطلع می سازند. ملزم به هزینه درخواست ویزا به میزان RMB80.00  می باشند البته این مبلغ قابل تغییر است.

فرآیند تبدیل شدن به یک دانشجوی بین المللی در مالزی

کلید موفقیت یک مطالعه موفق در خارج از کشور، درک فرآیند از ابتدا است پس دانشجو ملزم به آشنایی با  فرایند تحصیل در مالزی می باشد بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که روند درخواست برای ورود به مالزی به عنوان دانشجوی بین المللی ساده است چرا که در گذشته به میزان  بیش از 122،000 دانشجوی بین المللی از 160 کشور  دنیا برای تحصیل در این کشور اقدام نموده اند. البته دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور ملم به گذارندن مراحل مختلفی می باشند که عبارتند از:
متقاضیان باید بدانند که در چه شرایطی برای شروع تحصیل در این کشور شروع به کار می کنند.

از آنجا که این کشور دارای یک سیستم مرکزی برای درخواست دانشجویان بین المللی  نمی باشد این اشخاص باید مستقیما به موسسات آموزش عالی که مورد نظر  شان هست را درخواست دهند.

آشنایی بیشتر با بورسیه تحصیلی مالزی

بورسیه تحصیلی یک راه عالی برای کمک به پرداخت هزینه تحصیل و زندگی متقاضیان تحصیل در مالزی است هم چنین برنامه بورسیه تحصیلی یکی از استراتژی های دولت برای بین المللی کردن آموزش عالی در مالزی است تا یکی از مراکز آموزش عالی بین المللی در این کشور باشد از این رو  وزارت آموزش و پرورش کشور مالزی اقدام به ارائه  3 برنامه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی این کشور کرده تا بتوانند تحصیلات پیشرفته تحصیلی خود را در مالزی دنبال کنند لازم به ذکر می باشد که همه برنامه ها برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و خصوصی مالزی در سطح تحصیلات تکمیلی ارائه می شود.

تاثیر زبان انگلیسی در بورسیه تحصیلی مالزی

زبان انگلیسی به طور گسترده ای در سال های زیادی در مالزی مورد استفاده قرار گرفته است، به طوری که به طور خودکار به زبان دوم این کشور تبدیل شده است به صورتی که می توان گفت تقریبا هر یک از اعضای خانواده در کشور مالزی از زبان انگلیسی استفاده می کند، و مسلط بودن به این زبان می تواند کمک شایانی را متقاضیان بورسیه تحصیلی مالزی نماید.

الزامات متقاضیان بورسیه تحصیلی مالزی

داشتن انگیزه کافی و شناسایی دلایل خود ای اشخاص برای تحصیل در خارج از کشور.
اقدام به شناسایی موسسه و دوره مناسب مورد نظر این اشخاص  پیدا کردن وب سایت  دارای ارتباط با بورسیه تحصیلی این کشور

اقدام به درخواست نمودن برای مطالعه فرم ها، اسناد مربوطه و هزینه درخواست به طور مستقیم که بتوانند به موسسات انتخاب شده ارسال کنند.
اقدام به  درخواست نمودن به موسسات پذیرفته شده یا رد شده است.
اگر این اشخاص بیش از یک پیشنهاد دریافت کرده  باشند در این صورت ملزم می باشند که بهترین پیشنهاد را انتخاب کنند.

موسسه خود را برای آشنایی با  شرایط لازم و برای استفاده از گذرنامه و ورود دانشجویان را  جست و جو نمایند هم چنین می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت آموزش و پرورش Malaysia Global Services (EMGS) وارد شوند.
اقدام به درخواست نمودن گذراندن ویزای دانشجویی مالزی و موسسه آموزشی ، هم چنین متقاضیان می توانند درخواست دانشجویی خود را از طریق EMGS آنلاین اعمال کنند.
در مرحله آخر این اشخاص باید اطمینان پیدا نمایند که تمام اسناد لازم مانند گذرنامه معتبر را به همراه داشته باشند.

اسناد مورد نیاز برای پذیرش دانشجویان موسسات آموزشی مالزی

متقاضیان بورسیه تحصیلی مالزی نیاز به ارائه اسناد زیر به اداره مهاجرت در کوالالامپور مالزی می باشند.

ارائه یک نامه پیشنهاد یا نامه پذیرش از موسسه آموزشی به دانشجو

ارائه یک  فرم درخواست دانشجویی  به انضمام کپی
ارائه دو قطعه عکسی از اسناد گذرنامه  و یا اسناد دانشجویی (که برای مدت 12 ماه دارای اعتبار باشد)
ارائه یک فتوکپی پرونده پزشکی دانشجویی
معرفی شاهد برای اثبات توانایی دانش آموز برای تامین هزینه تحصیلات خود در مالزی

ارائه یک اوراق قرضه شخصی برای موسسه آموزش و پرورش

رعایت نمودن قوانین مهاجرت سال 1963

با توجه به اتمام مقاله بورسیه تحصیلی مالزی در صورتی که شما هم علاقه مند به مهاجرت نمودن به این کشور از روش تحصیلی شدید  و تمایل به کسب اطلاعات بیشتری در رابطه با کشور مالزی دارید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیر شرایط کار ضمن تحصیل در مالزی ویا هزینه تحصیل و زندگی در مالزی به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *