مهاجرت کاری لهستان

مشاغل مورد نیاز لهستان

مشاغل مورد نیاز لهستان

آگاهی از مشاغل مورد نیاز لهستان در سال 2020 موضوعی می باشد که اشخاص متقاضی در خصوص اخذ اقامت از طریق کار می بایست مدنظر قرار دهند. لهستان کشوری در شرق اروپا است که از اقتصاد پر رونقی برخوردار می­ باشد. نرخ بیکاری در این کشور بین 3.3% می ­باشد. ما در این مقاله مشاغل مورد نیاز لهستان را بررسی خواهیم نمود. سالانه افراد زیادی جهت دریافت ویزای کاری لهستان اقدام به مهاجرت کاری به این کشور می ­نمایند. بازارهای کاری لهستان با کمبود شدید نیروی متخصص و حرفه ای مواجه است و همین موضوع باعث شده است که متخصصین بتوانند درآمدهای بالایی را دریافت نمایند.

هر ساله دولت لهستان با انتشار لیست مشاغل مورد نیاز لهستان اقدام به جذب نیروی های متخصص و حرفه ای از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا می­ نماید. هزینه های زندگی در لهستان بسیار مناسب است و می ­توان گفت لهستان یکی از ارزانترین کشورهای اروپایی به شمار می ­رود. کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی در معرفی گزینه های مناسب مهاجرتی دارند.

بررسی شرایط کار و مشاغل مورد نیاز در لهستان

زبان رسمی لهستان، لهستانی است. از آنجایی که متقاضیان انجام کار در لهستان می ­بایست با جامعه­ این کشور نیز ارتباط برقرار نمایند، ملزم به برخورداری از مهارت زبان لهستانی هستند. شرایط کار در لهستان به شرح زیر است:

 • میزان ساعات کاری در لهستان 40 ساعت در هفته است
 • کارکنان اجازه 15 دقیقه استراحت پس از هر 6 ساعت کاری را دارند
 • میزان حقوق افراد بسته به سوابق تحصیلی و کاری افراد و نوع مهارت و حرفه هایشان با یکدیگر متفاوت است
 • تحصیلات دانشگاهی نیز از دیگر شرایط اخذ ویزای کار لهستان به شمار می­ رود

با توجه به نرخ پایین بیکاری در لهستان دانشجویانی که تحصیل در دانشگاه های لهستان را انتخاب نموده اند، امکان انجام کار حین تحصیل در این کشور را خواهند داشت. بدین ترتیب دانشجویان می­ توانند بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در لهستان را تأمین نمایند. علاوه بر این دانشجویان پس از اتمام تحصیلات در این کشور به مدت 1 سال اجازه دارند، به جست و جوی شغل مورد نظر خود پرداخته و در صورت یافتن شغل امکان تبدیل اقامت تحصیلی به اقامت کاری لهستان را خواهند داشت. از همین برخی از دانشجویان با انجام کار بعد از تحصیل پس از 3 سال کار مداوم در این کشور نسبت به اخذ اقامت دائم لهستان اقدام می ­نمایند.

مدارک لازم اخذ ویزا برای مشاغل مورد نیاز در لهستان

هر ساله دولت لهستان با انتشار لیست مشاغل مورد نیاز لهستان سعی در جبران کمبود نیروی متخصص در بازارهای کاری خود را دارد. افرادیکه دارای مهارت های مورد نیاز این کشور هستند با اخذ ویزای کار لهستان می ­توانند به این کشور مهاجرت نمایند. لازم بذکر است علاوه بر اخذ ویزای کاری لهستان اخذ مجوز کاری نیز از ملزومات انجام کار در این کشور است. اعتبار مجوز کاری لهستان برابر با مدت زمان قراردادکاری فرد مورد نظر با کارفرمایان در لهستان می­ باشد. کار در لهستان پس از مدت 3 سال موجب اخذ اقامت دائم و پس از گذشت 5 سال منجر به اخذ تابعیت لهستان می ­گردد.

با توجه به کمبود نیروی متخصص و مشاغل مورد نیاز لهستان، این کشور سالانه با صدور ویزای کاری از متخصصین خارجی استقبال می ­نماید. متقاضیان انجام کار در لهستان با ارائه مدارک زیر به سفارت لهستان می­توانند ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس
 • گواهی تمکن مالی برای ماه های نخست زندگی در لهستان
 • ارائه دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان در لهستان
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری
 • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت عمومی متقاضی

اخذ مجوز کاری برای مشاغل مورد نیاز در لهستان

لازم بذکر است متقاضیان با توجه به هدف کاری خود در این کشور ملزم به اخذ یکی از 6 نوع مجوز کاری در این کشور هستند. مجوز های کاری لهستان به قرار زیر است:

نوع مجوز شرح
مجوز نوع A این مجوز برای افرادی که طبق حقوق مدنی این کشور و با عقد قرارداد استخدام می­ گردند.
مجوز نوع B این مجوز دارای 6 ماه اعتبار بوده و بعنوان نماینده شرکت قصد انجام کار در لهستان را دارد.
مجوز نوع C این نوع مجوز برای افرادی صادر می­ گردد که برای کارفرمایانی غیر لهستانی و در شرکتی واقع در کشور لهستان کار انجام می­ دهند. این نوع مجوز بیش از 30 روز دارای اعتبار است.
مجوز نوع D این مجوز برای افرادی صادر می گردد که کارفرمایان آنها اولاً خارجی بوده و شعبه در کشور لهستان ندارند و تنها برای انجام کارهای خدماتی و یا صادرات به صورت کوتاه مدت قصد انجام کار در این کشور را دارند.
مجوز نوع E این مجوز یکی از مجوزهای کاری خاص کشور لهستان است و در صورتیکه افراد در یکی از گروه های فوق قرار نگیرند، این مجوز برای وی صادر خواهد شد.

مجوز کاری لهستان

بررسی مشاغل مورد نیاز لهستان

لهستان یکی از کشورهای توسعه یافته و پر جمعیت در اروپا است که در برخی از مشاغل با کمبود نیرو مواجه است. از مهمترین مشاغل مورد نیاز لهستان عبارتند از:

 • کارگران حرفه ای
 • رانندگی
 • مهندسی
 • مهندسی ماشین آلات
 • کارگزان غیر حرفه ای
 • مهندسین آی تی
 • پزشکان
 • مدیران فروش و….

متخصصن خارج از اتحادیه اروپا جهت انجام کار نیازمند دریافت پیشنهادی کاری از سوی کارفرمایان در لهستان هستند. کارفرمایان لهستانی نیز می­ بایست ابتدا آگهی استخدام خود را در لهستان و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا بمدت 6 ماه منتشر نماید و در صورت عدم یافتن نیروی موردنظر آن گاه اجازه استخدام متخصصین خارجی را خواهند داشت. همان طور که قبلاً ذکر نمودیم میزان حقوق دریافتی افراد بسته به نوع تخصص آنها با یکدیگر متفاوت است، اما کمترین میزان حقوقی که به افراد در این کشور پرداخت می ­گردد 700€ (یورو) در ماه می ­باشد. به طور متوسط حقوق افراد 800€ (یورو) الی 1000€ (یورو) در ماه تخمین زده شده است.

وضعیت کاری در لهستان

افراد برای اخذ ویزای کار لهستان ملزم به ارائه قراردادکاری و پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان در لهستان هستند. آفیسر سفارت این کشور در صورتی که میزان حقوق توافقی در قرارداد کاری متقاضی تأمین کننده مخارج زندگی فرد در این کشور باشد، با درخواست اخذ ویزای کاری فرد موافقت می ­نماید. کشور لهستان دارای اقتصادی پایدار است و از شرایط انجام کار و سرمایه گذاری مناسبی برخوردار می ­باشد. از همین رو سرمایه گذاری در لهستان مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. سرمایه گذاری و ثبت شرکت در لهستان یکی از ساده ترین راههای مهاجرتی و اخذ اقامت و تابعیت این کشور محسوب می­ شود. جهت آگاهی بیشتر در این زمینه می ­توانید با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *