مهاجرت کاری چین

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین

پویایی اقتصاد کشور چین بر کسی پوشیده نیست و همین مسئله سبب شده است که بیش از 7000 نفر نیروی کار خارجی در این کشور مشغول فعالیت باشند. برای کار در کشور چین به ویزای کاری این کشور نیاز خواهید داشت اما سوال این مقاله آن است که مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین چیست؟ در همین بین در رابطه با شرایط کلی کار در کشور چین نیز توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

این مقاله به کوشش مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و با محوریت مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین تنظیم شده است.

کار در چین

با وجود تعداد فراوانی از شرکت های بین المللی و یا شاخه های شرکت های مشهور جهانی در کشور چین، این کشور به نیروی کار فراوانی نیاز خواهد داشت. جمعیت کشور چین رفته رفته به جمعیتی پیر تبدیل می شود و همین مسئله باعث افزایش تمایل این کشور به جذب نیروی کار خارجی خواهد شد.

شرکت های خارجی حاضر در چین شرایط مالی بسیار خوبی را به کارکنان خود پیشنهاد می کنند و همین مسئله سبب جذب نیرو های کار خارجی به این شرکت ها می شود. جالب است بدانید که در حدود 90 درصد نیروهای کار خارجی برای شرکت های بین المللی کار می کنند.

ساعت کاری در چین

بر اساس قوانین کشور چین کارکنان یک شرکت نمی توانند بیش از 8 ساعت در روز یا 40 ساعت در هفته کار کنند. در صورتی که یک کارفرما نتواند بازده کافی را در این زمان بدست آورد باید مطابق با شرایط تعیین شده برای استفاده از نیروی کار در ساعت اضافه دستمزد او را پرداخت کند.

زبان کار در چین

در صورتی که قصد دارید در کشور چین کار کنید، صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی می تواند یک فرصت بسیار مناسب برای شما باشد، اما بیشترین دستمزد در کشور چین در اختیار کسانی قرار می گیرد که به زبان ماندارین که یکی از شاخه های زبان چینی است تسلط کافی داشته باشند.

بدون شک مطالعه مقاله کار در چین برای افزایش سطح آگاهی شما در این زمینه خالی از لطف نخواهد بود.

وضعیت مسکن برای کارکنان خارجی

در شهرهای بزرگ کشور چین، می توانید با هر بودجه ای که در اختیار دارید، یک مسکن مناسب برای خرید یا اجاره پیدا کنید. بیش تر آپارتمان های اجاره ای در کشور چین دارای مبلمان و وسایل کامل هستند و شما می توانید به صاحب ملک بگویید کدام وسایل را نیاز ندارید تا آن ها را از خان خارج کنند. در بسیاری از آپارتمان های کشور چین مغازه و سالن های ورزشی مجهز وجود دارد.

توصیه می کنیم که برای اجاره خانه در چین، از یکی از اشخاص چینی که با آن ها آشنایی دارید، مانند همکارانتان کمک بخواهید. این مسئله به شما کمک خواهد کرد که در زمان کمتر و با هزینه کمتری موفق به اجاره مسکن شوید.

خدمات ویژه کارمندان و کارگران در چین

همه ی کارفرمایان در کشور چین موظفند تا نیروهای کار خود را تحت پوشش بیمه های خدمات درمانی، بازنشستگی، بیکاری، تولد فرزند و صدمات ناشی از کار قرار دهند. میزان پرداخت هریک از این حق بیمه ها توسط دولت چین به طور کامل تشریح شده است که به شرایط شخصی نیروی کار وابستگی دارد.

همچنین علاوه بر موارد ذکر شده کارفرمایان باید کمک هزینه های اقامت، آموزش های حرفه ای، جبران خسارت و حق استفاده از تعطیلات قانونی را در اختیار نیروی کار خود قرار دهند.

ویزای کار کشور چین

برای اینکه به عنوان یک نیروی کار وارد کشور چین شوید، باید ویزای کاری این کشور را بدست آورید. ویزای کاری کشور چین زمانی صادر خواهد شد که شما موفق به دریافت یک کار در کشور چین شده باشید. توصیه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما آن است که مقاله «موسسات کاریابی در چین» را نیز مطالعه فرمایید.

پس از دریافت شغل مورد نظر خود می توانید برای دریافت ویزای کاری کشور چین اقدام کنید. ویزای کاری کشور چین دریک بازه زمانی 15روزه صادر می شود اما در صورتی که زمان کافی در اختیار ندارید با پرداخت هزینه بیشتر می توانید ویزای خود را در یک بازه زمانی 3 روزه دریافت کنید.

چنانچه پیش تر نیز اشاره کردیم، سوال اصلی ما در این مقاله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین است که حال قصد پاسخ دادن به آن را داریم.

گذرنامه و کپی صفحه اول آن

گذرنامه شما مهم ترین مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین است. گذرنامه ای مورد پذیرش است که حداقل 12 ماه از انقضای آن باقی مانده و دو صفحه آن سفید مانده باشد. در صورتی که ویزای کشور چین را در گذرنامه دیگری در اختیار دارید باید آن گذرنامه را نیز اائه دهید.

فرم درخواست روادید

زمانی که قصد دریافت ویزای کار کشور چین را دارید باید فرم درخواست صدور روادید را دانلود کرده و آن را حتما از طریق کامپیوتر پر کنید. سپس آن را پرینت کرده و با خودکار امضا کنید. توجه داشته باشید که همه قسمت های فرم باید به صورت کامل پر شده باشد. در صورتی که بخشی از سوالات را خالی بگذارید، درخواست شما رد خواهد شد. به جای استفاده از جای خالی از کلمه NON استفاده کنید. استفاده از غلط گیر یا اصلاح دستی نیز مورد پذیرش نیست. شما باید فرم را به صورت یک رو پرینت کنید.

دو قطعه عکس

از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین دو قطعه عکس رنگی 33*48 میلی متر است که مربوط به 6 ماه اخیر باشد. عکس شما باید به صورت بیومتریک گرفته شده باشد.

فرم اجازه کار

برای دریافت ویزای کاری کشور چین به اجازه کار در این کشور نیاز خواهید داشت که توسط اداره مهاجرت کشور چین صادر می شود.

گواهی پرداخت هزینه صدور روادید

یکی دیگری از مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین فیش پرداخت هزینه صدور روادید است. به صورت عادی برای دریافت ویزای کاری چین باید 258 دلار آمریکا پرداخت کنید. در صورتی که قصد دارید فاصله زمانی صدور ویزا را به یک هفته یا سه روز کاهش دهید، مبلغ مورد نیاز شما به ترتیب 318 یا 373 دلار خواهد شد.

کلام پایانی

در این مقاله مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در چین را بیان کردیم و اطلاعات اندکی در رابطه با کار در این کشور را نیز در اختیار شما قرار دادیم. توجه داشته باشید که مدارک مورد نیاز سفارت باید در بالاترین کیفیت ممکن تهیه شوند. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانند در تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز، شما را یاری کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *