مهاجرت تحصیلی آمریکا

مدارس شبانه روزی در آمریکا

فرزندان شما با تحصیل نمودن در مدارس شبانه روزی در آمریکا می توانند شرایط مهاجرت و کسب حق اقامت این کشور را برای خود را به دست آوردند در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در رابطه با شرایط مدارس شبانه روزی در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوق ی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعلات جامعی در این زمینه دست یابید.

مزایای تحصیل در مدارس شبانه روزی در آمریکا

دانش آموزانی که در مدارس شبانه روزی تحصیل می نمایند از امتیازهای زیر در این مدرسه برخوردار می باشند:

 • تعداد دانش آموزان در این مدارس بسیار کمتر از دیگر مدارس است و دانش آموزان امکان یادگیری دروس بیشتری را دارند.
 • این مدارس از استانداردهای آموزشی بسیار مناسبی برخوردار می باشند
 • فعالیت های فوق برنامه ای که در مدارس شبانه روزی انجام می گیرد بیشتر از مدارس دولتی در آمریکا است.
 • دانش آموزان در این مدارس از آمادگی های لازم برای ورود به دانشگاه بهره مند می شوند و پذیرش این دانش آموزان در دانشگاهها با شانس بیشتری همراه است.
 • دانش آموزان در مدارس شبانه روزی به همراه معلمان و مدیران خود همانند یک خانواده زندگی می کنند.

آشنایی با وضعیت تحصیل در مدارس شبانه روزی در آمریکا

در این کشور اکثر مدارس شبانه به صورت خصوصی به فعالیت می­ پردازند. در این مدارس امکاناتی هم چون غذا ،مسکن و… در اختیار دانش آموزان قرار داده می­شود. اکثر ورزشکاران و محققان و هنرمندان در آمریکا کسانی هستند که از مدارس شبانه روزی این کشور فارغ التحصیل شده اند. هم چنین اکثر مربیان و اساتید مدارس شبانه روزی در همان محوطه مدرسه زندگی می نمایند و در کنار دانش آموزن به مشاوره و مربی گری می­پردازند.در گذشته تنها کسانی که از لحاظ مالی شرایط مطلوبی داشتند می توانستند در این مدارس به تحصیل بپردارند. اما هم اکنون تحصیل در مدارس شبانه روزی برای تمامی افراد امکان پذیر می باشد. زیرا در حال حاضر این مدارس به دانش آموزانی که از لحاظ مالی نمی­توانند شهریه های تحصیل در این مدارس را پرداخت نمایند، کمک هزینه های تحصیلی پرداخت می­نمایند.دانش آموزان در مدارس شبانه روزی در آمریکا در کنار آموزش های بسیار مفیدی که به آنان ارائه داده می­شود از تجربه فرهنگ های متفاوت در کنار دیگر دانش­آموزان بین المللی استفاده می کنند . این مدارس در پایان تحصیلات دانش آموزان اقدام به صدور مدارک بین المللی می­نماید.

آشنایی با شرایط آموزشی در مدارس شبانه روزی در آمریکا

مربیان در مدارس شبانه روزی در آمریکا به استعدا یابی دانش­آموزان می­پردازند و آنها را در جهت علایق و استعدهایشان راهنمایی و تشویق می­نمایند. مدارس شبانه روزی در این کشور دارای همکاری های بسیاری با سایر دانشگاه های برتر در سطح جهان  می باشند.از این رو انتخاب مدرسه ای با کیفیت برای تحصیل دانش آموزان برای والدین کمی دشوار است.

آشنایی با دوره های مدارس شبانه روزی در آمریکا

مدارس شبانه روزی آمریکا در واقع مدارس بین المللی هستند که دانش آموزان از سایر کشورها در این مرکز مشغول به تحصیل می شوند. دانش­آموزان در ابتدای ورود خود به این مدارس ممکن است با یک شوک فرهنگی روبه رو شوند اما با توجه به پشتیبانی های تخصصی که این مراکز از دانش­آموزان می­نمایند به راحتی این مشکل برطرف خواهد شد. دانش آموزان در این مدارس به نوعی به استقلال دست خواهند یافت زیرا از همان ابتدا دانش آموزان  ملزم می باشند که به صورت مستقل تمامی کارهای خود را از جمله بیدار شدن از خواب ویا محافظت از اموال شخصی انجام دهند.

شرایط لازم برای ورود به مدارس شبانه روزی در آمریکا

دانش ­آموزانی که قصد تحصیل در مدارس شبانه روزی در امریکا را را دارند می­بایست دارای تمامی شرایط زیر باشند:

 • سن دانش آموزان باید به سنین 14-19 سال برسد.
 • مدارس شبانه روزی قبل از پذیرش دانش­آموزان از آنها آزمونی بنام SLEP test اخذ می­نمایند. دانش آموزانی که نمراتی مابین 44-55 را اخذ نموده باشند می­توانند به تحصیل در این مدارس بپردازند. البته نمره قبولی در مدارس مختلف با یکدیگر متفاوت است. لازم به ذکرمی باشد  که برخی از این مدارس کلاس های آمادگی برای شرکت در امتحان فوق برای دانش آموزان برگزار می­نماید.
 • دانش آموزان به هنکام ثبت نام  ملزم به ارائه فرم تکمیل شده درخواست تحصیل و فرم وضعیت جسمانی خود و به مدرسه مورد نظر  خود می باشند.
 • دانش آموزان باید ریز نمرات تحصیل در دوره های قبلی خود را نیز به مدرسه ارائه نمایند.
 • ارائه انگیزه نامه دانش­آموزان جهت تحصیل در مدارس شبانه روزی که باید بصورت کتبی باشد.
 • این مدارس  برای جذب دانش آموزانی که علاقه مند به موسیقی و ورزش می­باشند اهمیت بسیاری قائل هست.

 مهم ترین مدارس شبانه روزی در آمریکا

از جمله مهم ترین و دارای اعتبار ترین مدارس شبانه روزی در کشور آمریکا عبارتند از:

مدرسه شبانه روزی کارلزبد

این مدرسه بین المللی دانش­آموازن 14-18 ساله کشورهای اروپایی را پذیرش می­نماید.  در این مدرسه دانش آموزان را در جهت یادگیری های طولانی مدت تشویق می­نمایند. مسئولان این مدرسه در تلاشند تا دانش آموزان در جوامع جهانی و محلی فعالیت نمایند. دانش آموزان این مدرسه از 27 کشور اروپایی تشکیل شده اند و از تمامی برنامه ها و فعالیت های فوق برنامه ای در این مدرسه بهره­مند می­گردند.

آکادمی فیلیپس اکستر

یکی دیگر از مدارس شبانه روزی در آمریکا آکادمی فیلیپس اکستر است که به نام اکستر شناخته می­شود. در این مدرسه دختران و پسران در مقاطع 9 تا 12 را پذیرش می­نمایند. این مدرسه در بر گیرنده بیش از 450 دوره تحصیلی با 19 رشته تحصیلی را به دانش­آموزان ارائه می­ باشد . دانش آموزان در این مدرسه به صورت محاوره ای  مطالب درسی را یاد می­گیرند. همچنین این مدرسه دروس رشته ریاضی را به صورت ارائه سمینارها به دانش­آموزان آموزش می­دهند. از سال 2007 میلادی این مدرسه طرحی را  بر نامه ریزی نموده است که توسط آن دانش­آموزانی که در آمد والدین آنها کمتر از 75000 دلار در سال است می­توانند به صورت رایگان در این مدرسه به تحصیل بپردازند.

با توجه به اتمام مقاله مدارس شبانه روزی در آمریکا در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه سایر روش های تحصیلی در امریکا هستی با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر اخذ پذیرش در آمریکا و یا هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *