مهاجرت به کشور کلمبیا

قوانین کلمبیا

قوانین کلمبیا

آگاهی از قوانین کلمبیا و مجازات آن برای افرادی که قصد مهاجرت دارند از اهمیت بسیاری برخوردار بوده و آنان باید به قوانین  پایبند باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را درباره قوانین این کشور و مجازات آن ها آماده کرده است.

به دنبال دستگیری مسافر استرالیایی در این کشور به اتهام قاچاق مواد مخدر، توجه رسانه های این کشور آمریکای جنوبی و قوانین مواد مخدر آن افزایش یافته است. در حالی که به ندرت پیش می آید که یک مسافر در این کشور مرتکب چنین جنایتی جدی شود، بازدیدکنندگان گاهی اوقات در سمت اشتباه قانون قرار می گیرند. خبر خوب این است که جلوگیری از دستگیری در این کشوز کار سختی نیست.

قوانین کلمبیا در سال 2021

به عنوان یک کشور قانون مدنی، سیستم حقوقی این کشور بیشتر براساس قوانین بوده و براساس فقه نمی باشد. یکی از ویژگی های اصلی کشورهای قانون مدنی این است که سیستم حقوقی آن ها فقه را به عنوان بخشی از نهادهای حقوقی آن ها به رسمیت نمی شناسد. این بدان معناست که تصمیمات دادگاه فقط برای طرفین درگیر لازم است نه برای همه. تصمیمات قضایی مورد به مورد اعمال می شود و به عنوان مرجعی برای سایر قضات عمل می کند. با این حال، در این کشور، و همچنین در برخی دیگر از کشورهای قانون مدنی، تصمیمات دادگاه های عالی قدرت بیشتری کسب کرده و دامنه آن ها مانند گذشته محدود نیست. در موارد خاص، به ویژه در موارد برجسته که موارد مناقشه برانگیز است، تفسیر دادگاه از قانون به همان اندازه قانون مکتوب مهم است.

در قانون اساسی ملی این کشور در سال 1991 در ماده 1 آمده است، کلمبیا یک دولت قانونی اجتماعی است که در قالب یک جمهوری واحد و غیرمتمرکز، با خودمختاری نهادهای ارضی، دموکراتیک، مشارکتی و کثرت گرایانه سازمان یافته است. این بدان معنی است که دولت قدرت تصمیم گیری در مورد مهمترین تصمیمات سیاسی را دارد. این کشور فقط یک مرجع قانونگذاری دارد که مسئول وضع قوانین برای کل قلمرو است.

این کشور در نهادهای ارضی به نام دپارتمان تقسیم شده است که به بخش ها و شهرداری های محلی تفکیک شده اند. این نهادها از نظر قانونگذاری یا قضایی صلاحیت ندارند. با این حال، از آنجا که قوه مجریه این کشور از نظر اداری غیرمتمرکز است، نمایندگانی در بخش های اداری، منطقه ای و شهرداری وجود دارند. نمایندگان در این 3 سطح برخی از قدرت های محدود که مستقل از مرجع مرکزی هستند.

قوانین کلمبیا درباره مواد مخدر

شهرت این کشور به عنوان پایتخت جهانی تولید کوکائین متاسفانه آن را به مکانی محبوب برای تلاش مسافران برای خرید و مصرف مواد مخدر تبدیل کرده است. به نظر می رسد در بین بازدیدکنندگان این نگرش وجود دارد که خرید کوکائین در این کشور به نوعی بیشتر از جاهای دیگر قابل قبول است و در نتیجه خیلی معمول است که مسافران از راه دشوار دریابند که این امر به سادگی اتفاق نمی افتد. در حالی که داشتن مقدار بسیار کمی کوکائین مجازاتی ندارد، مجازات گرفتار شدن در خرید یا مصرف آن می تواند سریع و شدید باشد و کسانی که گرفتار می شوند به راحتی در زندان به سر می برند.

در جدول زیر نگاهی مختصر درباره قوانین کلمبیا درباره مواد مخدر را مشاهده می کنید:

نام کشور داشتن مواد مخدر فروختن مواد مخدر حمل مواد مخدر پرورش مواد مخدر
کلمبیا تا 1 گرم قانونی جرم قانونی قانونی

این به اندازه کافی بد است که گرفتار خرید یا مصرف مواد مخدر شوید، اما مجازات های مربوط به قاچاق مواد مخدر بسیار شدید است. قوانین کلمبیا درباره مواد مخدر، با محکومیت احتمالی زندان تا 25 سال همراه است. همچنین می تواند یک روش معمول برای کارتل های مواد مخدر باشد که از مردم به عنوان «بره های قربانی» استفاده می کنند تا مقامات را از سایر محموله های بزرگتر که از کشور خارج می شوند، منحرف کنند. بنابراین، بسیار هوشیار و محتاط باشید، و هرگز بسته ها و کیسه ها را از کسی قبول نکنید.

قوانین کلمبیا درباره مواد مخدر

قوانین کلمبیا درباره رشوه دادن به پلیس

این یک تصور رایج برای مسافران کلمبیا است که می توانید تقریبا با ارائه یک مشت اسکناس بی سر و صدا به افسر دستگیر، از هر جنایتی خلاص شوید. هرچند که گاهی اوقات می تواند چنین باشد، این کشور در حال حاضر اقداماتی را برای مقابله با فساد انجام می دهد و تلاش برای رشوه دادن به یکی از اعضای پلیس یا نیروهای مسلح یک جرم است. همچنین درخواست رشوه توسط پلیس غیرقانونی است. بیش از 400 پلیس به دلیل اتهامات فساد مالی با توجه به قوانین کلمبیا، در 3 ماه نخست سال 2016 از سمت خود برکنار شده اند. بنابراین، هر افسری که سعی دارد شما را به لرزه درآورد، گزارش دهید.

قاچاق حیوانات در کلمبیا

این کشور به عنوان یکی از بیشتر کشورهای جهان با تنوع زیستی، با نبرد گسترده ای علیه قاچاق حیوانات روبرو است. پلیس فقط در 9 ماه سال 2016، بیش از 5000 قاچاقچی را دستگیر کرد. از لاروهای کوچک ماهی که در قلم های جوهر پنهان شده تا حمل و نقل عظیم تمساح، ایگوانا و میمون، قاچاق حیوانات تهدید بزرگی برای تنوع طبیعی این کشور است. مجازات قاچاق حیوان در این کشور، در نمودار زیر آمده است:

طبق قوانین کلمبیا با حداکثر مجازات بین 48 تا 108 ماه حبس، تجارت یا داشتن غیرقانونی حیات وحش راهی مطمئن برای دستگیری است.

مجازات قاچاق حیوانات در کلمبیا

اقامت در کلمبیا بیش از حد ویزا

مسافران این کشور پس از ورود به کشور به طور خودکار حق ویزای توریستی 90 روزه (صادر شده به عنوان مهر گذرنامه) را دارند. پس از این مدت، می توانید به یک دفتر مهاجرت مراجعه کرده و ویزای خود را با پرداخت هزینه ناچیز 90 روز دیگر تمدید کنید. با این حال، حداکثر زمان مجاز به یک بازدید کننده خارجی در این کشور 180 روز در یک سال تقویمی است. اگر بیش از این زمان را ترک کنید، باید ترک کنید یا ویزای کار در کلمبیا بگیرید. کاملا معمول است که مسافران از این اعداد فراتر می روند، چه به اشتباه  چه با این فرض که کار بزرگی نیست. یک بار دیگر، شما در زندان نخواهید ماند، اما احتمال دارد در یک جریمه آزار دهنده قرار بگیرید.

معامله آثار باستانی در کلمبیا

این کشور با داشتن تعدادی از سایت های میراث جهانی دارای اعتبار یونسکو مانند:

  • سان آگوستین
  • تیراردنترو

حفاظت از میراث باستانی خود را بسیار جدی می گیرد. بسیاری از قوانین و احکام منع فروش، خرید یا حذف اشیا عتیقه از کشور وجود دارد. اگرچه ممکن است فعالیتی که بیشتر مسافران انجام می دهند به نظر نرسد، درگیر شدن در این تجارت غیرقانونی آسان تر از آن است که فکر می کنید. مسافران به سان آگوستین و تیراردنترو اغلب گزارش داده اند که توسط راهنمایان تورهای بی پروا، آثار باستانی ارائه می شود. مجازات داشتن این وسایل ممکن است مدت طولانی حبس نباشد، اما از خطر خودداری کنید و نه بگویید. قوانین مهم در این کشور در این مقاله گفته شد. چنانچه تمایل به مهاجرت کاری به کلمبیا دارید، برای اطلاعات بیشتر درباره راه های مهاجرت می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *