مهاجرت به کشور هلند

قوانین هلند

قوانین هلند

مهاجرت به کشور هلند یک فرآیند حقوقی است که نیاز به یک وکیل آشنا و مسلط به قوانین هلند دارد. در این صورت می توانید به موفقیت برسید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای را تنظیم نموده است که در آن به طور کامل از قوانین کشور هلند صحبت به میان آمده است. این مقاله را تا پایان مطالع بفرمایید.

قوانین هلند

در موضوع قوانین کشور هلند باید گفت این کشور از جمله کشورهای اروپایی است که قوانین آن مبتنی بر سیستم حقوقی civil law تصویب گردیده است. لازم است بدانید نظام حقوقی در این کشور از قانون رم و حقوق عرفی الهام گرفته شده است. همچنین مبنای این نظام حقوقی بر قانون مدنی فرانسه پایه ریزی شده است. قانون مدنی آلمان Bürgerliches Gesetzbuch به صورت شدیدی بر روی کتب قانون این کشور که در سال 1992 میلادی به تصویب رسید و ابلاغ گردید، تاثیرگذار بود. اصلی ترین بخش قوانین هلند از سوی دولت هلند و پارلمان پایه ریزی شده است که توسط قوه مقننه wetgever وضع گردید. ارگان یا سازمان هایی در هلند ممکن است نسبت به وضع قوانین جدید اقدام کنند. اما این سازمان ها صرفا در حوزه تخصصی خود مجاز به وضع قانون هستند. تنهاترین نهادی که بر این پروسه نظارت کامل دارد، وزارت امنیت و دادگستری کشور هلند است.

حوزه های مختلف قانون در هلند

به طور کلی قوانین هلند در حوزه های مختلفی وجود دارد و کاملا اجرایی می گردند. این حوزه ها به شرح ذیل بیان شده است:

 • قوانین حاکم بر حقوق اداری که شامل تنظیم عملکرد سطوح مختلف دولت و اشخاص تصمیم گیرنده در نظام دولتی است.
 • قوانین حاکم بر حقوق مدنی Burgerlijk Wetboek که شامل ارثیه، تجارت، قراردادها، خانواده و… می شود.
 • قوانین حاکم بر حقوق کیفری Wetboek van Strafrecht که شامل مجازات های جرائم و آیین دادرسی کیفری می گردد.
 • قوانین حاکم بر حقوق اساسی که شامل قوانین حاکم بر ساختار دولت می باشد که در خصوص قدرت ارگان ها، انتخابات، قدرت بین ایالت ها و دولت اصلی است.
 • قوانین حاکم بر حقوق اروپا که به بررسی تاثیر قوانینی که در اروپا وجود دارد بر قوانین داخلی این کشور می پردازد.
 • قوانین حاکم بر حقوق بین الملل به معاهداتی اشاره دارد که کشور هلند آنها را به امضا رسانیده و ملزم به اجرا نمودن مفاد آنهاست. قوانین حاکم بر کشور هلند این اجازه را صادر می نماید تا کلیه قوانین بین المللی در این کشور به اجرا در آید.
 • قوانین حاکم بر حقوق مالکیت معنوی و حق انتشار
 • قوانینی که بر حقوق شهروندی حاکم است.

حقوق بین الملل در هلند

حقوق مهاجرت از زیر شاخه های حقوق بین الملل است که بر اساس اصل انتخاب محل اقامت آزادانه و مهاجرت افراد به صورت آزادانه پایه ریزی شده است. هر کشوری در این زمینه قوانین مخصوص به خود را دارا است. بنابراین با توجه به قوانین هلند، مهاجرت به این کشور از روش های مختلفی انجام می گیرد که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

مهاجرت به هلند از طریق تولد

مهاجرت از طریق تولد فرزند از جمله قوانین هلند به شمار می رود. لازم است بدانید کودکی که مجاز به اخذ تابعیت هلند است باید شرایط ذیل را دارا باشد:

 • والدینش هلندی باشند و یا یک سال قبل از متولد شدن فرزندشان در کشور هلند داشته باشند. این اقامت می تواند به صورت های کاری، تحصیلی، درمانی و پزشکی و یا ویزای همراه باشد.
 • در خاک هلند متولد شده باشد.
 • همرا با خانواده خود زندگی کند.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

از دیگر قوانینی که کشور هلند دارد، ازدواج فرد خارجی با شهروند هلندی می باشد. شرایط ازدواج زوجین به صورت ذیل است:

 • دارا بودن سن بیشتر از 21 سال
 • اثبات شهروند بودن تبعه هلندی (صرفا اقامت کافی نیست)
 • اثبات تمکن مالی فرد هلندی برای تامین مخارج خود و همسرش

شرایط مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟

قوانین هلند در زمینه مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری نیز وجود دارد. سرمایه اولیه ای که در سرمایه گذاری در این کشور به فرد سرمایه گذار پیشنهاد می گردد مبلغی معادل 36000 یورو خواهد بود. افرادی که به صورت کاری و تحصیلی به این کشور مهاجرت نموده اند، در زمینه “سرمایه گذاری در هلند در اولویت قرار دارند.

شرایط مهاجرت ازطریق تحصیل چیست؟

از جمله روش هایی که می توان به کشور هلند مهاجرت نمود، روش تحصیلی است. از نظر قوانین هلند ، این روش عالی ترین روش مهاجرت و اقامت در هلند به شمار می رود. ارائه مدرک زبان انگلیسی یا هلندی در پذیرش تحصیلی دانشجو در این کشور ضرورت داشته و الزامی است. پس از این که فرد متقاضی موفق به اخذ پذیرش از سوی دانشگاه انتخابی شد، می بایست مدارک خود اعم از پاسپورت، نامه پذیرش و نامه تمکن مالی اخذ شده از بانک را تحویل سفارت دهد. با بررسی پرونده و در صورت واجد شرایط بودن فرد متقاضی، ویزای 6 ماهه MVV و پس از آن نیز اقامت هلند VVR به او تعلق می گیرد.

مهاجرت ازطریق پناهندگی چگونه است؟

روش پناهندگی نیز از دیگر روش های مهاجرت به هلند است که البته از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه نمی گردد. زیرا ریسک های بسیاری در این راه وجود دارد که جان فرد پناهجو را به خطر می اندازد. در ابتدا پرونده فرد پناهجو از سوی اداره مهاجرت هلند بررسی می گردد. اگر دلیل مهاجرت او به هلند موجه و منطقی نباشد، تقاضای وی مردود و می بایست فورا به کشورش بازگردد.

تسلط به قوانین هلند از مهم ترین و اصلی ترین گزینه های مهاجرت به هلند است. کسانی که قصد مهاجرت به این کشور زیبا و اروپایی را دارند، آگاه باشند که در مسیر یک فرآیند کاملا حقوقی قرار دارند که می بایست کلیه قوانین مربوط به این کشور را بدانند. بنابراین حضور یک وکیل ماهر و آگاه به قوانین می تواند کمک شایانی برای شما باشد.از این رو موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می نماید مشاوره های لازم را از این موسسه اخذ نموده و با در اختیار داشتن وکیل از سوی این موسسه به انجام پروسه مهاجرت خود بپردازید. مراجعه حضوری یا تماس تلفنی رایگان، راه های دریافت مشاوره های تخصصی از سوی کارشناسان ما، برای شما عزیزان مهاجر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *