مهاجرت به کشور آمریکا

قوانین مهاجرت آمریکا

قوانین مهاجرت آمریکا به چند بخش تقسیم می شوند و متقاضیان و مهاجرانی که قصد دارند از راه های مختلفی وارد خاک کشور آمریکا شوند حتما باید از شرایط و قوانین مهاجرت آمریکا مطلع باشند. داشتن اطلاعات کافی درباره قوانین مهاجرت آمریکا به مهاجران کمک می کند تا با در نظر گرفتن شرایط خود، بهترین راه و روش برای مهاجرت به کشور آمریکا و ورود به خاک این کشور را انتخاب کنند.

در کشور آمریکا مردم چند ملیتی زندگی می کنند و دارای دین و مذهب های مختلفی می باشند. هر ساله مهاجران زیادی از شرقی ترین بخش آسیا گرفته تا قلب اروپا به کشور آمریکا مهاجرت می کنند تا رویا های خود را تبدیل به واقعیت کنند و با داشتن شرایط لازم، اقدام به کسب اقامت و تابعیت این کشور کنند. کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله ما را با قوانین مهاجرت آمریکا به صورت کامل آشنا خواهند کرد.

سیستم مهاجرت آمریکا

قانون مهاجرت ایالات متحده بسیار پیچیده است و همچنین چگونگی فعالیت این سیستم نیز بسیار پیچیده می باشد. قانون مهاجرت فعلی سازمان مهاجرت و گمرک کشور آمریکا،  سالانه به 675،000 مهاجر دائمی اجازه می دهد تا مقیم دائمی کشور آمریکا شوند. اقامت دائم قانونی اجازه می دهد تا یک مهاجر خارجی برای کار و زندگی قانونی و دائمی در ایالات متحده ساکن شود. ساکنان دائم قانونی واجد شرایط تقاضا برای تقریبا تمام مشاغل هستند و حتی اگر بیکار باشند، می توانند در کشور باقی بمانند. لازم به ذکر است که دولت آمریکا هر ساله به تعداد محدودی از پناهندگان نیز اقامت می دهد.

در بخش های بعدی اطلاعات کاملی درباره اساس و اصول مهاجرت به کشور آمریکا کسب خواهید کرد و لازم به ذکر است که با مراجعه به مقاله کارآفرینی در آمریکا می توانید از شرایط کارآفرینی این کشور آگاه شوید.

مهاجرت خانوادگی به کشور آمریکا

همبستگی خانواده یک اصل مهم در سیاست مهاجرت به کشور آمریکا به شمار می رود. طبقه مهاجرت مبتنی بر خانواده به شهروندان ایالات متحده و ساکنین دائمی قانونی اجازه می دهد تا برخی از اعضای خانواده را به ایالات متحده منتقل کنند.

متقاضیان و افراد در صورتی می توانند از این طریق اقدام به مهاجرت به کشور آمریکا کنند که شرایط زیر را دارا باشند.

  • همسران شهروندان آمریكا؛
  • کودکان بیگناه از شهروندان ایالات متحده (زیر 21 ساله)؛
  • پدر و مادر شهروندان ایالات متحده (متقاضی باید حداقل 21 ساله باشد تا درخواست مهاجرت والدین را ارسال کند).

تعداد محدودی از ویزاها در هر سال تحت سیستم ترجیحی خانواده در دسترس هستند، اما مهاجرین باید شرایط لازم برای پذیرفته شدن را داشته باشند و این شرایط به صورت زیر می باشد:

  • کودکان بزرگسال (ازدواج کرده و ازدواج نکرده) و برادران و خواهران شهروندان ایالات متحده (متقاضی باید حداقل 21 ساله باشد تا درخواست یک خواهر و برادر را درخواست کند).
  • همسران و فرزندان متاهل مهاجران دائمی.

مقررات مهاجرت خانوادگی در آمریکا

کنگره برای تنظیم تعادل تعداد کلی مهاجران که بر اساس روابط خانوادگی وارد می شوند، یک سیستم پیچیده برای محاسبه تعداد قابل دسترسی ویزا های خانوادگی برای هر ساله ایجاد کرد. این تعداد با شروع 480،000 نفر تعیین می شود و سپس تعداد ویزا های نسبی فوری صادر شده در سال گذشته و تعداد بیگانگان را به ایالات متحده در سال گذشته را کاهش می دهد. هر گونه ترجیحات اشتغال استفاده نشده از مقیاس مهاجرین از سال قبل، به این تعداد اضافه می شود.

برای پذیرش از طریق سیستم مهاجرتی مبتنی بر خانواده، یک شهروند آمریکایی یا یک مقیم دائمی که قصد درخواست مهاجرت خانوادگی را دارند، باید درآمد کافی داشته باشند، با فرد متقاضی رابطه خانواده نزدیک داشته باشند و اقدام به کسب تاییدیه کنند.

مهاجرت برای اشتغال در کشور آمریکا

ایالات متحده آمریکا روش های مختلفی برای مهاجران با مهارت های و توانایی های خاص برای مهاجرت به کشور آمریکا به صورت دائمی یا موقت فراهم می کند.

طبقه بندی ویزا موقت مبتنی بر شغل اجازه می دهد تا کارفرمایان برای اتباع خارجی در زمینه ی مشاغل خاص برای دوره های محدود اقدام به استخدام و درخواست کنند. اکثر کارگران موقت باید برای کارفرمایی کار کنند که برای آنها درخواست کرده و توانایی محدودی برای تغییر شغل داشته باشند. افرادی که به فکر مهاجرت کاری به کشور آمریکا هستند باید در نظر داشته باشند که بیش از بیست نوع روادید کاری جهت مهاجرت کاری به آمریکا وجود دارد.

این روادید به چند بخش تقسیم می شوند:

L-1 Visa ویزا برای انتقالات داخل شرکتی
Various P Visa ویزا برای ورزشکاران، هنرمندان و هنرمندان ماهر
R-1 Visa ویزای کارگران مذهبی
Various A visa ویزا برای کارمندان دیپلماتیک
O-1 Visa ویزای کارگران از توانایی های فوق العاده
Various H Visa ویزا برای اشتغال بسیار ماهر و کمتر ماهر.

 

طبقه بندی ویزا به لحاظ الزامات واجد شرایط بودن، مدت زمان، اینکه آیا آنها اجازه می دهند کارگران را به افراد وابسته و سایر عوامل تغییر دهند، متفاوت باشد. در بیشتر موارد، آنها باید ایالات متحده را ترک کنند، در صورتی که گواهی آنها منقضی شود یا اگر استخدام آنها کنسل شود.

مهاجرت پناهندگان به کشور آمریکا

چندین دسته از پذیرش قانونی در دسترس افرادی که از آزار و اذیت فرار میکنند یا نمیتوانند به دلیل تهدیدات حیاتی یا شرایط فوق العاده به کشور خود بازگردند در کشور آمریکا وجود دارد.

پناهندگانی که به علت متفاوت بودن نژاد، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص، عقاید سیاسی، مذهب یا منشاء ملی نمی توانند به کشور خود بازگردند، در صورت داشتن شرایط خاص، میتوانند به عنوان پناهنده وارد خاک کشور آمریکا شوند. پناهندگان برای پذیرش از خارج از آمریکا، به طور کلی از کشور های خارجی (خارج از وطن) اقدام به مهاجرت میکنند. پذیرش پناهندگان به عوامل متعددی بستگی دارد و پرونده و سوابق آنها به صورت کامل چک میشوند.

دولت کشور آمریکا هر ساله تعداد مشخصی برای ورود پناهندگان به خاک کشور آمریکا مشخص می کند و لازم به ذکر است که بعد از رخ دادن رویداد یازده سپتامبر، ورود و پذیرش پناهندگان در آمریکا بسیار سخت گیرانه تر و با تعداد کم تری انجام می شود.

در سال 2016، دولت کشور آمریکا در زمینه قوانین مهاجرت آمریکا برای پناهندگان تعداد مشخصی اعلام کرد که این تعداد به صورت زیر میباشد:

 

Africa 25,000
East Asia 13,000
Europe and Central Asia 4,000
Latin America/Caribbean 3,000
Near East/South Asia 34,000
Unallocated Reserve 6,000
TOTAL 85,000

 

هموطنان عزیز برای مطلع شدن از شرایط و قوانین مهاجرت آمریکا و کسب اقامت آمریکا میتوانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *