مهاجرت تحصیلی آمریکا

شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید. همان طور که می دانید هزینه های زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد  و این موضوع باعث می شود که متقاضیان باید برای اقامت در این کشور مشغول به کار شوند تا این که بتوانند هزینه های زندگی مربوط به خود را پرداخت کرده و در نهایت دارای زندگی راحتی باشند.

آشنایی بیشتر با کار ضمن تحصیل در آمریکا

این نوع ویزا که معروف به ویزای مطالعاتی می باشد. این ویزا به افرادی اعطا می گردد که قصد دارند برای مطالعه و تحقیق وارد کشور آمریکا شوند. اعتباری که برای این ویزا در نظر گرفته شده با توجه به شرایط فرد متفاوت می باشد. اما به صورت کلی افراد باید بعد از گذشت دو سال از اقامتشان در این کشور، آمریکا را ترک نمایند لازم به ذکر می باشد در صورتی که شخص قصد داشته باشد برای بار دیگر دوباره به کشور آمریکا مهاجرت کندملزم به انجام  اقدامات لازم می باشد در این صورت متقاضیان می توانند برای ورود همسر و همچنین فرزندان خود به  این کشور اقدام به دریافت نمودن ویزا J2 نمایند. در نهایت متقاضیان برای دریافت این ویزا باید فرم DS – 160 را دریافت و هم چنین تکمیل نمایند.

نحوه پیدا کردن شغل در کشور آمریکا

برای پیدا کردن کار در این کشور متقاضیان می توانند به موسساتی به نام جاب سنتر مراجعه نمایند. این موسسات به افراد و دانشجویان کمک می کند تا بتوانند کاری مرتبط با رشته تحصیلی مختص به خود پیدا کنند. متقاضیان باید از شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا مطلع باشند تا بتوانند پس از تحصیل ویزای کاری دریافت نمایند. این اشخاص برای پیدا کردن کار در این کشور می توانند کلیه اقدامات زیر را انجام دهید:

  • متقاضی می تواند از طریق دوستان و آشنایان شغلی را پیدا کند
  • متقاضی می تواند با دیدن هم مطنان خود و استفاده از تجربیات این اشخاص در کشور آمریکا کاری را پیدا نمایند.
  • متقاضی می تواند با ارسال رزومه خود به موسسات کاریابی در کشور آمریکا شغلی در خور خود را پیدا کند.
  • متقاضی می تواند با شرکت نمودن در نمایشگاه های مشاغل شغلی در خور خود را پیدا کند.

بررسی نتایج اخذ تابعیت پس از فارغ التحصیلی در آمریکا

دانشجویان کشور آمریکا می توانند پس از زمان فارغ التحصیلی و برای اقامت در این کشور از طریق روش های زیر اقدامات لازم را انجام دهند:

  • متقاضیان پس از زمان فارغ التحصیلی می توانند با فردی با تابعیت این کشور به مدت دو سال مشغول به تحصیل باشد.
  • متقاضیان پس از زمان فارغ التحصیلی می توانند دعوت نامه شغلی مربوط به خود را دریافت نمایند.
  • اگر متقاضیان پس از زمان فارغ التحصیلی خود مشغول به ادامه تحصیل بشوند در این صورت می توانند که  به عنوان پژوهش گر در هیئت علمی دانشگاه مشغول به کار شوند.
  • متقاضی اگر در کشور آمریکا اختراع خود را به ثبت برساند می تواند توصیه نامه ای را دریافت نماید
  • متقاضیان پس از زمان فارغ التحصیلی می توانند اقدام به سرمایه گذاری در آمریکا نمایند.

بررسی ویزای M و S کشور آمریکا

اگر دانشجویی بخواهد در زمان تحصیل در دوره های تمام وقت مشغول به کار شود این افراد می توانند برای اخذ ویزا M , S اقدام نمایند. متقاضیان ملزم می باشندکه بر اساس  ویزا در دوره های علمی و آموزشی و یا دوره زبان انگلیسی و همچنین در برنامه علمی آموزشی نیز شرکت نماید. یکی از شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا تسلط داشتن به زبان انگلیسی می باشد، لازم به ذکر می باشد که اگر فردی به زبان انگلیسی تسلط نداشته باشدملزم می باشند که در دوره های زبان انگلیسی شرکت نمایند. در نهایت دانشجو ملزم می باشند که گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی خود را ارائه نماید.

بررسی ویزا F1 کشور آمریکا

این نوع از ویزا از جمله معروف ترین ویزاهای  دانشجویی در این کشور می باش. متقاضیانی که قصد تحصیل در کشور آمریکا را دارند باید اقدامات لازم را جهت دریافت نمودن این نوع از ویزا انجام دهند. شخص متقاضی می تواند این ویزا را برای همسر و هم چنین فرزندانش که سنشان زیر 21 سال باشد را دریافت نمایند. افرادی که طول مدت تحصیلشان بیشتر از شش ماه می باشد می توانند این ویزا را دریافت نمایند.

بررسی قوانین و شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا

افرادی که به صورت پاره وقت در شغل هایی مشغول به کار می باشند که ارتباطی به تخصص و مهارت فرد ندارد نمی توانند اقامت دائم و گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند. شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا به این صورت می باشد که فرد برای دریافت گرین کارت و اقامت دائم باید به صورت تمام وقت و در مشاغل مرتبط به رشته تحصیلیشان مشغول به کار شوند ویزا M1 به دانشجویان فنی و حرفه ای اعطا می گردد. دانشجویانی که کارت F1 را دریافت کرده اند در سال اول تحصیل نمی توانند در شغلی مشغول به کار شوند اما می توانند در مشاغلی در داخل دانشگاه خود مشغول شوند. متقاضی باید قبل از شروع کار گواهی عدم منع کار را از دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل می باشد دریافت نماید. متقاضیانی که در کشور آمریکا هستند باید فرم 765 را تکمیل کرده و درخواست های خود را ارائه نمایند. یافتن شغل و شاغل شدن برای افراد کاری بس دشوار می باشد، اما پیدا کردن کار برای دانشجویان خارجی و بین المللی کاری دشوارتر است.

با توجه به اتمام مقاله شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا در صورت یکه شما هم برای داشتن اطلاعات بیشتری در مورد کشور آمریکا علاقه مند شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا ویزای تحصیلی به آمریکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *