مهاجرت تحصیلی آمریکا

شرایط کار ضمن تحصیل در آمریکا

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه شرایط کار ضمن تحصیل در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعت جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

درکشور آمریکا ممکن است برخی از افراد با نداشتن مهارت و سابقه کاری زودتر از فردی با داشتن سابقه کاری و مهارت کار پیدا کنند. اگر فردی مدارک تحصیلی اش را از دانشگاه های کشور آمریکا دریافت نماید در این صورت شانس بیشتری برای پیدا کردن کار در این کشور دارد اما نمی توان گفت افرادی که مدارک تحصیلی شان را برای سایر کشورها در یافت نمایند با درخواست شان برای یافتن کار رد می شود. در پیدا کردن شغل مهارت ها و تخصص افراد بررسی می شود و با توجه به آن به افراد ویزای کاری اعطا خواهد شد.

بررسی وضعیت اشتغال در کشور آمریکا

درطی  ماه های گذشته در کشور آمریکا نرخ بیکاری کاهش یافته است.و این میزان به اندازه  3.7 بوده است که در طول نیم قرن اخیر این میزان از لحاظ کاهش بی سابقه بوده است. لازم به ذکر می باشد که با کاهش نرخ بیکاری در این کشور میزان دست مزد در نظر گرفته شده برای کارمندان افزایش یافت است که این موضوع یکی از دلایل مهاجرت ب این کشور می باشد. در طول یکسال اخیر بیش از صد هزار شغل در کشور آمریکا ایجاد شده است

بررسی مزیت های شرایط کار ضمن تحصیل در آمریکا

از جمله مزایای آشنایی با شرایط کار ضمن تحصیل در آمریکا عبارتند از:

 • دانشجو این امکان را دارد بابت مخارج تحصیلی خود درآمد داشته باشد.
 • دانشجو این امکان را دارد با کار دانشجویی تجربه و مهارت بدست آورید.
 • کار دانشجویی باعث می شود رزومه کاری دانشجو بهتر و حرفه ای تر شود.
 • شخص دانشجو این امکان را دارد از روش های دیگر اقامت این کشور را دریافت کند.
 • کار دانشجویی علاوه بر مزیت های بالا به صورت هدف مند و استقلال دانشجو صورت بگیرد.

بررسی قوانین مربوط به شرایط کار ضمن تحصیل در آمریکا

کلیه قوانین و مقررات کشور آمریکا به دانشجویان بین المللی که هدف تحصیل در این کشور را دارند مجوز می دهد تا بتوانند ضمن تحصیل در آمریکا مشغول به کار شوند.و در نهایت دانشجویان بین المللی می توانند به کار ضمن تحصیل در آمریکا بپردازند.

بررسی شرایط لازم برای کار ضمن تحصیل در آمریکا

از جمله مهم ترین شرایط مورد نیاز برای موفقیت در زمینه از ضمن تحصیل در آمریکا عبارتند از:

 • متقاضی بتواند نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه دریافت کرده باشد
 • متقاضی بتواند فرم مرتبط با کار را تکمیل کرده باشد
 • متقاضی بتواند هزینه مرتبط به صدور مجوز کار را باید پرداخت
 • متقاضی بتواند تمامی مدارک لازم بابت دریافت مجوز باید به اداره مهاجرت ارسال کنید
 • متقاضی بتواند کارت مجوز کار را اداره دارای صلاحیت ارسال نماید
 • متقاضی بتواند اقدام به تشکیل شغل نماید.

حقوق کار دانشجویان ضمن تحصیلب

بررسی میزان حقوق متقاضیان کار ضمن تحصیل در آمریکا

دستمزد و حقوق متقاضییان کار ضمن تحصیل در آمریکا بدین صورت می باشد که  آن ها باید حداقل هشتاد و پنج درصد از حداقل دستمزد و حقوق پرداختی در این کشورباشد . افراد شاغل این امکان را دارند در صورت عدم پرداخت این حقوق توسط شخص کارفرما از وزارت کار این کشور گواهی نامه اخذ نمایند و از این طریق حقوق و دستمزد خود را دریافت کنند البته بهاین شرط که بدر کاری فعالیت نمایند که دارای مجوز باشد.

بررسی شرایط متقاضیان کار ضمن تحصیل در آمریکا

شرط اول:

متقاضیانکار ضمن تحصیل در آمریکا بابت کار کردن در دانشگاه نیازی به مجوز ادراه مهاجرت آمریکا ندارند. بلکه مجوز کاری را باید افرادی دریافت کنند که می خواهند همزمان در این کشور به تحصیل و کار دانشجویی در این کشور بپردازند دانشجویان می توانند در طول ایام یک هفته به مدت 20 ساعت به کار بپردازند و درآمد کسب کنند ودر نهایت  هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی خود راتامین نمایند .

شرط دوم:

دانشجویان رشته های علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات این امکان را دارند که تا دو سال بعد از تمام شدن درس شان مجوز کار کردن خود را تمدید کنند. لازم به ذکر می باشد که این نوعاز مجوز  مختص دانشجویان دوره لیسانس (کارشناسی)، دوره فوق لیسانس (کارشناسی ارشد) و دکتری می باشد. هر مجوزی برای مدت دوازده ماه معتبر می باشد و به متقاضیان بابت این اعتبار کارت اعطا می شود.

بررسی نکات حائز اهمیت برای متقاضیان کار ضمن تحصیل در آمریکا

از جمله مهم ترین نکات وموضوعاتی که متقاضیان کار ضمن تحصیل در آمریکا ملزم به رعایت نمودن آنها می باشند عبارتند از:

 • متقاضیان کار ضمن تحصیل در آمریکا ملزم به اشاغال به کاری می باشند که با رشته تصیلیشان دارای ارتباط باشد.
 • متقاضی ملزم به دریافت ویزای تحصیلی F1 می باشد نه ویزای M یا J
 • متقاضی ملزم می باشد که بعد از دریافت مدرک به مدت نود روز کار مورد نظر خود را پیدا کند.
 • متقاضی می تواند بعد از دریافت نمودن مدرک تحصیلی خود مجوز لازم را دریافت کنند و بعد از در یافت این مدرک از این کشور کشور خارج شود.
 • متقاضیان با موفقیت در گرفتن مجوز CPT می توانند در دانشگاه های این کشور مشغول به انجام کار های دانشگاهی شوند
 • تمامی مراحل کار دانشجویی در این کشور و دریافت کارت کار دانشجویی با پست صورت می گیرد و احتیاجی به حضور شخص در اداره مهاجرت نمی باشد.
 • متقاضیان بعد از اتمام دوران تحصیلی خود این امکان را دارند تا به صورت تمام وقت در ردرانشگاه هایاین کشور به اشتغال بپردازند.

با توجه به پایان رسیدن مقاله شرایط کارضمن تحصیل در آمریکا چنان چه شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع و شرایط کاری در کشور آمریکا شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات کاری کشور آمریکا نظیرانواع ویزای کاری در آمریکا و یا شرایط کار پس از تحصیل در آمریکا که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *