مهاجرت به کشور چین

شرایط پناهندگی در چین

شرایط پناهندگی در چین و پناهنده شدن در این کشور پر جمعیت آسیایی موضوع اصلی این نوشتار می باشد که توسط متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت تهیه شده است و به یاد داشته باشید که مهم ترین موضوع شرایط پناهندگی در چین این است که کشور چین کشوری پناهنده پذیر نمی باشد و متقاضیان در صورتی که که اقدام به مهاجرت به کشور چین از طریق پناهندگی کنند بازداشت و مجازات خواهند شد.

کشور چین که یکی از پر جمعیت ترین کشور های قاره ی آسیا می باشد، بیش از یک میلیارد و چهارصد میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است و همواره هر ساله متقاضیان و افراد زیادی با اهداف مختلف به این کشور مهاجرت می کنند تا رویا های خود را تبدیل به واقعیت کنند.

در این نوشتار قصد داریم تا شما را از شرایط پناهندگی در چین مطلع و به صورت کامل آگاه سازیم.

پناهندگی چیست؟

به طور کلی، افرادی که در کشور خود امنیت مالی، جانی، مذهبی، سیاسی و یا سایر امنیت ها را دارا نمی باشند، اقدام به مهاجرت از طریق پناهندگی می کنند.

پناهندگی از بد ترین راه های مهاجرت به یک کشور می باشد و به هیچ عنوان توسط متخصصان ما توصیه نمی شود؛ زیرا متقاضیان می توانند برای مهاجرت به کشور های خارجی و ورود به خاک یک کشور دیگر از راه های امن تری مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری و غیره استفاده کنند.

معمولا افرادی که اقدام به مهاجرت به یک کشور خارجی از طریق پناهندگی می کنند، در کشور خود امنیت ندارند و در زمینه های مختلف مورد آزار و اذیت قرار می گیرند و رفاه اجتماعی ندارند.

شرایط پناهندگی در چین در بخش های بعدی توضیح داده خواهد شد و لازم به ذکر است که شما عزیزان به جای مهاجرت از طریق پناهندگی به چین می توانید یکی از روش های زیر را برای مهاجرت به کشور چین و ورود به خاک این کشور را انتخاب کنید:

  • مهاجرت برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه های چین با کسب روادید تحصیلی.
  • مهاجرت برای اشتغال در چین با کسب پیشنهاد کاری از کمپانی های چینی و همچنین کسب روادید کاری.
  • مهاجرت به کشور چین برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در این کشور.
  • مهاجرت برای تاسیس کمپانی های رسمی و قانونی در کشور چین.
  • مهاجرت برای ازدواج با یک شهروند چینی و کسب اقامت این کشور.

و سایر راه ها موجود.

اخذ اقامت چین از طریق پناهندگی

برای کسب و بدست آوردن اقامت در کشور چین راه های گوناگونی وجود دارند که متقاضیان می توانند با در نظر گرفتن شرایط خود یکی از راه های موجود را انتخاب کنند.

مهاجرت به چین از طریق پناهندگی نیز یکی از راه های کسب اقامت این کشور می باشد؛ اما به یاد داشته باشید این امر برای هموطنان ایرانی و کشور ایران قانونی محسوب نمی شود و به هیچ وجه توسط موسسه های حقوقی و همچنین کارشناسان توصیه نمی شود.

بر اساس قوانین و مقررات تعیین شده در کشور چین، درصد کمی از پناهندگان سیاسی می توانند با مهاجرت از طریق پناهندگی به چین اقامت این کشور را کسب کنند و همچنین لازم به ذکر است که تعداد کمی از پناهندگان موفق به دریافت آی دی کارت در کشور چین می شوند.

در کشور چین هیچ قانون و قاعده ای برای مهاجرانی که قصد پناهنده شدن در کشور چین را دارند وجود ندارد و مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور چین درواقع یک امر غیر قانونی می باشد و افرادی که از ایران به عنوان پناهجو به کشور چیم مهاجرت می کنند، مجرم شناخته می شوند.

مهاجرت به کشور چین از طریق پناهندگی جان و مال متقاضیان را به خطر می اندازد و ممکن است متقاضیان در راه رسیدن به کشور چین اموال خود را از دست بدهند و یا کشته شوند.

مهاجرت طریق پناهندگی در چین

شرایط پناهندگی در چین برای هموطنان عزیز مناسب نمی باشد اما به طور کلی اکثر پناهندگانی که به کشور چین مهاجرت می کنند، از هند و ویتنام می باشند و برخی از این افراد ملیت چینی دارند.

لازم به ذکر است که تنها در سال هزار و سیصد و چهل و نه شمسی، بیش از دویست و شصت هزار پناهنده وارد کشور چین شدند و دولت چین از این پناهندگان حمایت کرد.

بیشتر مهاجرانی که از طریق پناهندگی به چین مهاجرت می کنند هندو و چینی می باشند و در بخش دوک پناهندگان خارجی می باشند که از کشور های دیگر به چین مهاجرت کرده اند.

مهاجرانی که از کشور هند نمی باشند، نمی توانند در کشور چین مشغول به کار شوند و کار کردن در این کشور برای متقاضیان غیر هندی قانونی محسوب نمی شود؛ اما کمیساریای عالی امور پناهندگان، به صورت کامل از این مهاجران حمایت می کند و خوراک، پوشاک، محل سکونت و تحصیل این افراد را تامین می کنند.

پناهندگان باید مدارک خود را به صورت کامل ارائه دهند و حداقل سن برای مهاجرت به چین از طریق پناهندگی شانزده سال می باشد.

برای ورود به خاک کشور چین بهتر است تا از راه های امن و قانونی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، تاسیس کمپانی، ازدواج و یا سایر راه های موجود استفاده کنید و به راحتی و بدون وجود هر گونه مشکل و خطری وارد خاک کشور چین شوید.

مقررات مرتبط با پناهندگی در چین

متقاضیان و مهاجران سیاسی که اقدام به مهاجرت به کشور چین از طریق پناهندگی می کنند، در اکثر موارد پرونده های آن ها پذیرفته می شود؛ برای مثاب در سال هزار و سیصد و هشتاد و هشت شمسی،تقریبا سی هزار نفر از گروه آواره کوکانگز برای نجات جان خود از درگیری های مسلحانه، اقدام به مهاجرت به چین از طریق پناهندگی کردند.

در سال هزار و سیصد و نود و دو شمسیريا، قانونی در کشور چین برای ارائه کارت شناسایی به پناهندگان برای ورود خروج آن ها تعیین شد و از آن پس به تمامی پناهندگانی که در کشور چین زندگی می کنند یک آی دی کارت برای رفت و آمد ارائه شد.

پناهجویانی که این کارت را دارا می باشند، می توانند در کشور چین کار کنند و مشغول به تحصیل شوند.

متقاضیان در صورتی که با یک شهروندی چینی در کشور چین ارتباط خانوادگی و یا نزدیک داشته باشند و یا شرایط سرمایه گذاری در این کشور را داشته باشند و در اقتصاد کشور چین نقش مثبتی داشته باشند می توانند تابعیت چین را کسب کنند.

شرایط پناهندگی در چین بستگی به ملیت افراد دارد و لازم به ذکر است که مهاجرت از طریق پناهندگی به کشور چین برای ایرانیان روش مناسبی برای ورود به خاک این کشور نمی باشد.

هموطنان عزیز برای اقامت چین می توانند از راه های قانونی وارد این کشور شوند و لازم به ذکر است که برای مهاجرت به کشور چین و یا سایر کشور های خارجی می توانید با تعیین تایم قبلی جهت مشاوره به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *