شرایط مجارستان

شرایط ویزای مجارستان

شرایط ویزای مجارستان

این مقاله به بررسی و بیان شرایط ویزای مجارستان اختصاص دارد. مهاجرت به مجارستان می تواند از طرق مختلفی مانند ازدواج، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تحصیلی، تولد، کاری و پناهندگی انجام پذیرد.

چنانچه اطلاعات کافی در این خصوص ندارید، پیشنهاد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه مقاله ذیل است.

شرایط ویزای مجارستان

مجارستان از کشورهای اروپایی به شمار می رود اما در اعطای ویزا به درجه سختی “اعطای ویزا در آلمان و اتریش عمل نمی کند.

همان طور که اشاره گردید روش های گوناگونی برای مهاجرت به مجارستان و اخذ ویزای این کشور وجود دارد. در ادامه بررسی هر یک خواهیم پرداخت.

 

شرایط ویزای تولد در مجارستان

در نظام تابعیت و اقامت در کشور اروپایی مجارستان، بر اساس خون تصمیم گیری می شود.  به عبارت دیگر کودکی که یکی از والدین او (پدر یا مادر) از اتباع مجارستان باشد، می تواند اقامت و تابعیت این کشور را داشته باشد.

 

شرایط ویزای ازدواج در مجارستان

اخذ اقامت مجارستان و تابعیت این کشور از طریق ازدواج بایستی مطابق با قوانین مصوب این کشور باشد. یکی از شرایط اخذ اقامت از این طریق، ارائه گواهی یا سند ازدواج زوجین است.

در این زمینه استثناعاتی وجود دارد که شامل افرادی می گردد که وضعیت جنگی در کشور آنان حاکم است. این افراد معاف از ارائه سند ازدواج هستند.

شخصی که با یکی از اتباع مجاری ازدواج می کند، به مدت 30 روز فرصت دارد تا به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه نموده و نسبت به ثبت ازدواج خود اقدام نماید.

 

مدارک لازم جهت ثبت ازدواج در مجارستان

ارائه مدارک لازم برای ثبت ازدواج زوجین در یکی از دفاتر اسناد رسمی در خصوص شرایط ویزای مجارستان از طریق ازدواج الزامی است. این مدارک به شرح ذیل هستند:

  • مدارک شناسایی تبعه ایرانی یا فرد متقاضی
  • مدارک شناسایی همسر مجاری و اثبات مجاری بودن وی
  • اثبات این که این ازدواج در واقعیت صورت گرفته است و به صرفا به صورت سوری جهت اخذ اقامت و تابعیت نمی باشد.
  • آدرس محل اقامت زوجین و مشخص نمودن آن
  • دارا بودن سن ازداج برای زوجین

 

شرایط ویزای کار در مجارستان

در زمینه شرایط ویزای مجارستان از طریق کار این گونه می توان گفت که فرد متقاضی برای دستیابی به ویزای کاری در مجارستان می بایست از سوی کارفرمای مجارستانی خود دعوت نامه یا پیشنهاد کاری دریافت کند.

این دعوت نامه در صورتی برای فرد خارجی ارسال می گردد که کارفرما شغل مورد نظر را به مدت 3 ماه در کشور مجارستان آگهی نماید. در صورت عدم مراجعه اتباع مجاری برای این شغل، مجددا آن را به مدت 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا منتشر کند.

در نهایت در صورتی که هیچ مراجعه کننده ای وجود نداشت، می تواند برای بر عهده گرفتن شغل پیشنهادی، از اتباع خارجی استفاده نماید.

ویزای پناهندگی درمجارستان دارای چه‌شرایطی است؟

از دیدگاه موسسات حقوقی از جمله موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت انتخاب روش پناهندگی برای مهاجرت به مجارستان، انتخاب مناسبی نیست. چراکه در این روش خطرات و عواقبی وجود دارد که می تواند جان فرد پناهجو را به خطر بیاندازد و گاها موجب مرگ او شود.

بنابراین پیشنهاد ما راه های قانونی مهاجرت مانند تحصیل و کاری و… می باشد.

اما به طور کلی شرایط ویزای مجارستان از طریق پناهندگی، این گونه است که فرد پناهجو به محض ورود به خاک مجارستان می بایست مدارکی ارائه نماید که در خطر بودن جان او را به اثبات برساند.

شخصی که به کشورهای دیگر پناهنده می شود، ممکن است به دلایلی مانند تبعیض نژادی، اذیت و آزارهای بدنی، جنگ یا عقاید سیاسی که مخالف عقاید دولت کشور مبدا است این راه را انتخاب نماید.

بنابراین در صورت وجود هر یک از دلایل فوق می بایست اسناد و مدارک ارائه کند. وی می بایست مدارک شناسایی داشته باشد و خود را به پلیس مرزی یا اداره مهاجرت جهت پناهندگی معرفی نماید. پس از بررسی پرونده، اگر با درخواست وی موافقت گردید می تواند پناهندگی مجارستان را اخذ کند. در غیر این صورت می بایست بلافاصله خاک کشور مجارستان را ترک گوید.

 

شرایط ویزای سرمایه‌گذاری درمجارستان به چه‌صورت است؟

از دیگر ویزاهای مطرح در امر مهاجرت به مجارستان که مورد استقبال بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است، شرایط ویزای مجارستان از طریق سرمایه گذاری است.

این سرمایه گذاری از دو روش ثبت شرکت و اوراق قرضه صورت می پذیرد.

 

سرمایه گذاری با ثبت شرکت

فرد سرمایه گذار در زمینه ثبت شرکت می بایست بیزینس پلان یا طرح تجاری خود را جهت مشخص نمودن اهداف شرکت مورد نظر ارائه نماید.

فعالیت این شرکت می بایست در راستای سوددهی و مطابق با قوانین و اقتصاد کشور مجارستان باشد.

 

سرمایه گذاری با اوراق قرضه

در این نوع سرمایه گذاری فرد می بایست مبلغ 000/360 یورو را به مدت 5 سال در اختیار دولت و در یکی از بانک های این کشور محفوظ نگه دارد و قابلیت برداشت ندارد.

پس از گذشت 5 سال، مبلغ 300 هزار یورو به سرمایه گذار عودت می گردد. بنابراین وی با هزینه نمودن 60 هزار یورو قادر به اخذ اقامت دائم این کشور می گردد. مدت زمان انجام این پروسه به صورت 30 روزه می باشد.

 

شرایط ویزای تحصیلی درمجارستان چگونه است؟

با توجه به قوانین و شرایطی که در کشور مجارستان وجود دارد، این کشور در خصوص شرایط ویزای مجارستان از طریق تحصیل وضعیت ایده آلی دارد. از این جهت اکثریت افراد به سمت و سوی مهاجرت تحصیلی به این کشور سرازیر می شوند.

دوره های تحصیلی در دانشگاه های این کشور به دو زبان آلمانی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود.

هزینه های اختصاص یافته به رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه های مجارستان به مبلغ 6000 الی 8000 یورو می باشد.

از سویی میزان این هزینه ها در رشته های پزشکی مبالغ 10000 الی 12000 یورو را شامل می گرد.

بنابراین می توان این طور نتیجه گرفت که هزینه های تحصیلی کلیه کشورها نسبت به نوع رشته و نوع دانشگاه انتخابی متغیر خواهد بود.

برای مهاجرت به مجارستان می بایست اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات به روز و قوانین مصوب این کشور درخصوص مهاجرت از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت عمل نمایید.

کارشناسان ما آمادگی های لازم جهت تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری شما عزیزان برای ارائه اطلاعات خواسته شده از سوی شما را خواهند داشت.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *