مهاجرت تحصیلی ترکیه

شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول

شرایط تحصیل در استانبول

امروزه کشور ترکیه طرفداران زیادی پیدا کرده است. بسیاری از افراد جهت ادامه تحصیل این کشور را انتخاب می کنند اگر شما هم خواهان ادامه تحصیل در کشور ترکیه هستید در ادامه شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول را بررسی خواهیم کرد. کشور ترکیه حدود 82 میلیون جمعیت دارد که از این تعداد حدود 80% سنی و 20% علوی هستند.

ترکیه دارای حکومت لائیک می باشد اما مسلمانان زیادی دارد و عید قربان و عید فطر در این کشور تعطیل می باشد. زبان رسمی این کشور به صورت ترکی استانبولی می باشد. در کنار زبان ترکی از زبان کردی و ارمنی هم استفاده می شود. در کشور ترکیه حجاب اختیاری می باشد.

اقتصاد کشور ترکیه رو به رشد است و بر پایه تولیدات کشاورزی بنا شده است. اگر خواهان اطلاعات بیشتری در زمینه تحصیل در دانشگاه های استانبول هستید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید. شرایط تحصیل و پذیرش از دانشگاه های استانبول از آنجائیکه مدارک دانشگاه ترکیه در سراسر جهان معتبر است متقاضیان زیادی را دارا است. از جمله زبان هایی که در دانشگاه های استانبول تدریس می شود با توجه به رشته های تحصیلی انگلیسی، فرانسوی و آلمانی است. کلاس ها در ترم های پائیز، بهار و تابستان برگذار می شود.

یکی از شروط ورود به دانشگاه گرفتن نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه و داشتن مدرک دیپلم دبیرستان می باشد. شرکت در این آزمون ها شرط سن ندارد و تنها با داشتن مدرک دیپلم می توان در این آزمون شرکت کرد. تحصیل در مقطع لیسانس حدود 4 سال زمان می برد و تحصیل در مقطع پزشکی حدود 6 سال زمان می برد. هر دانشگاه به صورت جداگانه آزمون ورودی دارد و هیچ گونه آزمون سراسری برگذار نمی شود. به این صورت که هر دانشگاهی که دارای ظرفیت است با اعلام آن  به دانشجویان می فهماند که در رشته هایی که بخواهند ثبت نام کنند.

الزامات و شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول

اگر چنانچه شما دانش آموزی هستید که فارغ التحصیل شده اید با یکی از مدارس ترکیه تطبیق داده می شوید و سپس می توانید برای تحصیل در پایه کارشناسی وارد دانشگاه شوید. یکی از شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول فرستادن اسناد و مدارکتان قبل از درخواست آنلاین می باشد و زمانی که تمامی اسناد خواسته شده آپلود شد شما می توانید درخواست خود را ثبت کنید.

تمامی اسناد شما بررسی می شوند  و اگر شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول را داشتید نتیجه ی آن از طریق ایمیل برای شما فرستاده می شود. پس از اعلام کردن مهلت اعلان باید تمامی مدارک مورد نیاز برای پذیرش دانشگاه های ترکیه به قسمت منابع انسانی دانشگاه فرستاده شود.

اگر چنانچه شما اسناد مورد نیاز را پس از تاریخ اعلان شده بفرستید آن اسناد مورد بررسی و ارزشیابی قرار نخواهد گرفت. دانش آموزانی که مورد تطبیق دبیرستان ترکیه قرار گرفتند و همچنین کسانی که دبیرستانی بوده اند می توانند شرکت کنند. پس اگر قصد ادامه تحصیل در کشور ترکیه را دارید مدارک خود را آماده و سپس ارسال کنید.

اگر چنانچه قصد دارید چند برنامه را با هم درخواست دهید باید بدانید که شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول و الزامات آن متفاوت است از جمله این الزامات می توان به آزمون های انگلیسی و نمراتی که در آن به دست می آورید، آزمون های پذیرش و مصاحبه ها و مقالات متفاوتی خواهد داشت. آزمون های انگلیسی که شامل آیلتس و تافل می شود مورد قبول تمامی دانشگاه های ترکیه می باشد.

رشته های دانشگاه استانبول

اگر چنانچه قصد تحصیل پزشکی در کشور ترکیه را دارید باید قبل از ارسال مدارک یک سرپرست مناسب برای خود پیدا کنید. دانشگاه های استانبول دارای رشته های گوناگون و متفاوتی می باشد از جمله این رشته ها می توان به رشته مهندسی کامپیوتر در مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم مواد و مهندسی نانو در مقطع کارشناسی ارشد اشاره کرد.

همچنین می توان به رشته تجزیه و تحلیل کسب و کار در کارشناسی ارشد، رشته تجزیه و تحلیل و حل اختلافات در مقطع کارشناسی ارشد، رشته علوم و مهندسی محاسبات، رشته مدیریت بین المللی، رشته مهندسی برق و الکترونیک، رشته روابط بین الملل، رشته اقتصاد، رشته مدیریت منابع انسانی، رشته معماری، رشته بانکداری و امور مالی، رشته ارتباطات، رشته علوم سیاسی، رشته روانشناسی، رشته مدیریت اطلاعات، رشته طراحی شهری، رشته علوم اجتماعی، رشته مهندسی مکانیک و رشته فناوری اطلاعات اشاره کرد.

از مزایای تحصیل در کشور ترکیه می توان به ملزم نبودن داشتن ویزا، می توانید از انواع اقامت از جمله اقامت توریستی، خرید ملک، سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز استفاده کنید. دارا بودن دانشگاههای معروف با رتبه های بین المللی بسیار بالا، فرهنگ های مشترک با ملت ایرانی و هم زبانی با  مردم ما و اینکه می توان به 2 زبان انگلیسی و ترکی تحصیل کرد. اگر چنانچه خواهان ادامه تحصیل در کشور ترکیه می باشید می توانید با خواندن مقاله شرایط تحصیل در ترکیه بر اطلاعات خود اضافه کنید همچنین می توانید از طریق بورس وارد این کشور شوید در این باره می توانید با خواندن مقاله بورسیه تحصیلی ترکیه از شرایط آن با خبر شوید.

هزینه تحصیل در دانشگاه استانبول

بعد از دانستن شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول باید بدانیم که تحصیل در این دانشگاه ها هزینه هایی نیز در بر دارد از جمله این هزینه ها می توان به شهریه رشته های کارشناسی  3000 دلار در سال، شهریه رشته های کارشناسی ارشد 3000 دلار در سال، دروس مقدماتی پزشکی (پایه) 2100 دلار سال اول، دروس تخصصی پزشکی 3600 دلار در سال به مدت 6 سال

دروس تخصصی پزشکی 5300 دلار در سال به مدت 6 سال، دروس مقدماتی دندانپزشکی (پایه) 2100 دلار سال اول، دروس تخصصی دندانپزشکی 3600 دلار در سال  به مدت 6 سال، بسته به تخصص هر رشته از 3000 دلار تا 4500 دلار در سال می باشد، هزینه دعوت نامه ( ویزا) : 100 دلار هزینه ثبت نام ( شهریه ورودی) : 200 دلار، هزینه های سرویس و خدمات : 500 دلار ،حداقل هزینه بیمه : 100 دلار در سال و اتاق دو نفره در خوابگاه دانشجویی: سالیانه 600 دلار برای تمام دانشجویان دوره های مقدماتی و تحصیلات تکمیلی. حال اگر بخواهیم در کنار این هزینه ها، هزینه های تحصیل در ترکیه را هم بسنجیم مبلغی حدود 600$ در ماه هزینه می شود.

اگر چنانچه خواهان ادامه تحصیل در کشور ترکیه می باشید و اطلاعات کامل تری در زمینه  شرایط تحصیل در دانشگاه های استانبول می خواهید می توانید همه روزه با مشاورین خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *