شرایط صربستان, مهاجرت به کشور صربستان

ساعت به وقت صربستان

ساعت به وقت صربستان

هر مهاجر پیش از سفر به اطلاعات مختلفی نیاز دارد که یکی از آنها اختلاف زمانی است که در این مقاله به موضوع ساعت به وقت صربستان پرداخته می شود. کشوری که در جنوب شرقی اروپا واقع شده است. شمالی ترین بخش، شمال بلگراد و رودخانه دانوب، توسط دشت پانونی (همان که بیشتر مجارستان را اشغال می کند) اشغال شده است، در حالی که بخش مرکزی-جنوبی بخشی از شبه جزیره بالکان است. این کشور می تواند تحت تأثیر توده های هوای سرد با منشاء سیبری و همچنین توده های هوای گرم دریای مدیترانه یا حتی آفریقا قرار گیرد، بنابراین ممکن است تغییرات ناگهانی دما رخ دهد. بارش ها بسته به منطقه از الگوهای مختلفی پیروی می کنند، اما ژوئن تقریباً در تمام کشور کاملاً بارانی است که عمدتاً به دلیل رعد و برق های بعد از ظهر است.

اکثر جمعیت صربستان و همسایه مونته نگرو از نژاد اسلاوی جنوبی هستند. قبایل اسلاو در قرن پنجم تا هفتم میلادی از شمال وارد منطقه شدند و با مردم ایلیاتی زبان مواجه شدند. اگرچه اسلاوها تعداد زیادی از ایلیاتی ها را پرورش دادند، بسیاری از ایلیاتی ها زبان و آداب و رسوم متمایز خود را در تپه ها و دره های پیچیده آلبانی امروزی حفظ کردند. شکاف بین قبایل اسلاو جنوبی در طول زمان ایجاد شد، به ویژه پس از استقرار در قرن چهارم پس از میلاد “خط تئودوسین” از شمال به جنوب که بخش‌ های شرقی و غربی امپراتوری روم را مشخص می‌ کرد و امروزه تا حدودی هنوز باقی است. علاقه مندان سفر این کشور در مورد درآمد و هزینه در این کشور و سایر اطلاعات می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

وضعیت آب و هوایی صربستان

در صربستان، آب و هوای معتدل قاره ای، با زمستان های سرد و تابستان های گرم است.  بهار فصلی ناپایدار است که با دوره‌های ملایم متناوب با بازگشت هوای سرد مشخص می‌شود که در طی آن بارش‌های برف دیررس ممکن است در ماه مارس و گاهی حتی در آوریل رخ دهد. تابستان، از ژوئن تا آگوست، گرم تا گرم و کاملا آفتابی، با دامنه دمای روزانه گسترده و به طور کلی با شب های خنک است. در واقع، کمترین میزان در جولای و آگوست اغلب حدود 15/17 درجه سانتیگراد (59/62 درجه فارنهایت) و بالاترین مقدار کمی کمتر از 28/30 درجه سانتیگراد (82/86 درجه فارنهایت) است. اما در مواقعی توده ‌های هوای گرم از آفریقا می ‌توانند به این کشور برسند و در این موارد به دلیل قاره ‌ای بودن (مثلاً دوری از دریا و نبود نسیم)، گرما طاقت ‌فرسا می ‌شود.

پایان تابستان این کشور به دریای آدریاتیک دسترسی ندارد که بیشتر بارندگی ها در ترم سرد سال از آنجا می آید که در ساحل یا کوه های کرواسی، بوسنی و مونته نگرو تخلیه می شود. با این حال، مناطق غربی به طور کلی بارندگی بیشتری نسبت به مناطق شرقی دریافت می کنند. در  ماه های نوامبر، دسامبر و ژانویه نیز کاملاً بارانی (یا برفی) هستند.

در جدول زیر سایر اطلاعات مربوط به تغییرات آب و. هوایی صربستان به درجه سانتیگراد اشاره شده است:

ماهکمترین دمابیشترین دمامیانگین دما
ژانویه-2.64.51
فوریه-1.47.43
مارس2.212.87.5
آپریل6.918.412.6
می11.52317.3
ژوئن15.226.821
جولای16.62922.8
آگوست16.729.323
سپتامبر12.32418.2
اکتبر7.518.413
نوامبر3.211.97.6
دسامبر-1.25.52.2
سالانه7.317.612.45

معرفی صربستان و ویژگی های آن

صربستان کشوری محصور در خشکی است که در تقاطع اروپای مرکزی و جنوب شرقی قرار دارد و بخش مرکزی بالکان را پوشش می دهد. صربستان با بوسنی و هرزگوین، بلغارستان، کرواسی، مجارستان، کوزوو، مقدونیه، مونته نگرو و رومانی همسایه است. جغرافیای صربستان متنوع است و شامل دشت های حاصلخیز، رشته های سنگ آهک، و در جنوب شرقی: رشته کوه های آلپ دیناریک و رشته کوه کارپات است. نظام حکومتی جمهوری است. رئیس دولت رئیس جمهور است و رئیس دولت نخست وزیر است. صربستان دارای یک سیستم اقتصادی مختلط است که در آن حضور دولت در اقتصاد قابل توجه است، اما آزادی بخش خصوصی محدود است. صربستان یکی از اعضای توافقنامه تجارت آزاد اروپای مرکزی است. پایتخت صربستان بلگراد است، یک شهر جهانی در محل تلاقی رودهای دانوب و ساوا. Stari Grad، شهر قدیمی بلگراد، تحت تسلط یک قلعه باستانی به نام Kalemegdan است.

این شهر شامل نمونه های به خوبی حفظ شده از معماری قرون وسطایی و برخی از مشهورترین رستوران های اروپای شرقی است. دومین شهر صربستان، نووی ساد، در بالادست رودخانه دانوب قرار دارد. این مرکز فرهنگی و آموزشی است و از بسیاری جهات شبیه شهرهای دانشگاهی مجارستان مجارستان است. از نظر آبی، صربستان یک کشور پرآب است که زهکشی صربستان در درجه اول به سیستم دانوبی است و به دریای سیاه می ریزد. رودخانه تیسا برجسته ترین شاخه دانوب در ویوودینا است که از مجارستان در جنوب شهر سجد وارد استان می شود. رواناب از دامنه های جنوبی فروشکا گورا به رودخانه ساوا، یکی از شاخه های اصلی غربی دانوب می ریزد. رودخانه موراوا یا ولیکا موراوا بزرگترین رودخانه در صربستان است. طول آن 290 مایل (470 کیلومتر) است و به سمت شمال به رود دانوب می ریزد و دو پنجم خاک صربستان را تخلیه می کند.

در شکل زیر سایر موارد مرتبط با صربستان طرح شده است:

موارد مرتبط با صربستان

اختلاف زمانی پالیک و بلگراد به وقت ساعت صربستان

برای برنامه ریزی یک کنفرانس تلفنی یا برنامه ریزی یک جلسه در بهترین زمان برای هر دو طرف، باید بین ساعت 9:00 صبح تا 5:00 بعد از ظهر وقت خود را در پالیک، صربستان امتحان کنید. در نهایت بین ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر در بلگراد، صربستان خواهد بود. یک تماس تلفنی از پالیک، صربستان به بلگراد، صربستان برنامه ریزی کنید، از آنجایی که پالیچ، صربستان و بلگراد، این کشور در یک منطقه زمانی قرار دارند، می ‌توانید در ساعات عادی با شخصی تماس بگیرید و در بلگراد صربستان همان ساعتی خواهد بود که در پالیک صربستان است. به یاد داشته باشید که اگر در حال برنامه ریزی تماس هستید، صرفه جویی در روز را برای هر تغییر زمانی بررسی کنید.

اگر در پالیک، صربستان زندگی می‌ کنید و می خواهید با یکی از دوستان خود در بلگراد، صربستان تماس بگیرید، می ‌توانید بین ساعت 7 صبح تا 11 شب به وقت خود با آنها تماس بگیرید. این ساعت بین 7 صبح تا 11 بعد از ظهر به وقت آنها خواهد بود، زیرا بلگراد، صربستان در همان منطقه زمانی پالیک، صربستان است. از نظر مسافت با هواپیما، مدت زمان کل پرواز از پالیک، صربستان به بلگراد، صربستان 41 دقیقه است. در این حالت میانگین سرعت پرواز برای یک هواپیمای مسافربری تجاری 500 مایل در ساعت است که معادل 805 کیلومتر در ساعت یا 434 گره دریایی است. همچنین 30 دقیقه اضافی برای برخاستن و فرود اضافه می کند. زمان دقیق شما ممکن است بسته به سرعت باد متفاوت باشد. در مورد سفر با ماشین باید گفت که کل زمان رانندگی 2 ساعت است.

اختلاف زمانی پالیک و بلگراد به وقت ساعت صربستان

اختلاف ایران با ساعت به وقت صربستان

متأسفانه، زمان هایی وجود ندارد که بین ساعات کاری عادی شما و ساعات کاری صربستان همپوشانی داشته باشد. از همین رو برای برنامه ریزی یک کنفرانس تلفنی یا برنامه ریزی یک جلسه در بهترین زمان برای هر دو طرف، باید بین ساعت 10:30 صبح تا 18:00 وقت خود را در ایران امتحان کنید. در نهایت بین ساعت 8:00 صبح تا 3:30 بعد از ظهر در بلگراد، صربستان خواهد بود.  یک تماس تلفنی از پردیس، ایران به بلگراد، صربستان تنظیم کنید اگر در پردیس، ایران زندگی می ‌کنید و می ‌خواهید با یکی از دوستان خود در بلگراد، صربستان تماس بگیرید، می ‌توانید بین ساعت 9:30 صبح تا 1:30 بامداد به وقت خود با آنها تماس بگیرید. این ساعت بین 7 صبح تا 11 شب به وقت آنها خواهد بود، زیرا بلگراد، این کشور 2 ساعت و 30 دقیقه از ایران عقب تر است.

در جدول زیر سایر اطلاعات مربوط به اختلاف زمانی و مکانی و مسافت بین ایران و صربستان طرح شده است:

ردیفنوع اختلافمیزان اختلاف
1اختلاف ساعت2.5 ساعت است.
2اختلاف سفر با ماشینتقریباً 34.95 ساعت طول می کشد
3اختلاف سفر با پروازتقریباً 4.66 ساعت طول می کشد

برای اطلاع از سایر موضوعات همچون نحوه اخذ مستر کارت صربستان، می توانید از خدمات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایید و از سوی دیگر از طریق ارتباط با کارشناسان موسسه مسائل و چالش های خود را پیش از سفر به صربستان حل کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *