اروپا

رفع ریجکتی ویزای شینگن

چگونگی رفع ریجکتی ویزای شینگن

همه ساله افراد زیادی با اخذ ویزای شینگن به کشورهای مختلف اروپایی سفر می¬نمایند. اما اخذ این ویزا بسادگی نیست و در برخی موارد افراد با ریجکت درخواست ویزای خود روبرو می¬شوند. رفع ریجکتی ویزای شینگن موضوعی است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. با توجه به این که معاهده شینگن میان 52 کشور اروپایی منعقد گردیده است، افرادی که موفق به اخذ ویزای یکی از کشورهای عضو این معاهده گردند به راحتی می¬توانند تا پایان اعتبار ویزای خود در تمامی این کشورها تردد نمایند. ریجکت درخواست بمعنای پایان کار نیست، بلکه افراد امکان اعتراض و رفع ریجکتی ویزای شینگن را خواهند داشت. مشاورین و کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با ارائه راهکارهای مفید متقاضیان عزیز را در این زمینه یاری و راهنمائی می¬نمایند.
سیستم اطلاعاتی ویزای کشورهای اتحادیه اروپا موسوم به Visa Information System (VIS) است که تمامی اطلاعات بیومتریک متقاضیان اخذ ویزای شینگن اعم از نام- نام خانوادگی- اثر انگشت و تاریخ درخواست و … در این سیستم ثبت و نگهداری می¬شود. این سیستم در بردارنده اطلاعات دیگری همچون پذیرش و یا ریجکت ویزای متقاضیان نیز می¬باشد. پس از ثبت اطلاعات متقاضیان در این سیستم، مشخصات هویتی افرادیکه ویزای شینگن را اخذ نموده اند به افسران مرزی کشورهای اروپایی ارسال خواهد شد و از این طریق متقاضیان می¬توانند به دیگر کشورهای عضو شینگن سفر نمایند.

ویزای شینگن

تمامی افرادی که قصد مهاجرت و یا سفر کشورهای عضو شینگن را دارند، ملزم به اخذ ویزای یکی از کشورهای عضو این معاهده هستند. ویزای شینگن خود انواع مختلفی دارد. ویزای توریستی شینگن منجر به اقامتی 30 روزه می¬شود که فرد اجازه تردد به دیگر کشورها را نیز خواهد داشت. مدارک عمومی جهت اخذ ویزای شینگن عبارتند از:
● پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
● ترجمه مدارک هویتی متقاضی ( شناسنامه- کارت ملی)
● عکس
● گواهی اشتغال
● مدارک حساب بانکی
● سند ملکی
لازم به ذکر است دیگر ویزاهای کشورهای اروپایی همچون ویزای تحصیلی آلمان نیز بمنزله ویزای شینگن است که در برخی موارد دانشجویان نیز بهنگام مواجه شدن با ریجکت ویزای خود، در صدد رفع ریجکتی ویزای شینگن می¬باشند.

رفع ریجکتی ویزای شینگن
ریجکت ویزای شینگن

رد درخواست متقاضیان اخذ ویزای کشورهای اروپایی بمعنای ریجکت ویزای شینگن می¬باشد که با درج مهر قرمز رنگی بر روی پاسپورت متقاضیان مشخص می¬گردد. ریجکت شدن ویزای متقاضیان دلایل مختلفی دارد، که افراد در صورت مواجه شدن با این مشکل می¬بایست در جهت رفع آن اقدام نمایند و در صورتیکه وی از دریافت اخذ ویزا انصراف دهند، معنای اینست که وی تمامی دلایل سفارت مربوطه را قبول داشته است. ناگفته نماند ثبت مهر ریجکتی بر روی پاسپورت متقاضیان نشانه خوبی نیست و در بسیاری از موارد سفر افراد را به دیگر کشورها نیز دشوار می¬نماید. بهتر است افراد پس از روبرو شدن با مهر ریجکتی دلیل ریجکت شدن درخواست خود را شناسایی و نسبت به رفع آن اقدام نمایند.

دلایل ریجکت ویزای شینگن

بهتر است افراد در مرحله نخست با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و اطلاعات لازم در زمینه ویزای شینگن را دریافت نمایند و پس از آن با ارائه کامل مدارک خود نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام از ریجکت شدن ویزای خود جلوگیری نمایند دلایل زیر از جمله مهمترین دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن می¬باشد:
● پاسپورت های آسیب دیده ( متقاضیان عزیز در نگهداری پاسپورت های خود دقت لازم را بنمایند، زیرا در بسیاری از موارد ریجکت ویزای شینگن بدلیل ارائه پارسپورت های مخدوشی است که باعث ایجاد شک و شبهه برای آفیسر سفارت این کشورها می¬گردد.)
● عدم تمکن مالی ( تمامی افرادی که قصد سفر به کشورهای شینگن را دارند، می¬بایست توانایی پرداخت هزینه زندگی در اتریش و یا دیگر کشورها را داشته و در صورت مغایرت درآمد شغلی افراد با مدارک ارائه شده با درخواست ویزای افراد موافقت نخواهد شد..)
● عدم موفقیت در مصاحبه با افیسر سفارت کشورهای اروپایی
● سابقه کیفری متقاضیان
● ارائه تاریخچه سفرهای دروغین
● ارائه بیمه نامه های مسافرتی نامعتبر ( متقاضیان توجه داشته باشند، بیمه نامه های مسافرتی که مورد تأیید سفارت خانه مربوطه می¬باشد را تهیه نمایند.)
● ارائه گواهی تولد و یا ازدواج نامعتبر
● عدم بازگشت متقاضیان
● سابقه سفر ضعیف ( افرادی که در پاسپورت خود سابقه سفر بیشتری را دارند، از شانس بیشتری برای اخذ ویزای شینگن برخوردار خواهند بود.)
● عدم تکمیل نمودن فرم های درخواست ویزا
● مرتکب شدن جرم در سفرهای قبلی

بررسی رفع ریجکتی ویزای شینگن

پس از آن که متقاضیان ریجکت درخواست خود را دریافت نمودند، پس از گذشت 3 روز از ابلاغ ریجکتی می¬توانند نسبت به رفع ریجکتی شینگن اقدام نمایند. در ابتدا افراد باید از دلیل ریجکت شدن درخواست خود آگاه یابند و پس از رفع نواقصات لازمه درخواست مجدد خود را به کشور مربوطه ارائه نمایند. در برخی موارد افراد پس از ریجکت شدن از یکی از کشورهای اروپایی به دیگر سفارت های کشورهای عضو شینگن مراجعه می¬نمایند. در این گونه موارد متقاضیان می¬بایست دلیل رد شدن درخواست قبلی خود را بیان نموده و از پنهان کاری اجتناب نمایند، زیرا سیستم اطلاعاتی کشورهای شینگن مشترک بوده و پنهان نمودن دلایل افراد ممکن است منجر به رد درخواست دوباره وی گردد.
اتحادیه اروپا و کشورهای عضو شینگن اجازه اعتراض به رد درخواست ویزا را به متقاضیانی که قصد سفر به اروپا را دارند داده است. از همین رو افراد جهت رفع ریجکتی ویزای شینگن می¬توانند با ارائه نامه ای مبنی بر اعتراض رد درخواست ویزا درخواست تجدید نظر بنمایند. لازم بذکر است که افراد می¬بایست متن نامه¬ی اعتراضی خود را با ساختار مناسبی ارائه نمایند تا بتوانند نتیجه رفع ریجکت ویزای شینگن خود را مشاهده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *