مهاجرت تحصیلی آلمان

دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان

دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان

شرایط و ویژگی های دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان به چه صورت است و نیازمند چه مدراکی می باشد؟

افراد از سراسر دنیا به دنبال این موضوع هستند که در کوتاه‌زمان ممکن موفق به یادگیری زبان آلمانی شوند. بنابراین با ما همراه باشید تا راه‌های سریع‌تر و آسان‌تر را جهت انجام این امر به شما معرفی نماییم.

زبان آلمانی در ترکیه و مجارستان

تعداد کشورهای دنیا جهت یادگیری زبان آلمانی، محدود است. از میان آنها می‌توان به مجارستان و ترکیه اشاره نمود که این خدمات آموزشی را ارائه می‌نمایند. با حضور در این کشورها به راحتی می‌توانید در کلاس‌های آموزشی زبان آلمانی شرکت نمایید. اگر قصد داشته باشید از طریق سفارت آلمان این زمان را اخذ نمایید، مدت آن 18 ماه به طول می‌انجامد.

دوره زبان آلمانی در ترکیه

ترکیه از همسایگان ایران محسوب می‌گردد. بنابراین به‌راحتی می‌توانید دوره‌های آموزش زبان آلمانی را در این کشور سپری کنید. چراکه ترکیه از لحاظ فرهنگی و آداب و رسوم با کشور ایران یکسان است. از طرفی مسافت کوتاه و همچنین مخارج زندگی و تحصیل در این کشور بسیار پایین است. لازم است بدانید هزینه‌ها در کشور ترکیه، از هزینه‌ها در کشور مجارستان هم به‌صرفه‌تر و کمتر است. بنابراین افرادی که محدودیت مالی دارند، ترکیه بهترین گزینه فراگیری زبان آلمانی است.

متقاضیان می‌توانند دوره‌های آموزشی زبان آلمانی را در ترکیه پشت سر بگذارد. سپس بعد از گذشت 5 الی 6 ماه از پایان آموزش،  اقدام به وقت سفارت آلمان در ترکیه نمایید. بدین ترتیب به انجام مراحل و روند اداری مهاجرت به آلمان بپردازید. چنانچه شخصی به‌مدت حداقل 6 ماه ازطریق هرنوع ویزایی، درکشوری اقامت نماید،‌ می‌تواند مراحل را از همان کشور انجام دهد.

اگر می‌خواهید خانواده‌تان نیز در این سفر همراه‌تان باشند، می‌تواند با اخذ ویزای همراه برای آنها، اقدام نمایید. در اکثر موارد با درخواست همراه، موافقت می‌گردد. اخذ وقت سفارت آلمان در ترکیه بسیار سریع‌تر از کشور ایران انجام می‌گردد. بنابراین می‌توانید طی زمان اندکی موفق به دریافت وقت سفارت آلمان گردید.

دوره زبان آلمانی در مجارستان

بعد از اتمام دوره، می‌توانید از همین کشور جهت مهاجرت به کشور آلمان اقدام نمایید. هزینه‌های زندگی در کشور مجارستان نسبت به کشور ترکیه بیشتر است. اما مزایایی دارد که می‌تواند شرایط را به شکل بهتری جهت اخذ اقامت آلمان فراهم آورد.

کشور مجارستان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپا است. بنابراین برای شخصی که تمایل به آموزش زبان آلمانی دارد، پوئن مثبتی به حساب می‌آید. چنانچه زبان آلمانی را در مجارستان یاد بگیرید، می‌توانید ازطریق ویزای شینگن به کشورهای اروپایی از جمله آلمان سفر کنید. پس جهت سفر به کشورهایی اروپایی نیاز به اخذ ویزا نداشته و در این زمینه هیچ محدودیتی متوجه شما نیست.

برخلاف کشور ترکیه، درخواست ویزای همراه توسط متقاضی در کشور مجارستان ممکن است مورد موافقت این کشور قرار نگیرد. در این صورت،‌ همراه شما می‌تواند به صورت اخذ ویزای توریستی به مدت سه ماه وارد خاک مجارستان شود. در صورت تمایل می‌تواند درخواست تمدید نماید.

شرایط آموزش زبان آلمانی درمجارستان چیست؟

شرایط سفر و آموزش دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان با یکدیگر تفاوت دارند. در ذیل به شرح شرایط در کشور مجارستان می‌پردازیم. به طور کلی، کلیه مدارکی که می‌بایست توسط متقاضی به کشور مجارستان ارائه گردد عبارتند از:

 • ارائه اسناد و مدارک مربوط به هویت متقاضی شامل شناسنامه، کارت ملی و…
 • ارائه مدارک تحصیلی متقاضی
 • ارائه پاسپورت متقاضی
 • ارائه تعداد دو قطعه عکس
 • ارائه گواهی یا نامه‌ای که پذیرش متقاضی از دانشگاه مورد نظر را ثابت نماید.
 • ارائه نامه تمکن مالی متقاضی جهت دریافت ویزای مجارستان
 • ارائه گواهی یا نامه‌ای که سلامت پزشکی متقاضی را تصدیق نماید.
 • ارائه نامه یا گواهی عدم سوءپیشینه از سوی متقاضی

مزایای دوره زبان آلمانی درمجارستان چیست؟

در آموزش دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان، در هر دو کشور معایب و مزایایی وجود دارد. به تشریح مزایای آموزش زبان آلمانی در مجارستان می‌پردازیم:

 • متقاضی همزمان با تحصیل در کشور مجارستان می‌تواند، نسبت به یافتن کار در آلمان اقدام نماید. همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد مجارستان عضو اتحادیه اروپا می‌باشد. بنابراین برای رفت‌و‌آمد به آلمان نیازی به ویزا نیست. پس متقاضی می‌تواند بدون اخذ ویزا و به سادگی به آلمان رفته و در جلسه مصاحبه با کارفرما حضور یابد.

چنانچه بخواهید این پروسه را از طریق کشور ترکیه انجام دهید، ابتدا می‌بایست ویزای آلمان را اخذ نمایید. پس از آن جهت مصاحبه به آلمان سفر کنید. این مراحل می‌تواند به مدت 2 ماه زمان ببرد. بدیهی است که هیچ کارفرمایی به‌مدت 2 ماه، وقت خود را صرف معطلی از سوی متقاضی نمی‌کند. بنابراین کسی که زبان آلمانی را در مجارستان می‌آموزد، شانس بیشتری جهت فعالیت شغلی در آلمان را داراست.

 • کشور آلمان در زمینه مهندسی و علوم پزشکی دچار کمبود نیروی کار است. شخصی که در مجارستان، آلمانی یاد گرفته، می‌تواند اقامت یکساله جهت جستجوی کار در آلمان بگیرد. از سوی دیگر، به مدت 6 ماه فرصت دارد شغل مورد نظر خود را پیدا کند.

شرایط آموزش زبان‌‌ آلمانی افراد چیست؟

شرایط افراد جهت آموزش دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان متفاوت از یکدیگر است. این تفاوت، به وضعیت مالی و همچنین شرایط خانوادگی افراد بستگی دارد. متقاضی می‌تواند با درنظر گرفتن شرایط بالا، بهترین گزینه را انتخاب نموده و مناسب‌ترین تصمیم را بگیرد. نکته قابل توجه این که کل هزینه می‌بایست قبل از مهاجرت به کشور انتخابی جهت آموزش زبان آلمانی واریز گردد. سپس فیش واریزی نزد متقاضی نگه داشته شود. در پایان یادآور می‌شویم شرایط یادگیری زبان‌ آلمانی در کشور مجارستان یا کشور ترکیه برای متقاضیان تفاوت دارد. متقاضیان می‌بایست با مدنظر قرار دادن وضعیت مالی و خانوادگی خود، اقدام به تصمیم‌گیری نماید.

در صورت انتخاب آموزش دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرد. ما می‌توانیم با ارائه جزئیات معایب و مزایای بین این دو کشور به طور کامل، تصمیم‌گیری را برایتان آسان نماییم. این موسسه سعی دارد در بهترین و ساده‌‌ترین راه جهت آموزش زبان آلمانی و اخذ اقامت در آلمان را به شما ارائه نماید. راه های ارتباطی شما عزیزان از طریق تلفن با موسسه ما می باشد. بی صبرانه منتظر دریافت نظرات و انتقادات شما هستیم

یک دیدگاه برای “دوره زبان آلمانی در ترکیه یا مجارستان

 1. yousef گفت:

  سلام، آیا محدودیت سنی برای شرکت در دوره زبان آلمانی در کشور مجارستان وجود دارد؟؟ با سن 36 سال هم می توان شرکت کرد؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *