مهاجرت تحصیلی آمریکا

دانشگاه Vanderbilt در آمریکا

دانشگاه Vanderbilt در کشور آمریکا

دانشگاه Vanderbilt در آمریکا جزو دانشگاه‌های خصوصی ایالات متحده آمریکاست که با نام غیررسمی وندی نیز شناخته می‌شود. این دانشگاه درسال 1873 میلادی در شهر نشویل ایالت تنسی به تاسیس رسید و فعالیت آموزشی خود را از همان سال آغاز نمود. هزینه زندگی در این شهر به اندازه‌ای پایین است که هرساله افراد زیادی به‌عنوان مهاجر روانه این کشور می‌شوند. فردی به نام کرنلیوس وندربیلت که به غول ترابری دریایی و ترابری ریلی معروف است،‌ هرگز به جنوب ایالات متحده آمریکا سفری نداشت. اما با این وجود، در آن زمان مبلغ یک میلیون $ با هدف راه‌اندازی این دانشگاه، سرمایه‌گذاری نمود. اطلاعات جالب‌تری در خصوص این دانشگاه وجود دارد که با مطالعه ادامه مقاله می توانید در اختیار داشته باشید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یک موسسه مهاجرتی معتبر و دیرینه است که انواع پرونده‌های مهاجرتی قانونی را پذیرفته و در کوتاه زمان ممکن مطابق با قانون کشور ایران و بین الملل به سرانجام می رساند.

دانشکده های دانشگاه Vanderbilt در آمریکا

دانشگاه Vanderbilt در آمریکا متشکل از دانشکده ها و کالج های مختلفی است که فهرست آنها در زیر آورده شده است. این دانشکده ها ارائه دهنده رشته های متعدد و گوناگونی در مقاطع مختلف تحصیلی هستند.

 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده موسقی
 • دانشکده الهیات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده ترشد دونربیلت
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده ارشد مدیریت
 • دانشکده علوم انسان شناسی

دانشگاه Vanderbilt در آمریکا

مدارک موردنیاز جهت پذیرش ازدانشگاه Vanderbilt

دانشجویان گرامی برای پذیرش تحصیلی در دانشگاه Vanderbilt در آمریکا، ارائه مدارک مورد نظر و درخواستی از سوی دانشگاه از الزامات این امر محسوب می گردد. گفتنی است در صورتی که مدارک ارسالی به صورت ناقص ارسال شوند، فرد متقاضی از پذیرش تحصیلی در این دانشگاه محروم می گردد. بنابراین دقت داشته باشید که اسناد مورد نیاز به دقت تهیه و به دانشگاه تحویل گردد. شرح مدارک به صورت زیر است:

 • پرداخت مبلغ 50 $ به عنوان هزینه تقاضای پذیرش. پرداخت مبلغ به صورت آنلاین صورت می گیرد.
 • ارسال کلیه مدارک تحصیلی پیشین به علاوه ریز نمرات
 • در اختیار نهادن رزومه فردی و تحصیلی دانشجو (CV)
 • ارائه توصیه نامه که از سوی اساتید قبلی صادر و تایید شده است.
 • ارائه هدف نامه یا انگیزه نامه به منظور مشخص شدن هدف دانشجو از “مهاجرت به آمریکا و انتخاب دانشگاه Vanderbilt در آمریکا و همچنین بیان اهداف و برنامه ریزی های پس از فارغ التحصیلی در رشته مورد نظر
 • دارا بودن مدرک زبان آیلتس یا تافل و ارائه نمرات کسب شده در این آزمون ها

نمرات‌زبان در پذیرش از دانشگاه Vanderbilt  در امریکا

همان طور که در بخش قبلی گفته شد، یکی از مدارک مورد نیاز جهت دریافت گواهی پذیرش تحصیلی در دانشگاه Vanderbilt در آمریکا، در دست داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس یا تافل است. برای این آزمون ها نمراتی به عنوان حد نصاب در نظر گرفته شده است. به طوری که نمره آزمون انگلیسی تافل مبتنی بر اینترنت بایستی حداقل 100، آزمون تافل مبتنی بر کامپیوتر حداقل 230، آزمون زبان انگلیسی آیلتس حداقل 7 و آزمون PTE Academic حداقل نمره 70 باشد.

انواع ویزاهای تحصیلی در آمریکا

از سال 2011 میلادی، ایالات متحده آمریکا اقدام به سختگیری های بیشتری در مرزهای کشور به جهت ورود افراد خارجی و صدور انواع ویزاها نمود. به طور مثال برای صدور ویزا برای هر فرد خارجی، ابتدا بایستی استطاعت و تمکن مالی فرد در جهت تامین مخارج تحصیل و “هزینه زندگی در آمریکا ثابت گردد. ویزاهای تحصیلی در انواع مختلفی برای افراد صادر می شود که اسامی برخی از آنها به شرح زیر است:

 • ویزای نوع F-1
 • ویزای نوع J-1
 • ویزای نوع M-1

هر یک از دانشجویان پس از این که موفق به دریافت گواهی پذیرش تحصیلی از دانشگاه Vanderbilt در آمریکا شدند، می توانند با توجه به مدت دوره های تحصیلی خود در آمریکا، اقدام به اخذ یکی از انواع “ویزای تحصیلی در آمریکا نمایند. این ویزاها پس از اتمام دوره تحصیلی، در صورت ادامه مجدد تحصیلات، قابل تمدید می باشد. گفتنی است هر یک از ویزاهای تحصیلی آمریکا امکان کار ضمن تحصیل را برای دانشجو فراهم می آورد که میزان ساعات کار با توجه به نوع ویزای تحصیلی، متغیر است. بردن همراه (شامل همسر و فرزندان) نیز بستگی به نوع ویزای تحصیلی داشته و در برخی موارد دانشجو مجاز به بردن همراه نخواهد بود.

رتبه‌بندی دانشگاه Vanderbilt و دانشکده‌های آن

رتبه ای که برای دانشگاه Vanderbilt در آمریکا در میان کلیه دانشگاه های آمریکا ثبت گردیده است، مقام 17 می باشد. در جدولی که در این بخش مشاهده می‌نمایید، رتبه‌های مختلف کسب شده توسط این دانشگاه در نظام‌های رتبه‌بندی مختلف می‌باشد.

نظام رتبه‌بندی رتبه
ARWU 52
QS 203
Times 87
U.S News 63

دانشکده های این دانشگاه نیز موفق به کسب رتبه های ملی بسیار عالی شده اند که بدین صورت می باشد: دانشکده علوم انسانی موفق گردید رتبه اول را برای خود به ثبت برساند. دانشکده حقوق توانست رتبه 16 را به خود اختصاص دهد. برای دانشکده های پزشکی و پرستاری نیز رتبه 15 به ثبت رسیده است و دانشجویانی که تمایل به “تحصیل پزشکی در آمریکا دارند، می توانند در بهترین شرایط و تجهیزاتی که این دانشکده در اختیار دارد، ادامه تحصیل دهند. رتبه 25 به دانشکده مدیریت اختصاص دارد و رتبه 37 برای دانشکده مهندسی ثبت گردیده است. بنابراین با توجه به آمار فوق الذکر، این گونه می توان نتیجه گرفت که تحصیل در دانشگاه Vanderbilt در آمریکا می تواند آینده درخشانی را برای دانشجویان تضمین نماید. در صورت وجود سوال یا ابهام، از طریق تلفنی یا حضوری با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *