مهاجرت تحصیلی اسپانیا

دانشگاه UC3M اسپانیا

دانشگاه UC3M اسپانیا

دانشگاه UC3M اسپانیا یکی از دانشگاه های کشور اسپانیا است که در شهر مادرید موقعیت دارد. این دانشگاه سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را پذیرش می­نماید. بطوریکه در حال حاضر 20% دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می­دهد. همچنین این دانشگاه اولین دانشگاه در کشور اسپانیا و سومین دانشگاه در قاره اروپا می­باشد که از برنامه های تبادل دانشجوی آراسموس را اجرا نمود. دانشگاه UC3M اسپانیا رشته های متنوع بسیاری را در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه می­نماید. این دانشگاه از رنکینگ بالایی در میان دانشگاه های جهان برخوردار است. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تلاش است تا بهترین دانشگاه های اروپایی را به علاقمندان تحصیل در دیگر کشورها معرفی نماید.

دانشگاه  UC3M در حوزه های اقتصاد و کسب و کار بسیار معروف است. بطوریکه رتبه 51 را در میان دانشگاه های اقتصاد در جهان بخود اختصاص داده است. این دانشگاه بدلیل شهرت بالای خود بیشترین دانشجویان بین المللی را بخود جذب نموده است. دانشجویان در این دانشگاه می­توانند در رشته های مختلفی همچون کسب و  کار- قانون- علوم سیاسی- اقتصاد- مطالعات بین المللی- حسابداری- روزنامه نگاری و مهندسی پزشکی به تحصیل بپردازند. از مهمترین اهداف این دانشگاه ارائه بالاترین کیفیت های آموزشی و انجام تحقیقات پیشرفته در جهت بهبود و کمک به جامعه جهانی می­باشد. همچنین این دانشگاه در نظر دارد تا به دانشگاهی برتر در تمامی فعالیت های خود در جامعه جهانی تبدیل گردد.

دانشگاه UC3M اسپانیا

آموزش در دانشگاه UC3M اسپانیا

دانشگاه UC3M در سال 1989 در شهر مادرید اسپانیا تأسیس گردید و از همان ابتدا با استفاده از متدهای جدید به ارائه آموزش های با کیفیت پرداخت. بیشترین تمرکز این دانشگاه بر روی تحقیقات علمی می­باشد. این دانشگاه تمامی دوره های تحصیلات آکادمیک کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می­نماید. تعداد برنامه های ارائه شده در مقطع کارشناسی این دانشگاه 45 دوره و در مقطع کارشناسی ارشد 77 دوره به همراه 31 دوره برنامه آموزش خصوصی و 19 دوره برنامه آموزشی در مقطع دکترا در زمینه های مختلف تحقیق و پژوهش می­باشد. هم اکنون نیز 129 گروه تحقیقاتی شناخته شده در جهان وابسته به 28 واحد دانشگاهی می­باشد. این تحقیقات در زمینه های فنی و مهندسی- علوم انسانی- مستندات و ارتباطات- قانون- اقتصاد- علوم اجتماعی- ریاضیات و فیزیک می­باشد. در سال 2019 این دانشگاه توانست جوایز بهترین دانشگاه را بدلیل رضایت دانشجویان بین المللی کسب نماید.

رنکینگ دانشگاه UC3M اسپانیا

طبق رتبه بندی های دانشگاه های جهانی که هر ساله از نظر میزان تحصیلات دانشجویان و تعداد دانشجویانی که هر ساله از دانشگاه فارغ التحصیل می­شوند، سنجیده می­شود، این دانشگاه رتبه 698 را بخود اختصاص داد. در این رتبه بندی در زمینه علمکرد دانشگاه ها- منابع – حقوق اساتید و دستاوردهای تحصیلی دانشجویان مورد ارزیابی قرار می­گیرد.

امکانات دانشگاه UC3M اسپانیا

دانشگاه UC3M امکانات بسیار مناسبی را در اختیار دانشجویان قرار داده است. دانشجویان در این دانشگاه می­توانند از امکاناتی نظیر خوابگاه های دانشجویی- کتابخانه ها- خدمات ICT و خدمات درمانی بهره­مند گردند. کتابخانه این دانشگاه مجهز به 500 هزار جلد کتاب چاپی و 120000 کتاب الکترونیکی- 5200 مجله چاپی و 30000 مجله الکترونیکی می­باشد. همچنین 48 آزمایشگاه کامپیوتر در سه محوطه دانشگاه در دسترس دانشجویان قرار دارد. مرکز بهداشت حرفه ای موجود در دانشگاه UC3M نیز متشکل از یک دکترو یک متخصص می­باشد که با هدف نظارت بر سلامت دانشجویان و تشخیص و علائم بیماری ها پیشنهادات و اقدامات پیشگیرانه در این دانشگاه فعالیت می­نماید.

دانشجویان بین المللی در دانشگاه UC3M اسپانیا

این دانشگاه یکی از دانشگاه های بین المللی در اروپا بشمار می­رود که سالانه 4500 دانشجوی بین المللی را از سایر کشورها پذیرش می­نماید. این دانشگاه به محیطی چند فرهنگی- چند زبانه و بین المللی تبدیل شده است که دانشجویان بین المللی در این دانشگاه می­توانند در طول دوره تحصیلی خود با فرهنگ دیگر کشورها نیز آشنا گردند. دانشجویان می­توانند دوره های کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا را در این دانشگاه بگذرانند. همانطور که قبلاً بیان نمودیم تدریس در این دانشگاه به زبان انگلیسی صورت می­گیرد و امکان ادامه تحصیل به زبان اسپانیایی نیز برای دانشجویان علاقمند به تحصیل به این زبان نیز وجود دارد. امکان ادامه تحصیل در رشته های هنر- ادبیات- مطالعات زبان و تاریخ به زبان اسپانیایی در این دانشگاه وجود دارد.

چگونگی پذیرش در دانشگاه UC3M

علاقمندان تحصیل در این دانشگاه می­باید همانند پذیرش در دانشگاه های دیگر کشورها  ابتدا درخواست پذیرش خود را ارسال نمایند. مسئولین مربوطه در این دانشگاه مدارک و سوابق تحصیلی دانشجویان را بررسی نموده و در صورت تأیید مدارک برای آنان موافقتنامه تحصیلی ارسال خواهند نمود. پس از آن دانشجو می­تواند جهت تحصیل در اسپانیا با اخذ ویزای تحصیلی به این کشور سفر نماید. مدارک لازم جهت پذیرش در این دانشگاه عبارتند از:

تکمیل فرم درخواست پذیرش

عکس

پاسپورت معتبر

انگیزه نامه

ارائه تمامی مدارک تحصیلات قبلی بهمراه ریز نمرات آنها

گواهی دوره های آموزشی

هزینه های تحصیل در دانشگاه UC3M اسپانیا

دانشگاه های اسپانیا در مقایسه با دیگر دانشگاه های اروپایی هزینه های کمتری را از دانشجویان دریافت می­نمایند. هزینه های تحصیل در دانشگاه UC3M اسپانیا در مقاطع و رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است. همچنین دانشجویان کشورهای اروپایی هزینه های کمتری را نسبت به دانشجویان دیگر کشورها به این دانشگاه پرداخت می­نمایند. بطور مثال دانشجویان غیراروپایی جهت تحصیل در رشته های مهندسی در این دانشگاه هزینه ای معادل با 2455 یورو در سال پرداخت می­نمایند.

ویزای تحصیلی اسپانیا

دانشجویان پس از اخذ موافقت نامه تحصیلی از سوی دانشگاه های اسپانیا می­بایست مدارک زیر را بهمراه موافقتنامه تحصیلی خود به سفارت اسپانیا در کشور مبدأ خود جهت اخذ ویزا تحصیلی اسپانیا ارائه نمایند.

  • ارائه اصل و یک نسخه کپی از پاسپورت معتبر دانشجو
  • دو قطعه عکس رنگی
  • مدارک تحصیلی و ریزنمرات آنها
  • گواهی پزشکی مبنی بر سلامت دانشجو
  • ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری
  • ارائه مدارک تمکن مالی

ناگفته نماند دانشجویان عزیز جهت مراجعه به سفارت این کشور می­بایست از قبل وقتی را رزرو نمایند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تمامی دانشجویان عزیز را در تمامی مراحل اخذ این ویزا یاری و راهنمایی خواهند نمود.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *