مهاجرت تحصیلی روسیه

دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه

دانشگاه پاتریک لومومبا کشور روسیه

دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه همچنین موسوم به دانشگاه RUDN، یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی معتبر بین المللی واقع در مسکو می باشد.  این دانشگاه در سال 1960 به منظور ارائه آموزش عالی به دانشجویان جهان سومی تاسیس شد. در واقع این داانشگاه توسط تصمیم خاص دولت شوروی سابق پایه گذاری گردید و جهت نماد سازی تلاش افراد در بند ظلم در سراسر دنیا برای آزادی و استقلال به عنوان پاتریک لومومبو نامگذاری شد.

آمارها حکایت از آن دارد که بیش از 80000 دانشجو از 170 کشور جهان از این دانشگاه تحصیل و فارغ التحصیل شده اند که ساختارهای کلاسیک آموزش عالی را ترکیب نموده و اهداف تربیت و آموزش نخبگان جوان و احترام متقابل را ارتقاء می بخشد. دانشگاه پاتریک لومومبا دانشگاه دولتی و دارای 14 دانشکده و موسسه آموزشی است. این دانشگاه دارای 4 پردیس دانشگاهی مجزا می باشد. تحصیل دانشجویان در انواع برنامه های تحصیلی در این دانشگاه به 3 زبان انگلیسی، اسپانیولی و روسی امکانپذیر می باشد. برای اطلاع تکمیلی از شرایط پذیرش دانشگاه های روسیه در سال 2019 با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

جذابیت های مقصد تحصیلی روسیه

با اینکه در وهله اول ممکن است اصلا روسیه به عنوان مقصد تحصیلی شماره یک به ذهن کسی خطور نکند. اما با این حال، گزینه های جذاب تحصیل کارشناسی در روسیه به عنوان یکی از کشورهای با اقتصاد روبه رشد وجود دارد. عضویت روسیه در ناحیه آموزش عالی اروپایی بدان مفهوم است که دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی روسیه در حال ارائه مدل غربی آموزش عالی می باشند.

بیش از 600 دانشگاه دولتی و تعداد قابل ملاحظه ای از دانشگاه های خصوصی با کیفیات آموزشی متفاوت در روسیه وجود دارد که انتخاب را برای متقاضیان آسان می سازد. آموزش به زبان انگلیسی از امتیازات دانشگاه های روسیه می باشد. همچنین از دیگر امتیازات خاص تحصیل در روسیه می توان به هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه، برخورداری از امکان تحصیل رایگان در روسیه با اخذ بورسیه های دولتی، کار ضمن تحصیل در کشور روسیه، مدارک معتبر بین المللی و نیز امکان اقامت روسیه در سال 2019 اشاره نمود.

دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه

ساختار دانشگاه پاتریک لومومبا

دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه از دانشگاههای با وجهه بین المللی در کشور روسیه می باشد که ساختار آکادمیکی خاص خود را دارد. بر طبق رتبه بندی دانشگاههای جهان Times، رتبه دانشگاه لومومبا در سال 2019 بین رتبه های 800- 601 جهانی بوده است. در حال حاضر، این دانشگاه دارای 14 دانشکده و موسسه آموزشی می باشد که عبارتند از:

 • دانشکده زبان روسی و رشته های آموزشی عمومی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده کشاورزی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی
 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اکولوژی
 • موسسه توریسم و هتلداری
 • موسسه اقتصاد و تجارت جهانی
 • موسسه زبان های خارجی
 • موسسه برنامه های بین الملل

دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه دارای 4 پردیس دانشگاهی است. پردیس اصلی دانشگاه لومومبا در امتداد خیابان Miklukho-Maklaya قرار دارد. در این پردیس دانشکده های پزشکی و کشاورزی، و همچنین مجموعه ورزشی، پلی کیلینیک، بایگانی ها و ساختمان جدید دانشکده زبان روسی و رشته های آموزشی عمومی، دانشکده های علوم انسانی و علوم طبیعی، موسسه توریسم و هتلداری (IHBT)، موسسه برنامه های بین الملل (IIP)، و موسسه تحصیلات تکمیلی آموزش حرفه ای قرار دارند. پردیس دوم دانشگاه لومومبا، پردیس آکادمی مهندسی و دانشکده علوم می باشد که در خیابان #3 Sergo Ordzhonikidze قرار دارد. پردیس سوم مربوط به پردیس دانشکده اکولوژی در خیابان #8 Podol’skoe Street و پردیس چهارم ، پردیس دانشکده آموزش مشاغل بخش خدمات درمانی می باشد که در خیابان لنینسکی موسکو قرار دارد.

دوره ها و برنامه های تحصیلی دانشگاه لومومبا

دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه انواع برنامه های تحصیلی مختلف را در مقاطع لیسانس ( 4 سال)، تخصص دولتی ( 5 سال)، دکتر پزشکی (6 سال)، فوق لیسانس (2 سال)، Ph.D (3 سال)، D.Sc یا پسا- دکتری (3- 2 سال) و برنامه های مدارس تابستانی ( آموزش زبان روسی: دوره های کوتاه، در نواحی مختلف) به متقاضیان ارائه می کند. لازم به یادآوری است که سال تحصیلی در دانشگاه لومومبا به 2 ترم 18 هفته ای تقسیم می شود. ترم اول دانشگاه لومومبا از نیمه اول سپتامبر و ترم دوم از ماه فوریه هر سال آغاز می شود. تعطیلات 2 هفته ای دانشجویان از ماه ژانویه و تعطیلات 6 هفته ای  از جولای تا آگوست هر سال می باشد.

همچنین دانشگاه پاتریک لومومبا کشور روسیه از جمله دانشگاه های پیشرو در بین موسسات آموزش عالی کشور روسیه می باشد که در ارائه انواع مختلف برنامه های تحصیلی شهرت ملی و بین المللی دارد. از برنامه های تحصیلی دانشگاه مذکور می توان تحصیل در  رشته های حقوق، پزشکی، علوم اجتماعی، زمین شناسی، شیمی، فیزیک، بیولوژی، ریاضیات، آموزش زبان روسی، اقتصاد، مدیریت، مهندسی عمران، فلسفه، روابط بین الملل، تاریخ، روانشناسی، کشاورزی، علوم سیاسی و غیره اشاره نمود.

شرایط پروسه پذیرش دانشگاه پاتریک لومومبا

دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه دانشجویان را بر مبنای قرارداد تحصیلی (پرداخت شهریه) و نیز با شرایط اعطای بورسیه تحصیلی ثبت نام می کند. کلیه شیوه های پذیرشی مستقیما توسط خود هیئت پذیرش دانشگاه انجام می گیرد. تصمیم گیری در خصوص پذیرش متقاضیان خارجی، پس از ارزیابی دقیق سطح نمرات عمومی داوطلب اتخاذ می شود. مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش از دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه به شرح زیر می باشد:

·         کپی پاسپورت
·         کپی و اصل آخرین مدرک تحصیلی ترجمه شده به زبان روسی
·         کپی و اصل ریزنمرات تحصیلی ترجمه شده به زبان روسی
·         کپی از پاسپورت ( صفحه دارای عکس) تایید شده محضری به همراه ترجمه روسی
·         7 قطعه عکس 3×4
·         امضاء قرارداد اولیه تحصیل در دانشگاه پاتریک لومومبا PFUR
·         ارائه رسید پرداخت شهریه تحصیلی

هزینه های تحصیل و زندگی در دانشگاه لومومبا

تحصیل در دانشگاه پاتریک لومومبا روسیه مشروط به پرداخت شهریه می باشد. مطابق قرارداد اولیه، شهریه ترم اول در حدود 1500 دلار می باشد. مقدار شهریه دانشگاه لومومبا عمدتا به برنامه تحصیلی داوطلبان بستگی دارد. شهریه ها برای دوره های آمادگی و پایه ای 4300 دلار در هر سال تحصیلی می باشد. شهریه های برنامه های لیسانس/ تخصص از 2800 تا 8650 دلار در سال متغییر است. شهریه های برنامه های فوق لیسانس نیز از 2800 تا 8650 و دوره دکتری از 2900 تا 5350 دلار متغییر می باشد.

دانشجویان علاوه بر پرداخت شهریه با پرداخت اجاره ماهانه در خوابگاه دانشجویی از 4100 تا 13000 روبل، هزینه تاییدیه پزشکی و تست AIDS برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه تا حدود 4500 روبل، درخواست بیمه پزشکی در حدود 8500 روبل و هزینه های زندگی شامل خورد و خوراک ، رفت و آمد و غیره در حدود 168000 روبل مواجه هستند. اما شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در دانشگاه های روسیه فراهم است و توصیه می شود برای آگاهی از آخرین اطلاعات در این زمینه و بهترین کشورها برای تحصیل در سال 2019  در  با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

 

 

 

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *