مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه منچستر انگلستان

دانشگاه منچستر انگلستان

دانشگاه منچستر انگلستان یکی از بهترین دانشگاه ها محسوب می گردد که سطح بسیار بالایی در زمینه های مختلف آموزشی و تحقیقاتی دارد. تاریخ غنی این دانشگاه طی چندین دهه رشد عمیق و مأموریتی را ممکن ساخته است و رهبران فعلی دانشگاه پیشرفته و توسعه یافته منچستر مفتخرند که این موفقیت را حفظ می کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تهیه این نوشتار به شما عزیزان درباره دانشگاه منچستر، شرایط تحصیل در انگلستان در دانشگاه منچستر، امکانات، دانشکده ها و بخش های مختلف آن و همچنین سایر موارد مرتبط اطلاعات بروز ارائه می دهند.

تاریخچه دانشگاه منچستر انگلستان

سال تاسیس این دانشگاه، سال 1829 میلادی بوده و در شهر منچستر کشور انگلستان واقع است. جزء برترین دانشگاه های کشور انگلستان به شمار می رود. به خصوص دانشکده مهندسی و کالج مدیریت دانشگاه منچستر در سطح جهانی بسیار مشهور است. وزارت علوم کشور ایران، این دانشگاه را جزء دانشگاه های برتر بریتانیا می شناسد. جالب است بدانید بالغ بر 20 دانشجوی فارغ التحصیل از این دانشگاه برنده جایزه نوبل در جهان شده اند.

3 نفر از اشخاص مهم در این دانشگاه توانسته اند برنده جایزه نوبل شوند که نام آنها به شرح ذیل است:

 • سر جان سالستون (Sir John Sulston)، ‌رئیس موسسه علم، اخلاق و نوآوری در سال 2002 موفق به اخذ جایزه نوبل فیزیولوژی (پزشکی) شد.
 • پروفسور آندره گایم Andre Geim و کاستیا نووسلوف Kostya Novoselov نیز در سال 2010 در جداسازی ویژگی ‌های گرافین موفق به دریافت جایزه نوبل شدند.

موقعیت دانشگاه منچستر انگلستان

در این بخش شاهد موقعیت دانشگاه منجستر روی نقشه می باشید:

درباره دانشگاه منچستر انگلستان

دانشگاه منچستر برای ارتقاء دانش و سطح علمی دانشجویان، رشد شخصی و تربیت رهبران ، آموزش های خلاقانه و آکادمیک و غنی را ارائه می دهد. برنامه ها و دوره های تحصیلی این دانشگاه پیشرفته برای موفقیت و تحقق رویاهای دانشجویان و متقاضیان مختلف ایجاد شده اند. دانشگاه منچستر طیف گسترده ای از برنامه های هیجان انگیز را در همه زمینه های تحصیل به دانشجویان ارائه می دهد تا دانشجویان بتوانند به اهداف حرفه ای و شخصی خود برسند. این دانشگاه همچنین تجربیات غنی همه جانبه ای را برای دانشجویان فراهم می کند تا در دنیای واقعی فرصت هایی برای به دست آوردن مهارت های رهبری رقابتی کسب کنند.

تعداد دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه از نظر جنسیت در نمودار زیر بیان شده است:

تعداد دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه از نظر جنسیت در انگلستان

چه در داخل و چه در خارج از کلاس، دانشکده ها و کارمندان ماهر این دانشگاه علاقه مند به آموزش، تدریس و حمایت از موفقیت دانشجویان هستند. مأموریت و ارزش های این دانشگاه ریشه در احترام همه افراد و حمایت از یادگیری جامع گرایانه دارد که الهام بخش بهره وری و دلسوزی است. هر برنامه دانشگاهی حول اولویت های استراتژیک این دانشگاه برای حمایت از موفقیت دانشجویان، به حداکثر رساندن تأثیر دانشگاه پیشرفته این کشور در جهان و تسهیل منابع ارزشمند دانشگاهی طراحی شده است.

این دانشگاه در تلاش است تا منابع متنوعی را برای رفع نیاز های دانشجویی فراهم آورد و الهام بخش رشد، از جمله یک جامعه ایمان قوی، رویداد های دانشگاهی، فعالیت های دانشجویی و دسترسی به شبکه دفاتر و خدمات پشتیبانی دانشگاه منچستر باشد.

رتبه بندی دانشگاه منچستر انگلستان

رتبه بندی این دانشگاه به شرح زیر است:

رتبه
رتبه بندی QS30
رتبه بندی Leiden152
رتبه بندی Shanghai41
رتبه بندی Times52

تحصیل در منچستر بریتانیا

این دانشگاه بیش از 70 زمینه تحصیل در مقطع کارشناسی، 3 برنامه کارشناسی ارشد (حسابداری، آموزش و فارماکوژنومی) و دکترای حرفه ای داروسازی را برای حدود 1400 دانشجو از 28 ایالت و 20 کشور ارائه می دهد. مدرسه هنرهای مستقل و لیبرال در شمال منچستر واقع شده است. جایی که 73% دانشجویان در پردیس 120 هکتاری زندگی می کنند. برنامه داروسازی 4 ساله دانشگاه منچستر در زمینه داروسازی و همچنین برنامه های آموزشی و کارشناسی ارشد فارماکوژنومیک در پردیس فورت وین می باشد.

هر ساله در طی 6 ماه از شروع برنامه های تحصیلی، 96% از فارغ التحصیلان منچستر وارد بازار کار می شوند، تحصیلات تمام وقت خود را ادامه می دهند یا به خدمات داوطلبانه تمام وقت می پیوندند. MU به دانشجویان کارشناسی خود ضمانت اشتغال ارائه می دهد. از زمان شروع برنامه در سال 2010، 100% از داوطلبان آموزش کارشناسی ارشد ورزش در کنکور سراسری صدور گواهینامه خود را (95% در اولین تلاش) گذرانده اند. در سطح ملی میزان قبولی بار اول برای مقاطع کارشناسی ارشد ورودی 93% می باشد. بیش از 70 حوزه تحصیلات تکمیلی، کارشناسی ارشد و حرفه ای در این دانشگاه وجود دارد و 100% دانشجویان جدید کارشناسی کمک های مالی دریافت می کنند. اندازه متوسط ​​بسته کمک های مالی این دانشگاه 21813$ (دلار) است.

برجسته ترین مدارکی که در دانشگاه منچستر به دانشجویان ارائه می شوند معمولا در زمینه های زیر می باشد:

 • لیسانس هنر
 • لیسانس علوم
 • دانشیار هنر
 • کارشناسی ارشد آموزش ورزشی
 • کارشناسی ارشد فارماکوژنومیک
 • کارشناسی ارشد حسابداری
 • دکتر داروسازی

امکانات و بخش های دانشگاه منچستر بریتانیا

این دانشگاه یکی از تنها 5 کتابخانه ملی تحقیقاتی در انگلیس است که دارای بیش از 4 میلیون کتاب چاپی و نسخه خطی و همچنین بیش از 41 میلیون مجله الکترونیکی و 500000 کتاب الکترونیکی می باشد. یکی از بهترین کتابخانه های عالی در بریتانیا تبدیل می کند. این کتابخانه همچنین برنامه MLE را نیز ارائه می دهد. این برنامه یک برنامه مهارت بردن جوایز می باشد، که به دانشجویان در زمینه پیشرفت تحصیلی و شخصی از طریق منابع آنلاین و کارگاه های آموزشی کمک می کنند.

دارایی های فرهنگی در دانشگاه منچستر الهام بخش و خلاقیت در هنر و علوم است. این مراکز شامل گالری هنری ویتورث، کتابخانه جان ریلاندز، مرکز کشف بانک جودرل، خانه تلسکوپ لاول و موزه منچستر می شود. این دانشگاه بخشی از سیستم موجودی تجهیزات N8 مشترک است که 1 پورتال تجهیزات می باشد که توسط 8 دانشگاه در انگلیس به اشتراک گذاشته شده است. این یک پایگاه داده قابل جستجو آنلاین است که می تواند برای درخواست تجهیزات و امکانات تحقیقاتی در طول همکاری دانشگاه N8 استفاده شود. امکانات آموزشی و بهزیستی گسترده این دانشگاه از جمله مرکز آموزشی آرمیتاژ در فالووود با زمین های روباز، سالن های سرپوشیده و مجموعه بدن سازی، مرکز آبزیان منچستر و مرکز ورزشی Sugden در این شهر و اتاق های بهزیستی در محوطه دانشگاه می باشند.

برای مطلع شدن از شرایط تحصیل در انگلیس و همچنین تحصیل در بهترین دانشگاههای انگلیس می توانید به مقاله های تحصیل در انگلستان و تحصیل در بهترین دانشگاههای انگلستان مراجعه کنید.

دانشکده های دانشگاه منچستر انگلستان

دانشکده های دانشگاه منچستر انگلستان

این دانشگاه به 4 دانشکده تقسیم شده است. اما از اول ماه اوت سال 2016 این دانشگاه به 3 دانشکده تقسیم شد که هر یک از آن ها شامل بخش ها و مدرسه های مختلف می شوند. دانشکده های اصلی این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشکده زیست شناسی، پزشکی و بهداشت: این دانشکده به دانشکده علوم زیست شناسی، دانشکده علوم پزشکی و دانشکده علوم بهداشت تقسیم می شود.
 • دانشکده علوم و مهندسی: دانشکده علوم و مهندسی به دو مدرسه تقسیم می شود. دانشکده مهندسی شامل بخش های مهندسی شیمی و علوم تحلیلی، علوم کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک و مکانیک، هوافضا و عمران می باشد. دانشکده علوم طبیعی شامل بخش های شیمی، علوم زمین و محیط زیست، فیزیک و نجوم، مواد و ریاضیات می شود.
 • دانشکده علوم انسانی: دانشکده علوم انسانی شامل دانشکده های هنر، زبان ها و فرهنگ (ترکیب باستان شناسی، تاریخ هنر و مطالعات تصویری، کلاسیک و تاریخ باستان، درام، زبان انگلیسی و مطالعات آمریکا، تاریخچه، زبانشناسی، زبان های مدرن، موزه شناسی، موسیقی، ادیان و الهیات و مرکز زبان دانشگاه) و مدارس مطالعات ترکیبی، تحصیلات، محیط زیست و توسعه، معماری، قانون، علوم اجتماعی و مدرسه تجارت منچستر می شود. دانشکده علوم انسانی همچنین به طور مشترک دانشکده معماری منچستر را با همکاری دانشگاه متروپولیتن منچستر اداره می کند. دانشجویان MSA به عنوان دانشجویان هر 2 دانشگاه طبقه بندی می شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه منچستر انگلستان

هزینه های تحصیلی در این دانشگاه، با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی متغیر می باشد. در ذیل به تشریح این هزینه ها پرداخته ایم:

رشته تحصیلی شهریه به پوند
رشته های غیر آزمایشگاهی£15500
رشته های آزمایشگاهی (علوم پایه و مهندسی)£20000
رشته های پزشکی و دندانپزشکی£35000
دانشکده مدیریت (مقطع کارشناسی)£20000
دانشکده مدیریت (مقطع کارشناسی ارشد)£17000 الی 23000£
رشته MBA£41000

شرایط ورود به دانشگاه منچستر بریتانیا

ورود به دانشگاه پیشرفته منچستر به نمرات بالا و سابقه تحصیلی قوی نیاز دارد. زیرا این دانشگاه به دانشجویان دارای سابقه های تحصیلی درخشان و نمرات بالا، آموزش با کیفیت بالا را ارائه می دهد. با این حال، دانشگاه منچستر همچنین اطلاعات دیگری را برای شناسایی دانشجویان دارای پتانسیل از همه سوابق تحصیلی در نظر می گیرد.

برای ورود به دانشگاه منچستر به عنوان یک دانشجوی مقطع کارشناسی باید UCAS را طی کنید. UCAS مخفف سرویس پذیرش دانشگاه ها و کالج ها در انگلیس است. در اصل، تقریباً همه کسانی که می خواهند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در بریتانیا تحصیل کنند، باید از طریق UCAS اقدام کنند. کلیه تصمیمات مربوط به پذیرش در دانشگاه منچستر در مدارس دانشگاهی انجام می شود و از طریق نمرات قبلی و پیش بینی شده، سابقه های تحصیلی و سطح دانش و تعهد در بیانیه شخصی و مراجع دانشگاهی ارزیابی می شود.

برای تحصیل در بعضی از دوره ها ممکن است لازم باشد تا متقاضیان در مصاحبه شرکت کنند، تست های استعدادی ارائه دهند یا اوراق بهادار در نظر بگیرند. شرایط استثنایی یا موانع شخصی نیز مورد توجه قرار می گیرد. داده های متنی به افسران پذیرش کمک می کند تا قبل از تصمیم گیری، اطلاعات کاملی از هر دانشجو کسب کنند. برای کسب اطلاعات از شرایط و اسناد و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در پیشرفته ترین و شناخته شده ترین دانشگاه های کشور بریتانیا و سایر دانشگاه های دنیا می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار در باب دانشگاه منچستر انگلستان

در این بخش مفتخربه پاسخگویی سوالات متداول در باب دانشگاه منچستر انگلستان می باشیم:

 • دانشگاه منچستر انگلستان در چه رتبه ای قرار دارد؟ دانشگاه منچستر انگلستان در جهان رتبه 28 را به خود اختصاص داده است.
 • شهریه دانشگاه منچستر انگلستان چقدر است؟ شهریه دانشجویان بین المللی دانشگاه منچستر حدود 10000£ الی 21000£ (پوند) در سال است.
 • رشته های ارائه شده در دانشگاه منچستر به چه صورت هستند؟ این دانشگاه بیش از 70 زمینه تحصیلی در مقطع کارشناسی، برنامه کارشناسی ارشد (حسابداری، آموزش و فارماکوژنومی) و دکترای حرفه ای داروسازی را ارائه می کند.
Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *