مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه لستر

دانشگاه لستر با معرفی طرح‌های کارآفرینی بسیار از جمله دوره‌های کارآموزی برای دانشجویان توانسته‌است سالانه از پانصد دانشجو حمایت مالی کند. این طرح تحت عنوان خدمات توسعه حرفه‌ای The Career Development Service موفق شد در سال ۲۰۱۵ از سوی انجمن استخدام فارغ‌التحصیلان The Association of Graduate Recruiters جایزه بهترین برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی دانشجویان برای کار را به دست آورد.

 

مسئولین دانشگاه لستر معتقد به ترکیب آموزش و پژوهش اند. سه‌چهارم از آثاری که در سال ۲۰۱۴ به سازوکار بهبود کیفیت پژوهش REF ارسال شد، کیفیت ممتاز بین المللی و جهانی داشتند. در این میان دانشکده مطالعات موزه‌ها مانند سال ۲۰۰۸ مجدداً بهترین نتایج را کسب کرد. البته کسب نتایج درخشان دانشگاه لستر به اینجا ختم نمی‌شود، دانشجویان این دانشگاه با افتخارآفرینی در رشته‌های پزشکی بالینی، زیست‌شناسی، زمین‌شناسی و مهندسی عمومی موفق شدند بودجه تحقیقاتی دانشگاه را به میزان قابل‌توجهی افزایش دهند.

 

این دانشگاه در زمینه علوم فضایی سابقه‌ای طولانی دارد، مرکز ملی فضایی این دانشگاه که با اعتبار پنجاه‌ودومیلیون پوند ساخته شده، جزء بزرگترین مجموعه‌های تحقیقات فضایی مستقر در دانشگاه‌های اروپا است.

 

دانشگاه لستر پس از سه سال موفقت‌آمیز در جذب دانشجو، در سال ۲۰۱۵ موفق شد رکورد جذب دانشجو را از آن خود کند. کشف بقایای ریچارد سوم توسط دانشجویان باستان‌شناسی دانشگاه لستر در سال ۲۰۱۲ این دانشگاه را در مرکز توجه جهانیان قرار داد. مسئولین این دانشگاه امیدوارند که با قهرمانی تیم لسترسیتی در لیگ برتر فوتبال انگلستان، دانشجویان بیشتری این دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کنند.

دانشگاه لستر

صرف بودجه یک‌میلیاردپوندی برای تجهیز و توسعه دانشگاه در سال ۲۰۱۲، باعث شد شمار متقاضیان تحصیل در این دانشگاه، بیست‌درصد افزایش پیدا کند. مرکز پزشکی جدید دانشگاه با اعتباری بالغ بر چهل‌ودومیلیون پوند به بهره‌برداری رسیده‌است. این مرکز تجهیزات آموزشی قابل‌توجهی را در اختیار دانشکده‌های پزشکی، علوم زیستی و روان‌شناسی قرار داده‌است. ظرفیت کتابخانه این دانشگاه با اختصاص اعتباری بالغ بر سی‌ودو‌میلیون پوند دو برابر شد و هزاروپانصد فضای کاری جدید در آن در نظر گرفته شد. مسئولین این دانشگاه هرساله شش‌میلیون‌پوند صرف توسعه منابع و امکانات خود می‌کنند‌.

 

 

مسئولین این دانشگاه برای منعطف‌تر ساختن برنامه‌های آموزشی در بریتانیا، در سال ۲۰۱۶ گزینه‌های جدید انتخاب آزادانه واحدهای درسی را به دانشجویان ارائه کردند. پس از اجرای این طرح دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند واحدهای تحصیلی‌شان را به‌صورت اصلی و فرعی انتخاب کنند. این تغییرات در پی علاقه شدید دانشجویان به انتخاب آزادانه واحدهای تحصیلی اعمال شد که خود، حاصل یکی از کارهای تحقیقاتی دانشگاه بود. آن دسته از دانشجویانی که واحدهای اصلی و فرعی را انتخاب می‌کنند، این امکان برایشان فراهم است که درسی مانند مطالعات جهان را به‌عنوان واحد تحصیلی بگذرانند. بر اساس این برنامه، دانشجویان می‌توانند هفتادوپنج درصد وقت خود را به مطالعه دروس یا واحدهای اصلی و بیست‌وپنج درصد آن را به مطالعه دروس یا واحدهای انتخابی خود اختصاص دهند. در آینده‌ای نزدیک بسیاری از رشته‌ها واحدهای اصلی و فرعی را به‌صورت همزمان به دانشجویان ارائه خواهند داد.

 

از دیگر نقاط عطف این دانشگاه گروه ژنتیک آن است که منحصر‌به‌فرد بودن DNA توسط آن‌ها کشف شد. چهار دانشکده جدید که در سال ۲۰۱۶ احداث شدند به حوزه‌های پزشکی دقیق (فردگرا)، زیست‌شناسی ساختاری و شیمیایی، علم مشاهده زمین و فضا و اقتصاد فرهنگی و رسانه‌ای اختصاص یافتند.

 

ساختمان این دانشگاه برای گرامیداشت کشته‌شدگان جنگ جهانی اول تأسیس شد و در مراسم یادبود صدساله آنان نقش عمده‌ای داشت.

 

پزشکی بالینی در سه بیمارستان این شهر تدریس می‌شود، اما کلاس‌های درس دیگر و نیز خوابگاه‌های دانشجویی در فضایی سرسبز به فاصله یک‌مایلی از مرکز شهر قرار دارند. بیش از ده‌هزار دانشجو به‌صورت تمام‌وقت در پردیس دانشگاه اسکان یافته‌اند. در کنار آن، وجود دانشجویان تحصیلات تکمیلی و برنامه‌های آموزش از راه دور این دانشگاه را به اندازه سایر دانشگاه‌های بزرگ شهری وسیع و گسترده ساخته‌است.

 

پراکندگی جمعیت دانشجویان مقطع کارشناسی لستر بیشترین تنوع را در میان سی دانشگاه برتر جهان دارد. بیش از نود درصد این دانشجویان از مدارس دولتی جذب می‌شوند. در سال تحصیلی ۲۰۱۵-۲۰۱۴، بیست‌و‌هفت درصد دانشجویان از خانواده‌هایی با سطح درآمد پایین بودند.

 

ظرفیت اسکان دانشگاه لستر نزدیک به چهارهزارودویست تخت دانشجویی است. بنابراین دانشجویان در سال‌های ابتدایی تحصیلشان نگرانی بابت اسکان نخواهند داشت. امکانات جدید در دهکده دانشجویی اُودبی Oadby Student Village شامل فضاهای مطالعات گروهی، محیط‌های اجتماعی، سالن سینما و سالن کنفرانس نوسازی‌شده است. تعداد زیادی از دانشجویان سال دوم و سوم نیز در خانه‌های دانشجویی زندگی می‌کنند، البته اکثر آنان زندگی در منازل شخصی نزدیک به دانشگاه را ترجیح می‌دهند.

 

امکانات ورزشی اولیه به‌راحتی در دسترس دانشجویان قرار دارد و آن‌ها می‌توانند با پرداخت حق عضویت سالانه به مبلغ صدوبیست‌وسه پوند از آن‌ها بهره‌مند شوند.

 

تنوع قومیتی شهر لستر تجربه‌های فرهنگی‌اجتماعی ارزشمندی را برای دانشجویان به همراه داشته‌است. طی سال تحصیلی دوازده درصد جمعیت شهر را دانشجویان تشکیل می‌دهند. بر اساس آمار HSBC، شهر لستر برای دانشجویان سال اولی و سال دومی مناسب‌ترین مقصد تحصیلی است، آنقدر بزرگ است که تمام ورزش‌های رایج و موقعیت‌های سرگرمی برای متقاضیان در آن وجود دارد، و بعد از هندوستان، برگزارکننده بزرگترین جشن‌های دیوالی Diwali است. همچنین شاخص دمو بوهمین Demos Bohemian، این شهر را بعد از لندن خلاق‌ترین شهر بریتانیا دانسته‌است. با استفاده از حمل‌و‌نقل عمومی بسیار راحت می‌توان به بیرمنگام دسترسی داشت. اتحادیه دانشجویی این دانشگاه که مفتخر به دریافت جوایز متعددی شده، تنها اتحادیه دانشجویی دارای آکادمی O2 است.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *