مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه لستر

دانشگاه لستر

دانشگاه لستر یکی از بهترین دانشگاه های دنیا می باشد که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی برای ادامه تحصیل در دوره های تحصیلی این دانشگاه می شوند. مطلع بودن از شرایط تحصیل در این دانشگاه برای کسب ویزا و کسب قبولی و تحصیل در این دانشگاه الزامی می باشد؛ به همین دلیل، متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار هموطنان عزیز را از شرایط تحصیل و بخش های مختلف این دانشگاه آگاه خواهند ساخت.

درباره دانشگاه لستر

دانشگاه عمومی لستر یک دانشگاه تحقیقاتی مستقر در لستر، در کشور انگلستان می باشد. محوطه اصلی دانشگاه در جنوب مرکز شهر، مجاور پارک ویکتوریا واقع شده است. این دانشگاه به دلیل کشف انگشت نگاری ژنتیکی و کمک به کشف و شناسایی بقایای پادشاه ریچارد سوم مشهور است. در سال 1957 به دانشکده دانشگاه منشور سلطنتی خود اعطا شد و از آن زمان به بعد دارای وضعیت دانشگاه با حق اعطای مدرک تحصیلی خود بود.

دانشگاه لستر یک دانشگاه پیشرو است که به تعالی بین المللی، تحقیق در حال تغییر در جهان و تدریس با کیفیت بالا و الهام بخش متعهد است. دانشگاهی با محوریت تحقیق، کارمندان دانشگاهی در حال دسترسی زمینه های جدید هستند و جهت های جدیدی را برای هدف قرار دادن انگلستان و جهان به مکانی بهتر ارائه می دهند. این دانشگاه به طور مداوم در بین 250 دانشگاه برتر جهان (رتبه بندی دانشگاه QS جهانی) رتبه بندی می شود و به دلیل کیفیت بالای این دانشگاه، کارکنان و دانشجویان لستر از سراسر جهان جذب می شوند.

دانشگاه لستر اکنون یکی از دانشگاه های برتر تحقیقاتی انگلستان است و مفتخر است به کمک هایی بپردازد که تأثیر مثبتی بر سلامت عمومی، فرهنگ، جامعه و محیط زیست داشته است. این دانشگاه بیش از 350 برنامه درسی را در سه دانشکده پزشکی، علوم زیستی و روانشناسی، علوم و مهندسی و هنر و علوم انسانی ارائه می دهد. سیاست آن بر خلاقیت، نوآوری و همکاری متقابل تأکید دارد.

دپارتمان های دانشگاه لستر

پردیس اصلی دانشگاه لستر یک مایلی جنوب مرکز شهر، در مجاورت ویکتوریا پارک و کالج ویگستون و کالج ملکه الیزابت اول واقع شده است. این دانشگاه توسط 3 ساختمان مجزا و برجسته دپارتمان مهندسی، برج آتنبورو و ساختمان چارلز ویلسون ازدهه 1960 شناخته شده است.

ساختمان فیلدینگ جانسون و برج آتتنبورو دانشگاه لستر

ساختمان جانسون توسط ویلیام پارسونز با معماری سبک گرجستان طراحی شده است. از سال 1921 این ساختمان در اکثر بخش های دانشگاه تا زمان ایجاد مسکن هدفمند ساخته شده بود و در سال 1964 به ساختمان فیلدینگ جانسون تغییر نام داد. این اداره اکنون دفاتر مدیریت دانشگاه، دانشکده حقوق و تئاتر سخنرانی را در خود جای داده است.

برج 18 طبقه آتنبورو در کالج علوم اجتماعی واقع شده و مورد بازسازی گسترده ای قرار گرفته است. این ساختمان بلندترین ساختمان در محوطه دانشگاه لستر می باشد و شامل خانه هنر و دپارتمان های علوم انسانی می شود. این ساختمان شامل سه عنصر مجزا است:

 • یک برج برج 18 طبقه که دارای 270 دفتر و اتاق آموزش است.
 • یک ساختمان کم ارتفاع که در دانشگاه به عنوان بلوک سمینار آتنبورگ شناخته می شود و دارای سالن های سمینار و امکانات محاسباتی است.
 • یک منطقه زیرزمینی که شامل دو سالن سخنرانی بزرگ و یک تئاتر فیلم است.

دپارتمان مهندسی دانشگاه لستر

ساختمان مهندسی نخستین ساختمان اصلی ساخته شده توسط معماران انگلیس جیمز استرلینگ و جیمز گوئن بود. این ساختمان درجه دو شامل کارگاه ها و آزمایشگاه هایی در سطح زمین و یک برج حاوی دفاتر و سالن های سخنرانی است. دپارتمان ها و بخش های آموزش عالی دانشگاه لستر به کالج ها سازماندهی می شوند. در آگوست سال 2015، کالج ها با ادغام علوم اجتماعی و هنری، علوم انسانی و قانون دوباره به ساختار زیر بازسازی شدند:

کالج علوم زندگی دانشگاه لستر

این کالج دارای مدارس آکادمیک زیر می باشد:

 • دانشکده پزشکی لستر
 • دانشکده علوم زیست شناسی
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده حرفه های بهداشت متفقین

بخش ها و مؤسسات تحقیقاتی این کالج عبارتند از:

 • علوم قلبی و عروقی
 • ژنتیک و زیست شناسی ژنوم (از جمله مرکز تحقیقات سرطان لستر)
 • علوم بهداشتی (از جمله مرکز دیابت لستر)
 • عفونت ، مصونیت و التهاب
 • زیست شناسی مولکولی و سلولی
 • علوم اعصاب، روانشناسی و رفتار (از جمله مرکز علوم اعصاب سیستم)
 • موسسه پزشکی دقیق لستر (از جمله کشف و تشخیص مواد مخدر لستر)
 • موسسه زیست شناسی ساختاری و شیمیایی لستر

کالج پزشکی دانشگاه لستر

دانشگاه لستر دارای یک دانشکده بزرگ پزشکی، به نام دانشکده پزشکی لستر می باشد که در سال 1971 میلادی افتتاح شد. این مدرسه در گذشته با دانشگاه وارویک همکاری می کرد و همکاری دانشکده پزشکی لستر و وارویک ثابت کرد که موفقیت در کمک به گسترش لستر و تاسیس وارویک می باشد. این مشارکت پایان دوره خود را تا اواخر سال 2006 گذراند و دانشکده های پزشکی در دانشگاه های مربوطه به مؤسسات خودمختاری تبدیل شدند.

کالج علوم و مهندسی دانشگاه لستر

این کالج دارای بخش های زیر می باشد:

 • علم شیمی
 • انفورماتیک
 • دانشکده جغرافیا زمین شناسی و محیط زیست
 • مهندسی
 • ریاضیات
 • فیزیک و نجوم

همچنین مراکز تحقیقاتی بین رشته ای برای تحقیقات فضایی، تحقیقات قابل تغییر، مدل سازی ریاضی و محاسباتی و میکروسکوپ پیشرفته در این دپارتمان وجود دارد.

کالج مهندسی، فیزیک و نجوم دانشگاه لستر

این بخش دارای مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی در مهندسی هوافضا، مهندسی سیستم های جاسازی شده، ارتباطات و مهندسی الکترونیک، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی مکانیک و مهندسی عمومی است. این بخش دوره های کارشناسی ارشد را نیز ارائه می دهد. کالج فیزیک و نجوم دانشگاه لستر حدود 350 دانشجوی کارشناسی ارشد دارد که در حال تحصیل در دوره های کارشناسی 3 ساله یا کارشناسی ارشد 4 ساله می باشند و بیش از 70 دانشجوی تحصیلات تکمیلی برای مدرک تحصیلی با سطح بالاتر در این بخش ثبت نام کرده اند.

کالج علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی دانشگاه لستر

این کالج دارای مدارس آکادمیک زیر می باشد:

 • مطالعات آمریکایی
 • باستان شناسی و تاریخ باستان
 • دانشکده هنر
 • دانشکده تجارت
 • جرم شناسی
 • تحصیلات
 • تاریخ، سیاست و روابط بین الملل
 • دانشکده حقوق لستر
 • دانشکده رسانه، ارتباطات و جامعه شناسی
 • مطالعات موزه

علاوه بر بخش های ذکر شده، دانشگاه لستر شامل کالج حقوق، مطالعات تاریخی، زبان انگلیسی، تجارت و باستان شناسی و تاریخ باستان می شود.

شرایط تحصیل در لستر

این دانشگاه از نظر کیفیت تدریس خود بسیار مورد توجه قرار می گیرد. 19 حوزه موضوعی در دانشگاه لستر توسط آژانس تضمین کیفیت به عنوان عالی طبقه بندی شده است. لستر برای رضایت کلی دانشجویان در بین دانشگاه های اصلی انگلستان برای اولین بار در نظرسنجی ملی دانشجویان در سال های 2005، 2006 و 2007 در کسب رتبه اول مشترک شد. این دانشگاه تنها یک بار در سال 2008 رتبه دوم را کسب کرد و بار دیگر در سال 2009 رتبه اول را کسب کرد.

این دانشگاه دارای گروه های تحقیقاتی در زمینه های اختر فیزیک، بیوشیمی و ژنتیک است. تکنیک های مورد استفاده در اثر انگشت ژنتیکی توسط سر الک جفریس در سال 1984 در لستر ابداع و توسعه یافت. همچنین بزرگترین مرکز دانشگاهی اروپا برای تحقیقات فضایی ، که در آن کاوشگر های فضایی ساخته شده است، قرار دارد. لستر یکی از دانشگاه های معدودی است که بیش از یک بار برنده جایزه معتبر سالگرد ملکه برای آموزش عالی شده است.

شرایط تحصیل در لستر

كتابخانه ها و خدمات اطلاع رساني

کتابخانه دیوید ویلسون در طول ترم 5 روز در هفته به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به دانشجویان می باشد. صدها رایانه شخصی، لپ تاپ، اتاق های مطالعه گروهی، به علاوه دسترسی بی سیم در کل در این بخش وجود دارد. همچنین دانشجویان با بیش از 940000 کتاب الکترونیکی و 75000 مجله الکترونیکی به کتابخانه دیجیتال دسترسی دارند. این کتابخانه یک اتاق مطالعه دیجیتالی جدید، یک فضای یادگیری اجتماعی برجسته با یک جدول و دیوار تعاملی فراهم می کند. در اینجا دانشجویان و کارمندان می توانند ایده ها را بصورت حضوری و شخصی به اشتراک بگذارند و همکاری کنند. این کتابخانه با داشتن یک فضای خاص، یک مکان عالی برای خواندن یا گذراندن زمان می باشد.

مشاغل و خدمات بهداشتی

این دانشگاه و اتحادیه دانشجویان در طیف وسیعی از نقش ها، از جمله سفیران دانشجویی، که به تور های دانشگاه، روزهای آزاد و بسیاری از فعالیت های دیگر در دانشگاه کمک می کنند، دانشجویان را استخدام می کنند. خدمات Unitemps فرصت های شغلی موقت را برای دانشجویان فعلی و سابق فراهم می کند.

سرویس زندگی سالم دانشگاه لستر از دانشجویان برای لذت بردن از زندگی سالم و متعادل پشتیبانی می کند. خدمات بهداشتی دانشگاه لستر به دانشجویانی که در موقعیت بهداشتی خوبی قرار ندارند کمک می کند تا شرایط و وضعیت خود را بهبود بخشند. مرکز بهداشت ویکتوریا پار ، در مجاورت پردیس دانشگاه، سال هاست که مراقبت های اولیه پزشکی را به دانشجویان و کارمندان دانشگاه لستر ارائه داده است.

هموطنان گرامی اگر قصد دارید از شرایط تحصیل در دانشگاه پیشرفته لستر، تحصیل در مدارس شبانه روزی در انگلستان و همچنین هزینه تحصیل و زندگی در انگلستان اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *