مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه فاتح fatih ترکیه

معرفی دانشگاه فاتح fatih ترکیه

یکی از راه های آسان برای مهاجرت به کشور ترکیه در سال 2019 تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی این کشور می باشد. دانشگاه فاتح fatih ترکیه می تواند یکی از انتخاب متقاضیان برای ادامه تحصیل باشد. این دانشگاه دانشجویان خارجی و بین المللی را نیز می پذیرد.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه فاتح fatih ترکیه شرایطی وجود دارد که کارشناسان موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به آن می پردازند. اگر شما قصد دارید در کشور ترکیه ادامه تحصیل دهید و دانشگاه فاتح fatih ترکیه را انتخاب کرده اید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

معرفی دانشگاه فاتح

اگر بخواهیم به معرفی دانشگاه فاتح fatih ترکیه باید بگوییم این دانشگاه جزء دانشگاه های خصوصی این کشور محسوب می شود. این دانشگاه در سال 1996 میلادی در شهر استانبول تاسیس شد. این دانشگاه توسط یک بنیاد خصوصی به نام فاتح ساخته شد. دانشگاه فاتح fatih ترکیه دارای 3 دانشکده و 3 موسسه می باشد.

ویژگی های دانشگاه شرح
نوع دانشگاه خصوصی
سال تاسیس 1996–23 July 2016
رئیس دانشگاه Prof. Dr. Muhit Mert
تعداد دانشجویان 16,517
مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا
موقعیت دانشگاه استانبول
وبگاه دانشگاه fatih.edu.tr

این دانشگاه به دانشجویان بورسیه های تحصیلی اعطاء می کند. به این صورت که با توجه به امتیاز کسب شده توسط دانشجو در کنکور بورسیه به آن ها اعطاء می شود. به دانشجویانی که در گروه 100 نفر اول باشند مبلغ 600 $ اعطاء می شود. به دانشجویانی که در گروه 500 نفر اولی باشند 450 $ ارائه می شود و افرادی که در گروه 1000 نفر اول باشند مبلغ 300 $ ارائه خواهد شد. باید به این نکته اشاره کنیم تمامی دانشجویانی که از بورسیه تحصیلی بهره مند می شوند مبلغ 100 $ دیگر نیز دریافت می کنند. همان طور که گفتیم این دانشگاه دارای 3 دانشکده  می باشد، که عبارتند از:

 • دانشکده ادبیات و علوم پایه
 • دانشکده اقتصاد و علوم اداری
 • دانشکده فنی و مهندسی

معرفی رشته های تحصیلی

در این بخش سعی داریم به معرفی رشته های تحصیلی که در دانشگاه فاتح fatih ترکیه ارائه می شود بپردازیم. متقاضیان با توجه به علاقه خود می توانند یکی از رشته های زیر را برای ادامه تحصیل انتخاب نمایند.

 • رشته های تحصیلی در دانشکده علوم پایه و ادبیات: رشته تحصیلی ادبیات و فرهنگ آمریکایی، رشته تحصیلی ادبیات و زبان انگلیسی، رشته تحصیلی ریاضیات، رشته تحصیلی شیمی، رشته تحصیلی تاریخ، رشته تحصیلی زبان و ادبیات ترک
 • رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده اقتصاد و علوم اداری: رشته تحصیلی مدیریت، رشته تحصیلی اقتصاد، رشته تحصیلی مدیریت عمومی، رشته تحصیلی روابط بین المللی
 • رشته های تحصیلی ارائه شده در دانشکده فنی و مهندسی: رشته تحصیلی مهندسی کامپیوتر، رشته تحصیلی مهندسی محیط، رشته تحصیلی مهندسی الکترونیک، رشته تحصیلی مهندسی صنایع

اخذ پذیرش از دانشگاه فاتح

برای دریافت پذیرش از این دانشگاه 2 روش در نظر گرفته شده است. دانشجوها برای ورود به این دانشگاه باید در آزمون در نظر گرفته شده شرکت نمایند، شرکت در آزمون ورودی برای دانشجویان داخلی و خارجی ضروری می باشد. متقاضیان باید حداقل نمره تعیین شده را در این آزمون به دست آورند.

برای مثال در آزمون GRE متقاضی باید حداقل نمره 330 را دریافت نماید. در آزمون GMIT متقاضی باید حاقل نمره 175 را به دست آورد و در آزمون SIT کسب حداقل نمره یعنی 1000 ضروری می باشد. این دانشگاه دارای مدارسی می باشد که در زمینه آموزش و توسعه فعالیت دارد. متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاه فاتح fatih ترکیه را دارند، باید برای شرکت در ترم پاییز اقدامات لازم را در ماه مارچ انجام دهند، و برای پذیرش در ترم بهار اقدامت لازم در ماه اکتبر انجام گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

برای تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه فاتح fatih ترکیه متقاضیان باید مدارک زیر را ارائه نمایند.

 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم و ریز نمرات این مقاطع تحصیلی، اگر در زمان درخواست در این مقاطع مشغول به تحصیل می باشد باید مدرکی را ارائه نمایید که نشان دهد به زودی فارغ التحصیل می شوید
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • متقاضی باید انگیزه خود را از تحصیل در این دانشگاه نوشته و تحت عنوان انگیزه نامه ارائه نماید
 • پرداخت هزینه های مربوط به ثبت نام
 • ارائه پاسپورت معتبر و مدارک شناسایی
 • ارائه گواهی تمکن مالی جهت اثبات توانایی برای پرداخت هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی

متقاضیانی که قصد تحصیل در مقطع فوق لیسانس را در این دانشگاه دارند باید مدرک تحصیلی لیسانس و برای تحصیل در مقطع دکتری متقاضی باید مدرک تحصیلی فوق لیسانس را ارائه نماید. همچنین ارائه رزومه قوی و دقیق و تاییدیه که از استاد دریافت شده الزامی می باشد. همچنین فرد باید مدارک دیگری ارائه نماید که در بالا به آن اشاره شده است.

هزینه های تحصیل در دانشگاه فاتح

برای تحصیل در این کشور متقاضیان باید هزینه هایی را در نظر بگیرند، به طور مثال: برای شهریه های تحصیلی دانشجو باید مبلغ 18595 $ پرداخت نماید. برای اجاره محل اقامت باید مبلغ 5625 $ ارائه شود. هزینه های مربوط به کارهای اداری و ثبت نام در دانشگاه تقریبا 1000 $ می باشد.

برای خرید کتاب و لوازمت تحصیلی مبلغ 300 $ مورد نیاز می باشد. هزینه های شخصی برای هر فرد با توجه به نوع زندگی اش متفاوت می باشد اما به طور کلی می توان گفت متقاضی برای هزینه های شخصی باید حداقل مبلغ 1600 $ در نظر بگیرد. برای استفاده از وسایل نقلیه عمومی برای حمل و نقل مبلغ 2000 $ باید بپردازید.

هزینه های مربوط به بیمه 160 $ می باشد. هزینه های مربوط به اجازه اقامت 85 $ می باشد و هزینه های مربوط به دریافت ویزای تحصیلی 20 $ می باشد. به طور کلی می توان گفت مجموع هزینه ها برای نیم سال تحصیلی 29385 $ می باشد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با هزینه ها در این کشور می توانید به مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه مراجعه نمایید.

همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه فاتح fatih ترکیه ارائه شد و اکنون این دانشگاه توسط دولت ترکیه بسته شده است. برای اخذ ویزای تحصیلی متقاضی باید اقداماتی انجام دهد که برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله قوانین اخذ پذیرش تحصیلی ترکیه را مطالعه نمایید. برای دریافت مشاوره های بیشتر و کامل تر در رابطه با مهاجرت تحصیلی به ترکیه و دانشگاه فاتح می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *