مهاجرت کاری آلمان

خوداشتغالی در آلمان

خوداشتغالی در المان

نوع ویزای خود اشتغالی در کشورهای معتبر دنیا در چند وقت اخیر مورد توجه خیلی از متقاضیان مهاجرت قرار گرفته است. زمانی که شخص مجوز اقامت خود را ندارد برای ایجاد یک شغل و کسب و کار که بتواند در آن به کار کند ، بسیار سخت است ولی هیچ کاری غیر ممکن نیست. در ابتدای این مقاله باید مطرح شود که کلا سیستم خود اشتغالی در اخذ روادید و اقامت کاریست سخت و فرسایشی و معمولا شانس موفقیت پرونده ها در این زمینه شانس بالایی نیست و افراد کمی در این زمینه موفق به اخذ روادید و اقامت شده اند. مخصوصا اگر آن کشور در زمره ی کشورهای خوب و معتبر باشد.

خود اشتغالی در آلمان اجبارا به اقامت فرد مربوط  است.بهتر است که قبل از انتخاب به خود اشتغالی در آلمان با کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت در این زمینه مشورت کنید کارشناسان ما با تجربه بالا و دستاورد های درخشان میتوانند شما را در انتخابتان یاری کنند. آلمان ابرقدرت کشورهای صنعتی دنیا در زمینه جذب سرمایه از کشورهای اسیایی در چند سال اخیر در زمره کشورهای انتخابی بوده است و سیاست اقتصاد خارجی این کشور بر این اساس بنا نهاد شده است.

اصول و شرایط خوداشتغالی  در آلمان

اقامت در آلمان اکثر مواقع به آسانی این اجازه را به متخصصان فوق حرفه ای ، مانند دانشمندان ، کارشناسان حرفه ای ، مدیران ارشد و… میدهد. به این معنی نیست که کارشناسان و متخصصان دیگر نمیتوانند اقامت خود را دریافت کند بلکه این کارشناسان و متخصصان هم نیز میتواند دریافت کنند. خود اشتغالی در آلمان ملاک هایی خاصی را دارد ، احتمال اقامت کشور آلمان را دارید اگر بتوانید تاثیرات مثبتی که در کسب و کار کشور آلمان را دارد نشان دهید بسیار در خود اشتغالی آلمان  موثر است .

که این معیار به کسب و کار گذشته خود و مدارک تحصیلی شما مرتبط است و همانطور کاری که در آینده میخواهید انجام بدهید که باید دید قابل انجام است یا برای کسانی هست که ملیت آلمانی را دارند یا نه. سوال اساسی که مطرح میشود این است که ایا میتوان با کار در المان به اقامت رسید و ایا حتما باید خود شخص کارفرما باشد؟
جواب این است که  بله با کار قطعا میتوان به اقامت رسید اما در مورد اینکه حتما خود فرد کارفرما باشد خیر. شاید حتی بهتر است فرد زیر نظر کارفرمایی دیگ مشغول به فعالیت باشد تا بعد از سه سال به اقامت برسد. قطعا این شکلی کمتر هزینه خواهد کرد.

کار در آلمان

اگر کسب و کار شما قابل قبول باشد و برای شما صادر شود شما اجازه اقامت ویزای کار در آلمان را دریافت می کنید . در هر حال این امکان هم وجود دارد که محدودیت هایی برای شما وجود دارد به بیان دیگر ، مجوز اقامت شما به یک نوع خاص از خود اشتغالی محدود در یک نقاط خاص جغرافیایی است. البته نظر مقامات محلی در این تصمیم بسیار مهم است. اگر شما دارید فکر میکنید که کسب و کار خود را در آلمان راه اندازی کنید باید کامل بشناسید ملاک های کسب و کار را در حرفه های مختلف را زیرا این نکته خیلی مهم است.

یکی از بهترین منبع برای دریافت اطلاعات در این مورد دولت فدرال آلمان است. زمانی که تمامی سوالات مرتبط به مجوز اقامت انجام شود ، تعدادی از مراحل باید برای ایجاد و ثبت یک کار و شغل  انجام شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در این زمینه تو صیه میشود حتما مشورت بگیرید.شاید در مورد کشوری مثل آلمان بهترین راه حل و اقدام برای اینگونه فعالیتها این باشد که ابتدا خود را به این کشور رسانده و در خاک آن کشور دست به اقدامات بعدی بزنید و به نظر نگارنده بهترین راه حل برای رسیدن به خاک المان و تبدیل آن به اقامت خوداشتغالی روش اخذ ویزای در جستجوی کار آلمان میباشد و فرد وقتی با ویزای تایپ دی در جستجوی المان به کشور المان میرسد طبعا از حقوق شهروندی و حق کار برخوردار است و از این کشور به انالیز و تحلیل درستی رسیده است و پس از آن میتوان گفت فرد موفق به خود اشتغالی و کارافرینی در المان کند. مثل خیلی از افرادی که یک رستوران ایجاد کرده اند و یا با یک ایده ی جدید به درامد خوبی در اروپا رسیده اند و یا…..

کارآفرینی در آلمان

ابتدا بهتر است برنامه ریزی و طبقه بندی در کار خود را انجام دهیم .قوانین و مقررات و فرصت های شغلی در آلمان در انجام کار به نوع کسب و کار شما فرق دارد مثل مجوز اقامت ، کسانی هستند که آموزش های علمی دارند مانند وکلا ، پزشکان ، … پیچیده میباشد.

متخصصان آزاد و داروسازان و صنایع دستی و قصابی و آرایشگران و گل و گیاهی و … وجود دارد و همچنین برای افراد کارمزدی ، نویسندگان ، مشاوران ، هنرمندان ، و… برنامه ریزی و طبقه بندی کار های شما مهم است زیرا این امکان وجود دارد که بر میزان بدهی و مالیاتی شما تاثیر بسیاری بگذارد. گواهینامه ها و مجوز هایی که این امکان وجود دارد و باید به دست آورید.

سوال اینجاست که آیا حتما لازم است عضو انجمن حرفه ای یا موسسه های باشید که کسب و کار و شغل خود را در آلمان راه اندازی میکنید که بعد از آن درآمد خود را از مالیات سالانه را مرتب کنید . برای کسب و کار و خود اشتغالی بهتر است با کارشناسان و وکیلان حرفه ای مشاور کنید موسسه سفیران سروش سعادت از کارشناسان حرفه ای و با تجربه میتواند در این پروسه شما را یاری کنند.

Related Posts

3 دیدگاه برای “خوداشتغالی در آلمان

  1. لیدا بهرامی گفت:

    با سلام، ممنون بابت توضیحات عالی و پر محتواتون

  2. رها گفت:

    من تماس گرفتم با مشاورا و مشکلم حل شد مرسیییییییی

  3. ریحانه گفت:

    مقاله مفیدی بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *