مهاجرت سرمایه گذاری در رومانی

خرید ملک در رومانی

خرید ملک در رومانی

خرید ملک در رومانی از راه های اخذ اقامت می باشد که به متقاضیان اجازه می دهد در این کشور اقدام به خرید دارایی و بهره وری از سود ملک خود شوند. گفتنی است که متقاضیان می توانند از این روش برای دریافت اقامت کشور رومانی نیز اقدام کنند تا علاوه بر بهره مندی از مزایای سرمایه گذاری، بتوانند از مزایای اقامت در این کشور نیز بهره مند شوند. شایان ذکر است که سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در کشور رومانی مستلزم بررسی شاخص هایی است که بر این بازار تاثیر بسزایی دارند. متقاضیان می توانند برای دریافت مشاوره با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

بهترین شهرهای رومانی برای زندگی

تیمیشورا بزرگترین شهر در غرب رومانی و سومین شهر بزرگ این کشور است. در سال 2022 این کشور به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا معرفی شد. تیمیشوآرا دارای زندگی فرهنگی روشن و همچنین وضعیت اجتماعی و اقتصادی دائما در حال گسترش است. بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به همین دلیل شعبه های تجاری خود را در آنجا راه اندازی می کنند. تیمیشوآرا یکی از امن ترین شهرهای رومانی است که کیفیت زندگی در آن نسبتا بالاست. تیمیشوآرا دستخوش تغییرات تاریخی بسیاری شده است. مهمترین آنها در سال 1989 اتفاق افتاد. سپس تظاهرات ضد دولتی به انقلاب تبدیل شد که رژیم کمونیستی را فروپاشید. امروزه شکایات اصلی از نبود نظافت، ترافیک و اداره محلی است. یکی دیگر از اشکالاتی که باید در مورد آن بدانید هزینه بالای زندگی است.

براشوف یکی از مهم ترین شهرهای ترانسیلوانیا در رومانی است. این یک مکان مناسب در نزدیکی پایتخت، بسیار نزدیک به طبیعت است. مسافران و مهاجران اغلب آن را به دلیل موقعیت عالی آن انتخاب می کنند. بسیاری برای بازدید از قلعه پلس و قلعه بران به آنجا می روند. دومی محبوب تر از قلعه دراکولا است. مهاجران از ورزش های زمستانی موجود در استراحتگاه پویانا براشوف استفاده می کنند.Brasov با فضای بت‌های عاشقانه و عاشقانه‌اش مسحور می‌شود. بدون شک یکی از بهترین مکان ها برای زندگی در رومانی و همچنین بازدید است. معماری و روح شهر به خوبی حفظ شده است. براشوف در گذشته مرکز فرهنگی رومانی بود. کیفیت عالی زندگی و تمیزی از دیگر ویژگی های آن است.

در جدول زیر شاهد رتبه بندی شهرها برای زندگی و خرید ملک در رومانی می باشید:

شهر رتبه در کشور
تیمیوشوارا 1
براشوف 2
کلوژ ناپوکا 3
Oradea 4
کنستانتا 5

بررسی خرید ملک در رومانی

خرید ملک در کشور رومانی را می توان یکی از روش های سرمایه گذاری بلند مدت در این کشور تلقی کرد. به عبارتی متقاضیان می توانند با خرید ملک در کشور رومانی از سرمایه گذاری خود در بلند مدت سود خوبی را عاید خود نمایند. شایان ذکر است که خرید ملک در این کشور می تواند منجر به مهاجرت به رومانی و اخذ اقامت آن برای متقاضیان گردد. همچنین متقاضیان می توانند به واسطه سرمایه گذاری در رومانی، از مزایای اقامت در این کشور بهره مند شده و پس از آن مشروط به الزامات موجود می توانند برای اقامت دائم در رومانی اقدام نمایند.

برخی از این الزامات عبارت اند از:

  • سلامت جسمی
  • سلامت روانی
  • توان کار
  • عدم سوء پیشینه

شایان ذکر است که خرید ملک در این کشور علاوه بر مزایای خود، محدودیت هایی نیز دارد که همواره دامن گیر متقاضیان سرمایه گذاری در رومانی از طریق خرید ملک می باشد. شایان ذکر است که خرید ملک در رومانی به معنی اقامت دائم این کشور نبوده و متقاضیان برای اخذ اقامت دائم رومانی بایستی به الزامات فراوانی بپردازند. متقاضیان می توانند برای خرید املاک در کشور رومانی دنبال شرکای تجاری باشند که دارای تابعیت کشور رومانی می باشند.

شرح خرید ملک در رومانی

ریسک همیشه در امور سرمایه گذاری برای متقاضیان وجود دارد. به عبارتی ریسک در نوع سرمایه گذاری تنها متفاوت است و هرگز به صفر نمی رسد. گفتنی است که ریسک در امور سرمایه گذاری در برخی موارد بسیار پایین و در برخی موارد بسیار بالا است. متقاضیان بایستی ریسک خرید ملک در کشور رومانی را محاسبه نموده و بر اساس آن تصمیم به سرمایه گذاری در بازار املاک این کشور نمایند. ریسک خرید ملک در کشور رومانی بر اساس شاخص های مختلف سنجیده می شود.

برخی از این شاخص ها عبارت اند از:

  • ثبات سیاسی در کشور رومانی
  • خطر سلب مالکیت در کشور رومانی
  • فساد اداری در کشور رومانی

ثبات سیاسی کشور رومانی یکی از شاخص های محاسبه ریسک سرمایه گذاری در این کشور می باشد. به عبارتی ثبات سیاسی در این کشور می تواند منجر به افزایش خطر سلب مالکیت ملک از دست مالک آن شود. گفتنی است که متقاضیان ملزم به بررسی دقیق میزان ثبات سیاسی در این کشور می باشند تا بتوانند از اموالب خود در این کشور محافظت کرده و به عبارتی از امنیت ملک خود در کشور رومانی اطمینان خاطر حاصل نمایند. میزان ثبات سیاسی در این کشور با خطر از دست دادن سرمایه متقاضیان رابطه ای مستقیم داشته و به صورت مستقیم بر آن اثر می گذارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب مهاجرت به رومانی می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

خطر سلب مالکیت در کشور رومانی

خطر سلب مالکیت یا خطر مصادره اموال در کشور رومانی، در واقع میزان ریسکی است که موانع حقوقی در این کشور برای متقاضیان در نظر می گیرند. به عبارتی می توان گفت خطر سلب مالکیت را می توان یکی از مهمترین شاخص های ریسک سرمایه گذاری در کشور رومانی از طریق خرید ملک تلقی کرد. این شاخص نیز دارای رابطه ای مستقیم با میزان امنیت سرمایه سرمایه گذاران می باشد. شایان ذکر است که متقاضیان می توانند با محاسبه این شاخص، از امنیت سرمایه خود در خرید ملک، تا حدودی اطمینان خاطر حاصل نمایند.

در این شاخص که بین عددهای یک تا 7 طبقه بندی شده است. میزان خطر سلب مالکیت در اعداد پایین کمتر می باشد. همان طور که ذکر شد، خطر سلب مالکیت در این کشور نیز پایین می باشد و متقاضیان می توانند از امنی سرمایه خود اطمینان خاطر حاصل نمایند. گفتنی است که متقاضیان علاوه بر این مورد می توانند برای سود خود در سرمایه گذاری نیز برنامه ریزی های بیشتری انجام دهند. متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که حضور وکیل در این کشور برای انجام امور خرید ملک می تواند روند را تا حدود بسیار زیادی تسهیل نماید.

فساد اداری در خرید ملک در رومانی

فساد اداری در خرید ملک در رومانی

فساد اداری در کشور رومانی می تواند منجر به به خطر افتادن سرمایه متقاضیان گردد. از این رو می توان گفت که عدم توجه به میزان فساد اداری در کشور رومانی می تواند منجر به افزایش ریسک در امور سرمایه گذاری شده و حتی در مواردی از دست رفتن سرمایه نیز گردد. در نمودار شاخص فساد اداری در کشور رومانی، هر چه عدد به رقم 100 نزدیک تر باشد فساد اداری در این کشور پایین تر است. گفتنی است که سرمایه گذاری در رومانی براساس شاخص های موجود استوار می باشد.

توصیه می شود تا متقاضیان برای سهولت در روند مهاجرت خود با وکلای مجرب مهاجرتی همکاری به عمل آورند. شایان ذکر است که حضور وکلای مهاجرتی مجرب می تواند مهاجرت متقاضیان را به بهترین شکل پیش برده و در امور مختلف آن ها را یاری رساند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یکی از موسسات برجسته در زمینه مهاجرت می باشد که توانسته به پشتوانه سابقه درخشان خود، به متقاضیان بسیاری در امور مهاجرتی یاری رساند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *