مهاجرت سرمایه گذاری در قطر

ثبت شرکت در قطر

ثبت شرکت در قطر شرایط خاصی دارد و متقاضیان و سرمایه گذارانی که قصد دارند اقدام به سرمایه گذاری در قطر کنند باید شرایط مورد نیاز را داشته باشند. راه های مختلفی برای مهاجرت به قطر وجود دارد و متقضیان می توانند علاوه بر مهاجرت تحصیلی به کشور قطر، راه های زیر نیز برای ورود به خاک کشور قطر انتخاب کنند:

← مهاجرت برای تاسیس کمپانی در کشور قطر.

← مهاجرت با کسب روادید کاری به کشور قطر.

← مهاجرت برای سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در کشور قطر.

← مهاجرت برای ازدواج در کشور قطر.

برای ثبت شرکت در قطر و تاسیس کمپانی در این کشور، متقاضیان و سرمایه گذاران حتما باید سرمایه ی کافی داشته باشند.

کارشناسان موسسه حقوقی و مهارتی سفیران سروش سعادت با ارائه این مقاله قصد دارند تا شما عزیزان را از شرایط ثبت شرکت در قطر و کسب اقامت بعد از تحصیل در قطر مطلع سازند.

درباره کشور قطر

قطر یکی از اقتصاد های سریع رشد در جهان با درآمد بالای سرانه و بزرگترین منبع گاز است. سیاست های جدید مالی و قوانین سرمایه گذاری جدید تعییم شده در این کشور باعث جذب سرمایه گذاران و موسسان خارجی زیادی شده است. دولت قطر سیاست های خود را تغییر داده است و این امر باعث شده است تا سرمایه گذاران خارجی بتوانند مالک کل سرمایه خود در زمینه های خاص از جمله کشاورزی، صنعت، بهداشت، آموزش، گردشگری، توسعه و بهره برداری از منابع طبیعی و غیره شوند.

برنامه ی جدید دولت قطر برای توسعه سرمایه گذاری، زیرساخت، خدمات بانکی، سیاست های بیمه و ثبات سیاسی و اجتماعی، عوامل موثر در ایجاد یک محیط صنعتی عالی برای راه اندازی کسب و کار در کشور قطر می باشد.

اجرا این برنامه ها در کشور قطر، باعث ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران خارجی جهت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قطر شده است. تاسیس کمپانی در کشور قطر از بهترین روش های ایجاد و توسعه کسب و کار می باشد.

راه اندازی کسب و کار در قطر

قطر، که یک اقتصاد پررونق در جهان است و لازم به ذکر است که دولت این کشور از سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد شرکت در قطر، حمایت و پشتیبانی می کند. انگیزه ی هر یک از بازرگانان این است که رویای خود را به عنوان یک کارآفرین موفق کسب کند. داشتن اطلاعات کافی درباره ی راه اندازی کسب و کار محلی و آخرین قوانین اقتصادی کشور ضروری است تا متقاضی بتواند با موفقیت اقدام به ایجاد کسب و کار و تاسیس کمپانی در یک کشور کند.

افرادی که به دنبال ثبت نام تجاری در قطر هستند باید از گزینه های ساختاری یا دسته های کسب و کار در قطر آگاه باشند:

 • کمپانی واحد.
 • شرکت خصوصی تنها.
 • کمپانی محدود با مسئولیت محدود.

کمپانی سهامی با مسئولیت محدود رایج ترین نوع تاسیس کمپانی می باشد است که در آن متقاضی یا موسس باید یک یا چند شریک ملی قطری داشته باشد که سهم شرکا در سرمایه شرکت نباید کمتر از 51٪ باشد.

متقاضیان می توانند برای مطلع شدن از شرایط کاری در کشور قطر در سال 2019 به مقاله ی “کار در قطر در سال 2019” مراجعه کنند.

سازه های حقوقی کمپانی در قطر

وزارت تجارت و تجارت در قطر مجاز است تا قبل از تاسیس هر کمپانی در این کشور تمامی موارد و برنامه های پرونده های مختلف را بررسی کند. انواع شرکت هایی که یک کارآفرین کسب و کار می توانند در قطر تشکیل دهند عبارتند از:

 • کمپانی سهامی محدود.
 • شعبه های کمپانی های خارجی.
 • آژانس های بازرگانی.
 • دفتر نمایندگی کمپانی.
 • کمپانی مشارکت عمومی.
 • کمپانی سهامی محدود.
 • کمپانی برگزاری.
 • سرمایه گذاری مشترک.

بررسی پرونده ی تمامی متقاضیانی که قصد ثبت شرکت در قطر را دارند، توسط وزارت تجارت انجام می شود. متقاضیان با پرداخت هزینه های مربوطه می توانند اقدام به تاسیس کمپانی در کشور قطر کنند و برای ایجاد کسب و کار در این کشور مجوز کسب کنند.

کمپانی سهامی محدود در قطر

رایج ترین کمپانی تجاری در قطر کماپی با مسئولیت محدود در قطر می باشد. این نوع تاسیس کمپانی یک نوع سرمایه گذاری مشترک است که در آن یک یا چند قطری یا 100 درصد از اشخاص متعلق به قطر کمتر از 51 درصد از سهام سرمایه دارند. این نوع کمپانی اجازه فعالیت در تمامی بخش های اقتصاد را به جز بخش های تجاری و املاک و مستغلات را دارا می باشند.

ایجاد شعبه در قطر

متقاضیان و موسسان و سرمایه گذاران خارجی در صورتی می توانند در کشور قطر اقدام به تاسیس شعبه ی یک کمپانی خارجی کنند که فعالیت آن کمپانی در کشور قطر خاص و غیر تکراری محسوب شود.

نمایندگی های تجاری

این یکی دیگر از روش های تاسیس کمپانی در قطر می باشد که نماینده به عنوان ارائه دهنده منحصر به فرد از خدمات اصلی خارجی یا فروشنده منحصر به فرد کالاهای خارجی تولید شده در قطر فعالیت می کند.

دفتر نمایندگی کمپانی

تصمیم وزارت تجارت قطر با شماره 142/2006 حاکی از آن است که کمپانی های خارجی می توانند دفتر نمایندگی را بدون یک شریک قطری تاسیس کنند. اگرچه دفتر نمایندگی ممکن است نام تجاری را به دست آورد و کارکنان را به نام خود استخدام کند، اما می تواند به عنوان یک پنجره فروشگاه برای ارتقاء یک کمپانی خارجی در قطر و معرفی محصولات خود به کمپانی های قطری فعالیت کند.

کمپانی مشارکت عمومی

این مورد یکی از پایه های اصلی قرارداد های تجاری بین دو یا چند نفر به منظور فعالیت های تجاری یا ایجاد یک کماپنی در قطر می باشد.

کمپانی سهامی محدود

شرکت مشارکت محدود سهام ممکن است حداقل یک یا چند شرکای مشترک و حداقل چهار شرکای سهامدار داشته باشد و لازم به ذکر است که حداقل سرمایه لازم برای تاسیس این کمپانی یک میلیون ریال قطر می باشد.

کمپانی هلدینگ

یک کمپانی سهامی یا کمپانی با فعالیت های محدود می باشد که دارای کنترل مالی و مدیریتی در کمپانی های دیگر با داشتن حداقل 51 درصد از این کمپانی می باشد و لازم به ذکر است که حداقل سرمایه لازم جهت تاسیس این نوع کمپانی ده میلیون ریال قطر می باشد.

سرمایه گذاری مشترک

سرمایه گذاری مشترک نوعی از راه اندازی کمپانی در قطر می باشد که شامل حداقل دو فرد می شود که انجام امور مرتبط را به عهده دارند.

مشاور املاک در قطر

کسب مجوز از وزارت تجارت برای انجام فعالیت های مرتبط با املاک و مستغلات در قطر ضروری می باشد. کمپانی ها باید یک کارگزاری املاک و مستغلات را به عنوان یکی از فعالیت های آنها تعیین کنند.

مالیات کمپانی های ثبت شده در قطر

قانون 11 و 9 از سال 1993 و 1989 به ترتیب بیان می کنند که شرکت های متعلق به اتباع خارجی باید مالیات بر فعالیت های خود را در قطر پرداخت کنند. شرکت های متعلق به شهروندان قطر یا شورای همکاری خلیج فارس نیازی به پرداخت مالیات ندارند، در حالی که شرکای خارجی باید مالیات خود را از سهم خود در کسب و کار پرداخت کنند.

شما عزیزان می توانید جهت کسب پاسپورت قطر و سرمایه گذاری و ثبت شرکت در قطر، با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *