مهاجرت سرمایه گذاری در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه

آیا شما در مورد ثبت شرکت در ترکیه  دارای اطلاعاتی می باشید ؟ اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع  ثبت شرکت در ترکیه هستید با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که با به کار گیری وکلا و مشاورین مجرب و متخصص در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و همچنین امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند.  این فرصت را دارید که از اطلاعات جامعی در زمینه این امور بهره مند شوید.

 بررسی مزیت های ثبت شرکت در کشور ترکیه

در شرایطی که هم اکنون حاکم است ، اشخاص با تابعیت ایرانی  که به شغل تجارت می پردازند  امکان این را دارند که با ثبت نمودن شرکت در  این کشور  به وسیله انجام بخشی از تجارت خود با سایر کشورهای دیگر که قادر به انجام این کار نمی باشند از اقدام نمودن برای ثبت شرکت به این امر بپردازند.

مزیت اول :

لازم به ذکر می باشد که اشخاص متقاضی ثبت شرکت در ترکیه  این امکان را خواهند داشت که کالاهای ضروری و مورد نیاز  خود را از  دیگر کشورهای مختلف خریداری نموده  ،  و سپس مبلغ آن  رابه شرکتی که اقدام به فروش نموده حواله کنند و  از  فروشنده  در خواست نمایند تا  محموله  مربوط به اشخاص متقاضی را به هر اداره گمرکی که مورد نیاز  است صادر نمایند  .

مزیت دوم :

همچنین  در صورتی که اشخاص متقاضی ثبت شرکت در ترکیه   هدف صادر نمودن  کالای خود را به  این کشور را دارند با تاسیس نمودن  شرکت به این اشخاص این امکان را می دهد که محموله مورد نظر شان را  به اسم شخص دیگری که اطلاع ندارند  تا چه میزان می شود به این شخص  اعتماد نمود.خودشان این مقاله را ارسال نمایند.

مزیت سوم :

از طرف دیگر با اقدام به  ثبت نمودن  شرکت در  این کشور  این اشخاص قادر به این هستند که در این کشور  به فعالیت  تجاری ، اقتصادی و تولیدی  که بر  اساس موضوع فعالیت  شرکت و همچنین  مفاد ذکر شده را انجام دهند.

به صورت  اصولی اشخاصی که دارای تابعیت خارجی باشند می بایست  برای انجام دادن  هر گونه  فعالیت  تجاری در این کشور حتی با به راه انداختن یک  مغازه سوپر مارکت و یا افتتاح نمودن  یک رستوران نیاز به تاسیس یک شرکت دارند.

   بررسی کلیت  انواع شرکت درکشور ترکیه

از آنجا  که  به صورت معمول اغلب شرکتهایی که توسط  اشخاص با تابعیت خارجی  در این کشور  به تاسیس می شوند از دونوع شرکت هایی  مسئولیت محدود و یا شرکت های سهامی خاص می باشد  پس در نتیجه در اینجا بدون توضیح  دادن جزییات ،  به اشاره  کلی  در مورد ویژگی های این دو  نوع شرکت  خواهیم پرداخت.

بررسی انواع شرکت به صورت جزئی

شرکت با مسئولیت محدود:

این نوع شرکت  در ترکیه  دست کم با یک نفر  و تا پنجاه شریک قابل  ثبت می باشد. در این نوع شرکت حد اقل  سرمایه برای تاسیس نمودن  شرکت با مسئولیت  محدود  به میزان  پنج هزار لیر این کشور میباشد و  هر  نوع  تغییر  و تحول و انتقال میزان  سهم الشرکه شرکا  ملزم به ثبت نمودن در دفتر اسناد رسمی می باشد.

شرکت سهامی(خاص- عام):

برای تاسیس این نوع  شرکت نیازمند به داشتن   دست کم  پنج شخص حقیقی و یا شخص  حقوقی می باشد .  با این توضیح که شرکا درازای بدهی وقروض شرکت به اندازه میزان  سهم اشاندارای مسئولیت می باشند . در کلیه  شرکت ها ی سهامی سرمایه  می بایست به قسمتهای برابر و  مساوی تقسیم شده باشد.

لازم به ذکر است که  شرکاء  ملزم به این نمی باشند که هر یک فقط به میزان  یک سهم داشته باشند بلکه هر شریک  قادر به این میباشد که به هر مقدار که بخواهد سهم بخرد. بر طبق قانون تجارت این کشور  جلسات مجمع عمومی این نوع شرکت   می بایست با حضور داشتن  نمایندگانی از جانب  وزارت  بازرگانی   این کشور برگزارشود. به صورت کلی در این کشور  شرکت های سهامی به دو نوع تقسیم میشود که عبارتند از :

– شرکت سهامی خاص

این نوع  شرکت از جمله شرکت هایی  می باشند که  تعداد اعضای  سهامدار در این نوع شرکت  به عدد دویست و پنجاه نفر نرسد.

– شرکت سهامی عام : این نوع شرکت از جمله  شرکت هایی   می باشد که تعداد اعضای   سهامدار در این نوع  شرکت  بیشتر  از دویست و پنجاه نفر باشد.

موسسات مالی  یا همان صرافی ها

اقدام به احداث نمودن این گونه موسسات مالی فقط  در قالب یک شرکت سهامی امکان پذیر است.  پس در نتیجه برای  اقدام نمودن  به تاسیس این نوع موسسات می بایست اقدام به گرفتن انواع مجوز از ادارات و سازمانهای ذی ربط نمود با این توضیح که این گونه سازمانها  و موسسات در حال حاضر اقدام به صدور مجوز  نمی نمایند . با این وجود اقدام به تاسیس نمودن  این گونه موسسات مالی به وسیله روش ویژه و به شکل کاملا قانونی  می کنند که در  حالت مراجعه  اشخاص متقاضی در این زمینه  همکاری های  لازم عملی خواهد شد.

بررسی نحوه ثبت نمودن  شرکت و کلیه  مراحل آن:

 • اقدام به تعیین نمودن آدرس دفتر شرکت  و  همچنین تنظیم نمودن  اجاره نامه
 • اقدام به تنظیم نمودن اساسنامه  و تکمیل نمودن فرم هایی که اختصاص به  تاسیس شرکت دارند.
 • مراجعه نمودن به اداره دارایی و همچنین گرفتن شماره مالیاتی سایر شرکا
 • اقدام به تایید نودن اساسنامه در دفتر خانه اسناد  رسمی
 • مراجعه نمودن به اتاق بازرگانی برای ثبت نمودن  شرکت
 • اقدام به گرفتن شماره مالياتي شركت
 • اقدام به چاپ نمودن آگهی های شرکت در روزنامه رسمی
 • اقدام به تایید نمودن گواهی امضا و وکالت نامه در دفترخانه اسناد رسمی
 • اقدام به تنظیم نمودن فرم های مربوطه اداره دارایی و همچنین مراجعه نمودن  و تحویل دادن  اسناد مربوطه به اداره مذکور برای بررسی نمودن  اسناد
 • بازدید نمودن و تایید کردن  آدرس دفتر شرکت به وسیله بازرسان اداره دارایی
 • بازدید نمودن و همچنین  تایید نمودن  آدرس شرکت به وسیله  بازرسان اداره دارایی
 • اقدام به گرفتن كارت بازرگاني
 • اقدام تصديق نمودن دفاتر حسابداري
 • اقدام به افتتاح حساب بانكي شركت
 • اقدام به معرفی نمودن یک حسابدار

بررسی  مهلت مورد نیاز برای تاسیس نمودن  شرکت:

به صورت کلی برای  ثبت نمودن به زمانی به میزان  سه الی چهار روز نیاز می باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *