مهاجرت به کشور استونی

ثبت شرکت در استونی

شرایط ثبت شرکت در استونی

ثبت شرکت در استونی یک از روش های رایج جهت کسب اقامت در این کشور می باشد و متقاضیان می توانند با ثبت شرکت در استونی مقیم دائمی این کشور اروپایی شوند. مهاجرت به کشور استونی و کسب اقامت این کشور از راه های مختلفی از جمله ثبت شرکت در استونی، سرمایه گذاری، تحصیل، ازدواج و سایر موارد امکان پذیر می باشد. شرایط مهاجرت به کشور های اروپایی و تاسیس کمپانی در آن ها متفاوت می باشد؛ اما به طور کلی هر ساله سرمایه گذاران زیادی برای توسعه کسب و کار و سرمایه خود اقدام به کارآفرینی و سرمایه گذاری در کشور های اروپایی میکنند.

ثبت و تاسیس کمپانی در کشور استونی یکی از امن ترین روش های سرمایه گذاری در این کشور اروپایی می باشد که متخصصان و مشاوران ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا شما عزیزان را با شرایط تاسیس کمپانی در کشور استونی مطلع و آگاه سازند.

شرایط و قوانین ثبت شرکت در استونی

ثبت شرکت در استونی برای تمامی افراد و سرمایه گذاران بین المللی امکان پذیر می باشد و تمامی حقوق  و قوانین برای تمامی سرمایه گذاران یکسان و مشابه می باشد. سرمایه گذاران خارجی حتما باید پیش از تاسیس کمپانی در کشور استونی از شرایط و قوانین این امر به صورت کامل آگاه باشند و اطلاعات کاملی داشته باشند. متقاضیان می بایست با شرایط حقوقی و مقررات ثبت شرکت در استونی آشنا باشند تا بتوانند پروسه تاسیس کمپانی و شروع کسب و کار در این کشور را با موفقیت به پایان برسانند. شرکت ها و کمپانی های قابل تاسیس و ثبت در استونی عبارتند از کمپانی های خصوصی با مسئولیت محدود، کمپانی های سهامی (عام و خاص)، کمپانی های مشارکتی (کامل و محدود)، کمپانی های مالکیت شخصی، شعبه کمپانی های خارجی.

شروع فعالیت تجاری و تاسیس کمپانی در کشور استونی با مراجعه به اداره ثبت تجاری استونی انجام می شود. لازم به ذکر است که محبوب ترین نوع کمپانی در کشور استونی کمپانی های خصوصی محدود می باشند. متقاضیان می توانند با تاسیس کمپانی معتبر در کشور استونی با سایر کمپانی های بین المللی در ارتباط باشند و همکاری ها و فعالیت های تجاری و بین المللی داشته باشند. تاسیس کمپانی در استونی موجب می شود تا متقاضیان بتوانند به صورت قانونی در بانک های معتبر استونی اقدام به افتتاح حساب بانکی کنند. هموطنان عزیز میتوانند جهت کسب اطلاعت درباره شرایط سرمایه گذاری در کشور های آمریکایی و کشور های اروپایی به مقاله سرمایه گذاری در آمریکا و اروپا مراجعه کنند.

 

ثبت شرکت در استونی

کمپانی های خصوصی با مسئولیت محدود در کشور استونی

جهت تاسیس کمپانی های خصوصی با مسئولیت محدود متقاضیان می بایست 2500€ سرمایه داشته باشند و برای کمپانی هیئت مدیره انتخاب کنند. سهام کمپانی های خصوصی با مسئولیت محدود در کشور استونی قابل فروش به مردم نیستند و سرمایه گذاران می توانند به سه صورت مشارکت 100% پولی، مشارکت 100% غیر پولی و مشارکت 50% پولی و 50% غیر پولی در این کمپانی انجام دهند. موسس این نوع کمپانی می تواند اهل کشور های خارجی و یا اهل کشور استونی باشد و لازم به ذکر است که تعداد بنیان گذاران این نوع کمپانی می تواند به چند نفر نیز برسد. تاسیس کمپانی های خصوصی با مسئولیت محدود در کشور استونی با حضور تمامی سهامداران و هیئت مدیره و ثبت رسمی آن انجام می شود.

بعد از انتخاب نام تجاری کمپانی و ثبت کمپانی، هیئت مدیره کمپانی خصوصی با مسئولیت محدود در کشور استونی باید تعداد اعضا و کارمندان کمپانی را مشخص کند و اطلاعات کامل (تفاهم نامه انجمن، اساسنامه همکاری، اطلاعیع بانکی جهت پرداخت سهم سرمایه، آدرس کمپانی و مدیران، ارزش سهام، شماره تلفن و فکس و غیره) آن ها را ارائه دهند. هزینه های اداری تاسیس کمپانی های خصوصی با مسئولیت محدود در کشور استونی تقریبا 175€ می باشد و متقاضیان و سرمایه گذاران باید در نظر داشته باشند که تاسیس کمپانی در کشور استونی ده الی پانزده روز به طول می انجامد. شما عزیزان میتوانید با مراجعه به نوشتار کارت آبی اتحادیه اروپا از شرایط کسب این کارت به صورت کامل آگاه و مطلع شوید.

تاسیس کمپانی های سهامی در کشور استونی

تاسیس کمپانی های سهامی در کشور استونی به دو صورت سهامی خاص و سهامی عام امکان پذیر می باشد. شرکت های سهامی از سهام سرمایه گذاران و سهامداران تشکیل می شود و کمپانی های که از نوع سهامی خاص هستند قادر نیستند سهام کمپانی خود را با مردم به اشتراک بگذارند؛ در حالیکه کمپانی های سهامی عام می توانند سهام خود را با مردم به اشتراک بگذارند و خرید و فروش انجام دهند. در این نوع کمپانی سهامداران به اندازه سهام خود در شرکت مشارکت و مسئولیت دارند. حداقل سرمایه مورد نیاز جهت تاسیس کمپانی های سهامی در کشور استونی 26000€  می باشد و لازم به ذکر است که به غیر از مدیر کمپانی، بیش از پنجاه درصد سهام داران نیز می بایست مقیم یکی از کشور های اروپایی باشند.

تاسیس کمپانی در کشور استونی

مراحل تاسیس کمپانی در کشور استونی عبارتند از انتخاب نام کمپانی، ارائه اسناد مورد نیاز، افتتاح حساب معتبر، کسب تاییدیه از دفتر اسناد رسمی و سپس تحویل مدارک به دفتر ثبت نهاد حقوقی می باشد. تاسیس کمپانی در کشور استونی (در موارد خاص) می تواند به صورت اینترنتی نیز انجام شود. همچنین هزینه های تاسیس کمپانی در کشور استونی به صورت زیر می باشد:

 

هزینه مورد
18 انتخاب نام کمپانی
50 ثبت کمپانی در دفتر نهاد حقوقی
160 ثبت کمپانی در دفتر اسناد رسمی
350 خدمات و امور حقوقی
33 تمبر
300 ثبت آدرس کمپانی

تاسیس کمپانی در کشور استونی میتواند موجب اقامت دائمی افراد شود. همچنین یکی دیگر از بهترین روش های کسب اقامت کشور استونی، سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در این کشور می باشد. کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در استونی در زمینه های مختلف مانند تاسیس کمپانی، خرید ملک و مستغلات و همچنین خرید اوراق قرضه دولتی امکان پذیر می باشد. میزان مالیات در بخش سرمایه گذاری در کشور استونی بسیار پایین تر از سایر کشور های اروپایی میباشد و این مورد یک نقطه قوت برای دولت کشور استونی به شمار میرود. سرمایه گذارانی که در کشور استونی سرمایه گذاری گذاری می کنند و درآمد خود را از طریق کمپانی های معتبر بدست می آورند، از پرداخت مالیات و عوارض به طور کلی معاف میباشند.

هموطنان عزیز میتوانید با ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز به کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت، پروسه مهاجرتی خود به کشور های خارجی را شروع کنید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *