مهاجرت به کشور بلاروس

تولد در بلاروس

تولد در بلاروس

یکی از راه های اقامت در کشورهای اروپایی، تولد در بلاروس است که البته مستلزم رعایت مراحل خاص و گاها پیچیده ای است که مطابق قوانین این کشور باید طی شوند. با وجود این دشواری ها، جمعیت قابل توجهی از سراسر جهان برای بدست آوردن اقامت یک کشور اروپایی در این مسیر گام بر می دارند. در رابطه با این موضوع سوالاتی پیش می آید که باید به آن ها پاسخ صریح داده شود.

برخی از مهم ترین سوالات عبارتند از:
آیا شما هم متمابل به گرفتن اقامت کشور بلاروس هستید؟

آیا میدانید یکی از روش های گرفتن  تابعیت این کشور تولد در بلاروس میباشد؟

آیا در زمینه شرایط تولد در بلاروس اطلاعاتی دارید؟

اگر شما هم متمایل به گرفتن اقامت این کشور از روش تولد هستید. با خواندن این مقاله که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است، می توانید در این زمینه به اطلاعات زیادی دست یابید.

توضیح روش تولد در بلاروس برای  گرفتن اقامت کشور بلاروس

بر اساس قانون تصویب شده در زمینه حقوق شهروندی کشور بلاروس که تاریخ تصویب این قانون  سال دو هزار ودو میلادی میباشد  ابتدایی ترین راه برای گرفتن تابعیت این کشور به دنیا آمدن در خاک کشو بلاروس می باشد .

شرایط اخذ اقامت بلاروس از طریق تولد

 بیان این نکته واجب است که بدانیم که به دنیا آمدن در خاک این کشور  به تنهایی دلیل گرفتن تابعیت کشور بلاروس نمیشود  به جز اینکه فرزندی که متولد میشود تابعیت نداشته باشد و یا در صورتی که والدین فرزند مورد نظر  نامعلوم باشند. در این حالت فرزندی که  پدر و مادر او  جز توابع این کشور باشند  بدون در نظر گرفتن کشوری که  محل تولد فرزند باشد،  تبعه بلاروس محسوب خواهد شد . همچنین فرزندی که در خارج از این کشور از والدین بلاروسی متولد شده باشد .هم تبعه این کشور به حساب می آید. بر اساس قانون ذکر شده بالا فرزندی که یکی از پدر و مادر  او در حین تولد وی شهروند بلاروس یاشند ، تبعه بلاروس محسوب می شود ، البته در صورت داشتن شرایطی که عبارتند از:

  1. محل تولد فرزند میبایست در خاک این کشور باشد
  2. فرزندی که در خارج از خاک این کشور متولد شده باشد در صورتی که یکی از پدر و مادرش  و یا هر دو  آنها به صورت همیشگی و دائم در در خاک بلاروس ودر حین به دنیا آمدن فرزند ساکن این کشور باشند.

بیان این نکته ضروری میباشد که در صورتی که در هنگام به دنیا آمدن فرزند ، والدین وی یا یکی از آنها جز شهروندان  این کشور باشند و به صورت همیشگی و دائم بیرون از خاک این کشور سکونت داشته باشند ، تابعیت فرزند مورد نظر که ناشی  تولد بیرون از خاک  این کشور باشد ، از طریق والدین کودک مربوطه تعین میشود.

مقایسه کشور ایران و بلاروس از حیث گرفتن اقامت از طریق تولد

در مقایسه  این کشور با کشور خودمان در موضوع به دست آوردن تابعیت کشور بلاروس  از روش متولد شدن بیان این مطلب الزامی است که ساختار این دو کشور در بعضی از معیار ها  و جوانب فرق میکند. وکلا و مشاورین مجرب  ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برطبق  شرایط شخص متقاضی ، روش ها در پیش گرفته توسط شخص متقاضی  و سایر گزینه های مناسب برای بدست آوردن حقوق شهروندی و همچنین گرفتن تابعیت این کشور از طریق تولد در بلاروس را ارایه خواهندکرد.

این امکان برای شما محیا میباشد که جهت به دست آوردن اطلاعات بیشتر  و جامع تر یا در صورت  داشتن هر نوع سوالی درحوزه گرفتن تابعیت از روش تولد در بلاروس و دیگر راه های مهاجرت به بلاروس و همچنین خدمات صدور ویزای برای تولد در بلاروس می توانید با مراجعه به سایت این موسسه و مشاوره حضوری و غیر حضوری با ماورین ای موسسه بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *