مهاجرت به کشور اسپانیا

تولد در اسپانیا

تولد در اسپانیا

تولد در اسپانیا یکی از روش های مهاجرت می باشد که امروزه بسیاری مردم از این روش استقبال می کنند. کشور اسپانیا جزء کشور هایی است که از طریق خون به اشخاص تابعیت می دهد. در این صورت اگر فردی فرزندش در کشور اسپانیا به دنیا بیاید این امکان را ندارد که تابعیت اسپانیایی را دریافت کنند چون دولت اسپانیا مانند بسیاری از دولت ها دیگر از طریق خون به اشخاص تابعیت می دهند. و هز فردی بستگی به این دارد که پدر و مادرش در کدام کشور هستند و می تواند تابعیت دریافت کنند حتی اگر در کشور اسپانیا متولد شده باشد.

درباره کشور اسپانیا

کشور اسپانیا جزء کشور های اتحادیه اروپا می باشد که با کشور پرتغال و اقیانوس اطلس همسایه می باشد. آب و هوای این کشور گرم و مدیترانه ای لذت برد. کشور اسپانیا کشور توسعه یافته می باشد و رتبه نوزدهم را از لحاظ اقتصاد را به خود اختصاص داده است و این کشور دارای سطح بالا از استاندارد های زندگی می باشد. کشور اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و کشور های اروپایی عضو می باشد.

کسانی که از طریق قانون خون و خاک می خواهند اقامت و تابعیت اسپانیا را دریافت کنند باید به موارد زیر توجه کند. فرزندی که یکی از پدر و مادر او تابعیت کشور اسپانیا را داشته باشند و بدون در نظر گرفتن محل تولد شخص اسپانیایی حساب می شود. فرزندی که پدر و مادر او تابعیت کشور اسپانیا را ندارند و اما یکی از آن ها در کشور اسپانیا به دنیا آمده است.

تحصیل و دریافت تابعیت اسپانیا

تابعیت اسپانیا در صورت شرایط زیر امکان پذیر می باشد :

  • افرادی که 10 سال در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند می توانند تابعیت اسپانیا را دریافت کنند
  • مردمان کشور آمریکا شمالی و فیلیپین این امکان را دارند بعد از 2 سال اقامت تابعیت کشور اسپانیا را بدست آورند
  • تمامی کسانی که در کشور اسپانیا به دنیا آمده اند
  • کسانی که از طریق ازدواج با کسانی که تابعیت کشور اسپانیا را دارند
  • کسانی که در خارج از اسپانیا از والدین اصلی خود به دنیا آمده برای دریافت تابعیت نیاز به یک سال اقامت در کشور اسپانیا دارد

شرایط تابعیت در اسپانیا

در قوانین و مقررات اقامت اسپانیا ، تایعیت مجدد به رسمیت شناخته نشده است. ولی اگر واجد شرایط زیر باشد امکان پذیر می باشد. دولت اسپانیا با بعضی از کشور های مثل شیلی، بولیوی، اکوادور، کاستاریکا، گواتمالا، نیکاراگوئه، پاراگوئه، پرو، جمهوری دومینکین، آرژانتین و هندوراس قراردادی امضا شده است. اگر تابعیت این کشور ها را داشته باشید می توانید تابعیت کشور اسپانیا را دریافت کنید. و همچنین اگر بخواهید تابعیت این کشور ها را به دست آورید نیازی به خارج شدن از تابعیت اسپانیا وجود ندارد. لازم به توضیح می باشد که تابعیت های کشور های دیگر غیر از کشور هایی که در بالا ذکر شده است باید برای دریافت تابعیت کشور اسپانیا باید از تابعیت اصلی خود خارج شوند تا بتوانند تابعیت کشور اسپانیا را دریافت کنند.

لغو تابعیت اسپانیا

از دو راه می توانید از تابعیت کشور اسپانیا خارج شوید.خارج شدن ارادی تابعیت که روش به صورت قانونی مجوز داده شده است. اگر شخص می خواهد از تابعیت اسپانیا خارج شود باید به دولت اسپانیا تقاضای ترک تابعیت بدهد و پاسپورت اسپانیایی خود را به دولت تحویل دهد.محرومیت تابعیت اسپانیا، هنگامی که تابعیت یک کشور دیگر را دریافت می کنیم به غیر از کشور های که در بالا گفته شد از تابعیت کشور اسپانیا محروم می شویم.

مزایا و معایب تولد در اسپانیا 

افرادی که تابعیت و اقامت اسپانیا را از این طریق دارند می توانند در اسپانیا و کشور های اروپایی به کار مشغول شوند، مزایای دیگر این که کسانی که تابعیت و اقامت کشور اسپانیا را دارند می توانند در انتخابات کشور اسپانیا و سایر کشور های دیگر شرکت کنند. در کشور اسپانیا قانون دو تابعیتی وجود ندارد که افرادی که تابعیت کشور های دیگر را دارند و اقامت و تابعیت کشور اسپانیا را دارند و اگر تابعیت کشور دیگر را دریافت کنند، تابعیت کشور اسپانیا خود به خود از بین میرود.

باید موارد زیر را برای ثابت کردن تابعیت اسپانیایی خود را داشته باشیم:

  • شخص درخواست کننده باید تا سن 21 سالگی 10 سال اقامت کشور اسپانیا را داشته باشد
  • شخص درخواست کننده برای دریافت اقامت و تابعیت اسپانیا از راه تولد، به مدت 6 سال در یکی از مدارس اسپانیایی ادامه تحصیل بدهد
  • شخص درخواست کننده برای دریافت اقامت و تابعیت اسپانیا از راه تولد، باید در یکی از مدرسه های اسپانیای تحصیل خود را به پایان برسانند

دریافت تابعیت از راه تولد در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد می باشد که همانطور که در مقاله مزایا و معایب این روش را بررسی کردیم که یکی از مزایای این روش این بود که از این طریق اقامت و تابعیت که شخص دریافت می کرد می توانست به کسب و کار مشغول شود و یکی از مزایای این روش این بود که از این طریق نمی توانستیم اقامت و تابعیت دو تابعیتی را داشته باشیم و هر زمانی که تابعیت یک کشور دیگر را دریافت کنیم تابعیت کشور اسپانیا از بین میرود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد تولد در اسپانیا این امکان برای شما وجود دارد که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کارشناسان ارشد ما در مورد تولد در اسپانیا به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید و کارشناسان ارشد ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهنرین راه را به شما عزیزان پیشنهاد میدهند و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ویزای های پی در پی در کشور های مختلف از جمله کشور های اروپایی، آفریقای جنوبی، آمریکا، کانادا و… افتخار می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *