مهاجرت تحصیلی آمریکا

تحصیل لیسانس در آمریکا

در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه تحصیل لیسانس در آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مراجعه نمودن به سایر مقالات موجوددر سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.
به طور کلی در ایالات متحده مدت زمان لازم برای کسب مدرک لیسانس چهار سال می باشد . با این وجود مدت زمان تحصیل در برخی از مقاطع چندین کشور اروپایی تنها سه سال است. تفاوت اصلی بین این کشور ها این می باشد که مقاطع لیسانس

ایالات متحده شامل بسیاری از دوره های آموزش عمومی است که بسیاری از مقاطع لیسانس اروپایی آن را انجام نمی دهند.

آشنایی کلی با شرایط تحصیلی در کشور آمریکا

امروزه تعداد متقاضیان تحصیل لیسانس در آمریکا بسیار زیاد می باشد  با این حال یکی از آسان ترین و هم چنین راحت ترین روش های ممکن  برای مهاجرت به این کشور تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی فراوانی می باشد. به همین دلیل متقاضیان زیادی برای مهاجرت تحصیلی این کشور را انتخاب می نمایند.

دانشگاه های این کشور موفق شده اند که در جایگاه های بسیار خوب و حائز اهمیتی در سطح جهان باشند .پیشرفت تحصیلی دانشجویان در این کشور دارای رشد چشم گیری می باشند. در دانشگاه های این کشور به روزترین تجهیزات تحصیلی و امکانات تحصیلی وجود دارد حتی تجهیزات برای افرادی که در سایر رشته های فنی و مهندسی نیز تحصیل می کنند موجود می باشد. هم چنین افرادی که به تازگی موفق به دریافت مدرک دیپلم  خود شده اند می توانند برای تحصیل لیسانس در آمریکا اقدامات لازم را انجام دهند

بررسی شرایط مورد نیاز برای تحصیل لیسانس در آمریکا

برای موفقیت در زمینه اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور و برای تحصیل در مقطع کارشناسی متقاضی باید شرایط لازم را داشته باشد و مدارکی را ارائه نماید کهاین مدارک عبارتند از::

 • یکی از شرایط لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای مقطع لیسانس ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر می باشد، دانشجو باید مدرک 6 IELTS و یا 73 TOEFL را ارائه نماید
 • ارائه مدرک SAT، باید به این نکته اشاره کرد که ارائه این مدرک الزامی نمی باشد
 • ارائه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و ارائه ریز نمرات کلیه این مقاطع تحصیلی
 • دانشجو باید انگیزه خود را برای تحصیل در دانشگاه های این کشور نوشته و انگیزه نامه خود را ارائه نماید
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • ارائه گواهی تمکن مالی

شرح بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا

کلیه متقاضیان تحصیل لیسانس در آمریکا می توانند برای در یافت بورسیه تحصیلی  خود در این کشور اقدام نمایند البته بورسیه های تحصیلی با توجه به میزان درآمد خانوادگی متقاضییان به فرد ارائه می شود. لازم به ذکر می باش که تخمین و برآورد میزان هزینه های خانوادگی افرادی که دارای تابعیت  خارجی در این کشور می باشن از جمله کار های سخت و دشواری می باشد به همین دلیل کمک هزینه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

دانشجو برای دریافت این کمک هزینه ها باید نمرات و امتیازات بالایی در طول  زمان تحصیل به دست بیاورد. افرادی که در زمینه هنرهای تجسمی و نمایشی توانایی دارند می توانند از بورسیه های تحصیلی به نام استعداد استفلده نمایند. در این صورت ممکن است از فرد خواسته شود که نمونه ای از کارهایش را ارائه دهد، برای متقاضیان تحصیل لیسانس در آمریکا بهتر است که برای کسب اطلاعات بیشتر با دانشگاه مد نظر خود در ارتباط باشند.

لازم به ذکر می باشد که برخی از بورسیه های تحصیلی این کشور با توجه به میزان مشارکت و هم چنین فعالیت های اجتماعی فرد به او اعطا می گردد هم چنین  اینامکان وجود دارد که از وی خواسته شود که در طول ساعات مشخص در جوامع محلی به خدمت بپردازند.برخی دیگر از کمک هزینه های تحصیلی کشور آمریکا به افرادی خاص اعطامی شود مثل کسانی که دچار معلولیت هستند و افرادی که عضو گروهای مذهبی خاص و یا گروه های نژادی هستند، و هم چنین کلیه دانشجویانی که دارای تابعیت خارجی و بین المللی و بانوان می باشد اعطا می گردد.

بررسی زبان تحصیل لیسانس در آمریکا

متقاضیانی تحصیل لیسانس در آمریکا که برای ادامه تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند می توانند در سال اول تحصیلی خود در دوره های فشرده زبان شرکت نمایند. پس از گذراندن این دوره فرد می تواند وارد سال دوم تحصیلی در مقطع لیسانس شوند. هم چنین این امکان در برخی از دانشگاه های موجود این کشوروجود دارند که عبارتند از:

 • دانشگاه جیمز مدیسون آمریکا
 • دانشگاه روزولت آمریکا
 • دانشگاه رویال رودز کشور آمریکا
 • دانشگاه ورمونت آمریکا
 • دانشگاه ویدنر آمریکا

با توجه به این که این امکان وجود دارد که افراد سطح تسلط به زبان خود را بالا می برند اقدام به بر گذراری دوره ها ی تحصیلی فراوانی می کنند در این صورت فرد نیاز به آموزش دیدن در یک دوره آموزشی به  زبان انگلیسی دارد این افراد می توانند در سال اول دوران تحصیلی  خود به عنوان یک دانشجوی مقطع دبیرستان به تحصیل بپردازند.

رشته های تحصیلی موجود درمقطع لیسانس کشور آمریکا

کلیه متقاضیان تحصیل لیسانس در آمریکا باید از رشته های تحصیلی ارائه شده در این مقطع نیز اطلاع داشته باشند. از جمله مهم ترین رشته های تحصیلی در مقطع لیسانس این کشور عبارتند از :رشته های کشاورزی؛ فنی و مهندسی؛ مدیریت بازرگانی؛ هنر های نمایشی؛ مزرعه داری؛ باغداری؛ عمران؛ گردش گری، دام پزشکی؛ علوم کاربردی؛ علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات IT؛ معماری؛ طراحی؛ آموزش؛ پزشکی و سلامت و حقوق می باشد.

بررسی فرایند  اعطای پذیرش تحصیلی در آمریکا

متقاضیانی که هدف تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید بدانند که طی 14 روز پذیرش تحصیلی به فرد اعطا می شود. بعد از انجام مصاحبه و دریافت ویزا و ارسال مدارک دانشجو می تواند وارد کشور آمریکا شود. هزینه های تحصیل سالانه بدون در نظر گرفتن کمک هزینه های تحصیلی مبلغی بین 27 هزار تا 30 هزار دلار می باشد.در مقاله ای که مطالعه کردید اطلاعاتی مختصر در رابطه با تحصیل لیسانس در آمریکا در اختیار متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار گرفت. اما در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی درباره سایر روش های تحصیلی برای مهاجرت به این کشور هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا اخذ پذیرش در آمریکا به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *