مهاجرت تحصیلی فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند  

کشور اروپایی فنلاند شرایط تحصیلی ایده‌آلی برای متقاضیان “تحصیل در فنلاند در رشته‌های مختلف دارد. از جمله می‌توان به تحصیل دندانپزشکی در فنلاند اشاره نمود. در این مقاله توضیحات بیشتری را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهیم.

تحصیل در رشته دندانپزشکی در فنلاند

تحصیل در دانشگاه‌های کشور فنلاند در بالاترین کیفیت صورت می‌پذیرد و دارای هزینه‌های بسیار کمی است. بنابراین کشور فنلاند می‌تواند گزینه خوبی برای ادامه تحصیل باشد. زبان تحصیلی در رشته دندانپزشکی در فنلاند، زبان فنلاندی است. به همین دلیل متقاضیان تحصیل در این دانشگاه‌ها می‌بایست مدرک زبان فنلاندی را دارا باشند.

مدارک لازم جهت اخذ پذیرش دندانپزشکی فنلاند

لازمه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند ارائه مدارکی لازم جهت اخذ پذیرش در این رشته است که عبارتند از:

 • دارا بودن مدرک زبان فنلاندی (در کشور فنلاند هیچگونه دوره آموزشی جهت یادگیری زبان فنلاندی وجود ندارد. از این رو افراد متقاضی می‌بایست مدرک این زبان را از قبل دارا باشند و جهت اخذ پذیرش در دانشگاه ارائه نمایند.)
 • دارا بودن نمره معدل بالا در دوره‌های تحصیلی قبلی
 • ارائه مدرک دیپلم متوسطه متقاضی
 • ارائه مدرک پیش‌دانشگاهی متقاضی در رشته تجربی
 • گذراندن دوله کالج پریمدیکال و یا تکرار آموزش دوره پیش دانشگاهی براساس نظام آموزشی کشور فنلاند
 • (پس از گذراندن این دوره‌ها، آزمون جامعی گرفته می‌شود که در صورت قبولی دانشجو موفق به ورود به دانشگاه می‌گردد)

شرایط تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

زبان آموزش تحصیل دندانپزشکی در فنلاند به زبان بومی است. بنابراین متقاضی می‌بایست جهت اخذ پذیرش، دارای مدرک زبان فنلاندی باشد. در واقع دارا بودن مدرک زبان به‌ عنوان پیش‌نیاز رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی محسوب می‌گردد. ناگفته نماند در تعداد کمی از دانشگاه‌ها تحصیل به زبان انگلیسی فراهم گردیده است که شامل دروس پزشکی می‌شود.

دوره “تحصیل در رشته پزشکی” در دانشگاه‌های فنلاند، به مدت 6 سال است. شرکت در آزمون ورودی و کسب نمره قبولی از دیگر شرایط ورود به دانشگاه‌های رشته‌های پزشکی این کشور است. ارائه مدرک زبان فنلاندی و تسلط بر این زبان، لازمه شرکت در این آزمون ورودی است. هر سال در ماه می، آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی برگزار می‌گردد. بنابراین متقاضیان گرامی می‌بایست در ماه‌های مارس و آوریل جهت ثبت‌نام اینترنتی اقدام نمایند.

هزینه تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

پرداخت هزینه‌های تحصیلی مطابق با رشته انتخابی دانشجو است. به طور مثال این هزینه‌ها در رشته دندانپزشکی حدودا بین مبلغ 8000 تا 15000 یورو تعیین گردیده است. برای نمونه،‌ به طور میانگین مخارج تحصیلی در دانشگاه هلسینکی بین 13000 تا 18000 یورو می‌باشد.

شرایط کار ضمن تحصیل در فنلاند

در خصوص مخارج زندگی نیز، برای هر نفر به طور ماهیانه مبلغ 700 تا 800 یورو را در بر دارد. دانشجویان دانشگاه‌های این کشور مجاز به “کار ضمن تحصیل در فنلاند هستند. آنها از این طریق می‌توانند مخارج زندگی و تحصیلی خود را تامین نمایند. میزان ساعات مجاز به کار دانشجویان برای هر رشته‌ و مقطع تحصیلی متفاوت و متغیر است.

مزایای تحصیل دندانپزشکی در فنلاند

به طور یقین، هر دانشگاهی در هر کشوری دارای مزایایی است. دانشگاه‌های فنلاند نیز از این قضیه مستثنی نیستند. خصوصا این که فنلاند یک کشور اروپایی بوده و سطح علمی و کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارد. در نتیجه می‌تواند گزینه مناسبی برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی باشد.

تحصیل دندانپزشکی در فنلاند مانند سایر کشورهای  اروپایی مزیت‌هایی را دارا است. دانشجویی که تصمیم به تحصیل در این رشته می‌گیرد، به دنبال مزیت‌های دانشگاه انتخابی خود می‌گردد. مزایاهایی که برای او انگیزه ایجاد می‌کند تا نسبت به تحصیل در این کشور اقدام قاطع نماید عبارتند از:

 • مخارج تحصیلی مقرون به صرفه در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 • دارا بودن دانشگاه‌هایی که در سطح بین‌المللی از اعتبار ویژه و سطح علمی بالایی برخوردار هستند.
 • اعطاط معتبرترین مدرک بین‌المللی پزشکی و دندانپزشکی به دانشجویان فارغ‌التحصیل از دانشگاه‌های این کشور
 • ارائه بورسیه و کمک‌ هزینه‌های تحصیلی به دانشجویان

فهرست دانشگاه‌های علوم پزشکی در فنلاند

دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور فنلاند طبق استانداردهای بین‌الملی هستند. بنابراین تحصیل دندانپزشکی در فنلاند در دانشگاه‌های علوم پزشکی این کشور بهترین فرصت برای دانشجویان خارجی است. از لحاظ رتبه‌ بندی جهانی، دانشگاه ‌های علوم پزشکی فنلاند در سطح بالای بین ‌المللی قرار دارند.

در این دانشگاه‌ ها کلیه رشته‌ های پزشکی و زیرشاخه ‌های آن یعنی پیراپزشکی تدریس می‌گردد. از جمله آنها می ‌توان به رشته دندانپزشکی یا رشته ‌های پیراپزشکی پرستاری و بیولوژی اشاره نمود. در ذیل فهرست دانشگاه ‌های علوم پزشکی جهت آشنایی بیشتر ارائه می‌گردد:

 • دانشگاه هلسینکی
 • دانشگاه فنلاند شرقی
 • دانشگاه اولو
 • دانشگاه تمپر
 • دانشگاه تورکو

در ادامه مقاله به معرفی دانشگاه هلسینکی که از مهمترین آنهاست می‌پردازیم.

از دانشگاه هلسینکی فنلاند چه می‌دانید؟

در سال 1640 میلادی، دانشگاه هلسینکی در شهر تورکو واقع در کشور فنلاند تاسیس گردید. از آنجایی‌که تعداد رشته‌های تحصیلی وهمچنین تعداد متقاضیان بسیارزیاد بود،‌ از این رو دانشگاه هلسینکی به پایتخت فنلاند انتقال یافت.

دانشگاه هلسینکی فنلاند بزرگترین دانشگاه این کشور است که شامل کلیه رشته‌های تحصیلی می‌باشد. سطح آموزش در این دانشگاه در بالاترین کیفیت قرار دارد. زبان تحصیلی و آموزشی در این دانشگاه زبان‌های سوئدی و فنلاندی است. ناگفته نماند که برخی رشته‌های آکادمیک نیز در این دانشگاه ارائه می‌گردد که به زبان انگلیسی است.

رنکینگ دانشگاه هلسینکی فنلاند چیست؟‌

 • تعداد دانشجویان داخلی و بین‌المللی مشغول تحصیل در این دانشگاه تعداد 67000 دانشجو می‌باشد.
 • این دانشگاه از لحاظ رتبه‌بندی، رتبه 73 را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است.

فهرست دانشکده‌های دانشگاه هلسینکی کدامند؟

دانشکده‌های دانشگاه هلسینکی عبارتند از:

 • پزشکی و دندانپزشکی
 • دامپزشکی و داروسازی
 • علوم زیست و علوم کشاورزی
 • فلسفه و حقوق
 • هنر
 • علوم پایه.

اگر قصد تحصیل دندانپزشکی در فنلاند و رشته‌های مرتبط به پزشکی را دارید، این مقاله را مطالعه بفرمایید. برای پیشبرد فرآیند تحصیل در فنلاند، اخذ اقامت و تابعیت این کشور می‌توانید موسسه سفیران سروش سعادت را انتخاب نمایید.

ازطریق وکلای ماهر موسسه این تضمین وجود دارد که بتوانید به بهترین نحو به تحصیلات خود خارج ازکشور ادامه دهید. مشاوره‌های حرفه‌ای کارشناسان ما این امکان را به شما می‌دهد که مناسب‌ترین کشور را جهت انواع مهاجرت انتخاب نمایید. بی‌صبرانه منتظر تماس تلفنی یا مراجعه حضوری شما عزیزان جهت اخذ مشاوره‌ هستیم.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *