مهاجرت تحصیلی اسلواکی

تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی در سال تحصیلی 2019-2020

تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی در سال تحصیلی 2019-2020

در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور اسلواکی را دارید، اطمینان داشته باشید که تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی، یکی از بهترین موقعیت های تحصیلی در کشور اسلواکی است. این موسسه علمی قدیمی ترین دانشگاه کشور اسلواکی است و در سال 2019 جشن صد سالگی خود را برگزار خواهد کرد.. از زمان تاسیس، این دانشگاه جز برترین مراکز آموزشی در کشور اسلواکی بوده است. هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی در این دانشگاه به تحصیل می پردازند.

تحصیل در اسلواکی

شما به عنوان یک دانشجوی خارجی باید همچون یک دانشجوی اسلواک، برای اخذ پذیرش اقدام کنید. همه ی هزینه های تحصیلی شما در اسلواکی به عهده شما خواهد بود. البته این نکته نیز قابل اشاره است که در کشور اسلواکی، فقط بورسیه های محدودی وجود دارد. شما برای اخذ بورسیه در کشور اسلواکی باید به اداره امور مهاجرین اسلواکی مراجعه کنید. برای تحصیل در اسلواکی شما باید یک اجازه ی اقامت 90 روزه به منظور تحصیل دریافت کنید. این اجازه نامه باید از سفارت خانه یا کنسول گری اسلواکی در کشور مبدا دریافت شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کدام است؟

  • فرم درخواست ویزای تحصیلی
  • هزینه ی 60 یورویی برای انجام امور اداری
  • پاسپورت با اعتبار زمانی حداقل 6 ماهه
  • کلیه مدارک نشان دهنده دریافت پذیرش از سوی دانشگاه یا موسسات علمی معتبر
  • مدارکی که نشان می دهد شما تمکن مالی کافی جهت پرداخت هزینه های خود را خواهید داشت
  • بیمه درمانی معتبر
  • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی دوره ی قبل
  • گواهینامه عدم سوء پیشینه قضایی

شرایط زندگی دانشجویی در اسلواکی چگونه است؟

دانشجویان مقاطع بالای تحصیلی می توانند از خوابگاه های دانشگاه استفاده کنند. در خوابگاه های دانشجویی اسلواکی شما باید اتاق خود را با یک یا دو نفر دیگر به اشتراک بگذارید. در موارد بسیار محدودی اتاق های تک نفره در اختیار شما قرار می گیرد. حمام دو یا سه اتاق در خوابگاه دانشجویی مشترک است. بسیاری از خوابگاه های دانشجویی باشگاه ورزشی، امکانات ورزشی و استخر اختصاصی دارند.

توجه داشته باشید که دریافت خوابگاه دانشجویی تضمین شده نیست. در این شرایط شما باید برای اجاره ی یک خانه ی خصوصی اقدام کنید. هزینه ی یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر حدود 300 تا 600 یورو در ماه است. برای اجاره خانه با شرایط مشابه در خارج از محدوده شهر نیز باید 250 تا 500 یورو در ماه پرداخت کنید.

تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی

دانشگاه براتیسلاوا از 7 دانشکده و یک موسسه علمی مرتبط تشکیل شده است. 27000 دانشجو در بیش از 200 دوره آموزشی مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. به گزارش U.S.news دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی 1121امین دانشگاه برتر جهان است. البته بر اساس رده بندی QS این دانشگاه در سال 2018 رتبه ای در بازه 701 تا 751 داشته است. روند پیشرفت این دانشگاه در رده بندی QS نیز به شدت نزولی است به گونه ای که انتظار می رود در سه ماهه اول سال 2019 به رده ی 751 تا 800 سقوط کند.

هزینه های عمومی تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی

همه دانشجویان این دانشگاه می توانند از کلیه امکاناتی که برای کاهش هزینه های زندگی آن ها در نظر گرفته شده است استفاده کنند. یکی از مهم ترین این امکانات خوابگاه دانشجویی است. دانشجویان می توانند برای اقامت در خوابگاه های 1 تا 3 تخته اقدام کنند. بیشتر این خوابگاه ها شبیه به آپارتمان هایی با چند اتاق خواب هستند که از سرویس بهداشتی مشترک استفاده می کنند. هزینه ی هر تخت بین 70 تا 100 یورو است.

هزینه ی حمل و نقل برای دانشجویان دانشگاه فناوری براتیسلاوا

برای پرداخت هزینه های حمل و نقلی خود باید از کارت مشخص استفاده کنید. شما می توانید از دو نمونه کارت ماهیانه و سه ماهه استفاده کنید. هزینه ی کارت ماهیانه 13.45 یورو و کارت سه ماهه 36.15 یورو است.

وعده های غذایی در دانشگاه فناوری براتیسلاوا

همه ی خوابگاه های دانشجویی و برخی از دانشکده های این دانشگاه مجهز به آشپرخانه های مخصوص خود هستند. دانشجویان می توانند 4 وعده ی خود را از طریق این آشپزخانه ها تامین کنند. هزینه هر وعده غذایی 1 تا 3 یورو است.

هزینه های کلی تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا

شما در هنگام تحصیل در اسلواکی باید همه هزینه های خود را پرداخت کنید. بخشی از آن ها مربوط به تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی است. همانطور که پیش تر گفته شد هزینه ی خوابگاه شما 100 یورو در ماه خواهد بود. در صورتی که 2 وعده غذا از آشپزخانه خوابگاه دریافت کنید باید 180 یورو بپردازید. هزینه ی استفاده از کارت حمل ونقل 13.45 یورو خواهد بود. برای استفاده از اینترنت نیز باید 7 یورو پرداخت کنید. بنابراین ابتدایی ترین هزینه های شما 300.4 یورو در ماه است. این هزینه ها ممکن است بیشتر شود اما افزایش آن چشمگیر نخواهد بود.

معرفی دانشکده های دانشگاه فناوری براتیسلاوا

همانطور که گفته شد، دانشگاه فناوری براتیسلاوا از 7 دانشکده تشکیل شده است و بیش از 200 برنامه آموزشی را در سال ارائه می دهد. در این بخش به معرفی دانشکده های این دانشگاه می پردازیم.

دانشکده مهندسی عمران

رشته های مرتبط با عمران و معماری در این دانشکده ارائه می شوند. کلیه رشته های تحصیلی در این دانشگاه به زبان های انگلیسی یا اسلواک و یا ترکیبی از هر دو زبان ارائه می شود.

دانشکده مهندسی مکانیک

همه رشته های ارائه شده در این دانشکده به زبان انگلیسی یا اسلواک در مقاطع کارشناسی تا دکترا ارائه می شود.

دانشکده مهندسی الکترونیک و تکنولوژی اطلاعات

امکان تحصیل در همه ی مقاطع این دانشکده به زبان های انگلیسی و اسلواک فراهم شده است.

دانشکده معماری

بیشتر رشته های معماری در دانشکده عمران ارائه می شود. با این حال کلیه عنوان های تحصیلی رشته شهرسازی و طراحی شهری در این دانشکده ارائه می شود. تعداد اندکی از عنوان رشته های معماری در این دانشکده ارائه می شود.

دانشکده مهندسی مواد غذایی

بیشترین حجم رشته های ارائه شده در این دانشگاه وجود دارد.

دانشکده علوم مواد و فناوری

بیشتر رشته های این دانشکده در حوزه ی مدیریت هستند.

دانشکده اطلاعات و انفورماتیک

بیشتر رشته های ارائه شده در این دانشگاه به گونه ای است که دانشجویان باید به دو زبان اسلواک و انگلیسی مسلط باشند. علاوه بر دانشکده های ذکر شده، یک موسسه علمی مدیریت نیز وابسته به این دانشگاه وجود دارد که رشته های مربوط به برنامه ریزی آینده را ارائه می کند.

نتیجه گیری:

در این مقاله شرایط تحصیل در دانشگاه فناوری براتیسلاوا اسلواکی را بیان کردیم. همانطور که گفته شد دانشگاه براتیسلاوا در حال حاضر از نظر شرایط علمی در وضعیت چندان مناسبی قرار ندارد. بسیاری از دانشگاه های ایران در رده بندی علمی دانشگاه های جهان در موقعیت بهتری نسبت به این دانشگاه قرار دارند. اگر قصد ادامه تحصیل در یک کشور اروپایی را دارید، گزینه های بهتری نیز می تواند پیش روی شما باشد پس به همین منظور می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *