مهاجرت تحصیلی قطر

تحصیل داروسازی در قطر

هر ساله دانشجویان و متقاضیان زیادی برای تحصیل داروسازی در قطر به این کشور مهاجرت می کنند و لازم به ذکر است که تحصیل داروسازی در قطر با تحصیل در سایر رشته ها و دوره های تحصیلی در کشور قطر متفاوت می باشد و متقاضیانی که به فکر تحصیل داروسازی در قطر هستند باید شرایط مورد نیاز برای تحصیل در دانشکده های داروسازی این کشور را داشته باشند.

لازم به ذکر است که متقاضیانی که می خواهند جهت تحصیل به این کشور مهاجرت کنند، حتما باید از شرایط کار ضمن تحصیل در قطر مطلع باشند. به طور کلی مهاجرت به کشور قطر از راه های زیر امکان پذیر میباشد:

 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت کاری
 • مهاجرت جهت سرمایه گذاری
 • مهاجرت جهت ازدواج و تولد فرزند
 • مهاجرت جهت تاسیس کمپانی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

متخصصان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با ارائه این مقاله قصد دارند تا شما را از شرایط تحصیل داروسازی در قطر مطلع سازند.

درباره دوره های داروسازی در قطر

داروسازی موضوعی است که با تکنیک های تهیه و توزیع مواد مخدر روبرو می باشد. دانشجویانی که در رشته های داروسازی مشغول به تحصیل می شوند، یاد می گیرند که چگونه انواع مختلف داروها روی بدن انسان و ذهن تاثیر می گذارند و چگونه با هم مخلوط می شوند.

دوره های کارشناسی و یا مدرک کارشناسی ارشد در تحصیل داروسازی در قطر شامل صرف وقت در آزمایشگاه ها، تحقیق و یادگیری در مورد شیمی مورد استفاده برای توسعه دارو می شود. برخی از دوره های تحت پوشش این دوره عبارتند از:

Pharmaceutics

Medicinal Chemistry

Pharmacognosy

Pharmacy Practice

در طول دوره ی تحصیلی، دانشجویان در مورد اصول علوم دارویی اطلاعاتی کامل تری کسب خواهند کرد. تحصیل دانشجویان داروسازی در زمینه های پزشکی، شیمی، زیست شناسی و حتی اخلاق، انجام می شود. در طول سال های آخر مطالعه، سبک مطالعه از مطالعات تئوری به به دوره های عملی تبدیل خواهند شد. همچنین متقاضیان باید یک پروژه تحقیقاتی فردی را انجام دهند و یافته های خود را ارائه دهند.

پس از فارغ التحصیلی در رشته دارو سازی، متقاضیان به صورت کامل و دقیق در زمینه های دارو های تجویزی، اثرات آن و نحوه ایجاد داروها کسب خواهند کرد. لازم به ذکر است مهارت های ارتباطی عالی دانشجویان نیز در این دوره های توسعه می یابند و دانشجویان می توانند با بیماران ارتباط برقرار کنند تا شرایط آنها را درک کنند و درمان مناسب را توصیه کنند. شما عزیزان در ادامه اطلاعات بیشتری درباره تحصیل دارو سازی در دانشگاه قطر کسب خواهید کرد.

تحصیل داروسازی در قطر (کارشناسی)

دوره ی کارشناسی جهت تحصیل داروسازی در قطر درواقع اولین دوره ی تحصیلی در این رشته می باشد و دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در دانشگاه قطر هستند توصیه می شود برای دریافت اطلاعات در مورد حداقل الزامات علمی و مسائل مرتبط برای تحصیل داروسازی با وب سایت های پذیرش دانشگاه مشورت کنند. دانشجویانی که موفق به کسب قبولی در دانشگاه قطر می شوند و مایل به کسب اطلاعات درباره وضعیت پیش دانشگاهی “داروسازی بنیاد” یا “داروسازی عمومی” (بسته به وضعیت تحصیلی) می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با اداره ثبت نام دانشگاه تماس بگیرند.

دانشجویانی نیز می توانند با مشاور دانشکده داروسازی تماس بگیرند و درباره تحصیلات پایه و آکادمیک داروسازی مشورت کنند. مسئولیت دانشجویان این است که با کسب اطلاعات کامل درباره رشته ی تحصیلی خود مشغول به تحصیل شوند و بالاترین نمرات را کسب کنند.

تحصیل کارشناسی در رشته ی داروسازی پنج سال طول می کشد و دانشجویان باید طبق برنامه های تعیین شده در این پنج سال مشغول به تحصیل شوند و لازم به ذکر است که برنامه های تحصیلی ممکن است برای بهبود عملکرد تغییر یابند.

جهت مطلع شدن از شرایط کسب گذرنامه کشور قطر می توانید به مقاله ی پاسپورت قطر مراجعه کنید.

تحصیل داروسازی در قطر (کارشناسی ارشد)

بگذرانند.  Creditتحصیل داروسازی در دوره ی کارشناسی ارشد در کشور قطر حداقل دو سال طول می کشد و دانشجویان موظف اند تا سی و سه ساعت

در این دوره برنامه های تحصیلی بر پایه ربه مدرک کارشناسی و همچنین افزایش تفکر انتقادی و مهارت های تحقیقاتی باشد و لازم به ذکر است که این دوره دانشجویان را برای تحصیلات داروسازی در دوره ی دکترا نیز آماده می کند.

اهداف اصلی برنامه ی تحصیلی در این دوره عبارتند از:

 • فرصتی برای دانش آموزان برای ارتقاء دانش، مهارت ها و نگرش های خود در زمینه های خاصی در علوم دارویی و داروخانه و فعالیت های بالینی فراهم آورده شود.
 • آماده سازی دانش آموزان برای تحقیق، تدریس و موقعیت های تخصصی که نیازمند پرسنل با پیشینه قوی در این زمینه های تخصصی است.
 • دانشجویان با مهارت های تحقیقاتی مورد نیاز برای انجام مطالعات اساسی و کاربردی بیشتر آشنا شوند.

دانشجویان این دوره در رشته های شیمی دارویی، فارماکولوژی، فارماکوکینتیک، داروسازی، عمل داروسازی، داروسازی بالینی، داروخانه های اجتماعی و اداری و داروسازی با شرکت در برنامه های تحصیلی مرتبط تبدیل متخصص خواهند شد.

تایم پذیرش تحصیل داروسازی در قطر (کارشناسی ارشد)

فرایند درخواست توسط پذیرش دانشگاه هماهنگ شده   و بر اساس سالیانه صورت می گیرد. روند درخواست آنلاین برای دانشجویان پذیرفته شده در پاییز سال 2019 باز است و در تاریخ 10 مارس 2019 بسته خواهد شد.

روند پذیرش رقابتی است و ظرفیت محدود می باشد و به یاد داشته باشید که دانشجویان باید باید مستندات رسمی تحصیلی، مهارت های زبان انگلیسی، فرم های مرجع، بیانیه های برنامه درسی، مستندات مربوط به اقامت را ارائه دهند و توصیه می شود که نمرات آزمون عمومی GRE را ارائه دهند. تصمیم گیری های نهایی پذیرفته شده قبل از 5 مه 2019 صورت می گیرد.

تحصیلات تکمیلی داروسازی در قطر

برنامه جامع مشترک PhD در علوم بهداشتی توسط هیئت مدیره رژیم ها در ژانویه 2018 مورد تایید قرار گرفت. این برنامه دانشجویان را با پایه ای از آموزش های بین رشته ای مرتبط با بیومدیک، بالینی و داروئی مرتبط می کند و به دنبال آن آموزش های فشرده در زمینه های پیشرفته علوم دارویی، فلسفه تحقیق و تکنیک ارائه میدهد. مدت زمان برنامه درسی و برنامه تحصیلی چهار سال با مجموع 60 ساعت  Credit است که در راستای برنامه های متعدد دکترا در موسسات معتبر منطقه ای و بین المللی میباشد.

برنامه درسی شامل سخنرانی ها، پروژه های گروهی، سخنرانی ها، باشگاه های مجله و مقاله های نوشتن مقاله، برای توسعه توانایی دانش آموزان برای تفکر انتقادی و مهارتهای حل مسئله از طریق پژوهش است. تمام دوره ها به زبان انگلیسی تدریس خواهد شد و طول اجزای آموزشی و آموزشی بر اساس موسسات بین المللی از قبیل دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه آلبرتا در کانادا مقایسه و تایید شده است.

نتایج آموزشی و تحقیقاتی که دانشجویان در طول این برنامه به دست آورده اند، از استانداردهای بین المللی بالا برخوردار است و با توجه به امکانات آموزشی مربیگری با کیفیت بالا و امکانات تحقیقاتی هنری از سوی گروه بهداشتی دانشگاه قطر ارائه شده است.

مراحل ورود به دوره دکترا داروسازی در قطر

مراحل معمول برای دانشجویان ورودی به صورت زیر می باشد:

 • ثبت نام در دوره های هسته و دوره های انتخابی برای ایجاد یک بنیاد وسیع در علوم پزشکی.
 • دوره های پیشرفته مناسب برای توسعه عمق در یک منطقه خاص را انتخاب کنید.
 • چرخش از طریق آزمایشگاه های تحقیقاتی برای یادگیری تکنیک های تحقیقاتی.
 • مشارکت در سمینارهای بین رشته ای.
 • گذراندن آزمون کتبی و کتبی.
 • انجام تحقیقات اصلی در مورد موضوعات مربوط به نتایج تمرکز و نشر در مجلات بین المللی بررسی شده توسط همکار.
 • دفاع از پایان نامه تحقیقاتی خود را حفظ کنید
 • تمام الزامات برای مدرک دکترا به طور معمول در چهار سال تقویم از تاریخ مدرسه در برنامه دکترا تکمیل می شود.

متقاضیان می توانند برای مطلع شدن از شرایط کاری در کشور قطر در سال 2019 به مقاله ی کار در قطر در سال 2019 مراجعه کنند.

برنامه تحصیلی دوره دکترا داروسازی در قطر

برنامه درسی برنامه های مشترک به سه لایه دوره تقسیم می شود:

 • لایه اول برای همه دانشجویان پذیرفته شده مشترک است و شامل 2 دوره (مجموع 6 کردیت اور) می باشد.
 • لایه دوم شامل 3 درس اصلی هسته ای است. این دوره ها می توانند توسط دانشجویان غير انضباطي انتخاب شوند. در مجموع 44 رکورد از پایان نامه از هر دانش آموز (از سال 2 تا سال 4 شامل) مورد نیاز است.
 • لایه سوم شامل یک دوره انتخابی (3 کردیت اور) است و برای همه دانش آموزان باز می باشد.

به همین ترتیب، برنامه دکترا در علوم دارویی در دانشگاه قطر یک برنامه تحقیق شدید با 80 درصد از زمان و یا 48 CH بیش از 60 اختصاص داده شده برای پروژه های پژوهشی و فعالیت های سمینار است.

مدت زمان برنامه تحصیلی دکترا داروسازی (قطر)

در اغلب نهادهای بین المللی آموزش عالی که پژوهش را ارتقاء می دهند، دوره دکترا به طور معمول شامل چهار سال تحصیل با 60 ساعت اعتبار از دوره های کارشناسی و تحقیق است. مدت زمان برنامه دکترای همکاری در علوم دارویی در دانشگاه قطر بنابراین با بسیاری از برنامه های موفق بین المللی در علوم دارویی سازگار می باشد. زمان اتمام دوره ی دوره ی تحصیل برای دکتری، با فرض یک دوره آزمایشی تحصیلی، چهار سال کامل است. با این حال، مطالعات دکترا می تواند به یک سال دیگر بر اساس پیشرفت دانش آموزان با سایر برنامه های دکترا در دانشگاه قطر ادامه یابد.

دانشجویان و متقاضیانی که قصد دارند با کسب اطلاعات بیشتر از راه های تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری و یا سایر روش ها اقدام به مهاجرت به کشور های خارجی کنند، می توانند با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *