مهاجرت تحصیلی چین

بورسیه تحصیلی در چین

با موفقیت در گرفتن بورسیه تحصیلی در چین می توان شرایط مهاجرت و هم چنین گرفتن اقامت دائم این کشور را فراهم نمود در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در رابطه با  شرایط بورسیه تحصیلی در چین می باشید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مشاوره نمودن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید به اطلاعات جامعی در رابطه با این موضوع به دست آورید.

در ادامه این مقاله،  شما با سه روش رایج در مورد بورسیه  تحصیل درچین آشنا خواهید شد در اکثر موارد، کمک هزینه تحصیلی نه تنها در دوره تحصیل هزینه تحصیل و اقامت شما را پوشش می دهد، بلکه می تواند هزینه های ماهانه برای شما هم مورد پوشش قرار دهد.

انواع بورسیه تحصیلی در چین

مهم ترین بورسیه تحصیلی در چین که در دانشگاه های این کشور مورد استفاده قرار می گیرد عبارتند از:

  • بورس تحصیلی از دولت مرکزی چین
  • بورس تحصیلی از دولت های استانی چینی
  • بورس تحصیلی از موسسه کنفوسیوس (نوعی بورسیه دولتی برای آموزش چینی به خارج از کشورمی باشد) مطمئنا انواع دیگری از بورسیه  تحصیلی نیز وجود دارد مانند بورسیه تحصیلی  دانشگاه های بین  المللی این کشور

انواع تحصیل متقاضیان بورسیه تحصیلی در چین

به صورت کلی متقاضیان بورسیه تحصیلی این کشور در راستای تحصیل نمودن در این کشور دارای دو راه ممکن می باشند. این اشخاص یا می توانند به مطالعه دروس چینی بپردازند که در نهایت می توانند دیپلم خود را از کالج بدست آورند یا می توانند برای کسب یک مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد خود اقدام نمایند.

اشخاصی که موفق به دریافت کمک هزینه تحصیلی می شوند این اشخاص باید دارای توافقاتی با برخی از دانشگاه ها در سطح ملی می باشند .این اشخاص باید این موضوع را در نظر داشته باشند که در چین همه چیز مربوط به دولت یا به نوعی به دولت این کشور مربوط خواهد شد. در نهایت، ادارات دولتی این کشور که اقدام به تامین نمودن تسهیلات مالی خود می کنند برخی از این ادارت عبارتند از موسسه کنفوسیوس و دانشگاه های متعددی که همه بخشی از ساختار دولتی این کشور را تشکیل می دهند.دانشجویان کنفوسیوس برای کمک نمودن به سایر دانشجویان و محققان اقدام به پرداخت نمودن کمک هزینه تحصیلی می کنند.

آشنایی با زبان تحصیل بورسیه تحصیلی در چین

تعداد زیادی از خارجی ها به امر آموزش در یک دوره زبان چینی می پردازند.اما اگر قبلا زبان خود را در کشور خود مطالعه کرده باشند در این صورت این موضوع  باعث پیشرفت سطح  اموزشی این اشخاص خواهد شد. بورسیه تحصیلی از دولت مرکزی این کشور به اکثر دانشجویان کشور های مختلف اعمال خواهد شد که منجر به ایجاد یک نوع از رقابت شدید در این کشور می شود. بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که یادگیری زبان چینی می تواند  تبدیل به یک ابزار برای جدا کردن  این اشخاص از سایر متقاضیان تحصیل در این کشور شود که به زبان این کشور تسلط نداشته باشند و  شانس موفقیت این اشخاص را به مراتب بالا می برد.

آشنایی با اطلاعات موثر بورسیه تحصیلی در چین

داشتن اطلاعات در موارد مهمی می تواند به متقاضیان تحصیل در این کشور کمک نماید به همین دلیل این موضوع بسیار مهم است که هنگامی که این اشخاص می خواهند با  یک ایده روشن از آنچه می خواهند به مطالعه بپردازند باید به این موضوع که  در کدام شهر مایل به تحصیل هستند خوب فکر کنند و دانشگاه های مورد نظر خود را بررسی کنند. سایر این موارد عبارتند از: متقاضیان ملزم به داشتن اطلاعات در رابطه با موضوع رشته تحصیلی خود می باشند یا این که این اشخاص به چه مقدار کمک هزینه تحصیلی نیاز دارند.

الزامات متقاضیان بورسیه تحصیلی در چین

از جمله الزامات و شرایط که مختص متقاضیان تحصیل در این کشور می باشد عبارتند از:

  • متقاضیان نباید یک شهروند چینی باشند.
  • متقاضیان نباید از قبل اقدام به دریافت نمودن یک بورس تحصیلی دیگر کرده باشند که توسط دولت چین  ارائه شده باشد.
  • سن متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی نباید بیش از بیست و پنج سال باشد. هم چنین سن این اشخاص در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد نباید بیشتر از سی و پنج سال باشد و در نهایت سن متقاضیان در مقطع دکتری نباید بیش از چهل سال باشد.
  • اخذ نمودن مدرک دیپلم دبیرستان برای دانشجویان کارشناسی، و اخذ نمودن مدرک لیسانس برای دانشجویان کارشناسی ارشد و اخذ نمودن مدرک کارشناسی ارشد برای دانشجویان دکتری الزامی می باشد.
  • فرم درخواست بورسیه به درستی پر شده باشد با این توضیح که پس از ثبت نام در وب سایت رسمی برای بورس تحصیلی دولتی چین، این فرم را پیدا خواهید کرد.
  • فرم پزشکی رسمی یا فرم آزمون خارجی فیزیکی این اشخاص باید توسط یک نسخه از این فرم که توسط یک دکتر پر شده باشد را پیوست نماید این اشخاص باید اطمینان لازم را پیدا نمایند که فرم مربوطه توسط دکتر امضا شده و حاوی مهر و موم رسمی از جانب بیمارستان یا مرکز پزشکی این کشور مورد بررسی قرار گرفته باشد.
  • بالای عکس پاسپورت این اشخاص که قبلا بر روی آن قرار گرفته است، مهر شده باشد در غر این صورت فرم ها پذیرفته نمی شوند البته در صورتی که از زمان اعتبار آنها بیش از 6 ماه  گذشته باشد هم دارای اعتبار نمی باشد.

آشنایی با موفقت نامه های بورسیه تحصیلی در چین

این موافقت نامه ها، سهمیه تحصیلی را که هر یک از سرمایه گذاران نسبت به هر دانشگاه و برای هر نوع مطالعات اختصاص می دهد، به عنوان مثال، دولت مرکزی چین در سال تحصیلی 2017-2018،  اقدام به ارائه چهار بورسیه تحصیلی در راستای تحصیل نمودن برای اخذ هر گونه مدرک برای نمونه تحصیل در دانشگاه صنعتی شانگهای که یک دانشگاه بین المللی محسوب می شود کسب خواهند  نمود.

در صورت که شما هم پس از مطالعه نمودن مقاله بورسیه تحصیلی در چین برای در یافت این نوع از بورسیه تحصیلی دارای علاقه بیشتری شدید. یرای کسب اطلاعات بیشتری می توانید به سایر  لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر (مهاجرت به چین از طریق تحصیل) و یا (ثبت شرکت در چین) به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *