مهاجرت کاری کانادا

بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا

بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا

بسیاری از دانشجویان زبان انگلیسی در پی آن هستند تا با استفاده از فرصت های شغلی بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا به این کشور مهاجرت نمایند. افرادی که از مهارت زبان انگلیسی برخوردارند، براحتی می ­توانند جهت یافتن شغل در این کشور اقدام و اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. بدین منظور این افراد می­ بایست در برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر کانادا ثبت نام نموده و امتیاز لازم برای اخذ ویزا و اقامت دائم کانادا را دریافت نمایند متقاضیان بهتر است با بهره­ گیری از مشاوره های مفید کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه اقدام بنمایند.

مفسری، تدریس زبان انگلیسی، مترجمی از جمله فرصت های شغلی است که این دسته از افراد می­ توانند با دریافت پیشنهاد کاری به کانادا مهاجرت نمایند. شرایط کاری در شغل های فوق الذکر برخورداری از مدرک دانشگاهی، مدرک زبان آیلتس و تافل به همراه سابقه کاری برای متقاضیان می ­باشد.

کانادا یکی از مهاجر پذیر ترین کشورهای جهان است که با ایجاد برنامه مهاجرتی اسکیل ورکر سالانه مهاجران زیادی را پذیرش می­نماید. می­توان کفت طرح اسکیل ورکرز یکی از بهترین راه های مهاجرتی و اخذ اقامت دائم و پس از آن پاسپورت این کشور می ­باشد. زیرا افراد براحتی می ­توانند از طریق مهارت های خود از همان ابتدا اقامت دائم برای خود و اعضای خانواده خود دریافت نموده و به همراه اعضای خانواده به این کشور مهاجرت نمایند. علاوه بر این میزان حقوق و دستمزد دریافتی افراد در این کشور بسیار مناسب می­ باشد.

بررسی بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا

شرایط و پروسه کاریابی برای افرادی که دارای مهارت زبان انگلیسی هستند، نسبتاً دشوار است. زیرا زبان اول کشور کانادا انگلیسی است و اکثر افراد در این کشور از مهارت زبان انگلیسی برخوردار هستند. همچنین در صورت ایجاد فرصت های شغلی در بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا دبیران و متخصصین زبان در این کشور در اولویت قرار خواهند داشت. اما امکان یافتن شغل در مدارس بین المللی این کشور غیر ممکن نیست و متخصصین زبان انگلیسی می­توانند با دریافت پیشنهاد کاری از سوی این مدارس نسبت به مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

تمامی افراد یکه قصد دارند از طریق مهارت زبان خود وارد بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا شوند باید دارای شرایط زیر باشند:

  • برخورداری از مدرک کارشناسی در رشته زبان انگلیسی
  • گذراندن 120 ساعت آموزش های حرفه ای و اخذ مدرک زبان تافل و دریافت مجوز کار
  • سابقه کاری بالا

حقوق و بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا

شرایط کاری دبیران و متخصصین زبان بسته قراردادکاری آنها با کارفرمایان در کانادا می­ باشد. اما بطور معمول دبیران زبان انگلیسی 20 الی 30 ساعت در هفته به انجام کار می ­پردازند. میزان حقوق دستمزد آنان 18$(دلار) به ازای هر ساعت کاری می­ باشد. در بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا افرادی که دارای سابقه کاری بیشتری باشند، از حقوق و دستمزدهای بیشتری برخوردار خواهند بود. بگونه ای که متخصصین زبان مبتدی و بدون سابقه کار دارای حقوقی برابر با20760$ (دلار) و دبیران و متخصصان زبان با حداقل 4 سال سابقه کار دارای حقوقی برابر با 59760$ (دلار) خواهند بود.

از دیگر عواملی که بر روی میزان حقوق دریافتی متخصصین زبان در این کشور تأثیر گذار است، مکان و منطقه ای است که دبیران مشغول به فعالیت هستند. بطور مثال دبیران در استان نیوفاندلند 39000$ (دلار) و در استان های دیگری هموچون بریتیش کلمبیا دارای حقوقی معادل 35200$ (دلار) می ­باشند. لازم به ذکر است متخصصین زبان انگلیسی در رده سوم افرادی هستند که در کانادا بیشترین حقوق و دستمزد را دریافت می ­نمایند.

حقوق و بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا

وظایف دبیران و متخصصین زبان انگلیسی در کانادا

دبیران زبان انگلیسی در کانادا با توجه به موقعیت شغلی (مدارس بین المللی، مدارس بومی و…) دارای وظایف خاصی خواهند بود. بطور نمونه دبیرانی که در مدارس بین المللی مشغول به تدریس هستند، می­ بایست دانش ­آموزان را با مفاهیم پایه و اساسی زبان آشنا نموده و به ارائه تلفظ صحیح کلمات به دانش ­آموزان بپردازند. اکثر مدارس بین المللی کانادا مجهز به امکانات پیشرفته آموزشی می­ باشند و دبیران زبان نیز می­باید با استفاده از وسایل کمک آموزشی اعم از ویدئو، عکس و … نسبت به ارتقاء سطح آموزشی خود تلاش نمایند.

می­توان گفت آموزش اصولی در تمامی سطوح زبان از مبتدی تا پیشرفته می­ بایست طبق استانداردهای بین المللی و آخرین متدهای آموزشی ارائه گردد و افزایش برنامه های درسی دانش­آموزان به زبان انگلیسی جهت سازگاری آنان با محیط و کسب مهارت های حرفه ای از ملزومات تدریس در کانادا محسوب می­شوند.

دبیران و افرادی که قصد وارد شدن به بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا را دارند، می­باید از مهارت ها گفتار گفتار عمومی، تدریس، برنامه ریزی های درسی و ارتباط کلامی زبان انگلیسی بخوبی برخوردار باشند. تمامی موارد فوق تأثیر بسزایی به میزان حقوق دریافتی افراد خواهد داشت.

وضعیت شغلی بازار کار در رشته زبان انگلیسی در کانادا

دانشجویانی که تحصیلات را در رشته زبان انگلیسی در کانادا به اتمام رسانیده اند امکان ادامه تحصیل در کانادا در رشته های زبان شناسی، روزنامه نگاری و یا تحصیل در دیگر رشته های تحصیلی بصورت تخصصی در این کشور را خواهند داشت. اما دانشجویانی که علاقمند به انجام کار در بازار کار رشته زبان انگلیسی در کانادا هستند، علاوه بر تدریس در مدارس بومی و بین المللی کانادا می­ توانند به انجام کار در مشاغلی همچون روزنامه نگاری، انجام فعالیت در رسانه های خبری، بازاریابی، تبلیغات و چاپ و نشر بپردازند.

در بخش های دیگری نیز همچون سرمایه گذاری، فروش، استخدام، موزه ها، سیاست و حقوق از دیگر فرصت های شغلی است که فارغ التحصیلان گرایش زبان می­ توانند به انجام کار در کانادا بپردازند. متقاضیانی که قصد مهاجرت از طریق ویزای اسکیل ورکر کانادا را دارند، می ­توانند بصورت حضوری و یا تلفنی از مشاوره های کارشناسان ارشد و خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند گردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *