مهاجرت تحصیلی رومانی

اقامت پس از تحصیل در رومانی

اقامت پس از تحصیل در رومانی

از روش های گوناگونی برای دریافت اخذ اقامت پس از تحصیل در رومانی می توان استفاده نمود، در مقاله پیشرو به بررسی انواع روش ها پرداخته می شود. دانشجویان همواره به این مساله فکر می کنند که چگونه و از چه روش هایی به اقامت در رومانی دست یابند. این مقاله به همین دلیل نگارش شده است تا به سوالات افراد متقاضی پاسخ داده شود. پس با مطالعه اطلاعات مندرج در این مقاله با ما همراه باشید.

دانشجویانی که در رومانی مشغول ادامه تحصیل در رومانی هستند، می توانند پس از فارغ التحصیلی ویزای کاری دریافت نمایند. بدین صورت که پس از یافتن کار، ویزای تحصیلی را به ویزای کار تبدیل می نمایند. جهت کسب اطلاعات جامع و اطلاع از شرایط اقامت قانونی این کشور می توانید به راحتی با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در بخش مشاوره تماس حاصل فرمائید.

اینفوگرافیک اقامت بعد از تحصیل در رومانی

اقامت پس از تحصیل در رومانی از طریق ازدواج

دانشجویان رومانی پس از فارغ التحصیلی می توانند با یکی از شهروندان این کشور به صورت قانونی ازدواج رسمی کنند. اخذ اقامت از این طریق به اقامت پس از تحصیل در رومانی از طریق ازدواج مرسوم است. همچنین متقاضی در صورت ارائه کلیه مدارک، دال بر ازدواج رسمی در نهایت موفق به اخذ تابعیت این کشور می شود. ویزای تحصیلی پس از ازدواج می تواند به مدت یک سال تمدید گردد. سپس وزارت رسیدگی به امور شهروندان و خارجیان بررسی های لازم را روی پرونده این متقاضیان انجام می دهد. چنانچه ثابت گردد که فرد زندگی مشترکی را با تبعه رومانیایی آغاز نموده است، اقامت 3 ساله به متقاضی بین المللی اعطاء می گردد. پس در نظر داشته باشید که به هیچ عنوان ازدواج صوری و غیر قانونی مورد پذیرش دولت جهت اخذ اقامت نخواهد بود.

اقامت در رومانی از طریق کار پس از تحصیل

یافتن کار در رومانی پس از تحصیل یا ضمن تحصیل، می‌تواند بهترین راه اخذ اقامت کشور رومانی به شمار رود. آژانس‌ ها و موسسات کاریابی در این کشور وجود دارند که فهرستی از مشاغل در این کشور را در اختیار دارند. همچنین مشاغل آگهی شده در روزنامه ها نیز می تواند گزینه مناسبی جهت جستجوی کار برای دانشجویان باشد. دانشجویی که تصمیم به کار در رومانی را دارد، بایستی به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد. ضمنا حداقل حقوق دریافتی برای مشاغل در رومانی به مبلغ 10€ (یورو) است. اقامت موقت برای افراد مشغول کار در این کشور در ابتدا به صورت 2 ساله صادر می گردد.

متقاضیان خارجی جهت کار بایستی ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. صدور این ویزا مستلزم تهیه و ارائه مدارکی است که عبارتند از:

 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری
 • ارائه قرارداد کاری یا دعوتنامه همکاری از سوی کارفرمای رومانیایی که اشتغال به کار فرد متقاضی ثابت گردد.
 • مجوز اقامت پس از تحصیل
 • در صورتی که فرد متقاضی متعلق به یک خانواده از اتباع رومانیایی باشد.

اقامت در رومانی از طریق کار پس از تحصیل

کار بعد از تحصیل در رومانی

برای کار در حین تحصیل در رومانی ساعات کاری کمتر از 30 تا 35 ساعت در هفته است، بنابراین دانش آموزان می توانند زمان کافی برای تمرکز بر روی مطالعه خود نیز داشته باشند. اما کار بعد از تحصیل در رومانی این محدودیت را ندارد. برای پیوستن به عنوان یک کارمند برای کار بعد از تحصیل در رومانی باید ابتدا تحقیق کنید و مشاغل مناسبی را بیابید که نیازها و زمان بندی آنها را برآورده کنید. با به‌ روزرسانی رزومه و نوشتن یک نامه پوششی که مطابق با شرح شغل است، فرآیند درخواست شغل پاره وقت خود را شروع کنید. کار و تحصیل در رومانی می تواند در عین حال بسیار هیجان انگیز و سخت باشد، البته در اینجا چند نکته به دانش آموز آورده شده است. گزینه هایی مانند کار در کافه تریا، کتابخانه، پشتیبانی از بخش اداری در دسترس دانش آموزان است.

در نمودار زیر شاهد تعداد شاغلان در رومانی می باشید:

تعداد شاغلان در رومانی

فرصت های زیادی وجود دارد که دانش آموزان می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند. در رومانی تعداد زیادی سازمان غیردولتی (سازمان‌ های غیردولتی/ انجمن ‌ها/بنیادها) با فعالیت‌ هایی که همه حوزه ‌ها را پوشش می ‌دهند وجود دارد: آموزش، توسعه پایدار، معلولیت ‌ها، محیط زیست و غیره. این سازمان ‌ها همیشه به داوطلبان نیاز دارند تا فعالیت ‌های خود را توسعه دهند و برای جامعه مفید باشند. این می تواند یک راه عالی برای ملاقات با دوستان، کسب تجربه کاری عملی و ارائه خدمات به جامعه باشد. آنها همچنین فرصتی ارزشمند برای یافتن دوستان محلی، شبکه سازی و کشف مجدد علایق خود هستند.

در جدول زیر شاهد نرخ بیکاری در رومانی می باشید:

نرخ بیکاریسال
8%2020
7%2021
5%2022

اقامت رومانی از طریق ثبت شرکت و خرید اوراق قرضه

سرمایه گذاری و ثبت شرکت، از دیگر روش هایی است که منجر به اقامت پس از تحصیل خواهد شد. حوزه اقتصادی کشور رومانی در حال توسعه و پیشرفت است. بنابراین می تواند بهترین فرصت جهت سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ در این کشور باشد. پس از این که مالیات های شرکت های ثبت توسط موسس پرداخت گردید، اقامت در این کشور حاصل می گردد. همچنین فرد فارغ التحصیل یا سرمایه گذار امکان به همراه بردن خانواده خود را نیز خواهد داشت. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می گردد.

فرد متقاضی اوراقی را به نام اوراق قرضه خریداری می کند. مبلغ حاصل از این خرید در اختیار دولت قرار می گیرد. این مبلغ در جهت فعالیت های عمرانی و تجاری کلان استفاده می شود. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند، پس از 5 سال می توانند مجددا به پول خود دسترسی یابند. بدین ترتیب دولت افراد اقامت را صادر خواهد کرد. جهت اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در رومانی ابتدا مقاله لینک شده را از طریق سایت رسمی ما مطالعه بفرمایئد.

شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی رومانی

جهت اقامت پس از تحصیل بایستی اخذ ویزای تحصیلی رومانی توسط دانشجو صورت گیرد. پس از آن با یافتن شغل مورد نظر ویزای تحصیلی به ویزای کاری مبدل گردد. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی به شرح ذیل است که بایستی تهیه و ارائه گردد:

 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار برای کلیه دوره های تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه انتخابی که پذیرش متقاضی اثبات گردد.
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه کلیه مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت شناسایی ملی و غیره به صورت ترجمه شده
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی از متوسطه به بالا به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • ارائه کارت بیمه درمانی اروپا (EHIC) یا تاییدیه پوشش بیمه درمانی
 • ارائه گواهی واکسیناسیون و سلامت پزشکی

انواع اقامت پس از تحصیل در رومانی

در بررسی اقامت پس از تحصیل در رومانی باید بدانیم که به طور کلی 2 نوع اقامت وجود دارد. این اقامت ها به صورت موقت و دائم صادر می گردند. نوع این اقامت ها به اهداف فرد متقاضی در این کشور بستگی دارد.

اتباع خارجی در صورتی که یکی از شرایط ذیل را دارا باشند، مجاز به اقامت دائم در رومانی هستند. عبارتند از:

 • در صورتی که حداقل به مدت 3 سال به طور مداوم و مستمر در این کشور اقامت قانونی داشته باشند.
 • در صورتی که با یکی از شهروندان و اتباع رومانیایی ازدواج کرده باشند.
 • در صورتی که جهت سایر امور به مدت 6 سال در این کشور اقامت داشته باشند.

کلیه اشخاص خارجی جهت ورود به رومانی و اجازه اقامت به مدت 4 ماه یا بیشتر، بایستی ویزا داشته باشند. این کار قبل از سفر به رومانی و از طریق مراجعه به دفتر وزارت امور داخلی در کشور مبدا امکان پذیر خواهد بود. بدین ترتی امکان اخذ اقامت موقت را خواهند داشت. درصورتی که سوالی درخصوص اقامت پس از تحصیل در رومانی داشته باشید موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی است. وکلا و مشاوران متخصصی در این موسسه حضور دارند که بهترین گزینه سرمایه‌ گذاری جهت اقامت را در اختیار شما خواهند گذاشت. کسب مشاوره تخصصی از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری شما عزیزان امکان پذیر خواهد بود.

سوالات مهم در باب اقامت بعد از تحصیل رومانی

در این بخش مفتخر به پاسخگویی در باب سوالات مهم در باب تحصیل در رومانی می باشیم:

 • بهترین راه اقامت پس از تحصیل در رومانی چیست؟ یافتن کار در رومانی پس از تحصیل، می‌تواند بهترین راه اخذ اقامت کشور رومانی به شمار رود.
 • مدارک لازم برای اقامت کاری پس از تحصیل در رومانی کدامند؟ مدرک تحصیلی، گواهی سلامت پزشکی، گواهی عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری، ارائه قرارداد کاری یا دعوتنامه همکاری از سوی کارفرمای رومانیایی
 • شرایط اقامت پس از تحصیل در رومانی از طریق ازدواج به چه صورت است؟ دانشجویان رومانی پس از فارغ التحصیلی می توانند با یکی از شهروندان این کشور به صورت قانونی ازدواج رسمی کنند و اقامت پس از تحصیل در رومانی از طریق ازدواج را کسب کنند.
5/5 - (3 امتیاز)

2 دیدگاه برای “اقامت پس از تحصیل در رومانی

 1. مهدوی گفت:

  تو بخش اقامت در رومانی از طریق کار پس از تحصیل نوشته شده که بعد از گذشت یکسال از ازدواج و بعد از بررسی های دولتی و سازمانی اجازه اقامت سه ساله داده میشه میخواستم بدونم بعد از گذشت چهار سال ازدواج و بررسی های لازم اقامت اون فرد تبدیل به اقامت دائمی میشه یا نه؟

  1. صادقی گفت:

   سلام و عرض ادب. در خصوص مشاوره در باب اقامت در رومانی به لینک مذکور در سایت مراجعه نمائید و با شماره 02191003232 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *