مهاجرت تحصیلی رومانی

اقامت پس از تحصیل در رومانی

اقامت پس از تحصیل در رومانی

از روش های گوناگونی برای دریافت اخذ اقامت پس از تحصیل در رومانی می توان استفاده نمود. دانشجویان همواره به این مساله فکر می کنند که چگونه و از چه روش هایی به اقامت در رومانی دست یابند. این مقاله به همین دلیل نگارش شده است تا به سوالات افراد متقاضی پاسخ داده شود. پس با مطالعه اطلاعات مندرج در این مقاله با ما همراه باشید.

اقامت پس از تحصیل در رومانی

دانشجویانی که در رومانی مشغول ادامه تحصیل هستند، می توانند پس از فارغ التحصیلی ویزای کاری دریافت نمایند. بدین صورت که پس از یافتن کار، ویزای تحصیل در رومانی را به ویزای کار در رومانی تبدیل نمایند. جهت اداره این دراخواست می توانند با مراجعه به اداره مهاجرت خارجیان اقدام کنند. سرانجام مجاز به دریافت اقامت پس از تحصیل در رومانی می باشید.

اقامت پس از تحصیل در رومانی

دانشجویان خارجی این امکان را دارند که کار ضمن تحصیل در رومانی را داشته و از این طریق حقوق دریافت نمایند. مشروط بر این که فعالیت شغلی دانشجویان بین المللی به صورت پاره وقت است.

اقامت در رومانی از طریق ازدواج

دانشجویان رومانی پس از فارغ التحصیلی می توانند با یکی از شهروندان این کشور ازدواج کرده و اخذ اقامت نمایند. اخذ اقامت از این طریق به اقامت پس از تحصیل در رومانی از طریق ازدواج مرسوم است. در نهایت موفق به تابعیت این کشور می شوند. ویزای تحصیلی پس از ازدواج می تواند به مدت یک سال تمدید گردد. سپس وزارت رسیدگی به امور شهروندان و خارجیان بررسی های لازم را روی پرونده این متقاضیان انجام می دهد. چنانچه ثابت گردد که فرد زندگی مشترکی را با تبعه رومانیایی آغاز نموده است، اقامت سه ساله به او اعطا می گردد.

اقامت در رومانی از طریق کار

یافتن کار در رومانی پس از تحصیل یا ضمن تحصیل، می‌تواند بهترین راه اخذ اقامت کشور رومانی به شمار رود. آژانس‌ها و موسسات کاریابی در این کشور وجود دارند که فهرستی از مشاغل در این کشور را در اختیار دارند. همچنین مشاغل آگهی شده در روزنامه ها نیز می تواند گزینه مناسبی جهت جستجوی کار برای دانشجویان باشد.

دانشجویی که تصمیم به کار در رومانی را دارد، می بایست به زبان انگلیسی تسلط کافی داشته باشد. ضمنا حداقل حقوق دریافتی برای مشاغل در رومانی به مبلغ 10 یورو است. اقامت موقت برای افراد مشغول کار در این کشور در ابتدا به صورت 2 ساله صادر می گردد.

اقامت در رومانی از طریق ثبت شرکت

 سرمایه گذاری و ثبت شرکت، از دیگر روش هایی است که منجر به اقامت پس از تحصیل در رومانی خواهد شد. حوزه اقتصادی کشور رومانی در حال توسعه و پیشرفت است. بنابراین می تواند بهترین فرصت جهت سرمایه گذاری های کوچک و بزرگ در این کشور باشد. پس از این که مالیات های شرکت های ثبت توسط موسس پرداخت گردید، اقامت در این کشور حاصل می گردد. همچنین فرد فارغ التحصیل یا سرمایه گذار امکان به همراه بردن خانواده خود را نیز خواهد داشت. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می گردد.

اقامت در رومانی با خرید اوراق قرضه

فرد متقاضی اوراقی را به نام اوراق قرضه خریداری می کند. مبلغ حاصل از این خرید در اختیار دولت قرار می گیرد. این مبلغ در جهت فعالیت های عمرانی و تجاری کلان استفاده می شود. افرادی که از این طریق اقدام می نمایند، پس از 5 سال می توانند مجددا به پول خود دسترسی یابند.  بدین ترتیب دولت به آنان اقامت رومانی را صادر خواهد کرد.

اقامت در رومانی با خرید ملک

خرید ملک در رومانی یکی دیگر از راه های دریافت اقامت پس از تحصیل در رومانی است. در این نوع اقامت نیز فرد متقاضی مجاز به بردن خانواده خود و اخذ تابعیت و اقامت برای آنها می باشد.

صدور ویزای تحصیلی چه‌مدارکی نیاز دارد؟

جهت اقامت پس از تحصیل در رومانی، می بایست اخذ ویزای تحصیلی توسط دانشجو صورت گیرد. پس از آن با یافتن شغل مورد نظر ویزای تحصیلی به ویزای کاری مبدل گردد. مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای تحصیلی به شرح ذیل است که می بایست تهیه و ارائه گردد:

 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار برای کلیه دوره های تحصیلی
 • ارائه نامه پذیرش از سوی دانشگاه انتخابی که پذیرش او اثبات گردد.
 • ارائه نامه تمکن مالی که توانایی او در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیلی متقاضی را ثابت نماید.
 • ارائه ویزا (در صورت وجود)
 • ارائه کلیه مدارک هویتی مانند شناسنامه، کارت شناسایی ملی و… به صورت ترجمه شده
 • ارائه کلیه مدارک تحصیلی از متوسطه به بالا به همراه ریز نمرات به صورت ترجمه شده
 • ارائه کارت بیمه درمانی اروپا (EHIC) یا تاییدیه پوشش بیمه درمانی
 • ارائه گواهی واکسیناسیون و سلامت پزشکی

انواع اقامت در رومانی کدام است؟

در بررسی اقامت پس از تحصیل در رومانی باید بدانیم که به طور کلی دو نوع اقامت در رومانی وجود دارد. این اقامت ها به صورت موقت و دائم صادر می گردند. نوع این اقامت ها به اهداف فرد متقاضی در این کشور بستگی دارد.

اقامت دائم رومانی

اتباع خارجی در صورتی که یکی از شرایط ذیل را دارا باشند، مجاز به اقامت دائم در رومانی هستند. عبارتند از:

 • در صورتی که حداقل به مدت 3 سال به طور مداوم و مستمر در این کشور اقامت قانونی داشته باشند.
 • در صورتی که با یکی از شهروندان و اتباع رومانیایی ازدواج کرده باشند.
 • در صورتی که جهت سایر امور به مدت 6 سال در این کشور اقامت داشته باشند.

اقامت موقت رومانی

کلیه اشخاص خارجی جهت ورود به رومانی و اجازه اقامت به مدت 4 ماه یا بیشتر، می‌بایست ویزا داشته باشند. این کار قبل از سفر به رومانی و از طریق مراجعه به دفتر وزارت امور داخلی در کشور مبدا امکان پذیر خواهد بود.

مدارک لازم جهت ویزای کار رومانی کدامند؟

متقاضیان خارجی جهت کار در رومانی می بایست ویزای کاری این کشور را دریافت نمایند. صدور این ویزا مستلزم تهیه و ارائه مدارکی است که عبارتند از:

 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه یا سابقه کیفری
 • ارائه قرارداد کاری یا دعوتنامه همکاری از سوی کارفرمای رومانیایی که اشتغال به کار فرد متقاضی ثابت گردد.
 • مجوز اقامت پس از تحصیل در کشور رومانی
 • در صورتی که فرد متقاضی متعلق به یک خانواده از اتباع رومانیایی باشد.
 • دارای اقامت موقت جهت انجام فعالیت های در زمینه علمی یا توافق نامه های دو جانبه باشد.

درصورتی که سوالی درخصوص اقامت پس از تحصیل در رومانی داشته باشید موسسه سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی است. وکلا و مشاوران متخصصی در این موسسه حضور دارندکه بهترین گزینه سرمایه‌گذاری جهت اقامت را در اختیار شما خواهند گذاشت. کسب مشاوره تخصصی از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری شما عزیزان امکان پذیر خواهد بود.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *