مهاجرت سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری در رومانی

از راه های متداول برای مهاجرت به کشورهای اروپایی سرمایه گذاری است بدین ترتیب سرمایه گذاری در رومانی مورد بررسی بسیاری از افراد می باشد. همچنین شرایط سرمایه گذاری در سال 2021 در این مقاله مورد بحث می باشد. شهر بخارست پایتخت کشور رومانی و پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. این شهر امکانات رفاهی و سطح کیفی قابل قبولی دارد. از مهمترین شهرهای رومانی: براشو، تمیشوار، پلویشت، با یامارهه، کلوژ، تیر گومورش، کستا نزا می باشند. این کشور نسبت به همسایگان خود پر جمعیت و در حدود 23 میلیون جمعیت دارد. رومانیایی زبان اصلی این کشور می باشد. در این کشور اکثر مردم مسیحی می باشند. کارشناسان ما در بخش مشاوره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات کافی رادر اختیار شما قرار خواهند داد.

بررسی سرمایه گذاری در رومانی

یکی از کشوهای اتحادیه اروپا کشور رومانی می باشد. قوانین این کشور نیز شامل تمام قوانین اتحادیه اروپا کی شود. مهاجرت به رومانی راه های گوناگونی دارد سرمایه گذاری یکی از این راه ها می باشد. برای سرمایه گذاری نیز راه های زیادی وجود دارد که در ادامه گفته خواهد شد. سرمایه گذاری و اخذ اقامت رومانی، دروازه ورود به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را برای شما باز می نماید. اکنون این کشور دارای ویزای شنگن و عضو اتحادیه اروپا می باشد. بالا بودن اقتصاد و درآمد در رومانی سرمایه گذاران زیادی را به سرمایه گذاری ترغیب نموده است. با توجه به عضویت رومانی در اتحادیه اروپا در این اواخر، این کشور سیاست و اقتصاد با کیفیتی دارد.

انواع سرمایه گذاری در رومانی

از 3 طریق می توان در کشور رومانی سرمایه گذاری نمود. این 3 راه به شرح زیر می باشند:

 • سرمایه گذاری با خرید ملک در رومانی
 • سرمایه گذاری در پروژه تجاری در رومانی
 • خرید اوراق ارضه دولتی از بانک های رومانی

سرمایه گذاری از طریق خرید ملک برای مهاجرت به رومانی طرفداران زیادی دارد. در این راه فرد با سرمایه خود ملک خریداری می نماید. پس از خرید ملک فرد بدون درنگ می تواند برای اخذ اقامت رومانی اقدام نماید. دومین راه سرمایه گذاری در پروژه های تجاری می باشد. در این روش فرد با سرمایه خود در اماکن تجاری سرمایه گذاری می نماید. سومین روش سرمایه گذاری از طریق اوراق قرضه خواهد بود. در این روش فرد با سرمایه خود از بانک های رومانی اوراق قرضه خریداری می نماید. از این طریق از سود این اوراق بهره مند می گردد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به رومانی، می توانید مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

انواع سرمایه گذاری در رومانی

مزایای سرمایه گذاری در کشور رومانی

در لیست زیر مزایای سرمایه گذاری در این کشور را بررسی می نماییم:

 • با سرمایه گذاری در این کشور می توان برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمود.
 • برای سرمایه گذاران این کشور دولت رومانی امتیازات ویژه ای قائل شده است.
 • با سرمایه گذاری در شرکت های این کشور می توانید سود خوبی نمایید.

شما می توانید سرمایه خود را در شرکت های معتبر کشور رومانی سرمایه گذاری نمایید و از سود خوبی بر خوردار شوید . همچنین جهت اطلاع از شرایط اقامت رومانی می توانید مقاله لینک شده را بررسی بفرمائید.

میزان حداقل سرمایه گذاری در کشور رومانی

میزان حداقلی سرمایه گذاری در این کشور $100000 (دلار) می باشد. پس از سرمایه گذاری این مبلغ پس از 5 سال می توان برای اخذ اقامت اقدام نمود. اخذ اقامت دائم از این کشور سفر به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را تسهیل می نماید. ضمن سفر سرمایه گذاری در آن کشورها نیز امکان پذیر می باشد. با سرمایه گذاری در این کشور خانواده خود را به این کشور وارد می نمایید. پس از 5 سال قادر به اخذ کارت شهروندی و اقامت رومانی را برای خود و خانواده می باشید.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:

 • مدارک شناسایی فرد اصلی به همراه اعضاء خانواده (همسر و فرزندان کمتر از 18 سال)
 • گواهی و اسنادی مبنی استطاعت مالی در امر سرمایه گذاری
 • سوابق کاری و رزومه کاری و ارائه مدارکی مبنی بر انجام سرمایه گذاری در سایر کشورها
 • ارائه مجوز کار در رومانی
 • عکس

سرمایه گذاری مستلزم شناخت یک موسسه مهاجرتی با وکلای حرفه ای در امور بین الملل می باشد. علت این امر ریسک بالای سرمایه گذاری در این کشور می باشد. به طور کلی سرمایه گذاری راه پر ریسکی می باشد. به خصوص اگر فرد از شرایط اقتصادی و حقوقی یک کشور به طور کامل آگاهی نداشته باشد. با مراجعه به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ضمن اخذ مشاوره از همراهی وکیلان مجرب در این راه بهره مند خواهید شد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *