مهاجرت سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری در رومانی

سرمایه گذاری در رومانی

از راه های متداول برای مهاجرت به کشورهای اروپایی سرمایه گذاری را می توان نام برد. علت سرمایه گذاری در رومانی در سال 2020 مورد بررسی بسیاری از افراد می باشد. همچنین شرایط سرمایه گذاری در رومانی در سال 2020 در این مقاله مورد بحث می باشد.

 نگاهی به کشور رومانی

شهر بخارست پایتخت کشور رومانی و پر جمعیت ترین شهر این کشور می باشد. این شهر امکانات رفاهی و سطح کیفی قابل قبولی دارد.از مهمترین شهر های رومانی: براشو، تمیشوار، پلویشت، با یامارهه، کلوژ، تیر گومورش، کستا نزا می باشند. این کشور نسبت به همسایگان خود پر جمعیت و در حدود 23 میلیون جمعیت دارد. رومانیایی زبان اصلی این کشور می باشد. در این کشور اکثر مردم مسیحی می باشند.

سرمایه گذاری در رومانی

یکی از کشوهای اتحادیه اروپا کشور رومانی می باشد. قوانین این کشور نیز شامل تمام قوانین اتحادیه اروپا کی شود. مهاجرت به رومانی راه های گوناگونی دارد سرمایه گذاری در رومانی یکی از این راه ها می باشد. برای سرمایه گذاری نیز راه های زیادی وجود دارد که در ادامه گفته خواهد شد. سرمایه گذاری و اخذ اقامت رومانی، دروازه ورود به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را برای شما باز می نماید.

کشور رومانی در سال 2007 وارد اتحادیه اوپا شد و تمام قوانین اروپا را اخذ نمود. اکنون این کشور دارای ویزای شینگن و عضو اتحادیه اروپا می باشد. بالا بودن اقتصاد و درآمد در رومانی سرمایه گذاران زیادی را به سرمایه گذاری در رومانی ترغیب نموده است. با توجه به عضویت  رومانی در اتحادیه اروپا  در این اواخر، این کشور سیاست و اقتصاد با کیفیتی دارد.

انواع سرمایه گذاری در رومانی

از سه طریق می توان در کشور رومانی سرمایه گذاری نمود. این سه راه به شرح زیر می باشند:

 • سرمایه گذاری با خرید ملک در رومانی
 • سرمایه گذاری در پروژه ی تجاری در رومانی
 • خرید اوراق ارضه دولتی از بانک های رومانی

سرمایه گذاری با خرید ملک

این راه برای مهاجرت به رومانی طرفداران زیادی دارد.در این راه فرد با سرمایه خود ملک خریداری می نماید. پس از خرید ملک فرد بدون درنگ می تواند برای اخذ اقامت رومانی اقدام نماید.

سرمایه گذاری در مراکز تجاری

این راه دومین راه سرمایه گذاری می باشد. در این روش فرد با سرمایه خود در اماکن تجاری سرمایه گذاری می نماید. نمونه هایی از این سرمایه گذاری به شرح زیر می باشد:

 • تاسیس و ساخت شرکت های معتبر
 • ساخت و تاسیس مراکز تجاری برای خرید
 • ساخت و تاسیس هتل های بزرگ
 • ساخت و تاسیس فروشگاه های زنجیره ای بزرگ

سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

این راه سومین روش سرمایه گذاری می باشد. در این روش فرد با سرمایه خود از بانک های رومانی اوراق قرضه خریداری می نماید. از این طریق از سود این اوراق بهره مند می گردد.

مزایای سرمایه گذاری
 • با سرمایه گذاری در این کشور می توان برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمود.
 • برای سرمایه گذاران این کشور دولت رومانی امتیازات ویژه ای قائل شده است.
 • با سرمایه گذاری در شرکت های این کشور می توانید سود خوبی نمایید.

شما می توانید سرمایه ی خود را در شرکت های معتبر کشور رومانی سرمایه گذاری نمایید و از سود خوبی بر خوردار شوید .

میزان حداقل سرمایه گذاری

میزان حداقلی سرمایه گذاری در این کشور 100,000 دلار می باشد. پس از سرمایه گذاری این مبلغ پس از 5 سال می توان برای اخذ اقامت اقدام نمود. اخذ اقامت دائم از این کشور سفر به سایر کشورهای اتحادیه اروپا را تسهیل می نماید. ضمن سفر سرمایه گذاری در آن کشورها نیز امکان پذیر می باشد.

با سرمایه گذاری  بطور قطع خانواده خود را به این کشور وارد می نمایید. پس از 5 سال قادر به اخذ کارت شهروندی و اقامت رومانی را برای خود و خانوادتان می باشید.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت رومانی از طریق سرمایه گذاری

 • مدارک شناسایی فرد اصلی به همراه اعضای خانواده. (همسر و فرزندان کمتر از 18 سال)
 • گواهی و اسنادی مبنی استطاعت مالی در امر سرمایه گذاری
 • سوابق کاری و رزومه کاری و ارائه مدارکی مبنی بر انجام سرمایه گذاری در سایر کشورها.
 • ارائه مجوز کار در رومانی .
 • عکس .

شرایط تمدید اقامت از طریق سرمایه گذاری

 • پرداخت تمامی مالیات با سرمایه گذاری تجاری در رومانی .
 • توانایی پرداخت حقوق و بیمه سال اول کاری .
 • ایجاد اشتغال و سودآوری از زمان سرمایه گذاری تا آخرین روز.

با توجه به مطالب عنوان شده در بالا می توان برای سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمود. در صورتی که تمایل می تواند نوع سرمایه گذاری شما از طریق ثبت شرکت باشد.

برای آگاهی بیشتر به مقاله «ثبت شرکت در رومانی» مراجعه نمایید. اگر سرمایه لازم برای اقدام از این طرق را ندارید؛ می توانید از راه های دیگر اقدام نمایید. برای آگاهی از شرایط و سایر راه های مهاجرت به رومانی مقاله «اقامت رومانی» را مطالعه نمایید.

سرمایه گذاری مستلزم شناخت یک موسسه مهاجرتی با وکلای حرفه ای در امور بین الملل می باشد. علت این امر ریسک بالای سرمایه گذاری در این کشور می باشد.بطور کلی سرمایه گذاری راه پر ریسکی می باشد. به خصوص اگر فرد از شرایط اقتصادی و حقوقی یک کشور بطور کامل آگاهی نداشته باشد.

از این رو به شما توصیه می گردد؛ که برای اقدام از این طریق به موسسه مهاجرتی مراجعه نمایید. موسسه سفیران سروش سعادت انتخاب خوبی برای این اقدام می باشد. با انتخاب موسسه سفیران سروش سعادت ضمن اخذ مشاوره از همراهی وکیلان مجرب در این راه بهره مند خواهید شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *