مهاجرت تحصیلی پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال

اعزام دانشجو به پرتغال

پرتغال کشوری اروپایی است که در جنوب غربی قاره­ی اروپا واقع شده است. افراد زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می­کنند. یکی از مهمترین شرایط اعزام دانشجو به پرتغال دریافت ویزای تحصیلی این کشور می­باشد. این کشور در همسایگی اقیانوس اطلس قرار گرفته و از این رو آب و هوایی بسیار متنوع دارد. آثار طبیعی زیبا و جاذبه های تاریخی این کشور هر انسانی را علاقمند به سفر به این کشور می­نماید. پرتغال در گذشته دارای بزرگترین حکومت پادشاهی در سطح اروپا را داشته است و هم اکنون آثار تاریخی فراوانی از آن زمان در این کشور وجود دارد.

سالانه در این کشور جشنواره های موسیقی فراوانی برگزار می­شود که افراد زیادی از سایر نقاط جهان در این جشنواره ها شرکت می­نمایند. بطور کلی این کشور به موسیقی و کوهنوردی اهمیت ویژه ای می­دهند. این کشور از رشته کوههای فراوانی برخوردار است. افرادی زیادی با دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت می­کنند. زیرا این کشور دارای دانشگاههای معتبری می­باشد که در جهان در رتبه 35 قرار گرفته اند.

این کشور همچنین دارای پلی تکنیک هایی برای تحصیل دانشجویان است که آنها را به آموزش عملی و حرفه ای برای وارد شده به بازار های کار آماده می­کند. اما دانشجویان در دانشگاههای این کشور به تحصیلات آکادمیک می­پردازند. ما در این مقاله به بررسی اعزام دانشجو به پرتغال خواهیم پرداخت. از عزیزانی که علاقمند به تحصیل در این کشور هستند دعوت می­نمادیم تا این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند.

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به پرتغال

افراد از روشهای مختلفی برای مهاجرت به کشور پرتغال می­توانند اقدام نمایند. از جمله مهاجرت به پرتغال از طریق کار، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در پرتغال و همچنین مهاجرت تحصیلی به این کشور. افراد می­توانند با استفاده از راههای فوق به این کشور سفر نموده و پس از گذشت چند سال برای بدست آوردن تابعیت این کشور اقدام نمایند. این کشور برخلاف دیگر کشورهای اروپایی به افراد از طریق تولد فرزند در این کشور تابعیت اعطا نمی­نماید.

همانطور که پیشتر بیان نمودیم کشور پرتغال دارای دو نوع مرکز تحصیلات عالی می­باشد: دانشگاهها – پلی تکنیک. این مراکز ممکن است دارای رشته های تحصیلی باشند که در دیگری وجود ندارد. اما اکثر رشته ها دانشگاهی در هر دو مرکز ارائه میگردد. دانشگاههای کشور پرتغال در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو می­پذیرد که شرایط پذیرش دانشجو در هر مقطع با یکدیگر متفاوت است. ما در ادامه به معرفی دانشگاههای این کشور خواهیم پرداخت.

دانشگاه های کشور پرتغال

در کشور پرتغال دانشگاههای زیادی وجود دارد، اما 5 دانشگاه در این کشور از اعتبار جهانی برخوردار می­­باشند. یکی از معتبرترین دانشگاههای این کشور دانشگاه پورتو است که دارای رتبه 308 در بین دانشگاههای جهان می­­باشد. این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاههای پرتغال است که کیفیت آموزشی این دانشگاه بسیار مناسب است. همچنین این کشور دارای نظام آموزشی بسیار با کیفیتی است که این نظام آموزشی در رتبه 35 جهانی قرار گرفته است.

اعزام دانشجو به پرتغال

این کشور دارای دانشکده های پلی تکنیک فراوانی نیز می­باشد که در این مراکز به آموزش فنی دانشجویان برای ورود به بازار کار می­پردازند. دانشگاههای این کشور دانشجویان را بیشتر به تمرکز بر روی تحقیقات علمی تشویق می­نمایند، برخلاف دانشکده های پلی تکنیک که دانشجویان بر روی مباحث فنی و عملی تمرکز می­کنند. اگرچه بسیاری از رشته های تحصیلی در هر دو مرکز وجود دارد اما برخی از رشته ها هستند که تنها در یکی از این دو مرکز تدریس می­گردد.

در سال 2006 میلادی طرحی بنام بولونیا در سطح اروپا به اجرا درآمد تا همه دانشگاههای موجود در اتحادیه اروپا از یک ساختار مشترک آموزشی استفاده نمایند. این ساختار آموزشی در کشور پرتغال نیز به اجرا در آمد به گونه ای که همه­ی دانشگاهها در این کشور دارای سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری می­باشند.

مقطع تحصیلی کارشناسی در این کشور به مدت 3-4 سال و دوره­ی کارشناسی ارشد به مدت 2 سال و تحصیل در مقطع دکتری به مدت 3 سال طول خواهد کشید. آموزش در دانشگاههای کشور پرتغال به زبان پرتغالی ارائه می­گردد. از همین رو دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاههای این کشور را دارند بایستی به زبان ملی این کشور تسلط لازم را داشته باشند.

تحصیل دردانشگاه پورتو چگونه است؟

در سال 1911 دانشگاهی در شهر پورتو پرتغال تأسیس شد که بنام دانشگاه پورتو معروف است. این دانشگاه هم اکنون دارای 30000 دانشجو می­باشد که حدود3280 دانشجو در این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می­دهد. این دانشگاه در زمینه های تحقیق و توسعه پژوهش های بسیار مفیدی را تاکنون ارائه نموده است. این دانشگاه دارای مراکز تحقیقاتی بسیاری از جمله موسسه پاتولوژی، موسسه ایمونولوژی ملکولی و موسسه زیست شناسی و ملکولی می­باشد.

تحصیل دردانشگاه نیولیسبون چگونه است؟

دومین دانشگاه معتبر در کشور پرتغال دانشگاه نیولیسبون این کشور است که در شهر نیولیسبون واقع گردیده است. این دانشگاه رتبه 351 جهانی را به خود اختصاص داده است. هم اکنون 19000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل می­باشد. یکی از مهمترین امتیازات دانشگاه نیولیسبون برخورداری از دانشکده های فنی خاص است. این دانشکده ها دارای رشته های علوم و فناوری، مهندسی و ریاضیات، امور مالی و حسابداری و اقتصاد می­باشد.

تحصیل در دانشگاه کویمبرا چگونه است؟

اولین دانشگاهی که در کشور پرتغال تأسیس گردید دانشگاه کویمبرا است که در سال 1290 در این کشور راه اندازی شد. اگر چه رتبه ین دانشگاه در مقایسه با دو دانشگاه نامبرده شده کمی پایین تر است اما همچنان رتبه367 در جهان مربوط به این دانشگاه می­باشد. تعداد دانشجویانی که در حال حاضر در این دانشگاه تحصیل می­کنند حدود21800 دانشجو می­باشد که تعداد زیادی از این تعداد را دانشجویان بین المللی تشکیل می­دهد.

دانشجویان بین المللی که در این دانشگاه به تحصیل مشغولند بیشتر در رشته های علوم انسانی و هنر مشاهده می­گردند. دانشگاههای معتبر دیگری نیز در این کشور وجود دارد که دانشگاه لیسبون، دانشگاه مسیحی کاتولیک لیسبون را از این میان میتوان نام برد. افرادی که قصد ادامه تحصیل به دانشگاههای کشور پرتغال را دارند  با سوالات زیادی در زمینه اعزام دانشجو به پرتغال روبرو می­شوند از جمله:

آیا دانشگاههای پرتغال کمک هزینه و بورسیه تحصیلی  به دانشجویان اهدا می­کند؟

هزینه های تحصیلی در دانشگاههای پرتغال چگونه است؟

ایا دانشجویان می­توانند به انجام کار در حین تحصیل بپردازند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه اعزام دانشجو به پرتغال می­باشد. دانشجویان عزیز می­توانند جهت مشاوره با کارشناسان این مجموعه ارتباط بر قرار نمایند.

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *