مهاجرت به کشور روسیه

ازدواج با دختران روسی

ازدواج با دختران روسی

مقاله ی پیش رو در ارتباط با ازدواج با دختران روسی جهت کسب اقامت در روسیه به ارائه مطالبی پرداخته است، امیدواریم نکات گفته شده در این مقاله اطلاعات کاربردی و مفیدی را در اختیار خواندگان قرار دهد. هم چنین شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در این زمینه و کسب مشاوره ی دقیق در حوزه ی ازدواج با دختران روسی جهت کسب اقامت در این کشور از تجارب مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت بهره مند شوید.

ازدواج در روسیه

افرادی که به کشور روسیه مهاجرت می کنند می توانند با شهروندان روسی ازدواج کرده و از امتیازات آنان برخوردار شوند. کشور روسیه با درخواست اقامت و صدور مجوز کار برای این فراد موافقت می نماید و آنها می توانند شروع به کاریابی در شرکت های روسی کنند و یا حتی اقدام به  ثبت شرکت برای خود نمایند.

سن قانونی ازدواج در کشور روسیه از 18 سال می باشد و می بایست در  ZAGS (اداره ثبت شهری-محلی) ثبت گردد. بدین ترتیب افراد خارجی که اقدام به ازدواج در کشور روسیه می نمایند باید مدارک مهاجرتی لازم از قبیل ویزا را به کارمندان اداره ی ثبت ( ZAGS ) این کشور تحویل دهند تا ازدواج آن ها قانونی تلقی گردد.

ازدواج با دختران روسی

جالب است بدانید؛ ازدواج با دختران روسی در فرهنگ عامه ی مردمان این کشور ناپسند نبوده و ممنوعیت قانونی هم در پی نخواهد داشت. بسیاری از افراد خارجی پس از ازدواج با دختران روسی در این کشور زندگی کرده و از امکانات و اختیارات قانونی که کشور روسیه برای آنان فراهم کرده استفاده می نمایند. در واقع این افراد از مزیت هایی برخوردار خواهند بود که دیگر خارجیان مقیم روسیه از آن بی بهره اند. در نتیجه ازدواج با دختران روسی از جمله راهکارهای سودمند برای اقامتی طولانی در این کشور به شمار می آید.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در روسیه

اقامتی که بواسطه ی ازدواج کسب می شود از نوع موقت یا   Temporary Residence می باشد؛ که در ادامه ی مطالب به آن می پردازیم. در کشور روسیه؛ تعیین سهمیه بندی سالانه برای صدور تعداد مجوز های اقامت موقت؛ توسط فدراسیون صورت می گیرد.

اما با وجود سهمیه های سالانه و از قبل تعیین شده؛ مزیتی در اختیار افرادی که به ازدواج با دختران روسی در آمده اند قرار می گیرد. این افراد می توانند خارج از سهمیه بندی درخواست اخذ اقامت موقت را نمایند؛ حتی در زمانیکه لیست سهمیه بندی سالانه تکمیل شده باشد.

شرایط درخواست اقامت روسی  از طریق ازدواج

ارائه گواهی ازدواج و ویزای همسر؛ به منظور استفاده ی هر چه بیشتر از مزیت های ازدواج با دختران روسی، لازم می باشد. اگر زوجی در کشوری غیر از روسیه ازدواج کرده باشند؛ می بایست گواهی معتبر ازدواج صادر شده از آن کشور را به زبان روسی ترجمه کرده و همراه با مدارک مورد نیاز دیگر تحویل دهند.

پاکت درخواست

پیشنهاد ما به افرادی که متقاضی دریافت مجوز های لازم جهت ازدواج با دختران روسی هستند؛ رجوع به ادارات محلی در منطقه مورد نظر و دریافت لیست مدارک مورد نیاز از آنها می باشد. در ذیل؛ مدارک و اسنادی که مشترکا و عمدتا محتوی پاکت درخواست را تشکیل می دهند ؛ ارائه خواهد شد :

 • اصل پاسپورت
 • عکس های متعدد متناسب با پاسپورت
 • ترجمه های تایید شده از پاسپورت فرد متقاضی
 •  فرم های تکمیل شده به زبان روسی
 • گواهی ازدواج
 •  اسناد و مدارک از وضعیت قانونی و مالی آپارتمان یا خانه ای که فرد متقاضی ثبت خواهد کرد
 • نتایج تست پزشکی درمورد طیفی از بیماری ها   و امراض تصریح شده در قانون (  که توسط کیلینیک دولتی روسی صادر می شود)

فرایند رسیدگی به درخواست اقامت

ادارات محلی مربوط به امور مهاجرتی وزارت داخله ی روسیه در مناطق گسترده و مختلفی اقدام به ارائه خدمات می نمایند. هم چنین فرد می تواند امور مربوط به اقامت خود را از طریق اداره ای موسوم به اداره ی کنسولی یا ماموریت دیپلماتیک روسیه  در کشور خود انجام و پیگیری نماید.

ادارات ذیربط باتوجه به مدارک ارائه شده توسط شخص متقاضی از مراکزی دیگر هم چون؛ موسسات روسی و سازمان های دولتی شامل :دفتر ثبت ازدواج،  FSB ، ادارات مالیاتی،موسسات تامین اجتماعی، ادارات بهداشت، وزارت داخله و سایر نهاد ها ؛ استعلام می نمایند. سپس برای جمع آوری اطلاعات مدت زمان دو ماه فرصت می گذارند؛ تا اگر اطلاعات بدست آمده مانع از صدور مجوز اقامت موقت برای فرد مذکور شدند؛ اقدامات لازم را انجام دهند.

اقامت موقتی روسیه

افرادی که خواهان اقامت موقت در کشور روسیه می باشند در صورت ازدواج یا عدم ازدواج؛ می توانند مشمول سهمیه های کاری شوند. بدین منظور باید  مجوز کاری  Permit Work را جهت کار در روسیه بدست آورند. لازم به ذکر است که مدت زمان اعتبار این اقامت 3 سال می باشد.

اقامت دایمی روسیه

 • ورود و خروج افراد دارنده ی اقامت دائمی در کشور روسیه آزادانه انجام می گیرد.
 • در حالیکه سایر افرادی که دارنده ی اقامت موقت در کشور روسیه هستند به منظور ورود و خروج در این کشور نیازمند ویزای ورود و خروج هستند.
 • دیگر مزیتی که کشور روسیه برای افراد دارنده اقامت دائم هستند قائل می شود، انجام کار بدون مجوز می باشد.
 • هم چنین مدت زمان اعتبار این نوع اقامت 5 سال است.

نحوه تبدیل اقامت موقتی به دایمی و اخذ تابعیت روسی

دارندگان اقامت موقت می توانند پس از یکسال اقدام به اخذ اقامت دائم  Permanent Residence  نمایند. هزینه ی انجام این کار معادل 3500 روبل روسی است. هم چنین حفظ اقامت دائمی به مدت 5 سال برای افراد خارجی که می خواهند با دختران روسی ازدواج نمایند قبل از گرفتن تابعیت روسی ؛ لازم است.

افرادی که دارای اقامت موقت بوده و با دختران روسی ازدواج کرده اند نیز می توانند درخواست تابعیت روسی دهند. در واقع می توان اینگونه بیان کرد که داشتن تابعیت روسی یکی از راه حل های اقامت دائمی در روسیه می باشد.

مزایای اقامت روسی

 1.  برخورداری از خدمات دولتی و عمومی
 2.  کاریابی راحت و دستمزد متناسب
 3.  هزینه زندگی   پایین تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی
 4.  توانایی خرید آسان مسکن و خودرو در روسیه
 5.  سبک زندگی آرامتر و با تنش روحی کمتر

نتیجه گیری :

باتوجه به وجود روش های متعدد برای کسب اقامت در کشور روسیه؛ لازم است هر فرد برای داشتن بهترین انتخاب خود،آنها را به دقت بررسی نماید. فرد می بایست برای انجام هر چه بهتر امور مربوط به اقامت خویش اولویت بندی نموده و با دقت و برنامه ریزی مراحل انجام کار را پشت سر بگذارد.

برای هرچه بهتر و دقیق تر انجام شدن کارهایمان بهتر است از مشاوران خبره در همان زمینه کمک گرفته تا نتایج دل خواهمان را بدست آوریم. از این رو برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از تجربه و مشاوره ی  برترین کارآزمودگان این حوزه ؛ می توانید با وکلا و کارشناسان حرفه ای ما در «موسسه ی سفیران سروش سعادت» ارتباط برقرار نمایید.

12 دیدگاه برای “ازدواج با دختران روسی

 1. علی گفت:

  سلام چطور با دختران روسی باید اشنا شیم

  1. صادقی گفت:

   با سلام در این خصوص موسسه ما خدماتی ندارد. ولی در باب ویزای تحصیلی می تونیم شما را راهنمای کنیم.

 2. سحر گفت:

  سلام
  درسته که میگن با خرید ملک در روسیه می توانیم برای همه خانواده اقامت دریافت کنیم؟

  از سایت خوبتون تشکر میکنم

 3. Nahid گفت:

  امکان اخذ ویزا برای برگزاری مراسم در روسیه وجود دارد؟
  مدت ویزا چقدر می باشد؟ قابل تمدید می باشد؟
  تشکر فراوان.

 4. امیر عباس گفت:

  ادر مورد مطلب خوب و جذابتون در رابطه با موضوع ازدواج با دختران روسی تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد اخذ تابعیت روسیه از طریق تولد فرزند هم مطلب بذارید.

 5. sohrab گفت:

  بچه ای که متولد شده تو این کشور بهش پاسپورت روسی می دن؟ اگر هنوز ما اقامت نگرفته باشیم ؟

 6. قراری گفت:

  مقاله رسا و جالبی بود. ممنونم

 7. leilakk گفت:

  روسیه هم چه قانونایی داره هاااا

 8. حسین گفت:

  تبدیل به اقامت دائم میشه

 9. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 10. احسان شفیعی گفت:

  ازدواج با دختر روسی باعث میشه اقامت روسیه رو دریافت کنیم یا خیر؟

 11. قاسمی گفت:

  به به ؛ به به
  (با لحن مرد هزار چهره)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *