مهاجرت به کشور اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

راه  اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج دیگر به سان گذشته به سادگی تبدیل به موفقت نمیشود و این مقاله در این باره  می باشد. یکی از مزایای که شهروندان اروپایی دارند این است که بدون مجوز می توانند به کشور های اروپایی سفر کنند.

و شخص این امکان را دارد که با یک کشور دیگر اروپایی ازدواج کند و رفت و آمد به اون کشور را از طریق همسر خود داشته باشد که به این نوع اقامت، اقامت اسپانیا از طریق ازدواج می گویند.

لازم به ذکر است که که این پروسه زمان می خواهد و به سرعت صورت نمی گیرد. یعنی این که شخصی که با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کند می توانند اقامت این کشور را داشته باشد و حدودا این پروسه 3 ماه وقت لازم دارد. به صورت کلی شخصی که با یک شهروند اسپانیایی ازدواج می کند بعد از 3 ماه امکان ورود به این کشور را دارد و باید برای اقامت اسپانیا و دریافت کارت اقدامات لازم را انجام دهد.

مراحل قانونی اقدام ازدواج و دریافت اقامت اسپانیا :

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج به راحتی گذشته و اسانی روال قدیم نمی باشد و برای رسیدن به این موفقیت باید مراحل قانونی صورت بگیرد.

که برای دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج دو مرحله باید طی شود :

مرحله اول دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج :

در این مرحله باید ازدواج خود را در کشور اسپانیا به ثبت برسانید. برای ثبت ازدواج این امکان را ندارید که به سفارت خانه کشور اسپانیا بروید باید درخواست خود را به شهرستان مورد نظر بدهید. برای این کار باید درخواست بدید به علاوه گواهی همسر، گواهی آپوستیل تولد و به همراه کوپی پاسپورت لازم است.  پس از آن باید ملده شوید که به امور شهروندی معروف است و وضعیت خود و همسرتان در شهرداری  آن شهر را به ثبت برسانید. مدارک لازم برای مراجعه به دفتر اتباع خارجی :

مدارک:

1.اصل کارت شناسایی همسر داشته باشید

2.اصل پاسپورت شما و همسرتان داشته باشید

3.قرارداد کاری اگر وجود دارد

4.فرم تکمیل شده EX16

5.دو عدد کوپی سند ازدواج از کشور اسپانیا

6.یک عدد کوپی از ثبت نام شما در شهرداری

7.سه عکس رنگی پاسپورت

اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

در این مرحله باید حتما از طرف دفتر پلیس شهر یک نامه اخذ کنید که در زمان مشخص باید حتما به دفتر مراجعه کند. ارسال این نامه تا چند ماه طول می کشد.

مرحله دوم برای اقدام به کسب اقامت اسپانیا :

هنگامی که مرحله اول طی شد باید به دفر پلیس مراجعه کنید و نامه دفتر اتباع خارحی و سه عکس پاسپورتی و ثبت وضعیت خو را به شهرداری بدهند. بعد به شما یک فرم می دهند که بر اساس این فرم شما باید به بانک بروید و باید تقریبا 10 یورو به حساب پلیس واریز بفرمایید.

و حدود یک ماه بعد یک نامه دیگر که کارت اقامت در اسپانیا درونش نامه می باشد را به شخص تحویل می دهند. لازم به ذکر است که به مدت پنج سال کارت اقامت اسپانیا اعتبار دارد.

نکته ی بسیار مهم و حیاتی اینکه فردی که اقامت کشور اسپانیا از طریق ویزای ازدواج کسب میکند بعد از یک سال اقامت این امکان میباشد که شما برای  اخذ ودریافت تابعیت اقدام کنید. این این درخواست باید از طریق اداره ثبت احوال باید محل سکونت خود را به وزارت دادگستری بدهند.

مدارک لازم برای ثبت درخواست تابعیت اسپانیا :

1.گواهی تولد

2.گواهی سوئپیشنیه از مقامات کشور محل تولدتان صادر می گردد.

3.گواهی سوءپیشینه از مقامات کشور اسپانیا صادر می گردد.

4.گواهی اقامت از شهرداری محل اقامت صادر می گردد.

5.گواهی اقامت شما در اسپانیا به صورت قانونی

6.گواهی ازدواج صادر شده از طرق ثبت احوال کشور اسپانیا

7.گواهی تولد همسر اسپانیانی

نکته ی مهم و طول دوره:

نکته ی بسیار مهم در مورد اخذ اقامت از طریق ویزاهای ازدواج برای همه ی کشورها اینکه:در گذشته با ازدواج های سوری و غیر واقعی میشد اخذ ویزا کرد اما قوانین در حال حاضر به نحوی چیده شده اند که فرد به سادگی نمیتواند سفارت را برای صدور روادید مجاب کند و اصطلاحا یک ازدواج باید واقعی باشد تا این موفقیت رقم بخورد.

لازم به ذکر است مدت زمان این پروسه سه تا پنج ماه است و نتیجه درخواست برای شما فرستاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با کاشناسان ارشد  ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. کارشناسان ارشد ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می کنند.

Related Posts

8 دیدگاه برای “اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

 1. hiva گفت:

  ممنونم ازت ، ایا امکان عزیمت دانشجوی متاهل به همراه همسرش در این کشور وجود دارد؟

 2. خسروی گفت:

  ممنون از مقاله‌ی خوبتون

 3. اکبر گفت:

  ایا شما کیس ازدواج هم دارید؟

 4. بیژن مرتضوی گفت:

  دخترهای اسپانیایی چطورند؟
  بساز هستند؟

 5. علی قاسمی گفت:

  چه مدارکی برای ازدواج مورد نیاز است؟

 6. ترنم گفت:

  تشکر از اطلاعات خوبتون شما عالی هستید

 7. کارن گفت:

  میشه یه کیس ازدواج معرفی کنید

 8. لیدا بهرامی گفت:

  با سلام و تشکر بابت اطلاعات خوبتون در این مقاله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *