مهاجرت به کشور صربستان

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان

شرایط اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان

صربستان کشوری واقع در جنوب شرقی اروپاست که در همسایگی کشورهایی همچون رومانی- کرواسی- بلغارستان- مجارستان و بوسنی هرزگوین قرار دارد. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان از جمله راههایی است که افراد می­توانند برای دریافت اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور اقدام بنمایند. صربستان کشوری چند ملیتی است که افراد با ملیت های گوناگون در کنار یکدیگر مشغول به زندگی هستند. جمعیت کشور صربستان تقریباً برابر با 6 میلیون نفر است که اکثریت این جمعیت را صربی ها- مجارها- بوسنیایی ها و یوگوسلای ها تشکیل می­دهد. همانطور که بیان نمودیم این کشور از ملیت های مختلفی تشکیل شده است و هرکدام به زبان های مختلفی صحبت می­کنند. اما زبان رسمی این کشور صربی می­باشد.

افرادی که علاقمند مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان هستند می­توانند جهت آگاهی بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های مفید آنان بهره­­مند گردند. افراد راههای مختلفی را برای مهاجرت به صربستان انتخاب می­نمایند. مهاجرت از طریق تحصیل- مهاجرت از طریق ثبت شرکت- مهاجرت از طریق کار و … از جمله راههای مهاجرتی به این کشور می­باشد. نرخ بیکاری در این کشور تقریباً بالاست، اما دولت صربستان از افرادی که تحصیلاتشان را در این کشور به پایان رسانیده اند، حمایت نموده و آنها می­توانند براحتی در این کشور شغل مورد نظر خود را یافته و به انجام کار در این کشور بپردارند.

ثبت شرکت در صربستان

همانطور که پیشتر بیان نمودیم اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان از جمله راههایی است که افراد می­توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور برگزینند. سرمایه گذران زیادی از طریق ثبت شرکت در صربستان تصمیم به سرمایه گذاری می­نمایند. افرادی که قصد سرمایه گذاری در صربستان از طریق ثبت شرکت را دارند، می­باید ابتدا از طریق اخذ ویزای نوع C کشور صربستان به این کشور سفر نمایند. سرمایه گذران از این طریق ابتدا اقامت موقت صربستان را اخذ و در صورتیکه فرد در فعالیت های تجاری خود موفق عمل نمایند، می­تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام نماید.

مدارک لازم جهت اخذ اقامت موقت صربستان از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان را دارند می­باید تمامی مدارک زیر را به اداره مربوطه جهت دریافت اقامت موقت ارائه نمایند:

 • اخذ ویزای نوع C
 • ارائه تمامی مدارک و ترجمه آنها به زبان انگلیسی و صربی
 • ارائه قبوض شهری مبنی بر آدرس دقیق سرمایه گذار
 • ارائه برنامه کسب و کار سرمایه گذار
 • اخذ اقامت موقت صربستان بمدت 5 روز کاری طول خواهد کشید.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت در صربستان

سرمایه گذران قبل از اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان می­باید با ارائه مدارک زیر شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانند:

 1. نام شرکت
 2. تأیید شرکت
 3. ثبت در آژانس تجاری صربستان
 4. ارائه نمودن آدرس و محل سکونت شخصی سرمایه گذار
 5. ثبت نام نمودن جهت اخذ اقامت موقت صربستان و دریافت کارت سفید این کشور
 6. کسب مجوز اقامت
 7. پروانه کار
 8. گواهی مالیات اقامت و تأییدات بهمراه ترجمه آنها

انواع اقامت در صربستان

تمامی اتباع خارجی که قصد اقامت در صربستان را دارند، می­باید دارای یکی از انواع اقامت این کشور که عبارتند از اقامت 90 روزه- اقامت موقت- اقامت دائم می­باشد را اخذ نمایند. سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت در صربستان را دارند ملزم به دریافت یکی از اقامت های فوق می­باشند. سرمایه گذاران با ارائه مدارک شرکت خود می­توانند اقامت صربستان را اخذ نمایند. ناگفته نماند سرمایه گذران می­باید شرکت خود را در یکی از دفاتر رسمی در صربستان به ثبت برسانند.

اقامت 90 روزه در صربستان

اتباع اکثر کشورها می­توانند بدون اخذ ویزای کشور صربستان به این کشور سفر نموده و بمدت 90 روز در این کشور اقامت گزینند. برای اقامت 90 روزه در این کشور هیچگونه مجوز خاصی نیاز نیست و تنها افراد پس از ورود به این کشور می­باید به اولین ایستگاه پلیس در صربستان مراجعه نموده و حضور خود را در این کشور اعلام نمایند. این دسته از افراد پس از اسکان خود در صربستان می­باید بصورت اینترنتی و یا مراجعه دوباره به اداره پلیس آدرس دقیق محل سکونت خود را به این اداره اعلام بنمایند. در برخی موارد کارکنان هتل ها پلیس این کشور را از حضور اتباع خارجی مطلع می­سازند. بطور کلی این افراد می­باید 24 ساعت پس از رسیدن به صربستان پلیس مهاجرت این کشور را از حضور خود باخبر سازند.

اقامت موقت در صربستان

افرادی که قصد اقامت بیش از 90 روز در صربستان را دارند، می­باید نسبت به دریافت ویزای کشور صربستان اقدام نمایند. افراد برای اخذ ویزای کشور صربستان می­­باید بیان نمایند که هدفشان نسبت به اخذ ویزا چیست؟ زیرا دولت صربستان با درخواست اخذ ویزای افرادی که بدون هیچ دلیلی قصد سفر به این کشور را دارند موافقت نخواهد نمود. اکثر افراد بدلایلی همچون تحصیل- کار- تشکیل خانواده و یا سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت می­نمایند. با توجه به شرایط خرید ملک در صربستان، اکثر افراد از این طریق سعی در سرمایه گذاری در این کشور می­نمایند. این افراد می­باید مدارک زیر را برای اخذ اقامت موقت صربستان ارائه نمایند:

 • ارائه گذرنامه معتبر
 • ارائه یک دعوتنامه خصوصی توسط مقامات این کشور
 • در صورت انجام کار در صربستان فرد می­باید دارای دعوتنامه کاری باشد.
 • یک قطعه عکس 3*4
 • بلیط بازگشت یا برنامه سفر
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی فرد را در مدت حضور وی در صربستان اثبات نماید.
 • بیمه سلامت
 • پرداخت هزینه ویزا

امکان تمدید اقامت موقت صربستان برای افراد وجود دارد. بدین گونه که 30 روز قبل از اتمام اعتبار اقامت نسبت به تمدید آن اقدام نمایند. علاقمندان به اخذ اقامت موقت و دائم کشور صربستان می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از مشاوره ها و راهنمایی های مفید آنان بهره­مند گردند.

اقامت دائم صربستان

افراد از راههای مختلفی می­توانند اقامت دائم صربستان را اخذ نمایند. اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در صربستان از جمله این راهها می­باشد. سرمایه گذاری در اتریش نیز از جمله راههایی است که منجر به اخذ اقامت فرد در این کشور می­گردد. ما در این بخش دیگر راههای دریافت اقامت دائم صربستان را بیان می­نمائیم. دولت صربستان به تمامی افرادی که دارای شرایط زیر می­باشند اقامت دائم این کشور را اعطا خواهد نمود:

 • اتباع خارجی که به مدت بیش از 5 سال در کشور صربستان حضور مستمر و مداوم داشته اند.
 • اتباع خارجی که بمدت 3 سال با یکی از شهروندان صربستانی و یا فردی که دارای اقامت دائم صربستان است، ازدواج نموده باشد.
 • افراد نابالغی که یکی از والدین وی از شهروندان صربستان ویا دارای اقامت دائم صربستان باشد.
 • افرادی که دارای ریشه صربستانی هستند.
 • افرادی که دارای اقامت موقت صربستان هستند و دولت صربستان خود علاقمند به اعطای اقامت دائم به آنها باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *