مهاجرت کاری صربستان

10 شغل پر درآمد در صربستان

10 شغل پر درآمد در صربستان

آشنایی با 10 شغل پر درآمد در صربستان مزایای بی شماری برای مهاجران بین المللی که قصد دارند برای کار به این کشور مهاجرت کنند، دارد. در لیست 10 شغل پر درآمد در صربستان مشاغلی قرار گرفته اند که متقاضیان می توانند با کسب دانش و ارتقای مهارت های خود در یکی از این مشاغل، به راحتی از طریق ویزای کاری وارد خاک صربستان شوند و با کسب درآمد مناسب، مقیم این کشور شوند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار قصد دارند به مشاغلی که به عنوان 10 شغل پر درآمد در صربستان شناخته می شوند اشاره کنند و اطلاعات بسیار مفیدی درباره شرایط کار و کاریابی در کشور صربستان به شما عزیزان ارائه دهند.

Programming در صدر لیست 10 شغل پر درآمد در صربستان

اقتصاد صربستان مبتنی بر صنایع معدنی، شیمیایی، دارویی و متالورژی (وابسته به فن استخراج و ذوب فلزات) است. با این وجود، در دهه گذشته، تقاضا برای برنامه نویس ها در بخش های مختلف به طور چشمگیری افزایش یافته است و برنامه نویسی در صدر لیست 10 شغل پر درآمد در صربستان قرار گرفته است. برنامه نویس ها در هر جایی مشغول به کار می شوند. از شرکت ها و کارخانه های کوچک گرفته تا سازمان ها و کمپانی های بزرگ، برنامه نویس ها می توانند از فرصت های شغلی بی شماری بهره مند شوند. یک برنامه نویس حرفه ای می توانند با داشتن مهارت های برنامه نویسی در زبان JAVA و PHP به راحتی شغل مورد نظر خود را پیدا کند. یک مزیت بزرگ برای نامزدهای کشورهای CIS عدم وجود مراکز آموزش جدی در زمینه فناوری اطلاعات برخلاف روسیه یا اوکراین است.

داشتن مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی) موجب افزایش حقوق و درآمد افراد در صربستان می شود. به عنوان مثال، متوسط ​​حقوق در صربستان 400€ (یورو) است، اما افرادی که با داشتن مدرک تحصیلی معتبر در زمینه فناوری های اطلاعات فناوری اطلاعات می توانند 4.5 برابر بیشتر از این یعنی 1800€ (یورو) در ماه درآمد داشته باشند. شایان ذکر است که اگر یک برنامه نویس در مسکو درآمد متوسطی داشته باشد، می تواند با توجه به قیمت های صربستان، شرایط زندگی بسیار خوبی در صربستان داشته باشد. کمبود متخصصان در صربستان به حدی حاد است که دولت مجبور شده است تعدادی مشوق برای بخش فناوری اطلاعات مانند افزایش 5 برابری ظرفیت در دانشگاه ها برای آموزش برنامه نویسان ایجاد کند.

الزامات و وظایف برنامه نویسان در صربستان

الزامات و وظایف اصلی برنامه نویسان در صربستان عبارتند از:

الزامات وظایف
مدرک علوم کامپیوتر یا برنامه نویسی کامپیوتر کدگذاری و اشکال زدایی
مهارت های IT تخصصی طراحی و آزمایش ساختارهای رایانه ای
استعداد قوی ریاضیات عیب یابی خطاهای سیستم
دانش پیشرفته در مورد سیستم عامل ها نوشتن دستورالعمل های رایانه ای
تجربه جاوا،C ++ ،SQL ،C #  و HTML. مدیریت سیستم های پایگاه داده
مهارت های تحلیلی و حل مسئله حفظ سیستم عامل
توانایی یادگیری فن آوری جدید ارائه پشتیبانی فنی
مهارت های ارتباطی عالی اجرای سیستم های ساخت

سایر مشاغل در لیست 10 شغل پر درآمد در صربستان

سایر مشاغل در لیست 10 شغل پر درآمد در صربستان

علاوه بر حرفه برنامه نویسی، بخش عمده فرصت های شغلی در بازار کار صربستان در حرفه های صنعت معدن، متالورژی و داروسازی یافته می شود. به خصوص متخصصان با تحصیلات تخصصی و تجربه کار بالا می توانند از فرصت های شغلی زیادی بهره مند شوند.

سایر مشاغلی که در لیست 10 شغل پر درآمد در صربستان قرار می گیرند عبارتند از:

 • مهندسی
 • امور مالی
 • تدریس زبان خارجی
 • متخصص بیهوشی1
 • متخصص قلب و عروق
 • داروسازی
 • حسابداری
 • چشم پزشکی
 • زنان و زایمان

از نظر جغرافیا، در وهله اول، ارزش دارد مناطق مرکزی صربستان را برای کار در نظر بگیرید. در این مناطق می توانید از فرصت های شغلی زیادی بهره مند شوید. مناطق دورافتاده در صربستان عمدتاً متمرکز بر کشاورزی و میزان حقوق در این بخش ها کم است. در جدول زیر بر اساس رتبه بندی به بهترین شهرهای صربستان برای کار و کاریابی اشاره شده است. این شهرها عبارتند از:

رتبه نام شهر
1 Belgrade
2 Novi Sad
3 Nish
4 Subotica
5 Valevo
6 Kraljevo

به یاد داشته باشید که هزینه زندگی در صربستان در شهرهای ذکر شده بخصوص پایتخت این کشور از سایر شهرها بیشتر می باشد و افرادی که قصد دارند در صربستان زندگی کنند حتما باید ثابت کنند که دارای درآمد کافی و شغل مناسب می باشد. علاوه بر این، مهاجران برای کسب اقامت صربستان باید ثابت کنند که دارای محل مناسب برای اقامت می باشند.

شرایط کار و 10 شغل پردرآمد در صربستان

به طور کلی، بر اساس شرایط کار در صربستان و بازار کار صربستان، برای افرادی که دارای تخصص و تحصیلات بالا در زمینه مهندسی، پزشکی و امور مالی هستند، شانس زیادی برای کاریابی وجود دارد. در صربستان، افرادی که دارای مدرک دیپلم معتبر در زمینه های مورد تقاضا از کشورهای روسیه، اوکراین و بلاروس هستند، می توانند با توافق نامه دولت، بدون اثبات توانایی های خود مشغول به کار در صربستان شوند. شایان ذکر است که در سال 2015، به دستور وزارت آموزش صربستان، مرکز ENIC و  NARIC افتتاح شد. متقاضیانی که قصد دارند در صربستان کار کنند می توانند به مدت 3 ماه در دوره های آموزشی شرکت کنند و اطلاعات و مهارت های خود را در زمینه مورد علاقه خود ارتقا دهند. برای کاریابی در کشور صربستان، متقاضیان می توانند به وب سایت های معتبر کاریابی یا موسسات کاریابی شناخته شده در این کشور مراجعه کنند.

اکثر متقاضیان و مهاجران خارجی برای کاریابی در کشور صربستان به وب سایت های معتبر کاریابی در این کشور مراجعه می کنند. برخی از این وب سایت ها عبارتند از:

 • GOV.RS (وب سایت ملی خدمات استخدام صربستان)
 • RS
 • HH.RU
 • COM/IN/SERBIA
 • RS

با وجود این واقعیت که پس از فروپاشی یوگسلاوی، اقتصاد صربستان هنوز هم مشکلات قابل توجهی را تجربه می کند و سطح بیکاری در این کشور بالا است و به 14.7% می رسد، اما حرفه هایی وجود دارد که به طور مداوم تقاضای زیادی وجود دارد. این موضوع موجب افزایش متقاضیانی شده است که قصد دارند اقدام به اخذ اقامت صربستان از طریق کار کنند. هموطنان عزیز اگر قصد دارید علاوه بر 10 شغل پر درآمد در صربستان از پر درآمدترین مشاغل در بهترین کشورهای اروپایی و همچنین سایر کشورهای دنیا مطلع شوید، می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.