مهاجرت به کشور سنگاپور

کشور سنگاپور

کشور سنگاپور

شرایط سرمایه گذاری و اقتصادی ایده آل بر کشور سنگاپور حاکم است، به طوری که از هر روشی که قصد مهاجرت به این کشور را داشته باشید، موفق خواهید شد. اطلاعات بسیار جالبی در دست موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است که برای مهاجرت به سنگاپور، بد نیست از آنها مطلع شوید. چراکه به صورت صد درصدی تاثیر بسزایی در مهاجرت متقاضیان عزیز و گرامی خواهد داشت. این کشور دارای روند صادراتی بسیار قوی می باشد به طوری که رشد آن در سال 2022 میلادی، بالغ بر 11% پیش بینی شده است. این کشور متشکل از چندین جزیره بوده و در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است. از نظر زمانی، 4:30 ساعت اختلاف بین تهران و سنگاپور وجود دارد.

زبان و مذهب مردمان کشور سنگاپور

4 زبان رسمی مالایی، چینی، تامیل و انگلیسی در سنگاپور وجود دارد که به رسمیت شناخته شده اند. علاوه بر این زبان ها، تقریبا 20 زبان دیگر نیز در این کشور رایج است که زبان تکلم برخی دیگر از ساکنین سنگاپور محسوب می شود که گواه این می باشد که تنوع فرهنگی و زبانی در سنگاپور بسیار گسترده و وسیع است. علاوه بر چند زبانی بودن سنگاپور، لقب چند مذهبی بودن نیز به این کشور داده شده است. به طور که مردمان آن از ادیان مختلفی مانند بودایی و تائو، مسیحیت، اسلام و هندو نیز پیروی می کنند. برخی دیگر نیز هیچ دین و مذهبی ندارند.

امکانات رفاهی و اقتصادی شهروندان سنگاپور

یکی از کشورهایی که پایین ترین نرخ بیکاری را دارا است، کشور سنگاپور می باشد. به طوری که نرخ آن در بازه زمانی 2005 الی 2014 از 4% تجاوز نکرد. حتی در سال 2015 نیز با کاهش چشمگیری روبرو بوده و به 1.8% نیز رسید. دولت سنگاپور در برنامه ریزی های اقتصادی خود نیازهای خانواده های فقیر را نیز تامین نموده و ماهیانه ضمن تامین هزینه های تحصیلی و بهداشت درمان آنها، با پرداخت 400$ الی 1000$ (دلار) به این خانوارها، فقر را نیز در این کشور ریشه کن کرده است. دولت سنگاپور شرایط اقتصادی خوبی برای شهروندان خود فراهم نموده است. برای مثال مبلغی را ماهیانه به مردمانش می پردازند تا ورزش کنند. مبلغ 166000$ (دلار) به مناسبت تولد فرزند به خانواده فرزند تولد یافته پرداخت می نماید. از دیگر امکانات رفاهی که برای شهروندان این کشور وجود دارد شامل موارد زیر می باشد:

 • اعطای لپ تاپ های ارزان قیمت به دانش آموزان و دانشجویان تنگدست و بی بضاعت
 • کمک های مالی و اقتصادی به معلولین
 • نظام بهداشت و درمان یارانه ای
 • تخفیف قائل شدن در هزینه های مربوط به ترابری و حمل و نقل عمومی

شرایط هزینه زندگی در سنگاپور به طور کامل در مقاله لینک شده شرح داده شده است.

اشتغال به کار در کشور سنگاپور

اکثریت افرادی که در کشور سنگاپور مشغول به کار هستند،‌ جزو اقشار کارگر هستند که بخش بزرگی از نیروی انسانی این کشور را تشکیل می دهند. حوزه صنعت و تجارت در سنگاپور حرف اول را در سطج جهانی می‌زند.

به گونه‌ ای که مقام‌ها و رتبه‌ های زیر را به خود اختصاص داده است:

 • سومین مرکز اقتصادی جهان
 • سومین مرکز بازار تبادل ارز خارجی
 • بزرگترین تولید کننده تاسیسات نفتی
 • سومین مرکز پالایش و تجارت نفت
 • بهترین مرک لجستیک جهان
 • بزرگترین مراکز تعمیر کشتی

از این رتبه ها می توان یافت که خدمات مالی، پالایش نفت و تولید صنعتی از بخش ‌های مهم و اصلی اقتصادی این کشور محسوب می شود. در بخش صادرات این کشور محصولات و زمینه هایی مانند مدارهای مجتمع، محصولات زیست پزشکی، رایانه و فرآورده‌ های نفتی جای دارند. برای مثال اتفاق خوشایندی در سال 2006 میلادی در کشور سنگاپور رخ داد و آن اینکه به میزان 10% قرص سیلیسیم جهان در این کشور تولید گردید. کاربرد این قرص در ساخت و تولید تراشه ‌های الکترونیکی و سایر ابزارهای پرکاربرد می باشد. با این تفاسیر می‌ توان نتیجه گرفت وضعیت کار در سنگاپور بسیار ایده آل بوده و مهاجرت به سنگاپور از طریق کار می‌ تواند گزینه مناسبی برای مهاجران به شمار رود.

مناظر گردشگری کشور سنگاپور

مناظر گردشگری کشور سنگاپور

کشور سنگاپور دارای مناظر دیدنی و جذابی برای گردشگران است که آگاهی از جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور خالی از لطف نیست. در اینجا به معرفی برخی از آنها می پردازیم:

آیتم شرح
باغ Gardens by the Bay مجموعه ای وسیع و گسترده از باغ های گوناگون و دیدنی
دارای بزرگترین گلخانه شیشه ای جهان
پارک موضوعی Universal Studios Singapore وسیع ترین مکان تفریحی و گردشگری کشور سنگاپور
جزیره تفریحی Sentosa
باغ وحش Night Safari Singapore لقب نخستین باغ وحش جهان
فعالیت شبانه روزی در خصوص خدمات رسانی به گردشگران
باغ پرندگان Jurong Bird Park بزرگترین باغ پرندگان در قاره آسیا
چرخ و فلکی مرتفع و بزرگ
Singapore Flyer رتبه دومین وسیله بازی مرتفع در جهان

شرایط تحصیلی سنگاپور

کشور سنگاپور از نظام آموزشی منظم و عالی رتبه ای بهره می برد. به طوری که دانشگاه های این کشور بسیار معتبر و برگزیده هستند و انواع رشته های تحصیلی را در سطوح بالا ارائه می دهند. برخی دانشگاه های معتبر و معروف این کشور عبارتند از:

 • دانشگاه ملی سنگاپور National University of Singapore
 • دانشگاه فنی نانیانگ NTU) Nanyang Technological University)
 • دانشگاه مدیریت سنگاپور Singapore Management University
 • (Singapore University of Technology and Design (SUTD

بورسیه های تحصیلی بسیار عالی از سوی دولت سنگاپور و دانشگاه های این کشور برای دانشجویان خارجی در نظر گرفته شده است که دریافت آن می تواند تحصیل رایگان در سنگاپور را برای دانشجو به ارمغان آورد.

هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور

همان طور که می دانید هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور به عوامل مختلفی مانند شهر محل اقامت، سبک زندگی، اجاره بهای مسکن یا خوابگاه دانشجویی، نوع رشته تحصیلی، نوع دانشگاه و مقطع تحصیلی و سایر بستگی دارد. اما در مجموع می توان گفت به صورت میانگین مبلغ 14000SGD (دلار سنگاپور) در هر سال تحصیلی توسط دانشگاه های این کشور از دانشجویان دریافت می شود. انواع کمک هزینه های مالی برای دانشجویان خارجی در کشور سنگاپور وجود دارد که طی شرایطی اعطا می گردد که بدین صورت می باشد:

 • شهریه تحصیلی دانشگاه ملی سنگاپور در رشته های پزشکی و دندانپزشکی: SGD15900 الی 50800SGD (دلار سنگاپور)
 • میانگین هزینه زندگی 10000SGD (دلار سنگاپور)

امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در باب کشور سنگاپور در اختیار شما قرار دهیم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات معتبر در باب امر مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت نیز می باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.