مهاجرت کاری ایتالیا

کار بعد از تحصیل در ایتالیا

کار بعد از تحصیل در ایتالیا

آیا از شرایط  کار بعد از تحصیل در ایتالیا مطلع هستید و شرایط آن را می دانید؟ از دلایل اشتیاق اشخاص به مهاجرت، دریافت ویزای کار و کسب درآمد کافی می باشد. در صورتی که کشور مقصد، دارای شرایط ایده‌آلی از نظر سطح کاری و رفاهی باشد، برای متقاضیان در اولویت قرار می گیرد.

کشورهای چون اتریش، آلمان و دانمارک، نوعی ویزای کار، با نام ویزای کاریابی دارند، که به نسبت سایر کشورهای اروپایی، شرایط سهل تری را برای افراد بین المللی اتخاذ کردند. همچنین بیشتر مهندسان، پزشکان و پرستاران، کشورهای مذکور را به جهت مهاجرت انتخاب می‌کنند. به دلیل سوالات وافری که در مورد کار بعد از تحصیل در ایتالیا پرسیده می شود، ما به شرح مختصری در مورد شرایط آن می پردازیم.

کشور ایتالیا، در لیست پرجمعیت ترین کشورهای جهان، در رتبه بیست و سوم قرار دارد. همچنین موقعیت جغرافیایی این کشور، در جنوب اروپا میباشد. ایضا شما عزیزان می‌توانید جهت  آگاهی بیشترتان از مقاله ی (مهاجرت کاری به ایتالیا) دیدن کنید.

موقعیت‌های شغلی برای افراد فارق التحصیل در کشور ایتالیا

ایتالیا در بعضی از زمینه‌ها برای فارق‌التحصیلان موقعیت‌های شغلی ایجاد کردند. از جمله   موقعیت‌های کار بعد از تحصیل در ایتالیا را می‌توان موارد ذیل را شرح داد: شراب ، کفش و لباس، گردشگری، سرامیک، و ماششین ‌الات و همچنین شرکت ‌های بزرگی مانند فیات، فینمکانیکا و….

 شروط ویزای کار و مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

با کسب ویزای کار کشور ایتالیا می‌توانید اقامت و تابعیت این کشور را  به دست آورید. علاوه بر روش ذکر شده، روش‌های چون ویزای تحصیلی و نیز ویزای سرمایه گذاری، جهت اخذ اقامت ایتالیا وجود دارد. اخذ تابعیت ایتالیا، از روش تولد فرزند ممکن نمی باشد.

شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر، برای حقوق کار بعد از تحصیل در ایتالیا، و پرداخت هزینه ها در این کشور، و همچنین  برای اقامت از راه کار یا حرفه و اوضاع کاری این کشور، به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه فرمایید.

 • پایتخت کشور ایتالیا روم است. و  زبان ایتالیایی، زبان رسمی شهروندان این کشور می‌باشد.
 • تحصیل در کشور ایتالیا، مورد توجه علاقه مندان قرار گرفته است.
 • پول رایج در این کشور یورو می باشد، و جمعیت تشکیل دهنده آن به ۶۰ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر می باشد.
 • از مرزهای مشترک این کشور، می‌توان به فرانسه، اتریش، اسلوونی و سوئیس اشاره کرد.
 • همچنین ونیز، فلورانس، میلان، ناپل و تورین از شهرهای مهم این کشور می باشد.
 • وضعیت آب و هوای آن در شمال این کشور سرد می‌باشد که دلیل این امر رشته کوه های آلپ است.
 • همچنین آب و هوای قسمت جنوبی این کشور، گرم و خشک است.

به جهت اطلاعات بیشتر می‎توانید به مطالعه مقاله‌ی(مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در ایتالیا )  به‌پردازید.

 شرایط لازم جهت کار در ایتالیا

شرایط اقتصادی مشابه، از ویژگی های کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن میباشد. چنانچه شخصی خواستار  کار بعد از تحصیل در ایتالیا به صورت نیمه وقت  باشد، داشتن پیشنهاد شغل، از طرف کارفرمای ساکن این کشور ملزوم است. همچنین داشتن مدرک تحصیلی لیسانس، برای اخذ اقامت و ویزای کار ایتالیا الزامی میباشد.

برخورداری از دعوت نامه از سوی یک کارفرما که شرکتی دارای اعتبار در این کشور دارد لازم است و فقط داشتن پیشنهاد کاری کافی نیست. مراحل به این شکل است، که ویژگی های  کار بعد از تحصیل در ایتالیا برای جذب نیرو و در سازمان کار کشور ایتالیا به تبلیغ برای استخدام نیرو بپردازد.

که مدت زمان انتشار آن سه ماه می باشد چنانچه کسی خواستار این شغل نبود، می‌تواند دوباره این تبلیغ را به مدت ۳ ماه دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا قرار دهد. در صورتی که هیچ فردی در میان ۲۸ کشور اتحادیه اروپا متقاضی اخذ این شغل نبود، می تواند نیروی کار خود را از اشخاصی در خارج از اتحادیه اروپا انتخاب کنند.

افراد واجد الشرایط دریافت ویزای کار ایتالیا

افرادی که توانایی استفاده از این پیشنهاد شغلی را دارند به شرح زیر می باشد:

 • افراد دارای اقامت کشورهای اروپایی پناهندگان دارای مجوز
 • کار فارغ التحصیلان کشور ایتالیا و نیز کشورهای اتحادیه اروپا که دارای مجوز کار هستند
 • بنابر اوضاع نابسامان اقتصادی موجود در بعضی از کشورهای اروپایی اشتیاقی اشخاص به جهت کار و زندگی در سایر کشور های اتحادیه اروپا بیشتر می باشد.
 • این مطالب ذکر شده عنوان می‌کند که دریافت ویزای کار ایتالیا از ایران دشوار است.
 • در باب این موضوع، پیشنهاد ما به شما اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد.
 • پس از پایان دوران تحصیلی، با کارفرمای مورد نظر، به عقد قرارداد کاری بپردازید و نهایتا ویزای کار این کشور را دریافت نمایید.
 • از اولویت‌های دریافت کار در این کشور، می‌توان به افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های اروپایی اشاره کرد.

 مدارک لازم به منظور ورود به کشور ایتالیا

اخذ اجازه‌ی اقامت کاری یا اقامت تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور‌های اروپایی، برای ورود به این کشور الزامی می‌باشد. این مدارک را باید به کنسولگری یا سفارت ایتالیا تحویل دهید. مدارک ملزوم به شرح زیر می‌باشد:

 • کارت شناسایی دارای اعتبار
 • پاسپورت

ساعت کاری افراد بعد از تحصیل در کشور ایتالیا

اغلب اشخاصی که فارق‌التحصیل شده اند  زمانی  داده می‎شود برای پیدا کردن کار.برای خود. همه‌ی ما در جریان هستیم که ساعت کاری ایده آل 40 ساعت در هفته می‌باشد لیکن  اگر ساعت کاری شخصی از 40 ساعت بیشتر شود به آن شغل سیاه می‌گویند.

این موضوع برای  دانشجویان که در حال تحصیل هستند صدق نمی‌کند ، ساعت کاری برای دانشجویان متفاوت می‌باشد ،آن‌ها تمام وقت خود را نمی‌توانند برای کار بگذارند  دانشجو در زمان که در مقطع لیسانس 10 ساعت در مقطع فوق لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکترا 30 ساعت می‌باشد. این کشور به دلیل عرضه بورسیه های تحصیلی که هر ساله به دانشجویان اعطا میکند، خصوصاً به دانشجویان ایرانی، محل مناسبی برای تحصیل می باشد.

پس از مدت زمان چهار تا پنج سال، فرد خواستار می تواند بعد از اخذ شغل و پرداخت مالیات، اقدام به دریافت اقامت دائم نماید. همچنین محصلان مقطع کارشناسی، می توانند در حین تحصیل، به کار نیمه وقت پردازند. ایضا جهت اطلاعات بیشتر شما عزیزان می‌توانید به مقاله‌های(کار ضمن تحصیل در ایتالیا) و (ویزای کار ایتالیا) مراجعه فرمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *